Pirmadienį Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) buvo sužaistos penkioliktojo turo rungtynės. Antrąją nesėkmę šį sezoną patyrė žalgiriečiais apsiginklavusi Vytauto Didžiojo universiteto ekipa, kurią palaužė vieni pirmenybių autsaiderių Lietuvos žemės ūkio universiteto krepšininkai.

VDU sensacingai nusileido ūkininkams

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komanda Kauno sporto halėje be Pauliaus Jankūno ir Jono Mačiulio rezultatu 80:86 (25:23, 13:22, 23:23, 19:18) netikėtai turėjo pripažinti Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) ekipos pranašumą.

Nors VDU krepšininkai pripratę nuo pat pirmųjų rungtynių minučių susikrauti pranašumą, šį kartą viskas vyko kitaip. Pirmajame kėlinuke vyko atkakli kova, po kurios  25:23 pirmavo svečių teisėmis žaidę VDU krepšininkai. Antrajame ketvirtyje situacija pasikeitė. LŽŪU ekipa spurtavo 10:2 ir sužaidus 4 minutes pirmavo 33:27. Taikliai atakavę krepšį LŽŪU žaidėjai ir toliau neleido priešininkams mažinti skirtumo bei ilsėtis išėjo pirmaudami 45:38.

Dar didesnė intriga atsirado trečiajame kėlinuke. VDU gretose debiutavo Kauno „Atleto“ ekipos atakuojantis gynėjas Ridas Globys, kuris agresyviai žaidė tiek prie savo, tiek prie varžovų krepšio. Sužaidus pirmąsias minutes VDU išlygino rezultatą 47:47. Tuomet 8:0 atkarpą laimėjo LŽŪU komanda, kuri išsiveržė į priekį 55:47. Šeimininkai išlaikė pranašumą ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 68:61. Ketvirtąjį kėlinuką vėlgi sėkmingiau pradėjo LŽŪU, kurie padidino pranašumą iki 72:61. Keturiais taškais atsakė ir VDU ekipa (72:65).

LŽŪU komanda padidino persvarą 77:67, tačiau du sykius kamuolį perėmęs M.Kalnietis surengė greitas atakas, po kurių atsilikimas siekė keturis taškus (77:73). Skirtumas ir toliau mažėjo (79:78), tačiau laisvas iš trijų taškų zonos taikliai atakavo Kastytis Normantas, kuris LŽŪU komandai grąžino keturių taškų persvarą (82:78).

VDU sumažino deficitą iki dviejų taškų (82:80), tačiau nesportine pražanga nubaustas Paulius Počiuipa. Šeimininkų krepšininkas pataikė vieną baudos metimą, bet kamuolį atkovojo LŽŪU krepšininkas, kurį vėl pražanga sustabdė VDU gynėjas. LŽŪU žaidėjai užtikrintai metė baudos metimus bei pergalingai užbaigė rungtynes (86:80).

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Povilas Stasiulionis, pelnęs 26 taškus (9 atk. kam., 10 išpr. praž.), Tomas Rekstys pridėjo 24 taškus (10 atk. kam.), Modestas Šidlauskas – 15 (6 rez. perd.) ir Marius Giedraitis – 14.

VDU komandos gretose rezultatyvumu išsiskyrė 22 taškus surinkęs komandos kapitonas Paulius Motiejūnas, 14 taškų pelnė Darius Šilinskis (8 atk. kam.), 11 – Ridas Globys, po 10 – Arūnas Krivonis ir Mantas Kalnietis (9 rez. perd.).

ŠU įveikė kauniečius

Šiaulių universiteto (ŠU) komanda namuose rezultatu 86:79 (28:24, 25:15, 18:20, 15:20) nugalėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) ekipą ir iškovojo vienuoliktąją pergalę šį sezoną.

Nuo pat rungtynių pradžios aikštelėje dominavo šiauliečių ekipa, kuri vis didino pranašumą. Po dviejų kėlinukų aikštelės šeimininkai pirmavo įtikinamu keturiolikos taškų skirtumu (53:39). Trečiojo kėlinuko metu persvara buvo viršijusi 20 taškų ribą, tačiau vėliau šeimininkai atsipalaidavo ir per anksti patikėję pergale leido svečiams iš Kauno sumažinti deficitą. Rungtynes šiauliečiai laimėjo septynių taškų persvara 86:79.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Mantas Ruikis, pelnęs 27 taškus (6/9 tritaškių, 9 atk. kam.), Darius Pakamanis pridėjo 20 taškų, Marius Jankaitis – 16, o Vaidas Pauliukėnas – 12.

Kauniečių gretose rezultatyvumu išsiskyrė 20 taškų surinkęs Martynas Motiejaitis, Airidas Nutautas pridėjo 18 taškų (10 atk. kam.), Mindaugas Stropus – 12.

LKKA sutriuškino VPU krepšininkus

Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) komanda nesunkiai, 40 taškų persvara 98:58 (26:15, 20:16, 29:10, 23:17) įveikė Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkus.

Nuo pat mačo pradžios aikštelėje dominavo Kauno sporto halėje žaidę LKKA krepšininkai. Jau po pirmojo kėlinuko šeimininkai turėjo 11 taškų pranašumą. Svečiams iš Vilniaus pakeisti scenarijaus nesisekė ir antrame ketvirtyje, po kurio komandas skyrė jau 15 taškų (46:31). Lemtingas rungtynių kėlinukas buvo trečiasis.

Kauniečiai taikliai atakavo iš įvairių pozicijų, o vilniečiai negalėjo ne tik apsiginti, tačiau ir užpulti krepšio. Ketvirtasis kėlinukas panašėjo į tritaškių konkursą, iš viso jo metu abi komandos pataikė 8 tolimus metimus, o rungtynių baigtis niekam nekėlė jokių abejonių – LKKA komanda iškovojo įtikinamą pergalę 98:58.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Karolis Marcinkevičius, pelnęs 25 taškus (7/9 tritaškių), Marius Vansavičius pridėjo 20 taškų (4/5 tritaškių), Povilas Šakinis – 12, o Vidmantas Sragauskis – 11.

Vilniečiams 21 tašką pelnė Darius Griškėnas, 12 – pridėjo Justas Sinica, 8 – Justas Kaziliūnas.

MRU nepasigailėjo klaipėdiečių

Studentų lygos autsaideriai Vilniaus Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkai iškovojo trečiąją pergalę, namų aikštelėje rezultatu 94:68 (19:16, 30:14, 21:20, 24:18) sutriuškinę Klaipėdos universiteto (KU) komandą.

Klaipėdos krepšininkai nuo pat susitikimo pradžios nerodė didelio noro nugalėti, krepšininkai buvo nemotyvuoti. Jau antrojo kėlinuko metu MRU krepšininkai susikrovė dviženklį pranašumą, o klaipėdiečiai ir toliau negalėjo nei pataikyti, nei apsiginti. Ilsėtis ekipos išėjo šeimininkams pirmaujant 49:30. Po didžiosios pertraukos uostamiesčio komandos nariai žaidė labiau susikaupę, tačiau mažinti skirtumo jiems nepavyko. Dar labiau jie palūžo paskutiniame ketvirtyje, po kurio turėjo pripažinti triuškinamą pralaimėjimą 68:94.

Nugalėtojų komandai Gintaras Leonavičius pelnė 30 taškų (6 rez. perd.), Paulius Maciulevičius ir Tomas Ambrasas – po 15, Mindaugas Badaras – 13.

Klaipėdiečių gretose rezultatyviausiai žaidė Dainius Vaitelis, pelnęs 19 taškų (9 atk. kam.), Mindaugas Valaitis surinko 18, Rolandas Žilevičius – 13 (11 atk. kam.) ir Julius Žurna – 11 taškų.