Vladimiras Romanovas savo pareiškimais dar kartą šokiruoja krepšinio visuomenę
Vladimiras Romanovas savo pareiškimais dar kartą šokiruoja krepšinio visuomenę
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Kauno „Žalgirio“ komandos savininkas Vladimiras Romanovas toliau aplink save mato vien priešus ir konkurentus. 

Kalbėdamas Rusijos žiniasklaidai, Romanovas teigė puikiai išmanantis trenerio darbą, tačiau jo nesiimsiantis, nes pinigus reikia uždirbti kitais būdais.

„Žalgirio“ savininkas nepagarbiai atsiliepė ne tik Kauno klubo sirgalius, bet ir visą lietuvių tautą, pareiškęs, jog tikrų etninių lietuvių nėra ir visi kilę iš Lenkijos bei Baltarusijos.

Pateikiame visą Romanovo interviu svetainei „championat.ru“.

– Jeigu „Žalgirio“ komandai nesiseka rasti gero trenerio, kodėl nepasikviečiate labai garsaus specialisto?
– Kaip suprasti? Tik dirbant galima pamatyti koks tai treneris. Jūs Maskvoje turėjote garsius trenerius – Dušaną Ivkovičių, Ettore Messiną. Ir ką? Visi jie važiuoja savo keliu. Automobiliu ar lokomotivu, tačiau pakeisti sėdynių jie negali. 

– Tačiau jie vadovaujasi skirtingais darbo metodais.
– Metodai yra paprasti. Komandų parengimo sistema visur labai panaši, o toliau viskas priklauso nuo asmenybės. Pavyzdžiui Štombergas. Jis niekada nėra buvęs treneriu, bet yra autoritetas žaidėjams ir turi labai didelę patirtį. Škotijoje samdžiau trenerį, kuris apie šį darbą visiškai nieko nežinojo, bet apvaginėjo mano komandą. Turėjau įvesti tvarką. Turėjome kitą trenerį, vėliau jį persiviliojo kiti, o jis išsivedė šešis žaidėjus. 

– Ką prisimenate iš darbo Škotijoje?
– Kaip jums pasakyti. Aš atėjau vedinas pačių geriausių norų, tikėjau, kad palikau kriminalinį futbolą, prie kurio buvusiose Sovietų Sąjungos valstybėse visi įpratę. Tačiau susidūriau su tuo, kad mano treneris agituoja jauną ir talentingą žaidėją nepratęsti kontrakto. Po to vienas, o vėliau ir dar penki futbolininkai pakeitė agentą ir sumanė pereiti į Glazgo „Rangers“. Turbūt taip mus norėjo sugriauti, nes „Hearts“ ėmė laimėti prieš visus iš eilės. Pirmavome 3:0 ir daugiau. Atsisėdau ir ėmiau galvoti: Ką daryti tokioje situacijoje? Koks dar treneris man reikalingas jeigu pusė mano komandos futbolininkų rungtyniauja apskritai be kontraktų. Jie pas mane atėjo, nes apskritai niekam nebuvo reikalingi. 

Paulas Hartley per pusę metų įmušė 16 įvarčių, žaisdamas saugo pozicijoje. Tokio futbolininko tuo metu nebuvo net Anglijoje. O jis ateina pas mane paskutinę mainų dieną, 17 val. ir prašo, kad jį išleisčiau į „Celtics“, nes ten gyvena, turi šeimą, vaikus. Net žagsėjo iš susijaudinimo. O aš jam sakau: Pirmyn, eik, bet tegul jie už tave sumoka. Tavo reali kaina 7 milijonai svarų, o jie man siūlo tik 1,1 milijono. Galiausiai aš jį paleidau už tuos pinigus, o po to jis dvejus metus prašėsi sugrąžinamas atgal, nes ten žaisti jam nesisekė. 

Tuomet ir pasikviečiau ūkio vadovą Anatolijų Karabočką. Be trenerio laimėjome taurę, o čempionate likome antri. Jūs įsivaizduojate, ką tai reiškia? Laimėti antrą vietą, šiame mafijos kupiname čempionate? Ten juk seniai vyksta ne sportas, o „šou biznis“. Kiekvieną savaitę jie surenka po 110 tūkst. žmonių ir juos apgaudinėja, o viską valdo spaudos magnatas Rupertas Murdochas – mauglis beždžionių karalystėje. Sukūrė dirbtinę realybę, o žmonės priprato ir tiki. O tuomet stebisi, kad jų „Kaunas“ iš Čempionų lygos iškrenta. 

– Ar dažnai patariate treneriams ką daryti, kišatės į jų darbą?
– Ką reiškia kišuosi? Čia juk irgi darbas. Mes dirbame kartu. Štai Zourosas: du mėnesius treniravosi schemas ir tuomet pareiškė, kad jam reikia dar dviejų mėnesių eksperimentams. Kokie dar gali būti eksperimentai? Yra pagrindiniai žaidėjai ir atsarginiai. Jie yra pasidalinę užduotis, visur yra psichologija. Kiekvienas turi žinoti savo užduotis, kad neliktų nuoskaudų. Kaip nesikiši, jeigu tik kas nors atsitinka ir žaidėjas bėga pas agentą? Va ir Collinsas. Atrodo, patyręs žaidėjas, rungtyniavęs daugelyje klubų, o treneris jo neišleido žaisti rungtynėse su „Uniks“ ir iškart kilo skandalas, nuoskauda. Tenka kalbėtis, aiškinti. Aš nesikišu – aš dalyvauju procese. Gyvenu kartu su komanda. 

– O pačiam nesinori atsistoti ir vadovauti komandai šalia trenerio?
– Man „Žalgiryje“ ir tenka taip daryti. Kai atėjau į klubą, jį vairavo vieni žmonės. Atėmiau vairą – prasidėjo intrigos. Fanai stojo prieš mane, bet vos pasirodžiau – laimėjome dvejas rungtynes paeiliui. 

– Ar nesinori po to sirgaliams ko nors pasakyti?
– O kam šnekėti? Ir su kuo – su savo priešu? 

– O jūs laikote fanus savo priešais?
– Fanatai ir liaudis... Kur juos vesi, ten jie ir eis. Kam man tuo užsiimti. Neturiu tikslo valdyti liaudies. Daug įdomiau atvirkščiai – atsilaikyti. Jie išeina su savo plakatais, o tu laimi rungtynes. Ir tuomet jie išeina apspjauti. 

– Tai galbūt galutinai persikvalifikuosite į trenerius, jei taip gerai sekasi?
– O kas pinigus uždirbs? Ne, man tai neįdomu.

– O kas įdomu? Gal norite save išbandyti kitose srityse?
– Kokiose?

– Sporto, kultūros, medicinos.
– Sportas – yra ta pati medicina. Tai žmogaus ir jo galimybių tyrinėjimas. Sportas šiuo atveju kaip medicinos avangardas. Mokslininkai įrodė, kad sportininkas pasitikintis savimi ir tikintis tuo, ką daro, biologiškai keičiasi. Molekulių ir genų lygmenyje. Aš nuėjau į šokius ir per pusę metų kardinaliai pasikeičiau. Genai modifikuojasi, suprantate? Žmogaus šimtą procentų sudaro energija. O ji modifikuojama padedant tikėjimui. Va, kas man įdomu, o ne tik paprastai laimėti ar pralaimėti. To ir noriu išmokyti savo trenerius. 

– Dar viena veiklos sfera, kuria domėjotės, yra politika. Juk jūs rengėtės kelti savo kandidatūrą rinkimuose į Lietuvos prezidento postą.
– Žinote, jeigu jau rimtai kandidatuočiau, tai ir tapčiau prezidentu. Patikėkite, Lietuvoje šalies prezidentu tapti lengiau, nei, pavyzdžiui, Futbolo federacijos prezidentu. O aš, jeigu tik panorėčiau, galėčiau tapti prezidentu, ir ne tik Lietuvoje. Aš tiesiog nekėliau tokio tikslo. O pateikdamas pareiškimą paskutinę dieną aš tiesiog norėjau parodyti, kad nei vienas iš kandidatų į prezidento postą neatitinka keliamų reikalavimų – nėra etninis lietuvis, gimęs prieš karą. Dėl šios priežasties komisija juos visus ir registruoja, o manęs nenori. Štai aš ir įrodžiau, kad jie visi turi tiek teisių, kiek ir aš.

– Ar Lietuvoje jums dažnai tenka susidurti su nacionaliniais klausimais?
– Jūs supraskite, Romanovai ten gyvena jau daugiau nei tūkstantį metų. Nėra Lietuvoje jokių etninių lietuvių, visi kilę iš kažin kur. Lenkija, Baltarusija... Tikrų lietuvių nėra. Išskyrus Romanovus (šypsosi, – Red.).

– Kaip reagavote į fanų pykčius su Ty Lawsonu?
– Niekaip. Tai provokacija. Jie bando sugriauti mūsų klubą. 

– Kas tie jie?
– Konkurentai, žinoma. 

– Ar paaiškinote tai žaidėjams?
– Taip ir jiems tai patinka. Paklausiau Lawsono, ar jis patenkintas, ir pasiūliau toliau jiems daužyti snukius. Juk įžeidinėti žmogų dėl rasės ar odos spalvos gali tik avantiūristai. Ir daunai.

– Kokie jūsų ateities planai? Kuo dar nustebinsite žmones?
– Na, galiu dar į kosmosą išskristi...

– Jūs rimtai?
– O ką, jau esu gavęs tokį pasiūlymą. Įdomu būtų pasižiūrėti į Žemę iš šono.

– Kodėl nesiryžote?
– Ryžausi. Jeigu yra sveikatos, tai kodėl gi neskristi?

– Ar su politika jau viskas baigta?
– Aš jau sakiau – man tai neįdomu. Jeigu ten eiti, į tą mafiją, tai juos visus reikia išžudyti arba išnuodyti. O tai ne man. Kas tai yra demokratija? Sako, tai graikiškas žodis. Nieko panašaus, tai slaviškas žodis. Reiškia jis „bendrą reikalą“. O kas yra šiandieninė politika? Tai jų reikalas‚ „Cosa Nostra“. Amerika, pavyzdžiui, numirė, kai ėmė veržtis į Jugoslaviją, Afganistaną, Iraką. Viskas, mitas apie demokratiją išnyko. O kol jis buvo, kažkas buvo kuriama, statoma.

– Panašu, kad jūsų nuomonė apie šiuolaikinę civilizaciją ne itin gera...
– O kaip kitaip? Septyni milijardai žmonių trypia Žemę ir tik teršia, siurbia gamtos resursus. Kokia žmogaus ateitis? Žmogų galima tiktai parduoti organams, o biologinę masę „paleisti“ į kombikormą. Daugiau jis niekam nereikalingas, kadangi kaip žmogus jis nebesivysto.
  • Originalią interviu su Romanovu versiją rusų kalba galite rasti čia.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (119)
to Fortuna
Viena yra aisku, kad Zalgiris butu tikrai geresneje situacijoje negu yra dabar. Romanovas suzlugde Zalgiri.

Ir tam nereikia nei svajoti, nei galvoti, kas butu jeigu butu, nes nieko blogiau negu yra dabar negali buti.

Jau tau kazkas siule eiti pasisneketi su protingesniais, gal padetu, ir laika geriau praleistum, nei mirkdama prie neto ir bandydama susirinkti pliusus.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-11-29
Atsakyti
BandymasDaug šnekama, kad Romanovas išgelbėjo Žalgirį, tačiau įsivaizduokite pasaulį be kunigaikščio.Turėtume komanda be žvaigždžių, su normaliu treneriu, kuri galbūt šiuo metu būtų iškovojusi 1-2 pergales Eurolygoje, bet nesupjudžiusi fanų ir nepavertusi kašio cirku.Ar labai jau nesmagu žiūrėti į Rytą šiemet, kurio sudėtis paprasta, bet efektyvi.--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Įsivaizduoti galime daug ką....kaip sakoma ....svajoti nedraudžiama, bet svajomės ir įsivaizdavimas nebūtų išgelbėję Žalgirio... taip kad....
2011-11-29
+1
Atsakyti
ir teisingai pasake, nes kuo daugiau skaitau jusu 11 metu atsilikusiu vaiku komentarus, tuo sitas interviu turi prasmes.
2011-11-29
-1
Atsakyti
Bandymas
Daug šnekama, kad Romanovas išgelbėjo Žalgirį, tačiau įsivaizduokite pasaulį be kunigaikščio.

Turėtume komanda be žvaigždžių, su normaliu treneriu, kuri galbūt šiuo metu būtų iškovojusi 1-2 pergales Eurolygoje, bet nesupjudžiusi fanų ir nepavertusi kašio cirku.

Ar labai jau nesmagu žiūrėti į Rytą šiemet, kurio sudėtis paprasta, bet efektyvi.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-11-29
-1
Atsakyti
samhain*Sokiu meistras*Pasaulio krepsinio cempionas*Futbolo ir krepsinio specialistas*Nei kart kovos nepralaimejes bokso didmeistris*Literatas, rusu poetu sajungos narys*Savamokslis filosofas*Verslo genijus ir novatorius*Rimtas pretendentas i Lietuvos (ir netik) prezidentus*Politikos asas*Nepailstantis kovotojas su mafija ir iskrypeliais*Neeilinio proto savininkas*Romanovu dinastijos palikuonis (galbut net ipedinis i Rusijos carus)Tokia Romanovo biografija ir paty Cheka Norrisa turetu priversti po lapais sleptis


O tu tik samhain ir dar is mazosios raides :)))
2011-11-28
Atsakyti
Prasom platinti visais imanomais budaisPeticija pries Romanova http://www.peticijos.lt/visos/60026Twitt..., facebooke, bloguose, skypuose, forumuose naujienu portaluose!--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Juokini liaudį su ta savo peticija. Kur buvai kai Žalgiriui sunku buvo ? Galėjai tada pasireikst, koki gelbejimo rata numest nors 1000000 lt vertes.
2011-11-28
-2
Atsakyti
LrytasFanFortunaUsheritoMalalietkos isiskaitykit jus i straipsni ir isigilinkit. Cia nieko nebuvo pasakyta apie sirgalius. Jis tik pasake savo nuomone apie konkurentus. Kaip jus vaikai lengva itikint.Teisingai sakai.... ir tai labai matosi iš šios citatos– Kaip reagavote į fanų pykčius su Ty Lawsonu?– Niekaip. Tai provokacija. Jie bando sugriauti mūsų klubą.– Kas tie jie?– Konkurentai, žinoma.Juokingi jūs abu..- Komandos sirgalius laikote savo priešais?- Sirgaliai ir tauta – žinote kaip su jais... Kur juos vesi, ten jie ir eina. Kam man tuo užsiiminėti. Neturiu tikslo jų valdyti. Kur kas įdomiau priešintis. Jie išeina su savo plakatais, o o tu laimi rungtynes. Ir jie išeina kaip apspjaudyti.


Tai tu juokingas....ar supratai apie ką kalba ?....Čia kalba buvo ne apie visus sirgalius, o apie tuos, kurie ant Lawsono stumė....Akinius užsidėk ir dar kartą perskaityk...gal dašus....nors abejoju....
2011-11-28
Atsakyti
Gal apsipute nuo ispanisko sokolado ir sapalioja nesamones:D
2011-11-28
Atsakyti
to samhain
Jei tau rupetu Zalgiris, dayrtum kazka, o ne tyletum, kai su sudais maiso Kauno Zalgiri.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-11-28
Atsakyti
slepkis su savo peticijom
BloodsuckerNe nu negaliu, tas romanovas, kuo toliau tuo labiau mane nervina su savo tais pareiskimais, va pasirasom peticija pries ji http://www.peticijos.lt/visos/60026 nes mums reikia kovoti su tokiais idiotais ir irodyti, kad geriau pries sirgalius ir kluba jokie sunys nelotuhttp://www.peticijos.lt/visos/60026
2011-11-28
-1
Atsakyti
samhain*Sokiu meistras*Pasaulio krepsinio cempionas*Futbolo ir krepsinio specialistas*Nei kart kovos nepralaimejes bokso didmeistris*Literatas, rusu poetu sajungos narys*Savamokslis filosofas*Verslo genijus ir novatorius*Rimtas pretendentas i Lietuvos (ir netik) prezidentus*Politikos asas*Nepailstantis kovotojas su mafija ir iskrypeliais*Neeilinio proto savininkas*Romanovu dinastijos palikuonis (galbut net ipedinis i Rusijos carus)Tokia Romanovo biografija ir paty Cheka Norrisa turetu priversti po lapais sleptis


Visus anekdotus apie Chuck'ą nuo šiandien teks keisti apie Romką.
2011-11-28
+1
Atsakyti
Visiskai nekreipiu demsio i jo sapaliones,nes cia neimanoma nieko suprast. As sergu uz Zalgiri, o ne uz Romanova ir palaikyt einu Zalgirio kaip komandos, o ne UAB Romanovo. O Romka jei vadina fanus priesais, tai meluoja arba straipsnis yra paredaguotas, nes sezono pirkiniai parodo, kad jis pildo fanu norus (pvz,Popas).
2011-11-28
+2
Atsakyti
samhain*Sokiu meistras*Pasaulio krepsinio cempionas*Futbolo ir krepsinio specialistas*Nei kart kovos nepralaimejes bokso didmeistris*Literatas, rusu poetu sajungos narys*Savamokslis filosofas*Verslo genijus ir novatorius*Rimtas pretendentas i Lietuvos (ir netik) prezidentus*Politikos asas*Nepailstantis kovotojas su mafija ir iskrypeliais*Neeilinio proto savininkas*Romanovu dinastijos palikuonis (galbut net ipedinis i Rusijos carus)Tokia Romanovo biografija ir paty Cheka Norrisa turetu priversti po lapais sleptis


:DDDD
2011-11-28
-2
Atsakyti
2011-11-28
-1
Atsakyti
Ravanelli
Nors ir sergu už Žalgirį,bet manau jau šitas debilas rusiška kiaulė įžeidė visą lietuvių tautą savo pezalais! Galėtų tas suskis valint iš Lietuvos! Pasišlykštėjau šitu urodu.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-11-28
+1
Atsakyti
to jj00
tai tu gyvenime nieko nepasieksi, nes bijai pareiksti savo nuomone ir pasirasyti ta peticija.

Belieka boikotuoti Zalgirio rungtynes, nes tai kaip jis sneka apie Lietuva ir lietuvius yra geda. Tikiuosi lietuviai krepsininkai atsisakys viso sito sudo...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-11-28
+1
Atsakyti
Nekenčiu Romanovo. Bando pavaidinti, kad kažką labai supranta apie krepšinį, bet to tikraj nėra.
2011-11-28
+1
Atsakyti
samhain*Sokiu meistras*Pasaulio krepsinio cempionas*Futbolo ir krepsinio specialistas*Nei kart kovos nepralaimejes bokso didmeistris*Literatas, rusu poetu sajungos narys*Savamokslis filosofas*Verslo genijus ir novatorius*Rimtas pretendentas i Lietuvos (ir netik) prezidentus*Politikos asas*Nepailstantis kovotojas su mafija ir iskrypeliais*Neeilinio proto savininkas*Romanovu dinastijos palikuonis (galbut net ipedinis i Rusijos carus)Tokia Romanovo biografija ir paty Cheka Norrisa turetu priversti po lapais sleptis


jo,butent,ciakas jau istorija,nes ATEJO ROMKA... :D
2011-11-28
Atsakyti
menigitas visiskas tas romka,gyvena savoje dimensijoje,nera ka ir sakyti... galetu jis ir treniruoti ir zaisti tikriausiai,pelnydamas po 30 tasku... :D
2011-11-28
+2
Atsakyti
Palangiškis''Jūs supraskite, Romanovai ten gyvena jau daugiau nei tūkstantį metų. Nėra Lietuvoje jokių etninių lietuvių, visi kilę iš kažin kur. Lenkija, Baltarusija... Tikrų lietuvių nėra. Išskyrus Romanovus''--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Šito ruskių šiziko dar labiau nekenčiu. Debilas, jis pats bent supranta ką šneka? Matosi žmogelis išvis kitoj planetoj arba galaktikoj gyvena, nesuvokia kad jo komanda pralaimi, ir jam atrodo kad yra visažinis :D Jei lygintum Vainauską ir šitą ruskį, Ryto savininkas atrodytų kaip angelas..


oi nepainiok angelų su pragaro gyventojais...
2011-11-28
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.