Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate aštuntojo turo vaikinų varžybos išsiskyrė itin atkakliomis dvikovomis – net dvejuose susitikimuose nugalėtojai paaiškėjo tik po pratęsimų.

LEU išsigelbėjo tik per pratęsimą

LSKL debiutantai Vilniaus universiteto (VU) krepšininkai (4-4) tik po itin atkaklios kovos 92:100 (26:25, 16:18, 32:22, 14:23, 4:12) nusileido vieniems pirmenybių favoritų Lietuvos edukologijos universiteto
(LEU) studentams (6-2).

LEU krepšininkai po trijų ketvirčių atsiliko 9 taškais – 65:74, tačiau sėkmingiau sužaidė ketvirtąjį kėlinį ir išplėšė pratęsimą – 88:88. Per pridėtą laiką šeimininkai varžovams jau nebeleido lengvai kvėpuoti ir užtikrintai pabaigė rungtynes.

LEU į pergalę vedė Žydrūnas Kelys, pelnęs 27 taškus, Evaldas Kairys pridėjo 25 (8 atk. kam.), Darius Tarvydas – 18, Vaidotas Jatulevičius – 16 (7 atk. kam.) taškų.

VU ekipoje išsiskyrė 24 taškus pelnęs Laurynas Jacevičius (8 atk. kam.), 20 taškų pridėjo Andrejus Gorskovas, 16 – Arnas Butkevičius (10 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Rungtynių pabaigoje turėjome daugiau jėgų, tad ir išplėšėme pergalę. Varžovus galiu tik pagirti kovėsi itin gerai, teko gerokai paprakaituoti“, – po mačo tvirtino LEU ekipos vyriausiasis treneris Algimantas Šatas.

VU strategas Rimantas Kaminskas apgailestavo, kad jau antrose rungtynėse paeiliui jo ekipa pralaimėjo tik paskutinėmis sekundėmis: „Einame pirmyn, rungtyniaujame net ne 100, o gal 110 proc. savo pajėgumo, tačiau turbūt varžovai turi daugiau patirties rungtyniaujant įtemptais momentais. Pabaigoje mums pritrūko sėkmės. Savo vyrus galiu tik pagirti, tikrai nenuleisime rankų, stengsimės LEU ekipai revanšuotis antrame čempionato rate.“

VGTU pamokė per anksti atsipalaidavusius šiauliečius

Ne ką mažiau intriguojanti ir įtempta dvikova vyko tarp Šiaulių universiteto (ŠU) studentų (5-3) ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) atstovų (3-5). Čia taip pat prireikė pratęsimo, o pergalę 98:91 (15:21, 19:22, 19:19, 29:20, 16:9) iškovojo išvykoje rungtyniavę vilniečiai.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 4 minutes ŠU pirmavo 14 taškų skirtumu, tačiau iššvaistė persvarą ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Čia jau dominavo lyg ant bangos rungtyniavę ir paskutinėmis sekundėmis pratęsimą išplėšę VGTU studentai.

Vilniečių gretose prie pergalės daugiausiai prisidėjo 23 taškus pelnęs Evaldas Rastenis. Ignotas Braziulis surinko 18, Arūnas Pranevičius – 15 (10 atk. kam.), Alfredas Lukaševičius ir Saulius Žurauskis įmetė po 13 taškų.

ŠU komandioje išsiskyrė 20 taškų pelnęs Arvydas Šikšnius. Darius Gvezdauskas surinko 16, Julius Jucikas – 13, Povilo Rašamavičiaus ir Roko Giedraičio sąskaitose – po 11 taškų.

„Per anksti patikėjome pergale ir buvome skaudžiai nubausti. Rungtyniauti susikaupus reikia visas rungtynes, negalima niekada atsipalaiduoti. Tai dar kartą įrodė šis mačas“, – neslėpdamas apmaudo pabrėžė ŠU vyriausiasis treneris Rolandas Vaičiūnas.

„Kas kaunasi iki galo ir iš širdies, tam ir Dievas padeda. Vyrai tikri šaunuoliai. Noriu padėkoti už gražią pergalę“, – auklėtinių pastangomis džiaugėsi VGTU strategas Gintaras Šerkšnas.

VGTU po šios pergalės iš priešpaskutinės turnyro lentelės vietos pakilo laipteliu aukščiau – į aštuntąją, ŠU išliko treti.

LKKA nugalėjo LSKL lyderius

Iki aštuntojo turo dvikovų vienvaldžiais LSKL lyderiais buvę Vilniaus Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkai (6-2) namie 81:91 (21:26, 18:34, 27:19, 15:12) nusileido Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) studentams (5-3).

LKKA atstovai nuo pirmųjų dvikovos minučių demonstravi solidų krepšinį ir iki didžiosios pertraukos susikrovė 21 taško skirtumą – 60:39. Nors antroje rungtynių pusėje aikštės šeimininkams pavyko sumažinti deficitą, dvikovos baigties tai jau nebepakeitė.

LKKA komandoje nesustabdomai žaidė 33 taškus surinkęs ir 8 kamuolius atkovojęs Paulius Beliavičius. Tomas Černeckis pridėjo 17, Evaldas Tviraga – 12 taškų.

MRU ekipoje išsiskyrė 14 taškų pelnęs Laurynas Samėnas. Šarūnas Kulevičius surinko 11, Dominykas Domarkas – 10 taškų.

„Pergalę iškovoti padėjo kovingumas. Komandos nariai laikėsi žaidybinio plano, ypač pirmoje rungtynių pusėje“, – džiaugėsi LKKA ekipos vyriausiasis treneris Edas Nickus.

MRU stratego Vytauto Poteliūno nuomone, jo auklėtiniams koją pakišo pernelyg didelis pasitikėjimas savo jėgomis ir atsipalaidavimas.

„Mums akivaizdžiai trūko nusiteikimo, ypač rungtynių pradžioje. Kai du kėlinius pralaimi didesniu nei 20 taškų skirtumu, panaikinti jį labai sudėtinga. Galiu drąsiai pasakyti, kad buvo ne mūsų diena“, – teigė Poteliūnas.

Nepaisant pralaimėjimo MRU ekipa išliko pirmoje turnyrinės lentelės vietoje. LKKA su 5 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais turnyro lentelėje žengia ketvirti.

VDU palaužė KTU

Daugkartiniai LSKL čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai (5-3) namie 95:81 (25:22, 24:20, 23:11, 23:28) įveikė šiemet itin buksuojančius Kauno technologijos universiteto (KTU) studentus (2-6).

Iki didžiosios pertraukos virė apylygė kova, tačiau VDU trečiąjį kėlinį laimėjo 23:11 ir susikrovė 19 taškų pranašumą – 62:43. Likusi rungtynių dalis intrigos nebekėlė.

Prie VDU pergalės daugiausiai prisidėjo Vytenis Čižauskas, pelnęs 20 taškų, atkovojęs 14 kamuolių ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus. Paulius Sorokas pridėjo 15, Siimas Sanderis Vene ir Edgaras Ulanovas įmetė po 11 taškų.

KTU komandai 22 taškus surinko Matas Sapiega. Jis taip pat atliko net 15 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 7 kamuolius. 21 tašką pridėjo ir 11 kamuolių atkovojo Edgaras Stanionis, Edgaras Barauskas surinko 17 taškų.

„Per didžiąją pertrauką vyrams pasakiau, kad būtina labiau susitelkti, nes KTU ekipa nuolat gerai sužaidžia dvikovų pabaigas, ypač tuomet, kai rezultatas būna apylygis. Malonu, kad krepšininkai išgirdo mano patarimus ir ketvirtąjį kėlinį rezultatas abejonių jau nebekėlė“, – po susitikimo sakė VDU ekipos vyriausiasis treneris Arūnas Juknevičius.

Po šio susitikimo VDU ekipa išliko penktoje turnyro lentelės vietoje, o KTU nusirito į priešpaskutinę – devintąją.

Po triuškinamos nesėkmės kaltino varžovus

Įspūdingą pergalę pasiekė Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai (4-4), namie net 113:51 (26:20, 29:10, 28:10, 30:11) sutrypę šiemet pergalės skonio dar nepajutusius Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) studentus (0-8).

„Nelabai supratau Klaipėdos ekipos trenerio sprendimo – nors skirtumas ir buvo akivaizdus, tačiau mus spaudė, dusino po visą aikštelę iki pat dvikovos pabaigos“, – po mačo piktinosi ASU strategas Robertas Ragauskas.

Tuo tarpu KU vyriausiasis treneris Dainius Miliūnas neigė norėjęs įžeisti varžovus: „Į rezultatą net nežiūrėjau, tiesiog sprendėme savo uždavinius. Atsiprašau, kad taip nutiko. Tikrai ne specialiai. Ryte žaidėjams nebuvo treniruotės, nusprendėme, kad vakare rimčiau paplušėsime ir taip viskas susiklostė.“

KU komandos gretose išsiskyrė Valentas Tarolis, pelnęs 16 taškų ir atkovojęs 13 kamuolių. Dainius Žvinklys pridėjo 15, Tadas Maželis ir Viktoras Chodosovskis įmetė po 13, Modestas Kumpys surinko 12 taškų.

ASU komandoje dviženklį taškų skaičių surinko tik du krepšininkai: Evaldas Kulboka – 22, Romas Balbyšovas – 10.

KU po šios pergalės išliko septintoje turnyrinės lentelės vietoje, o visus aštuonis mačus pralaimėję ASU studentai išlieka absoliučiais LSKL autsaideriais.

LSKL turnyrinė lentelė po VIII turo dvikovų (žaista rungtynių, pergalės, pralaimėjimai, taškai):