„Žalgirio“ arenoje olimpinis atrankos turnyras gali ir neįvykti
„Žalgirio“ arenoje olimpinis atrankos turnyras gali ir neįvykti
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Jeigu Lietuva gaus teisę rengti olimpinį atrankos turnyrą, jis nebūtinai vyks Kaune. Šio miesto savivaldybė nelaidavo dėl paskolos, kurią šalies krepšinio federacija (LKF) gauna iš „KG Group“ įmonių grupės, todėl federacija neatmeta galimybės, kad varžybos gali vykti ir Vilniuje.

Pirmadienį federacijos vadovai atskleidė, kad paskolą iš „KG Group“ gauna be banko garantijos. Laiduoti už ją turėjo „Kauno energija“, tačiau ši taip ir negavo Kauno savivaldybės leidimo. 

Nepaisant to „KG Group“ nusprendė federacijai skirti 10 mln. litų, kuriuos iki savaitės pabaigos LKF perves FIBA pasauliui.

„Didžiausias garantas dėl paskolos – Arvydo (Sabonio) ir Mindaugo (Balčiūno) žodis. Jis man svarbesnis už politikų garantijas“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė „KG Group“ vadovas Tautvydas Barštys, kuriam Sabonis įteikė simbolinį 10 mln. litų vertės bilietą į olimpines atrankos varžybas.

Pinigus už atrankos turnyro organizavimą reikia pervesti iki gruodžio 5 dienos, o Kauno savivaldybė per dvi lapkričio savaites taip ir nesuteikė „Kauno energijai“ leidimo kreiptis į banką. Ilgiau laukti federacija nebeturi laiko, todėl nuspręsta to ir nedaryti. 

Barščio manymu, Kauno savivaldybės taryba klausimą dėl paskolos laidavimo galėjo vilkinti dėl jo padėties taryboje – politikas dabar yra opozicijoje.

„Spaudoje buvo gąsdinama, kad kauniečiai už krepšinį mokės šildymo kaina, keliamos kitos versijos. Mūsų grupė yra stipresnė už politikų bandymus prikišti viešuosius ryšius, todėl skiriame juos be banko garantijos“, – pabrėžė Barštys.

Kauno savivaldybės nesugebėjimas laiduoti už paskolą gali lemti tai, kad olimpinės atrankos varžybos, gavus teisę jas rengti, vyktų Vilniuje, o ne Kaune. Federacijos vadovai atskleidė svarstantys tokią galimybę.

„Dabar mes nesame prisirišę nė prie vienos savivaldybės. Jeigu būtų įsipareigojusi Kauno savivaldybė, varžybos vyktų Kaune. Dabar derybos būtų vedamos su dviem miestais“, – aiškino LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Praėjusią savaitę Šveicarijoje, Prancūzijoje ir Kinijoje viešėjęs Balčiūnas susitiko su kitų konkurentų rengti atrankos varžybas atstovais – Angola, Puerto Riku ir Makedonija. LKF generalinio sekretoriaus įsitikinimu, lietuvių šansai, lyginant su kitais, yra geri.

Vieta, kurioje kitų metų liepos 2-8 dienomis bus organizuojamas olimpinis atrankos turnyras, paaiškės gruodžio 12 dieną.

Spaudos konferencijos vaizdo reportažas. Arvydo Sabonio, Tautvydo Barščio ir Mindaugo Balčiūno komentarai:


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (50)
VarijotasNereik Vilniuje. „Naudos“ iš to turnyro tik tiek, kad taksistai tais vakarais už kilometrą 5 litų prašys. Kauniečiai susigalvojot, tai ir turėkitės, vis vien niekas, apart lietuvių, nesidomės.


Noreciau,kad Vilnisu butu futbolo miestas visu 100 %.Tada mes Kauneiciai galeume vieni tam krepsinio sude murgdytis :Z
2011-12-04
-4
Atsakyti
Nereik Vilniuje. „Naudos“ iš to turnyro tik tiek, kad taksistai tais vakarais už kilometrą 5 litų prašys. Kauniečiai susigalvojot, tai ir turėkitės, vis vien niekas, apart lietuvių, nesidomės.
2011-11-28
Atsakyti
CeO2koks skirtumas is tos akustikos jei lietuvei tik svilpyne moka pasvilpt ir paplot.


Tu gal tik taip ir moki.
2011-11-28
Atsakyti
to pop
Is dalies sakai tiesa, bet tik is DALIES, nezinau ar tu Kauna pazisti bent desimtadaliu kiek Vilniu, nes is pasisakymu matau, kad nelabai ;) Neisizeisk, bet Kaune yra visko kaip ir Vilniuj ir alus po 15lt niekur nekainuoja mieste, net uz 10 reikia paieskot, kas liecia viesbucius, tokiam atrankos turnyrui pilnai uztenka visiem zaidejam ir fanam, ju vien centre uztenka, nors ju tiek ir nereikia, nes rusai pagrinde butus nuomavos, o kiek teko sneket su makedonais tai jiem Kaunas labai patiko ir ne del to, kad pries mus laimejo ;))) Siaip cia yra bereikalingas gincas, nes musu arena didesne, Siemensas irgi nera prastas, bet tiek paprastos vietos, tiek lozes Kaune tikrai daug geriau... Kas liecia visus kitus niuansus- viesbucius, pramogas ir t.t., tai Vilnius Lietuvos sostine, normalu, kad daug daugiau pinigu skirta visam tam, tad kiekybes atzvilgiu ir gatviu, bei centro kokybe tai faktas, kad geriau pas jus, bet Kaune i centra vakarais neina jokie marozai kaip jus visi sakot, niekur ju neileidzia, yra visko pakankamai tokiam renginiui, taip, kad bus matyt kas svarbiau LKF ir Barsciui (kaunieciui) pinigai, ar kitu saliu fanai... Cia tik mano nuomone, o ir siaip man svarbiausia, kad apskritai butu atranka Lietuvoj, o ne kitur, as vaziuosiu ir i Vilniu, nieko pries neturiu :))

P.S. Jeigu nezinai, tai dalis fanu gyveno Vilniuj ir vazinedavo i Kauna, nes tas 100km- 1h, taip, kad pats supranti jeigu galvoji ;)
2011-11-28
Atsakyti
Anonimas
Vilniui dar geriau būtu, siemens geresnis atmosferą perteikia žymiai geriau net juokinga buvo koks palaikymas su makedonais buvo po Vilniaus.
2011-11-28
Atsakyti
COOL
Dar geriau jei Vilniuje :) zymiai arciau :)
2011-11-28
-1
Atsakyti
pop
kavenski sneka koks blogas Vilnius, buuu tik jie lietuviai, o stai p. Buratinas tiesiia sviesiia pasake - kaunietiska nuomone isreze - Вы поймите, Романовы там живут уже больше тысячи лет. Нет в Литве никаких этнических литовцев, все выходцы откуда-то. Польша, Белоруссия… Чистых литовцев нет. Кроме Романовых (улыбается).
2011-11-28
-16
Atsakyti
pop
Infusion, rie ko cia prekybos centrai? :D LOL, tikrai esia tsilikes. CIa Lietuvos privalumas, kad yra isvystatyta prekybos centru kultura ir didziule konkurencija. Palygink Lietuva su Lenkija,kurios pletra siuo metu stebina visa Europa (vien Varsuva garseja highriseriais, o projektu - daugybe), palygink su Cekija, Suomija ar kitom valstybem. CIa privalumas.

Antra, prekybos centrai - tik apsipirkimui ar kino teatro pramogom. Jei bent karta buvai Vilniaus Akropolyje, Panoramoje, Europoje turejai ta pastebeti. Ne prekybos centruose pas mus vyksta gyvenimas, ne juose...

Jei taip manai,darau isvada, kad is savo namo/buto nesi kojos iskeles, o delfi bobuciu pasakos - kaip zlagirio legendos : sventai jomis tiki.

apgailetina.
2011-11-28
-16
Atsakyti
pop
buvo skirta Infusion ar kaip ten tas mazasvaikas save pasivadino...
2011-11-28
-18
Atsakyti
pop
Jau ispanu sirgaliai per TV pasake,kad pagaliau atvaziavo i miesta. Vilnius vienintelis europietiskas miestas Lietuvoje. Senamiestis - vienas graziausiu Europjeir Siaures ir manoma, kad graziausias Rytu Europoje.

KOKYBE. Klubai, barai, pramogos, naktinis gyvenimas - Vilniuje kokybe, ne kiekybe. Tuo skirasi nuo visu lt kulturkiu.Kaune tos kokybes nepernelyg daug.

Zmoniu mentalitetas - tas juntama. palygink laisves alejos fauna ir fluora su Vilniaus Gediminke.

Normali verlso praktika - cia alus nekainuona 10 lt ir niekam nesuana i galva uzsikelti kaina iki 15lt.

Cia viesbuciu daug. ir nemazai 3-4 zvaigzduciu. SIuo metu pastate viena pigu, bet kokybiska viesbuti,kurios auditorija - keliaujantys zmones ir erasmusininkai. Kitas dar statomas. 3 viesbutis irenginejamas.

cia pradziia. galima vardinti ir vardinti. nelygink kauno su Vilniumi, nes visur bus skirtumu, o privalumai - Vilniui. Deja, liudna, bet kai suaugsi - pats pamatysi. Juk pas jus ten pinigu nera keliams lopyti...

o ka Kaunas? be Arenos - daugiau nieko. Keli barai, vienas kita sklubas, agresyvus muzikai, didelis provincialus miestas lyginant su Vilniumi. Nepatiko man Kaunas, paliko slogu ispudi, nors niekad neturejau isankstiniu nusistatymu pries Kauna.

Pradziia riektu dali Kaunos enamiescio renovuoti.

Nejuokink voveriu su lyginimu. Mama dar neisleidzia isvaziuoti i Vilniu, tad nezinai. Kai studentausi, tada suprasi.
2011-11-28
-15
Atsakyti
VytskaNa ka Vilniuj tai Vilniuj dar geriau :D


Pasvajok ;)

Tautvydas Barštys milijonus atrankos turnyrui skirs negavęs Kauno savivaldybės garantijų, tik „Sabo garbės žodį“

http://www.15min.lt/naujiena/sportas/kre...
2011-11-28
+2
Atsakyti
Na ka Vilniuj tai Vilniuj dar geriau :D
2011-11-28
-3
Atsakyti
Toks pareiškimas man labiau panašus į šiokį tokį spaudimą ar gąsdinimą Kauno valdžiai. Esminis klausimas - ar ta atranka iš vis vyks Lietuvoje - dar neatsakytas, todėl tik sekantis klausimas gali būti ir bus vieta arba miestas. Koks gi skirtumas tikram rinktinės sirgaliui? Nu, turės jis minti kelis šimtus kilometrų, bet gi tie tikrieji ir tūkstančius numina... Ką laimės LKF? Minus 5000 vietų (tuo pačiu ir gerklių ir gerokai didesnio skaičiaus litų) kiekvienam mačui. Taip kad čia daug didesnis galvos skausmas tiems, kas į skolą ima ir duoda pinigus, negu tiems, kas atvažiuos rinktinės palaikyt. Tiesa yra tokia, kad tų palaikytojų Vilniuje tiesiog matematiškai bus žymiai mažiau...
2011-11-28
Atsakyti
Nekalbėk už visą Lietuvą....
2011-11-28
+1
Atsakyti
to whiteJuokdarys tu, arba tu apsimeti nevisprociu, arba pats turi menkavertiskuma su ta provincija:))) Jei tau Kaunas Lietuvos provincija, tai Vilnius Lenkijos provincija, tuo labiau abejoju ar pats gyveni Vilniuj nuo gimimo, atsirado matai senis cia, kitus vaikais vadina, nors paciam nei 30 turbut nera:))) va del tokiu moliu ir nemegsta Vilniaus puse Lietuvos, uzjauciu tavo tevus:)--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Jei Vilnius Lenkijos provincija tada visa Lietuva Lenkjos provincija.
2011-11-28
-8
Atsakyti
Na bent jau nebekasdinsim daugiau sveciu is uzsienio tuo kaimu.Nes jau per europs cempionata buvo sukresti.
2011-11-28
-8
Atsakyti
to Infusion
Taip, tik Vilniuje yra padoriu klubu. :) Na isskyrus PATAJA Siauliuose. O ir siaip, lankytinu vietu daug, senamestis grazus, sutvarkytas, ne kaip Kaune, kuris 90% RP skiria TIK SAU, taciau vistiek nesugeba susitvarkyti jo.
2011-11-28
-3
Atsakyti
Vilnius - pasaulio pramogu sostine, nu nebejuokinkit kukuliai, ka as tam Vilniuj kitaip rasiu negu kitam Lietuvos mieste? Alaus skonis kitoks? Klubai? - ohohoho jus tik paziurekit, is visos Lietuvos tik Vilniui klubu yra, eina sau kokia pramoga, eskursijas turbut daro i Vilniaus klubus. prekybos centrai pramoga? pasakykit kur ju tik nera tu prekybos centru, ten bobu susirinkimo vietos, skarmalu kruvas pirkt daugiau niekam tike jie, nebent kavinej ar kabake alaus atsigert. Senamiestis? daug miestu turi senamiescius. Lenkai? sutinku pramoga juos musti butu. Tai va zodziu, su savo pramogom didziosiom galit nebejuokyt :)
2011-11-28
-4
Atsakyti
to white
Juokdarys tu, arba tu apsimeti nevisprociu, arba pats turi menkavertiskuma su ta provincija:))) Jei tau Kaunas Lietuvos provincija, tai Vilnius Lenkijos provincija, tuo labiau abejoju ar pats gyveni Vilniuj nuo gimimo, atsirado matai senis cia, kitus vaikais vadina, nors paciam nei 30 turbut nera:))) va del tokiu moliu ir nemegsta Vilniaus puse Lietuvos, uzjauciu tavo tevus:)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-11-28
Atsakyti
ao ir siaip, paskutini karta visi atsimenam kas buvo, kai Lietuva zaide Kaune :)


Vat vat... Lietuva žaidė... :) bet ne Kaunas....
2011-11-28
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 50

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.