„Žalgiris“ Chomičiui – neišsipildžiusi svajonė

2011-12-03 12:19
Mantas Bertulis, „Šiaulių naujienos“

Prieš dvi dienas Šiaulių arenoje įvyko ilgamečių bendražygių susitikimas. Ant parketo savo jėgas išbandė Antano Sireikos ir Valdemaro Chomičiaus treniruojamos komandos. Pastarasis aikštelę turėjo palikti nuleista galva ir šio mačo turbūt nenorės prisiminti dar ilgai.

Chomičiaus auklėtiniai 94:101 turėjo pripažinti šeimininkų pranašumą, o jo treniruojamai ekipai dar buvo sušvilptos trys techninės pražangos. Visgi net ir po tokių nervingų rungtynių kalbėdamas su dienraščiu „Šiaulių naujienos” strategas išliko santūrus ir papasakojo apie darbą rinktinėje bei šiuolaikinio jaunimo problemas.

„Šiauliai” gali įkąsti Lietuvos grandams

Šiuo metu abu krepšinio specialistai treniruoja skirtingas komandas – Sireika trečius metus dirba „Šiaulių” klube, o Chomičius stovi prie Liubercų „Triumph” (Rusija) komandos vairo, tačiau prieš keletą metų šis duetas skynė pergales tiek Rusijos pirmenybėse, tiek tarptautiniame fronte.

Buvęs garsus „Žalgirio” ekipos žaidėjas Sireikai asistavo 2001-2006 metų sezonuose Lietuvos rinktinėje, o 2006-2007 metais jiedu kartu vedė į pergalęs Kazanės „Unics” (Rusija) krepšininkus.

„Man buvo malonu atvažiuoti į Šiaulius. Susitikau su draugais, pamačiau Antaną, sužaidėme rungtynes. Nedarau dėl šito mačo tragedijos, kadangi pilnai suprantu ką mes galime ir ko negalime. Aišku norėjosi laimėti, bet mums negalėjo padėti Sergejus Karasevas, kuris yra vienas iš rezultatyviausių komandos žaidėjų. Taip pat bandėme rotuoti visus žaidėjus ‒ tada žaidimas visada keičiasi”, ‒ po nesėkmingų rungtynių kalbėjo Chomičius.

Buvęs Sireikos mokinys vis dar nepranoko savo mokytojo, tačiau puikiai atsimena kartu pasiektas pergales, kuomet 2003 metais į viršų kėlė Europos čempionų taurę. Tuo tarpu lietuvių treniruojama Kazanės komanda 2007 metais pateko į ULEB taurės turnyro pusfinalį bei tapo Rusijos taurės ir lygos vicečempione. Chomičius spaudos konferencijoje nepraleido progos pagirti Sireiką, gerai sukomplektavus ekipą.

„Šiauliai” šiais metais nėra prasta komanda. Gerai sukomplektuota, gerai parinkti lietuviai. Man patinka tokie žaidėjai – kieti, stiprūs, labai stengiasi. „Šiauliai” šį sezoną tikrai turėtų kautis dėl prizinių vietų. Manau jie gali pakonkuruoti su „Žalgiriu” ar „Lietuvos rytu”, ‒ pareiškė 52 metų treneris.

Pagrindinė sąlyga ‒ darbas su jaunimu

Likimas abiems specialistams klostosi gan panašiai. Tiek Sireikos, tiek Chomičiaus komandos praėjusį sezoną buksavo, tačiau klubo vadovai jiems suteikė dar vieną šansą pasitaisyti. Šio sprendimo vaisius galime skaičiuoti jau dabar. „Šiauliai” šį sezoną pralaimėjo tik šalies grandams. Tuo tarpu Liubercų ekipa Baltijos krepšinio lygoje (BBL) yra viena iš lyderių, o „FIBA Europe” Iššūkio taurės turnyre dar nepatyrė pralaimėjimo jausmo.

Visiškai skirtinga situacija susiklostė „Žalgiriui”, kuomet po vienos nesėkmęs Eurolygoje klubo savininkas Vladimiras Romanovas atleido vyriausiąjį trenerį Iliasą Zourą. Po šių pasikeitimų žaidimas ne tik, kad nepagerėjo, bet ir suprastėjo.

„Aš „Triumph” klube sutikau dirbti su viena sąlyga ‒ galimybe dirbti su jaunais krepšininkais. Todėl mūsų užimta dešimta vieta Rusijos čempionate, man buvo, kaip penkta. Laimėjome pries daug gerų komandų, mūsų žaidėjai įsižaidė. Iš tos komandos turiu net keturis krepšininkus, Taip pat dar prisidėjo trys jauni žaidėjai, todėl mūsų komanda yra viena jauniausių visoje lygoje, – toliau dėstė Chomičius. – Įsivaizduokite, jeigu paimtumėte bet kokią dublerių komandą ir pradėtumėte žaisti Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Tada jūs pamatytumėte žaidėjų lygį ir tai, ką su jais galima padaryti. Todėl esu patenkintas, kad jie žaidžia, progresuoja ir nori laimėti.”

Vadovauti rinktinei neketina

Neseniai Lietuvos rinktinės gerbėjus sukrėtė žinia, kuomet sunkią kelio traumą patyrė 34 metų Rimantas Kaukėnas. Panašią traumą buvo patyręs ir Chomičius, po kurios jis ir baigė profesionalią krepšininko karjerą, tačiau nacionalinės rinktinės asistentas mano, jog Sienos „Montepaschi” ekipos gymėjas po šios traumos nepalūš.

„Jis ‒ stiprus vyras. Stiprūs vyrai gali atlaikyti praktiškai viską. Jeigu myli krepšinį turi pakentėti. Trauma vistiek praeis ‒ ar tai po pusmečio, ar metų. Aš irgi turėjau traumą, po kurios sportuoti negalėjau pusę metų, tačiau po to dar grįžau į Lietuvą ir čia sužaidžiau dar daug sezonų, gindamas Plungės ir Marijampolės komandų garbę”, ‒ Kaukėno galimybes vertino Chomičius.

2006 metais iš Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio pareigų atsistatydinus Sireikai, jo vietą panoro užimti buvęs asistentas ‒ Chomičius, tačiau jo kandidatūra buvo atmesta. Duodamas interviu „Šiaulių naujienoms”, kaunietis užsiminė, jog tokio žingsnio kartoti neketina.

„Manau jau per daug prisinervavau. Dabar esu labai patenkintas, kad galiu kažkam padėti. Padėjau Sireikai ir Jonui Kazlauskui, o dabar gerai dirbame su Kęstučiu Kemzūra. Tai geri treneriai, perspektyvūs, visas gyvenimas jiems dar prieš akis. Aš turiu patirties ir manau esu naudingesnis tada, kai esu šalia.”

Išbandė save kitoje rolėje

Chomičiaus karjera nuspalvota yra ne tik aukščiausio rango trofėjais, bet ir linksmais prisiminimais. Lietuviui Kazanėje kurį laiką teko kiek neįprasta rolė ‒ fizinio rengimo treneris, bet pasak stratego ši užduotis nebuvo iš sunkiausių.

„Įprastas dalykas. Žaidėjai tiek nenorėdavo treniruotis, kiek aš duodavau. Gal teisingai, gal neteisingai duodavau, bet tai buvo mano pirma patirtis. Tas sezonas mums buvo visai neblogas”, ‒ įspūdžiais dalinosi Chomičius.

Jaunimui trūksta noro ir atsidavimo

Nenuostabu, kad vieni talentingiausi Rusijos krepšininkai yra Chomičiaus rankose. Patyręs treneris yra dirbęs „Unics” dublerių ekipos vyriausiuoju treneriu, o dabar jo treniruojamos „Triumph” amžiaus vidurkis siekia vos 22,2 metų.

„Labiausiai šiuolaikiniam jaunimui trūksta noro ir atsidavimo ‒ daugiau nieko. Reikia, kad jaunimas daugiau galvotų apie krepšinį, o ne apie diskotekas, naktinius klubus ir t.t. Tai vienas pagrindinių dalykų. Dabar visi nori gyventi, bet niekas nenori atsiduoti”, ‒ esmines problemas vardino Chomičius.

Neišsipildžiusi svajonė

Prieš 2010 metais vykusį pasaulio krepšinio čempionatą Chomičius buvo sulaukęs Lenkijos federacijos susidomėjimo, tačiau kalbos taip ir liko kalbomis. Šiuo metu strategas yra kategoriškai nusistatęs prieš kitų rinktinių treniravimą.

„Turiu labai daug darbo su „Triumph” komanda. Patirties įgaunu tiek aš, tiek žaidėjai. Jeigu išvažiuočiau dirbti kur nors kitur, prarasčiau momentą, kada galiu būti su komanda, ‒ su „Šiaulių naujienomis” šnekėjo Chomičius.‒ Kuomet Lietuvos rinktinė ruošėsi Europos čempionatui, mano klubas visą laiką buvo Klaipėdoje, todėl galėjau per laisvą dieną nuvažiuoti ten ir duoti nurodymus. Esu patenkintas, laimingas, turiu darbą ir man to užtenka.”

Visgi visai kitokį paveikslą Chomičius nupiešė kalbėdamas apie „Žalgirį”. Nors buvęs žaidėjas per savo karjerą yra iškovojęs begalė trofėjų, tačiau pasak jo, pagrindinė svajonė dar lieka neišsipildžiusi ‒ treniruoti „Žalgirį”.

„Žalgiris” ‒ mano karjeros pradžia. Ta svajonė vis dar liko. Norėčiau, kad dar būtų Rimas Kurtinaitis, Mindaugas Lukošius ir sueitume į vieną krūvą. Pastatytume tokį žaidimą, jog visi būtų patenkinti”, ‒ pokalbį baigė Chomičius.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (14)
Tai butu nuostabu, romanovai kodel tu esi anzmogis mes turime tokius specialistus kurie po truputi sensta. nejau tu ir tavo kolegos nematosiuksle tu,. zalgiri buvo krapas bet jis neturi autoriteto kaip zmogus argi jus nematot, kad ir kulturos ir tokio optimizmo kaip ir tokio noro darbui jis netur,i niekas jo per daug negerbia tai kaip jis galejo vad zalgiriui,. beabejo jis anksciau zaide zalgiirije bet asmenybe berniokas is suvalkijos lygumu.., butautas dar mano mano mociutes drauges sunus jis manau geresnis uz krapa bet viduje slepiasi mazas nekaltas berniukas,.. ir pagal jo pasiekimus bei daugeli kriteriju toliau uz vefa nenesa.,, aco petrovicius iswis neatsidaves darbui tiek kiek turejo ir galejo, pagrinda atlikdavo asistentas o jis darydavo keitimus aiksteje beto kaip zmogus jis nera autoritetas, del to ir zurnalistai is jo issipisinejo atsiprasant bet cia jau aisku ju problemos, bet faktas kad tokiam kurciui i akis nebutu taip kalbeje ,bet apie ji weliau..galvoju ka petrovicius galedavo padaryti, ateiti i treniruote, pasisveikinti poto pastoveti ,nes paaiti sunkiai gali poto nuosekliai pakartoti serbu specialisto ivkoviciaus nes isgarsejo kaip jo asistentas kokia tai nors blt kombinacija ir palaizyti romanovui sikna su keitimais... bet pagalvokit ivkoviciaus asistentas ir tai gerai musu pagrindiniam lietuvos klubu klubui, ilja zuoros vienintele stipri vieta buvo seima, jo grazi zmona jo gyvenimas ir ji padare graziu zmogumi , bet kaip treneris ir turintis autoriteta tai 0, man reikejo metu kad suprasciau, visai zalgirio vadybai pus antru o poto eilini karta apsiko klubo varda, ivaisdi ismesdami neipusejus sezonui, taip tik dar irode eilini savo neprofesionaluma ir neizvalguma, neziurejima i prieki i jo sugebejimus. Man buvo skaudu ziuret kaip jis laimejes lkl apie (eurolyga ir vtb visi zinom) taip save isaukstino kaip visiems buvo aisku kad tais metais zalgiris laimetu ir be trenerio... :) nes zaidejai po pasaulio cempo buvo pasiruose puikiai ir fiziskai o svarbiausia psichologiskai, moraliskai, beto lietuvos lygoje tik 2 pajegios komandos is kuriu rytas atrode kaip pvz db nyzni novgorod, apie tai galeciau sneket labai daug bet manau kad uzteks. atsibodo jau rasyt draugai:) noriu tik pasakyt kad geriausias, maladiskiauskias treneris be konkurencijos kurtinaitis antras pagal mane kazlas, trecias chomicius, ketvirtas sireika, chebra ivertinkim patirti, 5 ketuka uzbaigia kas gi kas o gi kemzura kestas, as manu tai kad 1 vieta uzimantis kurtis netreniruoja rinktines artai zalgirio :) yra didziausias garasto indelis, kad ir kaip gerbciau garasta kaip asmenybe, sito atleist jam niekaip negaliu. patikekit draugai netodel kad isgama buratinas jums melavo kad kurtinaicio nepaime, nes pabijojo provokacijos o todel kad su garastu sedejo prie vieno stalo, atsiminkim kaip romanovas haleje o salia vladas.. o kai buvo lkf kadangi dideli pykciai net butauta auksciau pastate uz Kurti o veliau jis prasesi bet zinoma , kas gi duos , kai garastas - buvo lkf prezidentas. Net ir dabar garastas duodamas interviu apie geriausius lietuvos krepsinio specialistus Kurti kazkaip pamineti pamirso............ bet dar vistik parasysiu.. Romanovai , net pats netiki kad Kaunas gali patekt net i final 4, tu negali tai suvokti, tu tik apie tai svajoji drocindamas savo nudrocinta birka, jai nori kad mes pajudetume is mirties tasko duok vadzias i rankas zmonem, kurie paaukojo krepsiniui visa savo gyvenima, kurie jaucia begaline aistra krepsiniui,kurie zino koks jausmas ir kaip laimeti net olimpines zaidynes, kurie 100 proc negailedami veikatos atsiduoda darbui, kurie tiki savo jegomis, kurie jau yra irode ir kaip zaidejai ir kaip treneriai, kurie is to pacio miesto ir kuriems svarbu garbe ir kurie myli zalgiri, kurie prisiimintu atsakomybe ir nesekmes atveju i juos badytu pirstais o ne isvaziuotu atgal i savo sali o jie vistiek nori pasiekti kazko su komanda ir ispildyti paskutine gyvenimo svajone, ar taip sunku romanovai?............................................
2011-12-04
+3
Atsakyti
Anonimas
per geras treneris rusams tegu grysta i lietuva.
2011-12-03
Atsakyti
chomicius po keliu metu gal ir atsidurs zalgirije kaip asistentas o po metu ir vyrausiu treneriu
2011-12-03
+1
Atsakyti
Tegul trifas sy sezona treniruoja o ateinant sezona galetu pasikviet Kurtinaiti+Chomiciu+Stomberga?
2011-12-03
-1
Atsakyti
Anonimas
BC Triumph head coach Valdemaras Chomicius was taken to hospital last night due to heart problems. He'll spend at least few days there.
2011-12-03
-1
Atsakyti
vasia gerulaitis
Lotomatika iskris kokie dar TOP16.Po sio sezono viena paskutine vieta uzemusi komanda uzleidzia vieta kitai.Prokomas gaus nuolatine vieta vietoje Lotomatikos arba Partizanas.Visa matematika.Kita sezona jau skaiciuos ir sirgaliu skaiciu tas bus svarbu kaip ir rezultatai,o cia lygiu Zalgiriui nebus .Jeigu 30% nulems vieta Eurolygoje butent sirgaliai tai viskas aisku.Be sirgaliu krepsinis niekam neidomus
2011-12-03
Atsakyti
karologas
zuoko kareivis
2011-12-03
Atsakyti
Xujonimui
Del vietos El Zalgiris ramus.DALBAJOBE
2011-12-03
Atsakyti
Anonimas
vasia tavo zalgiriui siemet baiges licenzija kokiems dar 5 metams i prieki licenzija? Ziurek kad tik patektu zalgirisi i top 16 nes tada zais ULEBe
2011-12-03
-1
Atsakyti
vasia gerulaitis
Visi nori treniruoti Zalgiri.Komanda zaidzia Eurolygoje turi garantuota vieta Eurolygoje dar 5 metams i prieki.Arena viena geriausiu Europoje ir sirgaliu skaiciumi Eurolygoje niekas net is tolo neprilygsta Zalgiriui cia 1 vieta be konkurencijos.
2011-12-03
+2
Atsakyti
xD zalgiris
joo kazlauskas assistentai kemzura ir kurtinaitis ir fizinio rengimo chomicius :D zaidejai james,wade,bryant,gasol,D12
2011-12-03
-2
Atsakyti
LL
Kurtinaiti ir Chomičiu i Žalgiri problemos visos išsprestos.
2011-12-03
+1
Atsakyti
zinant kokiu tempu zalgiris keicia trenerius, begant laikui manau issipildys vovos svajone;]
2011-12-03
+1
Atsakyti
Labai geras treneris :)
2011-12-03
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 14

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.