Pilipauskas: Žmogiška klaida arbitrams kainavo brangiai (audio, video)

2011-12-06 15:57
Karolis Tiškevičius, „BasketNews.lt radijas“
Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas turėjo pripažinti, kad Lietuvos krepšinio lygai rungtynių rezultatą dėl arbitrų klaidos teko anuliuoti pirmą kartą per 18 metų istoriją
Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas turėjo pripažinti, kad Lietuvos krepšinio lygai rungtynių rezultatą dėl arbitrų klaidos teko anuliuoti pirmą kartą per 18 metų istoriją
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Lietuvos krepšinio lyga (LKL) Klaipėdos „Neptūno“ ir Kėdainių „Triobet“ klubams išsiuntė pranešimus apie anuliuotą uostamiesčio klubo pergalę skandalingai pasibaigusiame praėjusio penktadienio mače. Jeigu Klaipėdos ekipa dėl atimtos pergalės nepateiks apeliacijos, abi ekipos rungtynes peržais susitarusios dėl naujo jų laiko. 

Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas „BasketNews.lt radijo laidoje pripažino, kad „Neptūno“ ir „Triobet“ komandų rungtynėse švilpę arbitrai grubiai suklydo, įskaitę paskutinį uostamiesčio ekipos aukštaūgio Simo Galdiko metimą. 

Prieš šį sezoną LKL nusprendė leisti teisėjams peržiūrėti abejonių keliančius lemiamus mačo momentus netrukus po finalinės sirenos, tačiau Pilipausko teigimu rungtynių Klaipėdoje televizija nefilmavo, o remtis klubo daromu susitikimo įrašu negalima.

Teisėjų asociacijos prezidentas apgailestavo ne tik dėl žmogiškai suklydusių ir griežtai nubaustų arbitrų, bet ir dėl viešais pasisakymais teisėjų vardą žeminančio „Triobet“ klubo direktoriaus Marijaus Stankevičiaus. 

Pastarasis neturėdamas jokių įrodymų viename interviu pareiškė, kad rungtynėms teisėjavę arbitrai galėjo būti neblaivūs. Rungtynėse dirbusius teisėjus puikiai pažįstančiam Pilipauskui tokie kaltinimai atrodo absurdiški, o jo vadovaujama teisėjų asociacija apskundė Stankevičių LKL ir pareikalavo griežtos bausmės.

– Kaip vertinate paskutines rungtynių akimirkas Klapėdoje, tarp vietos „Neptūno“ ir Kėdainių „Triobet“ komandų? – „BasketNews.lt radijas paklausė Pilipausko.
– Kalbant apie paskutinius įskaitytus „Neptūno“ taškus, turiu pasakyti, kad teisėjai suklydo ir mes tai pripažįstame. Ne kartą žiūrėjome vaizdo įrašą, kuris patvirtino klaidingą arbitrų sprendimą. Kiek žinau, Lietuvos krepšinio lyga (LKL) patenkins Kėdainių komandos protestą ir tos rungtynės greičiausiai bus peržaistos. Neteisinant susitikimo teisėjų, noriu pasakyti, kad paskutinė situacija nebuvo tokia paprasta, kaip atrodo žiūrint sulėtintą vaizdo įrašą. Kaip buvęs teisėjas, galiu patikinti, kad tai buvo sudėtinga situacija ir jos metu reikėjo didelio teisėjų atidumo. Žinoma, jie buvo neteisūs ir už tai bus nubausti, tačiau ta klaida atsitiko dėl žmogiškojo faktoriaus, o ne dėl nesugebėjimo, nesupratimo ar tendencingumo. Nukentėjo vienos komandos interesai, todėl arbitrai susilauks sankcijų.

– Ar jau žinoma, kada rungtynės bus peržaistos?
– Šiuo klausimu reikėtų kreiptis į LKL rungtynių direktorių Tomą Rimkų, nes jis atsakingas už lygos tvarkaraštį.

– Kėdainių klubo direktorius Marijus Stankevičius išreiškė nepasitikėjimą arbitrais ir teigė, kad jie dirbo neblaivūs. Ar taip galėjo būti?
– Visiškai tuo netikiu. Manau, kad švaistantis tokiais pareiškimais viešoje erdvėje reikia turėti neginčijamų įrodymų. Teisėjų asociacija oficialiai kreipsis į LKL direktoratą, kad jie atitinkamai reaguotų į Kėdainių klubo direktoriaus viešą pareiškimą. Manau, kad tai galima pavadinti šmeižtu, nes nėra įrodymų, o Stankevičius bus baudžiamas pagal nuostatus ir visu griežtumu. Tai yra neleistinas bandymas užtraukti dėmę visiems Lietuvos teisėjams. Manau, kad lyga sureaguos taip, kaip ir turėtų reaguoti į tokio tipo pareiškimus viešoje erdvėje.

– Ar jums pačiam teko bendrauti su minėtų rungtynių arbitrais ir komisaru?
– Taip, man teko bendrauti su arbitrais. Visi jie parašė pasiaiškinimus dėl paskutinio minėtų rungtynių momento. Jie pripažino savo klaidą, gailisi. Kalbėjau ir su komisaru, kartu žiūrėjome vaizdo įrašą. Padarėme viską, kad nugalėtų teisybė. Norėčiau pažymėti, kad arbitrai negalėjo pasinaudoti taisyklių punktu, pagal kurį technikos pagalba galėtų peržiūrėti paskutines rungtynių akimirkas. Tokios televizinės technikos, kuri jiems būtų leidusi patikrinti savo sprendimą, Klaipėdoje nebuvo. Manau, kad tai lengvinanti aplinkybė. Patys iniciavome, kad LKL ir Baltijos krepšinio lygoje būtų įvesta taisyklė, leidžianti arbitrams peržiūrėti paskutines susitikimo sekundes, tačiau esama techinka tam trukdo. 

– Ar per savo ilgametę praktiką esate girdėjęs viešų abejonių teisėjų ar komisaro blaivumu?
 – Aukštame lygyje – tokiame, kaip LKL pirmenybės, man dar niekada neteko girdėti tokių kaltinimų oficialiems lygos asmenims. Tai yra tiesiog akibrokštas. Pažįstu šiuos teisėjus ir, žinant situaciją, tokie kaltinimai skamba absoliučiai neįtikėtinai.

– Kėdainių klubo vadovas taip pat siūlė rungtynių arbitrus, sekretoriatą ir komisarą prieš rungtynes netgi tikrinti alkoholio matuokliais. Kaip pats vertinate tokį pasiūlymą?
– Nenoriu veltis į diskusiją su komandų vadovais, bet kokią teisę jie turi kalbėti apie etiką, kuomet neturėdami įrodymų švaistosi tokiais kaltininimais? Apie kokią etiką mes čia kalbame?!

– Ar teko bendrauti su pačiu Kėdainių klubo vadovu?
– Su juo bendrauti neteko ir nematau prasmės. Šį klausimą turi spręsti LKL direktoratas. Jeigu jiems nepavyks to padaryti mes kreipsimės į naujai sukurtą krepšinio federacijos Drausmės komisiją.

– Ar yra numatytos nuobaudos rungtynių arbitrams ir komisarui? Kokios jos?
– Taip, nuobaudos yra numatytos. Du teisėjai, Saulius Paškevičius ir Virgilijus Urbšys, kurių kaltė, kalbant apie paskutinį susitikimo epizodą, yra didžiausia, suspenduojami iki sausio 1-osios. Tokia pati nuobauda pritaikyta ir rungtynių komisarui Juozui Storpirščiui. Trečiasis arbitras Andrius Maleckas suspenduojamas vienai savaitei, nes jo kaltė dėl minėto epizodo buvo mažiausia. Manau, kad tai tikrai yra griežtas nuosprendis, nors jie suklydo tikrai ne specialiai. Žinoma, rungtynių rezultatas buvo iškraipytas ir teisėjai už tai privalo atsakyti. Sankcijos jau priimtos.

– Ar šį sezoną jau pasitaikė panašių teisėjų klaidų, kaip Kėdainių ir Klaipėdos komandų rungtynėse?
– Kiekvieneriose rungtynėse labai ieškant galima rasti klaidų. Šįkart jos buvo labai rimtos, nes kiek pamenu, pirmą kartą LKL istorijoje bus peržaidžiamos rungtynės. Teisėjams tiesiog nepasisekė. Tai daugiau nelaimė, nei didelė jų kaltė. Kaip ir minėjau, momentas buvo sudėtingas ir tik peržiūrėję įrašą galėjome tiksliai traktuoti situaciją. Nagrinėjant kadrą po kadro, ta klaida akivaizdi, bet per rungtynes suveikė žmogiškasis faktorius. Pabrėžiu, rungtynių vietoje nebuvo techninių galimybių paskutinio metimo peržiūrai.

Visas interviu su Pilipausku:


Paskutinių rungtynių sekundžių tarp „Neptūno“ ir „Triobet“ komandų vaizdo įrašas:


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (18)
storas 2
Kazi kokios nuomones Pilipauskas apie superskandalingas rungtynes Kaune,kai Dovidaviciaus vadovaujama brigada pavoge is Ryto pergale?Video nereikejo ziureti?Kai Timinskas ,pagavo kamuoli,pasisuko ir mete!Ir viskas:DDDDDDDDDDDDDD..per 0,3 sek.Tada Pilipausko reakcija buvo....tylejimas.Kaunietis,ko noreti.....
2011-12-07
+1
Atsakyti
storas
Marijus.Aldonas.Reginas.Jolantas.Juratis.Nijolis ir panasiai.Ar su tokiais vardais gali buti normaLus ,uz "bazara" atsakantys ,vyrai?Vardas ,ypac moteriskas,daug pasako ir apsprendzia "vyro" charakteri ir poelgius.Marytis ir liks Marytis:DDD.
2011-12-07
Atsakyti
Jau vien į storpirščio mordą pažiūrėjus,matosi,kam alkašas

jo jo jis gerai pagerantis vesdavo man senais laikais kuno kulturos pamokas tai ne karta yra girtas vedes
2011-12-07
+1
Atsakyti
"Brangiai"? koks nachren brangiai jei tik trys savaites suspenduoti?
2011-12-06
+1
Atsakyti
vilnietis
to klaipedietis: tai padaryk, ikurk, suburk ir kazka veik, o ne verkslenk rasydamas komentarus ir dar taip smarkiai nusisnekedamas!
2011-12-06
-1
Atsakyti
varnas varnui akies nekerta
2011-12-06
+2
Atsakyti
klaipedietis
Nesamone. Teisejai keldami ausktus reikalavimus zaidejams ( kad nesokynetu nuo atsarginiu suolelio ) treneriams, turi ir patiems kelti auktsu reikalvimus. Neuztenka perskaityti taisykliu knygele ir pazinoti viena arba kita "dede". Zmogiska klaida, zinot kaip mes ziurovai ir sirgaliai, treneriai ir remejai vertiname zmogiskas klaidas kai padaro zaidejai. Taip turi buti ir teisejams, jokiu zmogisku klaidu. Tegu treniruojasi, ne vien tik begejo, bet ir treniruoja savo smegenys akys ir demesi.

Noriu paklausiti poni pilipausko ( taip sakant dievo ) nuo kada LKL'e o dar ir visoje lietuvoje yra reglamentuojamas video perziuros, kurioje knyguteje arba taisyklese tai yra irasyta, ar sia taisykle sukurete dabar siam atvejui ir tik Jus.

Gerai sakykime kad taip galima, kodel paiimta vienas video irasas ( zinau kad ju buvo daugiau), kodel sis irasas darytas neprofesionalaus ir salisko zmogaus.

Kodel paiimta tik tas momentas, t.y. iskirpta is kontektso sis momenats ir idetas. Nes galima apeliuoti ir spresti, kad teisejai ir komisaras klydo ( zmogsikai ), tai jis galejo suklysti ir tame, kad nuspaude per anksti sios atakos laika (sakykime 1 sekunde ).

Kodel nesprendziamos visos rungtynes. Jei taip tai lengavai galima iskirpti viena momenta, jei taip lengvai galima paiimti bent koki irasa, jei taip lengavai galima spresti. Tai galima susiusti ne vieneriu runktyniu irasus, kur buvo lemiami ir svarbus momentai kurie buvo abejotini. Tada taip lengvai apsipreskite ir anuliuokite rungtynes, grazinkiet ziurovams ir sirgalims pinigus, atsiprasykite treneriu ir remeju, o svarbiausiai krepsininku.

Jau seniai ( dauk metu ) matoma kad teisejavimas yra $, atstovaujama interesams ir spaudimui. Uztat manau seniai laikas kazkaip sirgaliam, ziurovams ir sporto myletojamas susiburti i viena kumsti ir viesai, pagrysta faktais JUS, t.y. teisejus sodinti ant puodo. Ikurti tinklapi kur registruoti tendensigus teisejavimus
2011-12-06
Atsakyti
nuo gruodzio 17 d neptunieciams laisvas grafikas yra iki naujaku gal per tas dienas ir suzais jei aisku kedainiams ner runktiniu tas dienas
2011-12-06
-1
Atsakyti
fronia
Tam LKL'e tiek grybu teiseju,kad net baisu ziureti,vien tas grybu grybas vecerskis ar kaip jis kandonu kandonas ka svilpe,bet patyliu ir apie kitus boksininkus,kurie ale rimti teisejei,is rkl geriausiu atveju ateja balvonai.
2011-12-06
-1
Atsakyti
radzyne
Lkl teisejai isvis niekam tike,tai jau matesi labai seniai ir dbr iskepe faktas kaip blynas!!!Pats Pilipauskas nera pasirenges sitom pareigom,jis svilpaut tik sukurtas... Praejusi sestadieni jis buvo komisaru Prienuose ir ten ivyko kuriozas :)) lose Prienai pries Juventus,vel teisejas suklydo nesusvilpe dvigubo,po to Urbonas kaip visada pradejo gincytis,gavo technine :D teisejai pasitare su ponu Pilipausku anuliavo svilpukus...Tai kur tvarka???O svilpe toks geras svilpautojas Brazauskas!!!Pirma karta maciau,kad zaidejas liktu teisus ir praslydo visiskai nenubaustas!Ne-bardakas cia pas mus kaip reikalas...Daug smagiau ziureti Europos taures ar Eurolygos macus,kada teisejai yra uztikrinti savo veikismais... Musu snargliam teisejam dar labai daug truksta!!!
2011-12-06
Atsakyti
nu
kokia dar zmogiska klaida, kai komisaras nesiteikia priimti apeliacijos?!
2011-12-06
-1
Atsakyti
respekt
niekas nesako kad teisejavo girti , o kad pasivaisine po taurele kita tai faktas kodel teiseju ir komisaro reikejo laukti keleta minuciu kai laikas jau buvo zaisti o kad storpirstis vaisinas tai cia jau manau visiems aisku be komentaru.
2011-12-06
-1
Atsakyti
GR
Ka cia svaigstat, kokie dar neblaivumai gali but galvoj:DD teisejai dirba savo darba ir viskas, buvo itemptas momentas, sunku buvo nusprest neperziurejus iraso, kurio nebuvo rungtyniu metu. Del to ir suklydo, o sankcijos visiskai normalios. Jei teisejai butu buve neblaivi, tai manau butu pastebejas nors vienas ir pasiskundes, o ypac zaidejai. Visgi paichas nuo girto zmogaus ir per atstuma eina. Yra kaip yra, jei teks perzaist tai teks, pirmas kartas visada buna.
2011-12-06
Atsakyti
isprotejimas
Savaites bauda... as apakes , o Stankeviciu dabar baus pa polne programe , o tiem suskiam del kuriu pirmiausia ir ivyko visas sitas iki sausio 1 ..
2011-12-06
Atsakyti
....
Uztraukti teisejams bloga varda? Visiskai neabeju del paskeviciaus, kad buvo isgeres, nes jis jau vien Kauno lygoje teisejauja kvepedamas bravoru.... o gal tai nauji burnos kvepalai ir ant zandu raudona pudra nuo gerimo?
2011-12-06
-2
Atsakyti
Anonimas
Jau vien į storpirščio mordą pažiūrėjus,matosi,kam alkašas

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-12-06
+1
Atsakyti
dainiuz
savaites dvieju suspendavimas??? Tai skamba absoliuciai neytiketina!!! kaip zmogui apsivercia liezuvis tai vadinti sakcijomis ar suspendavimu!!! Tai greiciau kaledu atostgos savaitei laiko!

Pilipai kaip buvo nubaustas Jasevicius kai buvo padalinti irgi pirma kart istorijoj du bronzos medaliu komplektai? Jam gal vasaros atostogu davet ir tai vadinot suspendavimu???

Teisejai yra nebaudziamos karves ir tokiais suspendvimais tai Pipilas tik patvirtina
2011-12-06
+1
Atsakyti
Vin
Tai aišku, kad gina tuos prasigėrusius teisėjus, nu ir tegul, pats ne ką geresnis.
2011-12-06
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 18

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.