Vilniaus krepšinio mėgėjų lygoje (VKML) reguliarusis sezonas artėja į pabaigą, o penkios ekipos jau baigė savo pasirodymą šįmet.

Antrą kartą per septynias dienas aikštėje susitiko „MRU-Style 69“ ir „ars logistika“ krepšininkai. Po atkaklios kovos pergalę pasiekė „studentai“ 72:69 bei atsirevanšavo už pralaimėjimą 85:93.

Jau pirmajame kėlinyje į priekį pabėgę „MRU-Style 69“ krepšininkai susikrovė 6 taškų pranašumą, tačiau „ars logistika“ po truputį juos pasivijo. Iki susitikimo pabaigos likus 3 sekundėms galimybę, išplėšti pratęsimą, turėjo „ars logistika“ krepšininkai, tačiau jų mestas tritaškis atsimušė į lanką, o „MRU-Style 69“ šventė 15-ąją pergalę.

Šįkart „ars logistika“ gretose nerungtyniavo vienas praėjusios pergalės kalvių - Benas Steponėnas, o ekipa dvitaškius metė vos 29% tikslumu.

Nugalėtojams Laurius Jablonskis pelnė 20 taškų, Tomas Šunskis (7 atk. kam.) - 16, Arminas Bračas (7 atk. kam.) - 14. Tuo tarpu „ars logistika“ gretose išsiskyrė Lukas Baškys (26 tšk., 9 atk. kam., 6 per. kam.) bei Dovydas Lukšas (13 tšk., 12 atk. kam.).

Dar viename „TOP 16“ lyderių susitikime, tik paskutinėmis rungtynių minutėmis „VDA - Leidykla „Šiaurės Lietuva“ 62:60 įveikė „Frans Maas-Kumštis“ krepšininkus.

„Frans Maas-Kumštis“, paleidęs varžovus (6:0), pirmojo kėlinio viduryje pirmą kartą išsiveržė į priekį 9:8. Vėliau vyko kova taškas į tašką ir 9-ąją minutę rezultatas buvo lygus 19:19. Antrojo kėlinio pradžioje spurtavę „leidėjai“ įgijo 11 taškų pranašumą (30:19).

Po didžiosios pertraukos „kumščio“ krepšininkai susiėmė ir priartėjo prie varžovų, o 34-ąją minutę antrą kartą persvėrė rezultatą savo naudai 53:52. Tiesa, vėliau sekė „VDA-Leidykla „Šiaurės Lietuva“ spurtas ir iki susitikimo pabaigos likus 3 minutėmis VDA jau turėjo 5 taškų pranašumą, kurį per likusį laiką „Frans Maas-Kumštis“ sugebėjo sumažinti iki dviejų.

Sigitas Kasteckas į „kumščio“ krepšį įmetė 20 taškų bei atkovojo 12 kamuolių, Paulius Kisielis pelnė 13, Paulius Vroblevičius (10 atk. kam.) - 8. Tuo tarpu „Fans Maas-Kumštis“ ekipoje išsiskyrė tik Karolis Čepukas (12 tšk.), Vytautas Kalinka (11 tšk., 7 atk. kam.) bei Edgaras Matusevičius (9 tšk., 15 atk. kam.).

„Schüco“ krepšininkai nuo pirmųjų minučių spurtavę 10:0, 20 taškų skirtumu 89:69 įveikė „Valdžios“ žaidėjus. Tiesa, rungtynės nebuvo tokios lengvos.

Pirmajame kėlinyje įgijusi solidų 20 taškų pranašumą „Schüco“ ekipa atsipalaidavo ir 33-ąją rungtynių minutę „Valdžia“ sumažino deficitą iki 3 (57:60, 59:62). 38-ąją minutę „Schüco“ pirmavo 73:68, tačiau po to atkarpą laimėjo 16:1 bei iškovojo 10-ąją pergalę.

Mantas Radvilas prie pergalės prisidėjo 32 taškais, 9 atkovotais ir 7 perimtais kamuoliais bei 5 rezultatyviais perdavimais. Jam sėkmingai talkino Erlandas Gromas (16 tšk.) bei Egidijus Elzbergas (15 tšk., 12 atk. kam.).

„Valdžios“ ekipoje sėkmingai rungtyniavo Antanas Zaveckis (20 tšk., 9 atk. kam.), Laurynas Jocys (16 tšk.) bei Rokas Rudys (13 tšk.).

Nepatekę į tolimesnį etapą „Žvėryno“ krepšininkai įrodinėja, kad galbūt jie buvo verti vietos atkrintamosiose varžybose. Jie 106:93 įveikė, 6-oje vietoje esančią „Infosaito“ ekipą. Nuo pat pirmųjų minučių ėmę diktuoti sąlygas varžovams savo pergalę „Žvėrynas“ užtikrino paskutiniajame kėlinyje, laimėdami jį 35:28.

Nugalėtojų ekipoje net 6 krepšininkai iš 7 pelnė dviženklį taškų skaičių, o rezultatyviausiai sužaidė Tomas Statkevičius (32 taškai).

Naudingiausi VKML vasario mėnesio žaidėjai

Naudingiausiu „TOP 16“ žaidėju tapo Vitalijus Podgaiskij, 2 kartus iš trijų atvedęs savo ekipą į pergalę. Tiesa, „Centrum Vitaminai“ vasarį iškovojo 3 pergales, tačiau viena pergalė buvo įskaityta į varžybas nesusirinkus „JAD“ ekipai. Per tris susitikimus V.Podgaiskij vidutiniškai pelnydavo 17,3 taško, atkovodavo 14,3, perimdavo 2,3 kamuolio bei rezultatyviai komandos draugams asistuodavo 2,3 karto.

„TOP 16“
Vidurio puolėjas:
Robertas Retkus („MRU-Style 69“, vidutiniškai 22,3 naudingumo taško per rungtynes).

Sunkusis krašto puolėjas: Vitalijus Podgaiskij („Centrum Vitaminai“, vid. 29,7).

Lengvasis krašto puolėjas: Vidas Rimkus („BC Itella-Meškos“, vid. 26).

Atakuojantis gynėjas: Gintautas Matulis („Concept Events & Media“, vid. 26,7).

Įžaidėjas: Edgaras Matusevičius („Frans Maas-Kumštis“, vid. 22,5).

Nesulaikomas antroje grupėje buvo Simas Karnašnikovas, tačiau jo vedami „Broliai šaunuoliai“ iškovojo tik vieną pergalę, per 4 žaistas rungtynes. Sunkusis krašto puolėjas per susitikimą pelnydavo 33,75 taško, atkovodavo 12,25, perimdavo 2,75 kamuolio atlikdavo 2,75 rezultatyvaus perdavimo bei blokuodavo 1,25 metimo.