Jovaiša: apie galimą „Baltų“ išnykimą, skolinamus krepšininkus ir Kostičiaus ateitį

2011-12-02 16:02
Martynas Pupininkas, „BasketNews.lt“ korespondentas
„Baltų“ direktorius Sergejus Jovaiša neatmetė galimybės, kad vyriausiasis treneris Oliveris Kostičius sugrįš į „Žalgirį“
„Baltų“ direktorius Sergejus Jovaiša neatmetė galimybės, kad vyriausiasis treneris Oliveris Kostičius sugrįš į „Žalgirį“
Nuotr. Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Tris krepšininkus – Šarūną Vasiliauską, Vaidą Čepukaitį ir Adomą Drungilą Panevėžio „Techaso“ komandai paskolinęs Kauno „Baltų“ klubas į kitą ekipą gali išsiųsti ir kitus savo žaidėjus.

„Baltų“ direktorius Sergejus Jovaiša patvirtino, kad šį sezoną komandoje bei jos trenerių štabe gali įvykti daugiau pasikeitimų.

Tuo tarpu šią savaitę ekipą palikusius lietuvius pakeitę Urošas Petrovičius bei Kasparas Vecvagaras, vadovo teigimu, komandos nesusilpnino.

Tinklalapiui „BasketNews.lt“ Jovaiša kalbėjo apie „Baltų“ klubo ateities perspektyvas, įvardijo pasikeitimų sudėtyje priežastis ir papasakojo apie galimą vyriausiojo trenerio Oliverio Kostičiaus persikėlimą į Kauno „Žalgirio“ klubo trenerių štabą.

– Kas lėmė trijų krepšininkų persikėlimą į „Techaso“ klubą“? – tinklalapis „BasketNews.lt“ paklausė Jovaišos.
– Priežastis paprasta – keitėsi Panevėžio komandos valdymo struktūra. „Techasas“ kelia didesnius tikslus. Tam reikalingas pastiprinimas. Jie dairėsi į visas ekipas, tačiau rado kompromisą su mūsų klubu. Leidome jiems pasikviesti savo žaidėjus. Sakykime, kad tai yra gražus ir diplomatiškas poelgis.

– Bet „Baltų“ klubui iš to jokios naudos.
– Panevėžiečiai iš mūsų perims tam tikrus finansinius įsipareigojimus. Bet, kaip sakome, patys neliekame ant ledo, kadangi stiprinamės kitais žaidėjais – ekipą papildė Petrovičius bei Vecvagaras. Šiuos sprendimus priėmėme, nes tikimės padėti Panevėžio klubui susitvarkyti esamoje situacijoje. Patys nelabai nukentėjome, pasistiprinome ir gana neblogai atrodome. Žinoma, gaila savų žaidėjų, bet realybė tokia, jog turime ištiesti pagalbos ranką.

– Ką žinote apie komandos naujokus?
– Petrovičius yra pakankamai patirties turintis krepšininkas, rungtyniavęs Vršačo „Hemofarm“ klube. Jam 21-eri, todėl serbas labai tinka mūsų jaunųjų talentų rengimo programai. Su juo pasirašyta ilgalaikė sutartis. Kontraktą sudarė „Žalgirio“ klubas, bet paskolino mūsų komandai. Viskas įvyko pagal tą pačią schemą, pagal kurią trys krepšininkai išvyko į „Techaso“ ekipą.

– Niekam ne paslaptis, kad „Baltų“ ekipa yra susijusi su „Žalgirio“ komanda. Ar jaunus Serbijos krepšininkus į Lietuvą vilioja pastarosios vyriausiasis treneris Aleksandras Trifunovičius?
– Negalima sakyti, kad „Baltai“ yra „Žalgirio“ dublerių ekipa. Savaime suprantama, kad tai yra tarsi rezervinė komanda, ruošianti jaunus talentus, o jauni bei perspektyvūs jos žaidėjai keliasi į „Žalgirio“ klubą.

Prie užsieniečių atvykimo prisideda ir Trifunovičius. Jis mums padeda ir siūlo tuos žaidėjus. Tuo tarpu patys žiūrime, ar tikrai juos galime integruoti. Siūlymų buvo ir daugiau, bet Andriją Simovičių pasirinkome į dublerius, o Petrovičių į „Baltus“.

– Ar šį sezoną „Baltus“ gali papildyti kiti Lietuvos arba užsienio jaunieji talentai?
– Prieš kelis mėnesius sakiau, kad gali būti visokių variantų. Šiuo metu mes turime tik dešimt žaidėjų, todėl tikrai nežiopsosime. Jeigu atrasime naujų talentų ir turėsime galimybių juos įsigyti, derėsimės, kad jie atvyktų pas mus. Tačiau turėti daugiau dvylikos neketiname, kadangi tai nėra tikslinga. Šio projekto varomoji jėga – „Žalgirio“ klubas. Jis pasirašo kontraktus ir žaidėjus skolina mums. Tuo tarpu patys krepšininkus ruošiame „Žalgiriui“. Viskas yra suprantama – „Žalgiris“ finansiškai pajėgus, o mes be jo pagalbos to nepadarytume.

– Ar tiesa, kad „Baltų“ vyriausiasis treneris Kostičius persikels į „Žalgirio“ trenerių štabą?
– Kalbos lieka kalbomis. Kol kas nieko neįvyko, tad viskas lieka taip, kaip yra.

– Vadinasi serbo persikėlimas į Lietuvos čempionų gretas įmanomas?
– Kas čia žino, ar Trifunovičius išliks ir, ar norės pasilikti. Man sunku spręsti. Kostičius yra geras treneris ir gali vadovauti aukšto lygio komandai. Jo persikėlimo negarantuoju, nes šiuos klausimus sprendžiu ne aš. Vyksta įvairūs pokalbiai, bet šiuo metu nėra jokių sprendimų.

– Teko girdėti, kad kitą sezoną „Baltų“ klubo nebeliks, o jūsų minėtus talentingus krepšininkus „Žalgiriui“ ruoš „Techasas“.
– Tai sprendžiu ne aš. Dabar esu „Baltų“ direktorius, kurio užduotis – rūpintis, kad komandai nieko netrūktų, o darbas vyktų pagal sukurtą programą. Neaišku, kas įvyks pasibaigus sezonui. Variantų gali būti labai įvairių. Aišku, jūsų minėtasis būtų vienas liūdniausių. Manau, kad tai labai priklausys nuo Kauno savivaldybės požiūrio į jauną, perspektyvią ir reprezentacinę miesto komandą. Jeigu sulauksime pakankamos paramos, panašių klausimų apskritai neturėtų kilti.

– Neneigiate, kad „Baltų“ gali nebelikti?
– Tai yra daugiau gandai. Panevėžio, Klaipėdos ir kitų miestų savivaldybės stipriai remia krepšinį ir nori stiprinti savo komandas. Tuomet atsiranda didesnė konkurencija, nebėra kaip beviltiškos uodegos besivelkančių komandų. Tikrai negaliu pasakyti, kad „Baltai“ egzistuos tik šį sezoną. Taip kalbėti būtų naivu ir netiesa. Vis dėlto, kaip finansiškai laikysimės ateityje, labai priklauso nuo Kauno miesto valdžios.

Rodyti komentarus
1 2  »
MERAS
JOVAISA GERAI MAISO PINIGUS SVETIMAME MAISE. SAVIVALDYBE SKYRE 5 MLN. LTL ZALGIRIUI IR 1 MLN. BALTAMS. KURIS MIESTAS DAR TIEK SKIRIA. O ROMKA TIK VAIDINA KAD REMIA ZALGIRI. DABAR ROMKAI NEREIKIA NEI VIENO LITO DETI. REMEJAI, PAJAMOS IS BILIETU IR SAVIVALDYBES PINIGAI. PASKAICIUOKIT KIEK GAUNASI. ZIURIU JOVAISATIKRAS LAPINAS KAI KALBA VYKSTA APIE BABKES. O KIEK SERZIUKAI ATVEDEI REMEJU? TIK MATAI MOKETOJU PINIGUS, BET TEN NE TAVO PINIGAI IR KODEL JIE TURI BUTI SKIRIAMI ROMKOS NESVARIEMS DARBAMS.
2011-12-14
Atsakyti
ttp://www.grp-real.lt/invite.php?invite=456
2011-12-04
Atsakyti
PatarėjasPagaliau po prasidėjusios Baltų griūties pradėjo aiškėti, kad Romanovas atėjo tam, kad sugriautų Kauno krepšinį, nes jam nepakanka pelno. Kauniečių krepšinio tradicijos tapo vieno žmogaus pelno įkaitu. Aiškėja iki ko prisigyventa.Atrodo, kad pagal krepšininkų selekcijos ypatumus, tokio paties likimo ateityje laukia ir Žalgiris.Gal čia kerštas visos Lietuvos už didžius Kauno krepšinio laimėjimus, išskirstant Kauno žaidėjus į Prienus, Panevėžį, Vilnių, Kėdainius, Jonavą. Svarbiausia tai, kad Kaune gali ir liks kokia nors, besivelkanti uodegoje, legionierių komanda, tačiau lietuviško krepšinio neliks.O gal čia Kauno savivaldybė nieko neveikia, nes jau persisotinusi krepšiniu?


beveik pataikiai.
2011-12-03
-1
Atsakyti
Sistema labai paprasta, Jovaiša, visą laiką be perstojo kaltinęs Romanovą krepšinio žlugdymu Lietuvoje ir staiga tapęs jo pavaldiniu buvo įpareigotas užtikrinti, jog Kauno miesto savivaldybės tarybos 2011 metų sausio mėnesį priimtas sprendimas skirti Baltams 1 000 000 lituku bus įgyvendintas, pasikeitus valdantiesiems, pradėta kvestionuoti, ar tikrai verta skirti privačiam "no name" klubui duoti tokias babkes, tuo labiau žinant tendenciją, kad kiekvienais metais šis VšĮ virsta į skirtingą komandą, subankrotinus ir išplovus mokesčių mokėtojų pinigus prieš tai buvusioje. Na ką gi neduosit, tada turėkit paskutinę komandą sezonui LKL'e. Man išvis neaišku, kaip tokiems klubams, apskritai gali būti skirtas finansavimas, už ką??? Nėra sportinių rezultatų, nėra ilgalaikio plano, kur ten ilgalaikio, kad ir trių metų plano. Paprasta, surenkam dublerius , išnaudojam milioną litų (na tikrai ne nuomai ir ne atlyginimam-pastarojo punktu negalima naudotis pagal biudžeto sandaros įstatymą), ir sunaikinam sezono gale VšĮ, pavyzdžių apstu - Aisčiai, KK Kaunas, Kaunas Triobet ir t.t. Antstoliai gavę iš krepšinikų skundus, jog nėra atlyginimų, nevykdomi darbo sutarties įsipareigoimai - eina pas trečiuosius asmenis, o šiuo atveju savivaldybė. Ir vėl mielieji, iš mūsų pinigėlių užburtas ratas ima suktis ta pačia kryptim. Aš nieko prieš skirti sportui pinigus, ugdomi krepšininkai, duodama apčiuopiama nauda ir užimtumas, tačiau šie vienadieniai klubai, baigia perpildyti mano kantrybės taurę.
2011-12-03
-1
Atsakyti
Viža
Patarėjau, apie kokį Kauno krepšinį kalbi? Tai Lietuvos krepšinis. Kai sunaikins Kauno krepšinį, ir kaip sakai, kai Kauno pusvelčiu surinkta legionierių komanda slinks dugnu, tai Lietuvos rinktinė tuomet žais Europos B divizijone.
2011-12-03
+1
Atsakyti
Patarėjas
Pagaliau po prasidėjusios Baltų griūties pradėjo aiškėti, kad Romanovas atėjo tam, kad sugriautų Kauno krepšinį, nes jam nepakanka pelno. Kauniečių krepšinio tradicijos tapo vieno žmogaus pelno įkaitu. Aiškėja iki ko prisigyventa.Atrodo, kad pagal krepšininkų selekcijos ypatumus, tokio paties likimo ateityje laukia ir Žalgiris.

Gal čia kerštas visos Lietuvos už didžius Kauno krepšinio laimėjimus, išskirstant Kauno žaidėjus į Prienus, Panevėžį, Vilnių, Kėdainius, Jonavą. Svarbiausia tai, kad Kaune gali ir liks kokia nors, besivelkanti uodegoje, legionierių komanda, tačiau lietuviško krepšinio neliks.O gal čia Kauno savivaldybė nieko neveikia, nes jau persisotinusi krepšiniu?
2011-12-02
Atsakyti
KlausimasO serbai ir Lietuvos rinktinej los?


Nelos.

Zalgiris augindamas kitu saliu talentus spjauna i lietuvos interesus ir pirmiausia issikelia savo kaip komandos.
2011-12-02
Atsakyti
joo
stumdo romka savo kareivelius kaip patinka, ir tiek.

kazkokia nesamone visa tai . toj nesamonej jovaisos ir panasus dalyvauja, sneka niekus...

lkf ir lkl leido steigti tas dukterines komandas visai bereikalo, bet kaip sakant kas pinigus moka tas muzika uzsako. cia ne vien zalgiris , rytas ir perlas (tiesa buves) tas pats
2011-12-02
+1
Atsakyti
Aha
Is pradziu buvo Fimicius, o dabar jau ant Beobasket buratinas persimete ar kaip? Tiems jugams jau savu klubu jaunimui augint neuztenka, tai pas mus bando pralist. Jo, buratinas nenori, kad Zalgiris taptu Lietuvos rinktines ferma, bet tuoj pataps jugu treneriu ir zaideju ferma. Balvonas, sunaikins Lietuvos krepsini kaip futbola sunaikino.
2011-12-02
Atsakyti
storas
Nu va ir i Zalgiri grobuonys is Beobasket ilindo>Galvojau,kad tiems tikrai uzteks bent jau ambiciju,nekalbant apie padoruma!Dabar mes padesime serbams palengvinti savo islaidas ruosiant jaunima.Treneriu,kurie kol kas nepasizymejo nekuo,pilna Lietuva .Serbams ir kitiems jugams padedame tobuleti,savus laikydami bado dietoje.Bedos laukti nereiks ilgai.Jau dabar kai reikia rinktinei trenerio,federacija gerokai lauzo galvas ,ar nereiktu uzsieniecio.Ziurek Beobasket niekseliai tuoj kaip Liuciferis su kruvina plunksna ,prisistatys,kaip i Lietryti prisitate ir amziams uzurpavo,kad be ju sutikimo net kontrakto su ne ju agenturos zaideju nebegalima rasytis..Ir musu rinktine,kuri mums visiems yra Sventa,treniruos slavas -icius.Tai jau tada tikrai kaip sako "Klausimas" ,nachalai serbai uz musu rinktine los.
2011-12-02
+1
Atsakyti
Nu nezinau kaip panevezieciai gales sirgt uz romanovo kekse?baltai man patiko bet kai tokias nesamones daro tai neidomus pasidare
2011-12-02
Atsakyti
fuck Basketnews!!!
Kvailys tas Romanovas!!! Geriau butu nupirkes ARTURA GUDAITI is Gargzdu Bremena komandos. Vaikinas 208 cm ugio, meta beveik po 20 tasku, gerai kamuolius kovoja. Ko jus snaudziat ir perkat apgailetinus serbus, kaip yra 100 kartu geresniu lietuviu!!!
2011-12-02
Atsakyti
Ubagai
Tegul patys finansiškai pasirūpina savo reikalais, o ne išmaldos prašo iš savivaldybės.
2011-12-02
Atsakyti
Klausimas
O serbai ir Lietuvos rinktinej los?
2011-12-02
Atsakyti
Jj
Pnv - penktas pagal dydį miestas, nezinau :))

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-12-02
Atsakyti
nn
na ne uz kalnu tas laikas kai baltuose vel atsiras barstys,kurtinaitis,dar koks sunelis .
2011-12-02
Atsakyti
as
Sergejau , ar tu is medzio iskrites....-Kauno m. vienintele savivaldybe jau daugeli metu rementi Zalgiri po 5milijonus per sezona ir daugiau.Tai gal Zalgiris prisisteigs dar 8 klubus (galetu vieno seimininko klubai LKL buti)ir visiems prasys pinigu ir dar santazuodami moralizuos.Gal jau atsipeikekite.
2011-12-02
Atsakyti
Viža
Kesukazzz, kaip tu drįsti galvoti, kad pas mus yra talentingų jaunų vaikių? Minusas tau ;)
2011-12-02
Atsakyti
Viža
Minusą padėti taip pat lengva kaip griauti metais statytą Žalgirio daugiapakopę sistemą. Juk nereikia ypatingų pastangų - kalbėti, galvą laužyti kuriant, turėti žinių ir jas pildyti.
2011-12-02
Atsakyti
bl kokia cia reprezentacija kai puse jaunimo is uzsienio?as suprantu jei baltuose butu vien lietuviai,o cia kist biudzeto pinigus svetimu ugdymui yra nusikaltimas!man rodos geriau tuos pinigus duotu kitom sporto sakom,kad ir suremontuot griuvancius baseinus ar irklavimo bazes,futbolui pagaliau skirt.o cia bl ateina jovaisa ir bedavoja kad neduos pinigu visokiu serbu ar latviu algoms.ir nors esu Zalgirio sirgalius,reikia pripazint kad butent Zalgiris atsakingas uz tai kad Kaune neliko kitu krepsinio komandu,o juk pries 15 metu LKL lose 4 Kauno komandos,ir ne seip lose,o kovojo del medaliu,Zalgiris su Atletu pastoviai finale kapojos,dar buvo Lavera ir Neka,o kas dabar paliko?Zalgirio dubleriai kurie kitamet persikels i Panevezi?
2011-12-02
-2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 38

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas