Šį sezoną Europos krepšinio klubuose rungtyniauja daugiau nei 70 lietuvių. Užsienyje rungtyniauja visi 12 lietuvių, 2003 metais tapusių Europos čempionais. Norėdami Jus informuoti apie daugumos lietuvių pasirodymus Europos arenose, kas savaitę pateikiame apžvalginę naujieną apie Lietuvos krepšininkų pasirodymus užsienio šalių pirmenybėse.

Čekija

24-ą pergalę Čekijos pirmenybėse iškovojo Gintaro Einikio Nymburko ČEZ klubas, šeštadienį (03.04) namie 105:70 (34:25, 23:22, 28:7, 30:16) sutriuškinęs ketvirtąją poziciją lyderių grupėje užimančią „BK Dečin“ ekipą.

Nugalėtojams G.Einikis per 9 minutes pelnė 6 taškus (3/4 dvitaškių) ir atkovojo 3 kamuolius.

ČEZ klubas, turintis 24 pergales ir vos vieną nesėkmę, turnyrinėje lentelėje tvirtai žengia pirmoje vietoje.

Slovakija

Antrąją vietą Slovakijos vyrų krepšinio pirmenybių lyderių grupėje (I-VI vietos) užimantis Dariaus Dimavičiaus Nitros „Casta SPU“ klubas šeštadienį (03.04) savo aikštelėje po pratęsimo 91:81 (20:21, 22:21, 14:18, 19:15, 16:6) nugalėjo Košicės „Slavia TU“ krepšininkus.

Vienas sėkmingiausių savo rungtynių šį sezoną sužaidė D.Dimavičius. Lietuvis per 33 minutes pelnė 26 taškus (11/20 dvitaškių, 4/4 baudų), atkovojo 9 kamuolius ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Nitros ekipa, turinti 16 pergalių ir 9 pralaimėjimus, užima 2-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Švedija

Švedijos pirmenybėse du lietuvius turintis Stokholmo „Human Rights“ klubas ketvirtfinalio varžybose patyrė antrąjį pralaimėjimą. Stokholmiečiai trečiose serijos rungtynėse išvykoje 78:81 (20:20, 13:20, 17:22, 28:19) nusileido Lulėjo „Plannja Basket“ krepšininkams, kurie serijoje iki 3 pergalių išsiveržė į priekį 2-1.

Šiose rungtynėse Regimantas Ostreika per 4 minutes pelnė 2 taškus (1/1 dvitaškio, 0/2 baudų), atkovojo 2 kamuolius bei kartą prasižengė.

Vilius Šumskis per vieną aikštėje praleistą minutę pataikė vieną mestą dvitaškį ir pelnė 2 taškus, taip pat atkovojo vieną kamuolį, tačiau ir kartą suklydo.

Pirmasis susitikimas vasario 28 dieną Lulėjuje baigėsi šeimininkų pergale 106:93, o antrąsias serijos rungtynes (03.01) jau Stokholme 87:70 laimėjo „Human Rights“.

Ketvirtosios rungtynes bus žaidžiamos antradienį (03.07) Stokholme.

Vengrija

9-ąjį pralaimėjimą Vengrijos pirmenybėse patyrė Sobathėjaus „Falco KC“ ekipa. Lietuvį savp gretose turintis klubas namie 86:98 nusileido Nyredhazos „Marso-Carmo“ krepšininkams.

Mindaugas Kalvelis pralaimėjusiems per 34 minutes pelnė 10 taškų (5/8 dvitaškių, 0/3 tritaškių), atkovojo 5 kamuolius, blokavo 2 varžovų metimus.

„Falco KC“ ekipa, turinti 9 pergales ir 9 pralaimėjimus, užima 7-ąją turnyrinės lentelės vietą.

•

Eilinį pralaimėjimą Vengrijoje patyrė Valdo Kaukėno Budapešto „Uljada“ ekipa. Ji išvykoje 68:109 gėdingai pralaimėjo „Lami-Ved-Kormend“ krepšininkams.

Pralaimėjusiems V.Kaukėnas per 34 minutes pelnė 13 taškų (3/7 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 4/6 baudų), atkovojo 8 ir perėmė vieną kamuolį, tačiau kartą suklydo ir 3 sykius prasižengė.

„Uljada“, iškovojusi vos 4 pergales iš 18 galimų, užima paskutiniąją turnyrinės lentelės vietą.

•

9-ąją pergalę Vengrijos pirmenybėse iškovojo Kęstučio Marčiulionio Kopašvaro „Klima-Vill“ ekipa. Ji savo aikštelėje po trijų pratęsimų 96:95 palaužė Dombovaro „Gunaras KC“ krepšininkus.

Dar vienas fantastiškas rungtynes sužaidė K.Marčiulionis. Lietuvis per 48 minutes pelnė 30 taškų (6/9 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 12/16 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo net 12 varžovų pražangų.

Pralaimėjusių gretose Nerijus Lisauskas per 34 minutes pelnė 17 taškų (6/12 dvitaškių, 6/12 baudų) ir atkovojo 7 kamuolius.

Kopašvaro ekipa, turinti 9 pergales ir tiek pat pralaimėjimų, užima 9-ąją turnyrinės lentelės vietą, o Dombovaro krepšininkai iškovoję 6 pergales ir patyrę 12 pralaimėjimų, turnyrinėje lentelėje žengia 11-oje vietoje.

•

Sunkią pergalę pasiekė du lietuvius turinti Solnoko „Olaj“ ekipa. Ji namie 80:78 nugalėjo Šaprono „Sordogok“ krepšininkus.

Andrius Jurkūnas nugalėtojams per 40 minučių pelnė 14 taškų (1/7 dvitaškių, 4/7 tritaškių, 0/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 2 varžovų metimus.

Donatas Sabaliauskas per 12 minučių surinko 3 taškus (0/1 dvitaškio, 1/2 tritaškių, 0/3 baudų) bei atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

„Olaj“ klubas, turintis 8 pergales ir 10 nesėkmių, užima 10-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Vokietijos antroji Bundeslyga

13-ąją nesėkmę Vokietijos antroje Bundeslygoje patyrė Kukhafeno „BasCats“ ekipa. Ji išvykoje 95:99 (21:23, 24:25, 23:27, 27:24) nusileido „SOBA Dragons“ krepšininkams.

Benas Matkevičius pralaimėjusiems per 30 minučių pelnė 15 taškų (0/2 dvitaškių, 5/9 tritaškių), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Marius Žemaitis per 30 minučių surinko 6 taškus (3/10 dvitaškių, 0/2 tritaškių), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau kartą suklydo ir 5 sykius prasižengė.

Audrius Maneikis šioms rungtynėms registruotas nebuvo.

„BasCats“ ekipa, turinti 9 pergales ir 13 pralaimėjimų, užima 11-ąją turnyrinės lentelės vietą.