Los Andželo „Lakers“ klubui po naujosios NBA darbo sutarties pasirašymo išlaikyti ryškiausias savo žvaigždes kainuos gerokai brangiau, nei dabar
Los Andželo „Lakers“ klubui po naujosios NBA darbo sutarties pasirašymo išlaikyti ryškiausias savo žvaigždes kainuos gerokai brangiau, nei dabar
Nuotr. Reuters-Scanpix
Naujoji Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) darbo sutartis kol kas nėra pasirašyta, nes vis dar derinamos paskutinės jos detalės, tačiau jau aiškūs pagrindiniai sutarties punktai. 

Remdamiesi tinklalapiu ESPN.com, palyginome paskutinės darbo sutarties, pasirašytos 2005 metais, ir naujosios sutarties, sudaromos dabar, pagrindinius skirtumus.

Darbo sutarties trukmė

2005 m. sutartis: Septyneri metai, su galimybe lygai nutraukti po šešerių metų (tai lyga ir padarė).

2011 m. sutartis: Dešimt metų, su galimybe abiem pusėms nutraukti sutartį 2017 m.

Kam geriau? Nors norėtųsi galvoti, kad kito NBA lokauto nematysime iki 2022 metų, yra didelė tikimybė, kad viena iš pusių pasinaudos galimybe 2017 metais atnaujinti darbo sąlygų derybas. Kadangi dabar sutartis atrodo palankesnė savininkams, protinga manyti, kad žaidėjai sieks ją nutraukti anksčiau. Ypač, kai 2016 metais bus sudaryti nauji kontraktai su nacionaliniais TV transliuotojais, kurie lygai garantuos milžiniškas pajamas. Tačiau situacija gali pakrypti ir kitaip – 2005 metais manyta, kad tuometinė sutartis irgi bus palankesnė savininkams.

Pajamų dalybos

2005 m.: Žaidėjų atlyginimams tenka 57 proc. NBA pajamų dalies.

2011 m.: Žaidėjų atlyginimams skiriama 51,15 proc. NBA pajamų dalies 2011-2012 m. sezone. Vėlesniuose sezonuose jų algos sudarys nuo 49 iki 51 proc. NBA pajamų dalies.

Kam geriau? Tai didžiausia savininkų pergalė naujojoje sutartyje. Per pastaruosius trejus metus patyrusi 370 mln., 340 mln. ir 300 mln. JAV dolerių nuostolių, lyga šiose derybose siekė fundamentaliai pakeisti NBA ekonominę sistemą. Ir ji tai pasiekė. Be to, žaidėjai neteks maždaug 20 proc. savo 2011-2012 metų sezono algų. Taip atsitiks dėl atšauktų 16 rungtynių.

Amnestija

2005 m.: Vienas krepšininkas galėjo būti atleistas prieš 2005-2006 m. sezoną. Atleisto žaidėjo alga neskaičiuojama prabangos mokestyje.

2011 m.: Vienas žaidėjas gali būti atleistas prieš bet kurio sezono pradžią (per visą sutarties laikotarpį gali būti atleistas tik vienas žaidėjas, o juo negali tapti krepšininkas, sudaręs kontraktą pagal naują darbo sutartį). Atleisto žaidėjo alga nebus skaičiuojama į prabangos mokestį ir algų kepurę. Komandos, nesiekiančios algų kepurės viršaus, gali pateikti prašymą įsigyti laisvą žaidėją prieš jam tampant visiškai laisvu agentu.

Kam geriau? Kaip ir 2005 m., šiemetinė taisyklė leidžia atsikratyti vieno pernelyg didelį kontraktą turinčio krepšininko. Šiemet amnestijos sąlygos geresnės, nes atleisto žaidėjo kontraktas nėra įskaičiuojamas nei į algų kepurę, nei į prabangos mokestį. Kitas svarbus dalykas – komandos žaidėją galės atleisti ir vėliau, todėl ekipos, iki šiol gerai valdžiusios savo algų kepures, nepraras šios teisės ateityje.

Komandos, nesiekiančios algų kepurės lubų, taip pat laimės. Jos gali pateikti prašymą įsigyti atleistą žaidėją už kur kas mažesnę sumą. Pavyzdžiui, jei Klivlendo „Cavaliers“ komanda nuspręs atleisti Baroną Davisą, kita ekipa, kuri turi laisvus 5 mln. dolerių, galės pateikti 5 mln. JAV dolerių pasiūlymą perimti Daviso kontraktą. Jeigu šis pasiūlymas bus didžiausias, komanda, gausianti Davisą, mokės jam 5 mln. JAV dolerių algą, o kontrakto skirtumą padengs „Cavaliers“. Tai atsitiktų dar iki tol, kol Davisas taptų laisvuoju agentu ir galėtų sudaryti sutartį su kokia tik nori komanda, pavyzdžiui, Majamio „Heat“.

Minimali komandos alga

2005 m.: Komandos turi išleisti mažiausiai 75 proc. nuo algų kepurės.

2011 m.: Komandos turi išleisti mažiausiai 85 proc. nuo algų kepurės 2011-2012 ir 2012-2013 m. sezonuose ir mažiausiai 90 proc. nuo algų kepurės vėlesniuose sezonuose.

Kam geriau? Žaidėjams. Nors anksčiau komandos retai neperkopdavo algų kepurės, pastaruoju metu vis daugiau ekipų išleisdavo mažiau pinigų dėl finansinių sunkumų. Pavyzdžiui, Sakramento „Kings“ prieš praėjusio sezono mainų pabaigą gavo Marquisą Danielsą vien tam, kad pakeltų savo išlaidas iki 75 proc.

Prabangos mokestis

2005 m.: Komandos moka po papildomą dolerį už kiekvieną doleriu viršytą algų kepurės ribą.

2011 m.: Komandos moka po papildomą dolerį už kiekvieną doleriu viršytą ribą 2011-2012 ir 2012-2013 m. Nuo 2013-2014 metų komandos mokės didesnį mokestį kas 5 mln. viršijant ribą (1,5 dolerio, 1,75 dolerio, 2,5 dolerio, 3,25 dolerio ir t.t.). Komandos, kurios nuolat viršija ribą (bent ketverius metus per paskutinius 5 sezonus ) mokės dar doleriu didesnį mokestį (2,5 dolerio, 2,75 dolerio, 3,5 dolerio, 4,25 dolerio ir t.t.).

Kam geriau? Labiausiai aišku, kam tai nenaudinga – nuolat daug pinigų išleidžiančioms ekipoms, kaip „Lakers“ ar „Mavericks“. Kai lyga nesugebėjo įvesti kietos algų kepurės (kurios griežtai nebūtų galima viršyti), ji nusprendė griežtai laikytis punkto, kad daugiau išleidžiančios komandos turi mokėti daugiau. Pavyzdžiui, „Lakers“ dėl viršytos algų kepurės 2011 metais lygai sumokėjo 19,9 mln. JAV dolerių. Pagal naują sistemą jie mokėtų 44,68 mln. JAV dolerių, o jeigu tokį nusižengimą kartotų bent keturis kartus per penkis sezonus, jie lygai turėtų sumokėti net 64,58 mln. JAV dolerių!

Nauji kontraktai

2005 m.: Šešerių metų sutartys su 10,5 proc. algos didinimu kasmet Birdo tipo laisviesiems agentams (legendinio Larry Birdo vardu pavadinta taisyklė apibūdina komandoje ilgą laiką rungtyniaujančius žaidėjus, pratęsiančius sutartį su savo dabartine ekipa). Penkerių metų kontraktai su 8 proc. algos kilimu kasmet kitiems žaidėjams. Maksimalus kontraktas gali siekti 25, 30 arba 35 proc. nuo algų kepurės, priklausomai nuo žaidėjo patirties.

2011 m.: Penkerių metų sutartys su 7,5 proc. algos didinimu Birdo tipo laisviesiems agentams, ketverių metų sutartys su 4,5 proc. algos didinimu kitiems žaidėjams. Maksimalios algos yra tokios pat, kaip ir 2005 metų sutartyje, išskyrus tai, kad antrąjį karjeros kontraktą pasirašantys jauni žaidėjai gali gauti maksimalią algą, jeigu jie atitinka tam tikrus reikalavimus. Minimalios ir naujokų algos išlaikomos tokio pat dydžio, kaip 2011-2012 metų sezone.

Kam geriau? Šie pokyčiai lygai padeda geriau kontroliuoti išlaidas. Išimtis yra tik penktus metus lygoje rungtyniausiančiam krepšininkui – jam suteiktas leidimas pasirašyti didesnį maksimalų kontraktą, jei jis yra tapęs naudingiausiu lygos žaidėju, dukart buvęs simboliniame lygos penketuke arba dukart žaidęs visų žvaigždžių mačo starto penkete.

2006 metais LeBronas Jamesas, Dwyane'as Wade'as ir Chrisas Boshas pasirašė trumpesnes sutartis (kurios leido jiems tapti laisvaisiais agentais po trejų metų), o ne ilgalaikius penkerių metų kontraktus. Šie trys krepšininkai viską suderino taip, kad baigę savo septintąjį sezoną lygoje galėtų gauti maksimalią 30 proc. nuo algų kepurės algą. Leisdama sudaryti pelningesnį kontraktą su jaunais aukščiausio lygio žaidėjais jau po keturių sezonų, lyga tikisi, kad jie nepaliks savo pirmųjų komandų vardan kitų ekipų.

Mainų taisyklės

2005 m.: Komandos, viršijančios algų kepures, per mainus turi tilpti į 125 proc. algų rėmus (išmainomo žaidėjo alga negali būti 25 proc. didesnė nei gaunamo krepšininko ir atvirkščiai). Per mainus komandos gali gauti iki 3 mln. JAV dolerių grynaisiais.

2011 m.: Komandos, viršijančios algų kepures, per mainus turi tilpti į 125 proc. algų rėmus (išmainomo žaidėjo alga negali būti 25 proc. didesnė nei gaunamo krepšininko ir atvirkščiai). Algų kepurės neviršijančios ekipos gali gauti žaidėjus, uždirbančius iki 50 proc. daugiau, arba analogišką algą plius 5 mln. JAV dolerių gaunantį žaidėją. Per metus komandos mainantis gali iš viso atiduoti daugiausiai 3 mln. JAV dolerių grynųjų.

Kam geriau? Pagerinus sąlygas dėl kontraktų sutapimų, turėtų palengvėti žaidėjų judėjimas tarp komandų. Žaidėjai nebus įmetami į mainus lyg balastas vien tam, kad mainai atitiktų visus finansinius reikalavimus.

Apribojus pinigų judėjimą per mainus (3 mln. JAV dolerių per metus), tai turės didelę įtaką keičiantis NBA naujokų biržoje pašauktais krepšininkais. Dabar komandos dažnai tiesiog parduodavo šaukimą už 3 mln. JAV dolerių. Apribojus šią sumą iki 3 mln. iš viso per metus, tokių mainų turėtų sumažėti.

Išmainyto žaidėjo susigrąžinimas

2005 m.: Jeigu žaidėjas yra išmainomas ir naujoji jo ekipa jį tuoj pat atleidžia, krepšininkas negali su savo buvusia komanda pasirašyti sutarties dar 30 dienų reguliariajame sezone arba 20 dienų atkrintamosiose varžybose.

2011 m.: Jeigu žaidėjas išmainomas ir naujoji jo ekipa jį tuoj pat atleidžia, jis negali pasirašyti sutarties su buvusia komanda metus arba iki kontrakto pabaigos.

Kam geriau? Buvusia sutarties sąlyga 2010 metais pasinaudojo Klivlendo „Cavaliers“ ir Žydrūnas Ilgauskas. Jie išsiuntė lietuvį į Vašingtoną mainais už Antawną Jamisoną, „Wizards“ Ilgauską atleido ir šis po 30 dienų grįžo į „Cavaliers“.

Pakeitus taisykles, taip nebegalės būti. Šis pakeitimas turės dvejopų pasekmių. Viena vertus, taip nebeliks mainų, kai komandos iš anksto susitaria ir visiems būna gerai. Kita vertus, taip žaidėjas gali likti be darbo, jei jį atleis komanda, o jokia kita ekipa neskubės pasiūlyti naujo kontrakto.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (33)
Amen
Juokinga yra skaityti visu jusu komentarus neva europoje krepsinis stipresnis neva protingesnis.

kas is to protingumo ? kas is to "protingas ramus zadimas" va kazkas bande parodyti pavyzdi protingo ramaus zaidimo. Kai lietuvos geriausius grajokus ant 40 patvarke treniruociuo pobudziu varzybose. Ten yra tikras krepsinio lygis , ten yra tikri krepsininkai kuo tikri ? Jie tokie pat kaip ir europoje tik tiesiog viska daro 2x geriau, bega soka pasuoja perskaito situacija zymiai greiciau, atrodytu kad jus norit pasakyt europos krepsinio mentalitetas stipresnis kuom ? Jeigu per ta tavo mentaliteta deda is virsaus. Ir pasiulot jaicus pauostyt. Galit sakyt ka nori NBA yra auksciausia lyga kur zaidzia stipriausi krepsinikai-sportininkai-atletai. Tai yra sportas
2011-12-02
+1
Atsakyti
MartisAnonimasNu abejočiau ar nba nugalėtu eurolygos rinktine. Ypač jei tektu žaisti pagal europos taisykles. Atsitiktu taip kad nba kašiorai prieš europos gynyba baudos aikštelėj nerastu išeičiu, geriausiu eurolygos žaidėju rinktinė butu labai galinga, ir kažin kaip viskas pasibaigtu. Europoje mokama žaisti komandai, nba viskas paremta individualumu. Taip nba žaidėjai butu turbut šoklesni, greitesni kažkiek, bet poziciniame žaidime jie nepažaistu. Tas pats howardas siautėja baudos aikštelėje todėl kad yra gynyboj baudos aikštelėj 3 sekundės, europoj to nėra, todėl howardas turėtu daug daugiau vargo ieškant keliu link krepšio. Šiaip nesuprantu kodėl nesurengia tokiu rungtyniu? Manau butu ispudingas renginys.Todel kad tokiu nesamoniu niekad nedaro, ir todel kad per didele antireklama butu euroygai kai butu koki -40, sakyk ka nor nba cirkas, komercija ir kitas s.. bet ten krepsininkai auksciausio lygio ir nebabejotinai geriausi pasaulyje :)


Tik nereikia sakyti, kad EL komanda paimtų NBA komandą, vakar Weems palyginus NBA vidutiniokas vienas rungtynes ištraukė ir Žal laimėjo, tai čia nereikia kalbėti apie superinę gynybą.
2011-12-01
-1
Atsakyti
AnonimasNu abejočiau ar nba nugalėtu eurolygos rinktine. Ypač jei tektu žaisti pagal europos taisykles. Atsitiktu taip kad nba kašiorai prieš europos gynyba baudos aikštelėj nerastu išeičiu, geriausiu eurolygos žaidėju rinktinė butu labai galinga, ir kažin kaip viskas pasibaigtu. Europoje mokama žaisti komandai, nba viskas paremta individualumu. Taip nba žaidėjai butu turbut šoklesni, greitesni kažkiek, bet poziciniame žaidime jie nepažaistu. Tas pats howardas siautėja baudos aikštelėje todėl kad yra gynyboj baudos aikštelėj 3 sekundės, europoj to nėra, todėl howardas turėtu daug daugiau vargo ieškant keliu link krepšio. Šiaip nesuprantu kodėl nesurengia tokiu rungtyniu? Manau butu ispudingas renginys.


Todel kad tokiu nesamoniu niekad nedaro, ir todel kad per didele antireklama butu euroygai kai butu koki -40, sakyk ka nor nba cirkas, komercija ir kitas s.. bet ten krepsininkai auksciausio lygio ir nebabejotinai geriausi pasaulyje :)
2011-12-01
+2
Atsakyti
RastafarisDeronas taps laisvu agentu po sio sezono: )--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


cia del to, kad sutarti galetu pasirasyti didesne ir ilgesne, net ir su tais paciais Nets
2011-12-01
Atsakyti
Deronas taps laisvu agentu po sio sezono: )

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-12-01
Atsakyti
Nu ka... C.Paul tikrai nezais orleane ir labai didele tikimybe kad zais knicks bet jau kita sezona. Taip pat ir Howarda kalbina i knicks : ) cia rimtai.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-12-01
Atsakyti
kaunietis
kas ten del to cirko tai nba sukurtas beti ir mest :) negalima vienaip kitaip gintis vien delto sukuriamas tas toks zaidimas :) mum mielesnis tikrasis krepsinis kuris ir nba kazkada buvo kol jo neisdarke lyga su savo taisyklem kurios buvo sukurtos del buku amerikieciu ziurovu kuriem imete idejo taskai taskai .. :) jie uzmigtu kitaip :)))
2011-12-01
Atsakyti
Žalgiris_HeatAmazingĮdomu ką padarytų bet kuri komanda prieš tokias žvaigždes: L.james, D. Wade,D. Howard, K. Durant, C. Anthony, C. Paul, D. Rose, D. Williams, K. Bryant, A. Stoudamare, Ch. Bosh, C. Boozer jaučiu suvalgytų jūsų rinktynes ir el komandas.Tas tavo SUVALGYTŲ JŪSŲ RINKTINES skamba lyg pats gyventum ne Lietutoj, o užsienyje.


Tipo LT ne išimtis? Pamenat 2004, 2008, 2010 LT vs JAV?
2011-12-01
Atsakyti
AnonimasAmazing tu tai lochu lochas, tai tu amerikietis tipo ane? Jei musu. Esi lopas iš tu kur nei saves nei kitus gerbia.


O tu dar didesnis lochas, kuris pastoviai pasivadina Anonimas, nes nesugebi užsiregistruoti ie komentuoti kaip normalus žmogus. :) NBA vis tiek geriau nei EL, jei nei Žalgiris ar Rytas nežaistų EL, net nesidomėčiau šia lyga.
2011-12-01
Atsakyti
AnonimasAmazing tu tai lochu lochas, tai tu amerikietis tipo ane? Jei musu. Esi lopas iš tu kur nei saves nei kitus gerbia.


esme, kad reikia buti realistais, o ne sekti kazkokias pasakas, idealizuoti ko kartais realiai net nera ir kaip ismanant zeminti kas yra visa galva priekyje.

NBA nera ideali visais atzvilgiais, bet reikia kazkiek tureti ir sveiko objektyvumo pries rasant savo nuoskaudas del tokios "neteisybes". Kas dazniausiai tesugebama parasyti, tai tik cirkas ir viskas, tai kas cia per argumentas?? NBA populiarumas, pasiektas zaideju igudziu lygis, komandu pajamos, rungtyniu lankomumas, JAV dominavimas krepsinio turnyruose ir t.t., tai jau yra rimti argumentai, o ne bobuciu lygio pletkai apie cirkus.

Cia lygiai tas pats, kad pradeti varyti koks Ispanijos, Vokietijos ar Olandijos futbolas yra blogas, koki sou jie daro, kokie jie klounai, o palyginus Lietuvos futbolo rinktine - tai jau tikrieji futbolistai vien todel, kad mums ji labiau patinka. Jeigu kazkas susikuria, tai kas yra geriau, tai tik reikia mokintis, o ne skiesti pezalus net nesugebant to argumentuoti.
2011-12-01
+1
Atsakyti
Anonimas
Amazing tu tai lochu lochas, tai tu amerikietis tipo ane? Jei musu. Esi lopas iš tu kur nei saves nei kitus gerbia.
2011-12-01
-2
Atsakyti
AmazingĮdomu ką padarytų bet kuri komanda prieš tokias žvaigždes: L.james, D. Wade,D. Howard, K. Durant, C. Anthony, C. Paul, D. Rose, D. Williams, K. Bryant, A. Stoudamare, Ch. Bosh, C. Boozer jaučiu suvalgytų jūsų rinktynes ir el komandas.


Tas tavo SUVALGYTŲ JŪSŲ RINKTINES skamba lyg pats gyventum ne Lietutoj, o užsienyje.
2011-12-01
Atsakyti
Įdomu ką padarytų bet kuri komanda prieš tokias žvaigždes: L.james, D. Wade,D. Howard, K. Durant, C. Anthony, C. Paul, D. Rose, D. Williams, K. Bryant, A. Stoudamare, Ch. Bosh, C. Boozer jaučiu suvalgytų jūsų rinktynes ir el komandas.
2011-12-01
Atsakyti
Norit pamatyti tikrai gražų krepšinį, tai pažiūrėkit nors keletą NBA rungtynių, tada jaučiu neberėktumėt, kad ten cirkas, nes ten tikrai gražų krepšinį žaidžia: su gražiais įkrovimais į kašį, perdavimais, gražiais perdavimais ir kas svarbiausia nenuilstantį krepšinį visas 48 minutes, ne taip kaip Europoj 20 palaksto ir pompa, 3 jau kėlinį vos kojas pavelka. Žinoma ir NBA nėra viskas idealu ir ten žaidėjai daro klaidas, bet vis tiek tai yra WHERE AMAZING HAPPENS :)
2011-12-01
Atsakyti
vardas
na siaip krepsinis atsirado jav todel galim sakyti kad nba yra tikras kasis o europoj cirkas
2011-12-01
Atsakyti
gal paargumentuokit, kodėl ten cirkas(NBA)
2011-12-01
+3
Atsakyti
Vardenis_KeistuolisSako cirkas... Juokingi esat kas sakot, kad NBA cirkas. Ese paprasta, NBA rinktine nugaletu Euroleague rinktine, game over..Niekas nieko netraiškytų. NBA yra juodukų lyga, ten baltaodžiai nėra labai patikimi, kadangi jie neatlaiko tokio krūvio, nėra tokie atletiški kaip juodukai, o NBA žaidimas šiom savybėm ir pagrįstas. O NBA cirkas todėl, kad žaidėjams svarbiausia pinigai, o fanai ateina pavalgyti..


jo o Europoje pinigai jau nesvarbu? :D Barca, Panathinaikos, Macabi, Cska ir like titulus tiesiog nusiperka, nes turciai juos solidziai remia, Europos mastais jie gali ar galejo susirinkti kokias tik nori sudetis, to pasekoje ir laimeti titulus. NBA pinigai yra bent uzdirbami, sporto prasme nebent minusas, kad dominuoja tokie klubai kaip Lakers, Celtics, bet jie savo gerove susikure per ilgus metus, o Europoje dominuoja tie kam turcius daugiausiai pinigu sukisa.
2011-12-01
-1
Atsakyti
NezhinauCirkas sugryzo :DD Juoduku lyga , broniai visokie.. Nekenciu sitos parodijos! pasityciojimas is krepsinio.. Net neberandu zodziu kaip taip svelniau pasakyti , kaip nekenciu sitos klounu lygos , susitare juodukai su savininkais.. wau.. koks pasiekimas. Artistai..


jo butent :D o tikrasis ir nuostabusis krepsinis yra, kai dalis zaideju net kamuolio nemoka varinetis, didesni zaidejai net normaliai nesigaudo aplinkoje, vos pajudeti gali nes kojos nepanesa tokiu svoriu, kiti dar turi galuniu valdymo sutrikimus,tai net negeba kamuolio sugauti. Vat kai tokie zaidejai surenkami i komanda, tai ir gaunasi tikrasis krepsinis? :D tikrasis krepsinis, kai kelis metus atlose zaidejai vienas su kitu aiksteje net nezino kaip elgtis kartu? tikrasis krepsinis, kai zaidejams reikia menesiu menesiu, kad aiksteje sugebetu bent kelis epizodus padoriau kartu sulosti? va cia tai ir yra tikrasis cirkas, dar Europoje net nera uzdirbami tokie pinigai, kad zaidejai galetu gauti tokias algas, del ko isvis issigime Europos kase, nes dominuoja tik tie kam pamises turcius superka sudetis, o ne tie kas turi fanus, kas turi tradicijas.

O rimtai, tai atsipeikit geriau su savo cirkais, per 16 olimpiadu JAV pralaimejo vos 5 kartus,ir is visu grizo su medaliais, kai leido zaisti NBA profesonalus jie ant 40 ar 50 tasku istaske musu auksine rinktine.

http://www.youtube.com/watch?v=MMMnC5DoM...

taskai surinkti kaip vyrai zaistu pries kokius vaikus..
2011-12-01
-1
Atsakyti
alio15
Na manau Lakers visiskai nusisikti ,kad virsyja ta algu kepure,jie gi siomis dienomis pasirase televizijos sutarti per 25 metus gaus 5 billion doleriu
2011-12-01
Atsakyti
KeistuolisSako cirkas... Juokingi esat kas sakot, kad NBA cirkas. Ese paprasta, NBA rinktine nugaletu Euroleague rinktine, game over..


Niekas nieko netraiškytų. NBA yra juodukų lyga, ten baltaodžiai nėra labai patikimi, kadangi jie neatlaiko tokio krūvio, nėra tokie atletiški kaip juodukai, o NBA žaidimas šiom savybėm ir pagrįstas. O NBA cirkas todėl, kad žaidėjams svarbiausia pinigai, o fanai ateina pavalgyti..
2011-12-01
-2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 33

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.