Atėnų „Panathinaikos“ žengė pirmą žingsnį neįmanomos misijos link. Trečiadienį Eurolygos „Top 16” varžybose Graikijos ekipa namie palaužė Zagrebo „Cibona“ ir iškovojo pirmą pergalę antrajame etape. Tuo tarpu kroatai patyrė pirmą nesėkmę.

G grupė

Atėnų „Panathinaikos“ – Zagrebo „Cibona“ 88:69 (19:24, 25:16, 15:18, 29:11).

Galutinis rungtynių rezultatas neatspindi susitikimo eigos. Dar trisdešimt trečią dvikovos minutę „Cibona“ po Jameso Penno tritaškio pirmavo 63:62, tačiau tada net penkias minutes nesugebėjo pelnyti nė taško. Tuo tarpu „Panathinaikos“ be atsako pelnė 19 taškų ir nulėmė rungtynių baigtį – 81:63.

„Tai buvo pirmas kartas „Top 16” varžybose, kai mūsų žaidimo lygis atitiko tą, kurį demonstravome pirmajame Eurolygos etape“,  po dvikovos pripažino graikų treneris Željko Obradovičius.

Po šios pergalės viena stipriausių reguliariojo sezono komandų išliko paskutinėje G grupės vietoje. Bene svarbiausias rungtynes kovojant dėl vietos ketvirtfinalyje „Panathinaikos“ žais kitą savaitę, kai Stambule kausis su „Efes Pilsen“.

„Panathinaikos“: Vassilis Spanoulis 22 taškai, Mike’as Batiste’as (11 atk. kam.) ir Fragiskos Alvertis po 18, Dejanas Tomaševičius ir Jaka Lakovičius po 10.

„Cibona“: Jamesas Pennas 19, Bennettas Davisonas 12, Damiras Rančičius 11.

•

Trevizo „Benetton“ – Stambulo „Efes Pilsen“ 94:87 (21:20, 18:21, 24:19, 29:27).

Laimėję antrą kartą per keturis turus, Trevizo krepšininkai išsaugojo galimybes patekti į kitą etapą. Kartu su „Efes Pilsen“ jie dabar turi po dvi pergales, tačiau dėl blogesnio tarpusavio rungtynių santykio užima trečią vietą.

Turkijos ekipa kontroliavo rungtynių eigą iki trečiojo kėlinio pabaigos. Tada jie pralaimėjo atkarpą 3:13 ir septynių taškų pranašumas (57:50) virto trijų taškų deficitu (60:63).

Rezultatyviame ketvirtajame kėlinyje sėkmingai pasirodė Trevizo ekipos legionierius Rammūnas Šiškauskas, surinkęs 8 taškus. Po jo dviejų baudų ir dvitaškio „Benetton“ persvara rungtynių pabaigoje šoktelėjo iki 7 taškų – 92:85.

Iki dvikovos pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei pusę minutės Enderis Arslanas dviem baudų metimais galėjo priartinti „Efes“ iki 3 taškų, tačiau abu metimai skriejo pro šalį, o Drew Nicholasas įtvirtino pergalę – 94:87.

R.Šiškauskas aikštėje praleido 37 minutes ir pelnė 21 tašką (3/4 dvit., 4/5 trit., 3/4 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir 2 kartus prasižengė.

„Benetton“: Ramūnas Šiškauskas ir Drew Nicholasas po 21, Matteo Soragna 13, Andrea Bargnani 12.

„Efes Pilsen“: Antonio Grangeris 30, Nikola Prkačinas 21 (9/9 dvit.), Henry Domercantas 17.

F grupė

Vitorijos „Tau Ceramica“ – Bambergo GHP 71:51 (22:6, 16:14, 12:15, 21:16).

Vitorijos ekipos pergalė nepalanki Vilniaus „Lietuvos rytui“. Per likusias dvejas rungtynes vilniečiai ne tik turi tarpusavio dvikovoje įveikti baskus ir nugalėti GHP, bet ir tikėtis Vitorijos komandos pralaimėjimo prieš CSKA. Priešingu atveju „Tau Ceramica“ užsitikrins vietą ketvirtfinalyje.

„Tau Ceramica“: Casey Jacobsenas 17, Sergi Vidalis 11, Kornelis Davidas ir Predragas Drobnjakas po 9.

GHP: Robertas Garrettas 11, Dickey Simpkinsas 9, Spenceris Nelsonas 8.

Nelabai tikiu kad graikai iskops i kita etapa
2006-03-16
Benetton šaunuoliai, galima sakyt didžiąją rungtynių dalį pralaiminėję iškovojo pergalę, o Ramūnas tai kaip tikras komandos vedlys sužaidė :)