Pirmadienį (03.06) Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) buvo sužaistos tryliktojo turo rungtynės. Šios savaitės rungtynėse netikėtumų neužfiksuota – pergales iškovojo visos favoritėmis laikytos komandos.

VDU nugalėjo klaipėdiečius

Kauno sporto halėje Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipa rezultatu 88:79 (25:12, 22:24, 30:26, 21:17) įveikė Klaipėdos universiteto (KU) komandą ir iškovojo dvyliktąją pergalę.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo VDU krepšininkai, kurie sužaidus pusę kėlinuko pirmavo 17:12. Per likusį laiką kauniečiai tik padidino pranašumą (25:12), o uostamiesčio ekipa švaistė tolimus metimus pro šalį.

Antrąjį kėlinuką svečiai pradėjo taikliu tritaškiu, tačiau ir vėl atakavo netaikliai. Tuo tarpu kauniečiai atsipalaidavo ir stengėsi suregzti efektingas atakas. Ilsėtis ekipos išėjo VDU komandai pirmaujant 47:36.

Trečiąjį kėlinuką sėkmingiau pradėjo VDU ekipa, kuri padidino persvarą iki šešiolikos taškų 57:41, tačiau netrukus technine pražanga buvo nubaustas šeimininkų puolėjas Paulius Počiuipa, o sėkmingai tuo pasinaudoję svečiai priartėjo 61:56. Po taiklaus KU ekipos kapitono Mindaugo Valaičio tritaškio komandas skyrė tik du taškai (63:61), o kėlinukas baigėsi rezultatu 67:62.

Aktyviai paskutinį kėlinuką pradėję šeimininkai susigrąžino dviženklį pranašumą (73:62), tačiau klaipėdiečiai priartėjo 73:67. VDU komandai pavyko sužaisti atkarpą 7:0 (80:67), o klaipėdiečiai nuleido rankas ir tik laukė rungtynių pabaigos.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė žalgirietis Darius Šilinskis, pelnęs 20 taškų (12 atk.kam.), Paulius Počiuipa pridėjo 18, Mantas Kalnietis – 15 (8 kl.), Arūnas Krivonis – 13, Modestas Maumevičius – 11.

Uostamiesčio komandai 19 taškų pelnė Dainius Vaitelis (9 atk.kam), 17 – Vitalijus Sokolovas, 16 – Mindaugas Valaitis.

Šiauliečiai sutriuškino LŽŪU

Lietuvos žemės ūkio akademijos (LŽŪU) komanda nesugebėjo pasipriešinti vieniems pirmenybių lyderių Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkams ir turėjo pripažinti šeimininkų pranašumą Kauno sporto halėje rezultatu 90:115 (24:26, 18:30, 29:33, 19:26).

Rungtynes komandos pradėjo apylygiai, nei vienai nepavyko įgyti didesnio pranašumo, o kėlinukas baigėsi svečiams pirmaujant 26:24. Antrąjį ketvirtį spurtu 9:0 pradėjo šiauliečiai, kurie po dar kelių atakų padidino persvarą iki dviženklės (38:28).

Nors Kauno komandos žaidėjai bandė mažinti skirtumą, ŠU ekipa taikliai atakavo krepšį ir baigė kėlinuką 14 taškų pranašumu 56:42. Po didžiosios pertraukos situacija aikštelėje nepasikeitė, šiauliečiai nemažino tempo ir per kėlinuką surinko 33 taškus, padidindami persvarą iki 89:71. Paskutinis kėlinukas beliko formalumas. ŠU ekipa užtikrintai 115:90 iškovojo dešimtąją pergalę LSKL pirmenybėse.

Rezultatyviausiai LŽŪU gretose žaidė Povilas Stasiulionis, pelnęs 27 taškus, Modestas Šidlauskas pridėjo 16, Kastytis Normantas – 13 ir Tomas Rekstys – 11 taškų.

Nugalėtojams Mantas Ruikis pelnė 26 taškus, Darius Pakamanis – 18, Renatas Jonelis – 16 ir Šarūnas Vėlius – 12.

LKKA iškovojo pergalę Vilniuje

Po atkaklių ir nervingų rungtynių Vilniuje, vietos Gedimino technikos universiteto (VGTU) komanda rezultatu 67:70 (16:12, 13:25, 19:21, 19:12) turėjo pripažinti Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkų pranašumą.

Rungtynių pradžioje vyko nervų karas, abi ekipos sunkiai rinko taškus. Geriau sekėsi VGTU komandai, kuri kėlinuko pabaigoje taikliai užbaigė kelias greitas atakas ir laimėjo ketvirtį 16:12.

Antrajame kėlinyje aikštėje pasirodė kitas LKKA penketukas, kuris geriau kovojo su aršiai nusiteikusiais VGTU studentais. Po dviejų kėlinukų 37:29 pirmavo svečių iš Kauno komanda.

Trečiajame kėlinuke ir vėl vyravo apylygis žaidimas. Ketvirčio viduryje LKKA buvo pavykę padidinti pranašumą iki 16 taškų, tačiau šeimininkai sugebėjo deficitą sumažinti iki 10. Kėlinys baigėsi LKKA pirmaujant 58:48. Įpusėjus paskutiniam kėlinukui VGTU studentams pavyko išlyginti rezultatą.

Likus žaisti 10 sekundžių LKKA pirmavo 4 taškais, tačiau šeimininkams pavyko pataikyti tritaškį ir sušvelninti pranašumą iki minimumo. Tuoj pat sekė pražanga ir LKKA taikliai realizavo baudų metimus. Likus 3 sekundėms komandas skyrė tik 3 taškai, tačiau VGTU krepšininkams išsigelbėti jau nebepavyko. LKKA po atkaklios ir nervingos kovos 70:67 šventė aštuntąją pergalę šį sezoną.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Martynas Bindza, pelnęs 16 taškų, 13 pridėjo Vidmantas Užkuraitis, 10 – Arūnas Vasiliauskas.

VGTU komandoje 23 taškus pelnė Mantas Usevičius, 10 – Mindaugas Norkus (11 atk.kam.)

VPU sutriuškino MRU komandą

Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) komanda nesunkiai rezultatu 106:64 (28:19, 25:15, 23:16, 30:14) įveikė Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkus ir iškovojo šeštąją pergalę.

Namuose žaidę VPU krepšininkai nuo pat rungtynių pradžios laikė iniciatyvą savo rankose ir nė minutei neleido suabejoti savo pranašumu. Kiekvieną kėlinuką šeimininkų pranašumas vis augo ir MRU krepšininkai buvo priversti pripažinti varžovų pergalę 106:64.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Darius Griškėnas, pelnęs 25 taškus (11 atk.kam.), Rolandas Vaičius pridėjo 21, Justas Sinica – 14 ir Tadas Šablinskas – 11 (9 atk.kam.).

MRU ekipos gretose rezultatyvumu išsiskyrė Janas Jurgo – 14 taškų ir Robertas Petkus – 11.