Šį sezoną Europos krepšinio klubuose rungtyniauja daugiau nei 70 lietuvių. Užsienyje rungtyniauja visi 12 lietuvių, 2003 metais tapusių Europos čempionais. Norėdami Jus informuoti apie daugumos lietuvių pasirodymus Europos arenose, kas savaitę pateikiame apžvalginę naujieną apie Lietuvos krepšininkų pasirodymus užsienio šalių pirmenybėse.

Čekija

Eilinę pergalę Čekijos pirmenybėse iškovojo Nymburko ČEZ ekipa. Ji namie 106:71 sutriuškino Pardubico „Synthesia“ krepšininkus.

Nugalėtojams Gintaras Einikis per 13 minučių pelnė 12 taškų (3/4 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 6/7 baudų), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

ČEZ ekipa, turinti 25 pergales ir vos 2 pralaimėjimus, išlieka absoliuti lygos lyderė.

Prancūzijos trečia lyga

12-ąją pergalę trečioje Prancūzijos lygoje iškovojo Chalanso „Vandee“ klubas. Jis namie 95:78 nugalėjo Šalono „Lancon“ krepšininkus.

Darius Čiūta nugalėtojams per 17 minučių pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 0/5 baudų) ir  atkovojo 1 kamuolį.

„Vandee“ klubas, turintis 12 pergalių ir 13 pralaimėjimų, užima 9-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Slovakija

Puikus Dariaus Dimavičiaus žaidimas pergalės Nitros „Casta-SPU“ ekipai neatnešė. Čempionų titulą ginantys Nitros krepšininkai išvykoje 86:92 pralaimėjo Handlovos MBK ekipai.

D.Dimavičius pralaimėjusiems per 29 minutes pelnė 23 taškus (9/13 dvitaškių, 5/6 baudų), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Nitros ekipa, turinti 16 pergalių ir 10 pralaimėjimų, turnyrinėje lentelėje žengia 3-oje vietoje.

Švedija

Penktajame Švedijos pirmenybių ketvirtfinalio susitikime du lietuvius savo gretose turinti Stokholmo „Human Rights“ ekipa patyrė skaudų pralaimėjimą. Ji išvykoje 81:108 (12:31, 15:23, 27:31, 27:23) nusileido Lulėno „Plannja Basket“ krepšininkams ir pralaimėjo seriją iki 3 pergalių 2-3.

Regimantas Ostreika pralaimėjusiems per 6 minutes pelnė 4 taškus (2/2 dvitaškių), atkovojo 3 kamuolius bei 2 kartus prasižengė.

Vilius Šumskis per 5 minutes prametė abu mestus dvitaškius ir taškų nepelnė, tačiau atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir 1 kartą suklydo.

Vengrija

Vėl sėkmingai rungtyniavęs Kęstutis Marčiulionis atvedė savo ekipą į 10-ąją pergalę Vengrijos pirmenybėse. Kapošvaro „Klima-Vill“ komanda namie 78:72 įveikė čempionato lyderius Pakšo „Atomeromu“ krepšininkus.

Nugalėtojams K.Marčiulionis per 33 minutes pelnė 21 tašką (6/7 dvitaškių, 1/6 tritaškių, 6/7 baudų), atkovojo vieną ir perėmė 3 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 10 varžovų pražangų, tačiau 3 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Kopašvaro krepšininkai, turintys 10 pergalių ir 9 pralaimėjimus, turnyrinėje lentelėje žengia 8-oje vietoje.

•

9-ąją pergalę Vengrijoje iškovojo Šolnoko „Olaj“ ekipa. Du lietuvius savo gretose turintis klubas namie 83:59 sutriuškino Zalaegersego ZTE krepšininkus.

Andrius Jurkūnas nugalėtojams per 21 minutę pelnė 7 taškus (2/6 dvitaškių, 1/5 tritaškių), atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 varžovų metimus, tačiau 1 kartą suklydo ir 5 kartus prasižengė.

Donatas Sabaliauskas per 13 minučių surinko 13 taškų (2/2 dvitaškių, 3/5 tritaškių), perėmė 1 kamuolį bei 1 kartą prasižengė.

„Olaj“ ekipa, turinti 9 pergales 11 pralaimėjimų, užima 10-ąją turnyrinės lentelės vietą.

•

Dar vieną pralaimėjimą patyrė Valdo Kaukėno Budapešto „Ujbuda“ ekipa. Ji išvykoje 90:104 pralaimėjo Pėčo EXPO krepšininkams.

Pralaimėjusiems V.Kaukėnas per 17 minučių pataikė vieną mestą dvitaškį ir pelnė 2 taškus. Taip pat lietuvis atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau 3 kartus suklydo ir 4 sykius prasižengė.

„Ujbuda“, turinti vos 5 pergales ir 15 pralaimėjimų, užima paskutiniąją – 14-ąją turnyrinės lentelės vietą.

•

Triuškinantį pralaimėjimą Vengrijos pirmenybėse patyrė Nerijaus Lisausko Dombovaro „Gunaras KC“ komanda. Ji išvykoje 78:98 pralaimėjo Kečkemeto „Univer KSE“ klubui.

N.Lisauskas per 31 minutę pelnė 12 taškų (5/7 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, tačiau 3 kartus suklydo ir 4 sykius prasižengė.

Dombovaro ekipa, turinti 7 pergales ir 13 pralaimėjimų, turnyrinėje lentelėje užima 11-ąją vietą.

•

Apmaudžią nesėkmę Vengrijos pirmenybėse patyrė Sombathėjaus „Falco“ ekipa. Lietuvį savo gretose turintis klubas namie 66:69 nusileido Kormendo „Lami-Ved“ krepšininkams.

Mindaugas Kalvelis pralaimėjusiems per 29 minutes pelnė 9 taškus (4/9 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 1/2 baudų), atkovojo 10 kamuolių, blokavo 2 varžovų metimus bei 4 kartus prasižengė.

„Falco“ klubas, turintis 9 pergales ir 11 pralaimėjimų, užima 9-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Vokietijos antroji Bundeslyga

10-ąją pergalę antroje Vokietijos Bundeslygoje iškovojo Kukhafeno „BasCats“ ekipa su trim lietuviais. Ji namie 104:91 (32:22, 23:15, 25:25, 24:29) nugalėjo Gotingeno „BG 74“ krepšininkus.

Nugalėtojams Benas Matkevičius per 31 minutę pelnė 14 taškų (1/3 dvitaškių, 4/10 tritaškių), atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 varžovo metimą bei 4 kartus prasižengė.

Marius Žemaitis per 34 minutes surinko taip pat 14 taškų (4/6 dvitaškių, 2/6 tritaškių), atkovojo 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, tačiau 3 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Audrius Maneikis per 26 minutes pelnė 17 taškų (5/8 dvitaškių, 7/11 baudų), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau 4 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.

„BasCats“, turinti 10 pergalių ir 13 pralaimėjimų, užima 11-ąją turnyrinės lentelės vietą.