Pirmadienį žaidėjai turėtų tarti savo žodį dėl naujausio NBA pasiūlymo
Pirmadienį žaidėjai turėtų tarti savo žodį dėl naujausio NBA pasiūlymo
Nuotr. AP-Scanpix
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) vadovai ir žaidėjai savaitgalį pradėjo nematomą karą. Šiandien turėtų paaiškėti, kieno karo veiksmai buvo geriau suplanuoti.

Pirmadienį 9 val. vietos laiku Niujorke susirinks visų 30 NBA klubų žaidėjų atstovai – po vieną iš kiekvienos komandos. Jiems bus pasiūlyta balsuoti, ar priimti dabartinį pasiūlymą dėl naujosios darbo sutarties.

Šį pasiūlymą lyga pateikė praėjusią savaitę ir pareiškė laukianti galutinio žaidėjų žodžio. Jeigu krepšininkai sutiktų, sezonas prasidėtų gruodžio 15 d. ir būtų sužaistos 72 rungtynės. Jeigu pasiūlymas nebus priimtas, sutarties sąlygos nebebus tokios palankios žaidėjams, o visas sezonas pakibs ore.

Tarp daugiau nei 400 NBA krepšininkų toks ultimatumas sukėlė sumaištį. Nors krepšininkai garsiai kalba, kad negali priimti dabartinių siūlomų sąlygų, kai kurie iš jų net nematė savininkų pasiūlymo. Tarp tokių – ir NBA klubų atstovai, kurie pirmadienį renkasi priimti sprendimą, kaip toliau elgtis.

Žaidėjų sąjunga, kuri dalyvauja derybose su klubų savininkais, neviešina visos derybų eigos krepšininkams, todėl nemažai iš jų tiksliai nežino, kas yra siūloma. Norėdama apšviesti krepšininkus, NBA žengė netikėtą žingsnį.

Sekmadienį visos didžiausios JAV žiniasklaidos priemonės paskelbė įgijusios NBA siūlomų sąlygų kopiją. Dienraščiai ir interneto tinklalapiai patalpino NBA vykdančiojo direktoriaus Adamo Silverio laišką žaidėjų asociacijos direktoriui Billy Hunteriui, kuriame apibrėžiama 17 derybų punktų.

Nors oficialiai tai neskelbiama, lengva suprasti, kad šią medžiagą nutekino pati lyga, taip siekdama parodyti siūlomas sąlygas tiems krepšininkams, kurie jų dar nėra matę. Atsisiųsti laiško kopiją galite paspaudę čia.

Sekmadienį lygos vadovai žengė ir į socialinį tinklą „Twitter“, kur bendravo su lygos gerbėjais ir krepšininkais. Jiems klausimą uždavė net Dwyane'as Wade'as.

„Kodėl visi „sistemos sprendimai“ liečia tik ŽAIDĖJUS?? Kur nusileido savininkai??“ – NBA vadovų per socialinį tinklą paklausė Wade'as.

„Ekonomika ir praėjusios darbo sutarties sistema buvo per daug palanki žaidėjams“, – toks buvo lygos vadovų atsakymas.

Po to lyga svetainėje „Youtube“ patalpino pusantros minutės vaizdo įrašą, kuriame demonstruoja prognozuojamas algas per artimiausius šešerius metus. Teigiama, kad geriausiai apmokamas komandos žaidėjas uždirbtų 17 mln. JAV dolerių, antras – 14 mln. JAV dolerių, likę trys starto penketo nariai 8-10 mln. JAV dolerių, o visa komanda algoms galėtų išleisti 75 mln. JAV dolerių.

NBA taip pat stengėsi paneigti tarp žaidėjų su panika sutiktą žinią, kad per pirmus penkerius karjeros metus bet kuris krepšininkas gali būti išsiųstas į D lygą (antrinė NBA lyga), o jo alga sumažinta iki 75 tūkst. JAV dolerių. Anot lygos, tokio pasiūlymo nėra ir nebuvo.

Savininkai žaidėjus tikina, kad jų kontraktai išliks garantuoti – t.y. nebus galima jų nutraukti anksčiau laiko. Ši sąlyga krepšininkams ilgą laiką buvo esminė.

Nepaisant lygos pastangų apšviesti krepšininkus, manoma, kad žaidėjai nepritars pasiūlymui.

Bet kuriuo atveju, pirmadienis NBA pasaulyje bus bene svarbiausia NBA lokauto diena.

Prognozuojamos algos per artimiausius šešerius metus:


Rodyti komentarus
Lokautas
Fsio, atmete idiotai pasiulyma.... dabar laukiam antros NBA zaideju bangos i Europa... Ir zalgiris gali nemiegot ir pasiimt dar koki geresni :D
2011-11-14
Atsakyti
pirmasna sutartis tikrai nepalanki tiek superstar zaidejam tiek silpnesniem zaidejam ( ypac artejantiems prie karjieros pabaigos 4-5metai). Jei atsitiktu taip kad pasirasys padides zaideju isvykimas is nba , europoj superstarai gaus vos ne tiek pat tik kad eurais ir mokescian nereiks atiduot tiek daug % , taip kad gerai ir geriausi zaidejai tikrai neprapuls beto dar ir kinija yra kur daug kam sunku prisitaikyt gali but bet pinigai irgi bus dideli ten.


niekas nepadidės. visų pirma, Europoj lošiantys amerikonai grįžę namo dar turi susimokėti mokesčius, taigi kalbos apie mažesnius mokesčius Europoj yra mitas. antra: superstarai didesnę dalį pajamų gauna ne iš algos, o iš reklamos sutarčių. jeigu persikels į Europą, reklamos pinigų jie nebegaus arba gaus daug mažiau. toks paprastas klausimėlis: kuri Europos komanda gali mokėti Kobei ar kitam superstarui 50 limonų eurų į rankas? :D
2011-11-14
+1
Atsakyti
vasia gerulaitisNiekas cia greitai nesibaigs bus skundai,o tuos skundus nagrines dar pora menesiu kol priims sprendima.Be visu zaideju visuotinio balsavimo cia neapsieis ,negali 30 zaideju kazka nuspresti uz visus.Cia akivaizdi tiesa yra ta,kad zaidejui bloginamos darbo salygos vienam gaunanciam 15mln gal ir nera blogai,o kitam minimuma yra blogai.Be teismu cia neturetu apseiti kurie uztrunka maziausiai 2 menesius


žiūrėk, tu sakai 30 žaidėjų mažai? Tai jeigu pas mus viską reguliuoja 141 Seimo narys visai Lietuvai, tai tokia proporciją imant NBA reikalus gali spręsti 0,2-0,3 žaidėjo. 30 yra labai daug, plius manau jie atstovaus visoms komandoms, t.y. daugumos komandos narių nuomonę.Todėl visiškai nemanau, kad ten jų per mažai bus. Nes taip galvojant, tai dabartines derybas veda tik žaidėjų sąjunga (kitaip sakant - profsąjunga), o ar žinai kiek maždaug dirbančiųjų Amerikoj priklauso profsąjungoms? Tiksliai pasakyt negaliu, bet tikrai daug mažiau negu pusė. Tai tada kitas klausimas: ar gali mažesnė pusė kalbėt už visus? Aišku, kai liečia pinigus, sakykim, gali. Bet nepamiršk, kad dabar tie sąjungos nariai nedirba ir gauna algos. Žaidėjų lygyje nežinau, bet darbininkai ten gauna apie 80% berods 8 mėnesius netekę darbo, o pavyzdžiui, streikuodami, piketuodami jie gauna 100%. Tai šitiems ko netempt gumos? Jiems dzin, gal ir visas sezonas busapmokėtas, aš nežinau to ir nesigilinu, bet kad jie iš tos sąjungos dabar gauna babkes - garantuoju.
2011-11-14
Atsakyti
su fiseriu pries aki nieko gero nebus anim lokautas tesis toliau
2011-11-14
+1
Atsakyti
pirmas
na sutartis tikrai nepalanki tiek superstar zaidejam tiek silpnesniem zaidejam ( ypac artejantiems prie karjieros pabaigos 4-5metai). Jei atsitiktu taip kad pasirasys padides zaideju isvykimas is nba , europoj superstarai gaus vos ne tiek pat tik kad eurais ir mokescian nereiks atiduot tiek daug % , taip kad gerai ir geriausi zaidejai tikrai neprapuls beto dar ir kinija yra kur daug kam sunku prisitaikyt gali but bet pinigai irgi bus dideli ten.
2011-11-14
Atsakyti
Greičiau pasibaigtų, bet nelabai tikiu, jog susitars. :)
2011-11-14
Atsakyti
o tuo tarpu krepsininkai pramogauja :) stai hovardas dainuojantis radijo laidoj

http://www.youtube.com/watch?feature=pla...
2011-11-14
+3
Atsakyti
Anonimas
Mano nuomone,tai viska gali susikti lygos veteranai,is kuriu daugelis su pinigais gali sau ir sikna sluostytis.Turiu omenyje D-Wade,Pierca,Garnneta ir kt.
2011-11-14
Atsakyti
„Kodėl visi „sistemos sprendimai“ liečia tik ŽAIDĖJUS?? Kur nusileido savininkai??“ – NBA vadovų per socialinį tinklą paklausė Wade'as. Todėl,kad per jus šis lokautas ir tęsiasi , jeigu jums labai rūpi šis žaidimas , sutikit su išties neblogomis sąlygomis, nors iš ties dėl tokių algų (mano nuomone) kalti patys savininkai, nes patys sutiko tokias mokėti, tačiau geriau jau nebus, dabar pats jėgų žydėjimas karjeroje, o jis nori bylinėtis , tegul sutinka ir žaidžia (:
2011-11-14
Atsakyti
vasiuk,neskleisk ereziju, kiekvieno klubo atstovas dalyvaus ATSTOVAUDAMAS VISU SAVO KLUBO ZAIDEJU BENDRA NUOMONE, Jei klube dauguma nuspres nepritarti tai ir nepritars.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-11-14
-1
Atsakyti
Noreciau, kad pagaliau susitartu, nes jau nusibodo sitos nesamones, nors ir zinau, kad 100 procentu vel nesusitars :D
2011-11-14
Atsakyti
f
Milaknis laukia lokauto pabaigos
2011-11-14
Atsakyti
Eilini karta nesusitars ir tiek...
2011-11-14
-1
Atsakyti
faktas
ty lawsonas turi dziaugtis ,kad turi darba savo agento deka.Kitu atveju sedetu be pinigu.Bet realiai jam darbas garantuotas bet kokiu atveju ir pinigai panasus atmetus mokescius.Taip jisai paraso noretu greiciau NBA ir panasiai del akiu,kad kiti NBA bedarbiai nepyktu.Bet realiai jisai juokiasi is tu NBA nevykeliu kurie nesugeba rasti darbo
2011-11-14
-1
Atsakyti
kavarskas
visur to kavarsko pilna :D
2011-11-14
Atsakyti
Ty tai si*a i bata, kad nesusitars :) bijo prarast visa sezona. tai va ir parodo, kaip apsimoka samdyt superstarus i komandas, kur sutarti gales betkada nutraukt ir t.t. nu nieko bus ateiciai pamoka...
2011-11-14
Atsakyti
vasia gerulaitis
Niekas cia greitai nesibaigs bus skundai,o tuos skundus nagrines dar pora menesiu kol priims sprendima.Be visu zaideju visuotinio balsavimo cia neapsieis ,negali 30 zaideju kazka nuspresti uz visus.Cia akivaizdi tiesa yra ta,kad zaidejui bloginamos darbo salygos vienam gaunanciam 15mln gal ir nera blogai,o kitam minimuma yra blogai.Be teismu cia neturetu apseiti kurie uztrunka maziausiai 2 menesius
2011-11-14
Atsakyti
.....Paliks Zalgiri Lawsona ir gaus pries Zagreba.


nebejuokink ok zalgiris atsigaves zalgiris minimum laimes ant kokiu 10 tasku.
2011-11-14
Atsakyti
vasia gerulaitis
Reikia nenusileisti savininkams ir pasiulyti savo varianta BRI 53% zaideju naudai.Zaidejai kurie gaudavo 1mln ir kazko laukia tokiu nesuprantu cia tingyniai rastu jie darba uzsieni,bet nenori.Kas toliau zaidejai nesutinka ka turi savininkai 0, zaidejai jie visada gali rasti klubus kur zaisti tik noro reikia.Siandien dar nieko neispres realiai turetu buti visu zaideju apklausa kitu atveju visvien bus skundai is profsajungos puses,net jei sitie 30 atstovu sutiktu.
2011-11-14
Atsakyti
.....
Paliks Zalgiri Lawsona ir gaus pries Zagreba.
2011-11-14
-2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 24

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.