Po neeilinės Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) konferencijos, kurioje dalyvavo 16 iš 22 balso teisę turinčių atstovų, išrinktas naujasis lygos prezidentas. Juo tapo Rimantas Cibauskas, už kurį susirinkusieji balsavo vienbalsiai.

Konferencija prasidėjo buvusio lygos prezidento daktaro Juozo Jankausko ataskaita už visą aštuonių metų veiklą. Buvęs vadovas papasakojo apie lygos įkūrimą, įdomiausius gyvavimo epizodus bei nudirbtus darbus. Baigęs maždaug pusę valandos trukusią kalbą, J.Jankauskas tarė: „Viskas turi pradžią ir pabaigą. Manau, kad man atėjo tas metas, kai turiu pasitraukti. Prašau atleisti mane iš Lietuvos studentų krepšinio lygos prezidento pareigų“.

Už J.Jankausko prašymo įsigaliojimą balsavo 15 susirinkime dalyvavusių narių, 1 – susilaikė.

[image=5954 left]Po to, kai J.Jankauskas buvo oficialiai pripažintas atstatydintu, į konferenciją susirinkę aukštųjų mokyklų atstovai išsakė padėkos kalbas. Paklaustas, ar ruošiasi likti artimas krepšiniui, J.Jankauskas sakė: „Ir toliau dirbsiu techninio krepšinio komisaro darbą. Neseniai buvau patvirtintas FIBA garbės komisaru. Tikrai nesiruošiu pasitraukti iš krepšinio pasaulio“.

Vieninteliu kandidatu eiti atsilaisvinusias LSKL prezidento pareigas buvo pasiūlytas viceprezidentu dirbęs studentų lygos mecenato „Mūsų laikas“ valdybos pirmininkas Rimantas Cibauskas. Už jo kandidatūrą nubalsuota vienbalsiai.

Primename, kad R.Cibauskas į LSKL veiklą įsitraukė praėjusio sezono viduryje, kai padėjo suorganizuoti Žvaigždžių dieną Klaipėdoje, „Neptūno“ sporto salėje. Sezono pabaigoje vykdomojo komiteto sprendimu jis buvo pakviestas dirbti viceprezidento darbą.

Nuo šio sezono LSKL pirmenybes ėmė lydėti VĮ Lietuvos studentų krepšinio lygos paramos ir labdaros fondas, kurio direktorius yra Algimantas Vaišnora. Būtent dėl šio fondo sirgaliai gali ne tik išvysti krepšinio rungtynes, tačiau ir mėgautis įvairių atlikėjų pasirodymais.

Kai į LSKL valdybą įsijungė R.Cibauskas, buvo priimti keli labai svarbūs sprendimai. Pirmiausia, studentų lygoje leista rungtyniauti profesionaliems krepšininkams, ginantiems NKL ar LKL komandų vardą. Be to, buvo pasirinkta rungtynių diena – pirmadienis.

Dar vienas svarbus dalykas – sporto salės, kuriose vyksta rungtynės. Nuo šio sezono Kaunas, Vilnius, Šiauliai ir Klaipėda turi vieną sporto salę, kurioje yra žaidžiamos vaikinų pirmosios grupės dvikovos – neliko blaškymosi iš vienos sporto salės į kitą.

Taip pat nuo šio sezono pirmą kartą lygos gyvavimo istorijoje pradėta transliuoti rungtynes per televiziją. Konferencijos metu buvo pažymėta ir didėjantis informacijos srautas internete bei spaudoje.

Naujasis LSKL prezidentas dėkojo už pasitikėjimą ir išreiškė viltį, jog po 2-3 metų pirmenybių lygis dar labiau išaugs, o lietuviškos studentų krepšinio pirmenybės taps pajėgiausiomis Europoje bei galės konkuruoti su profesionaliais vyrų čempionatais. R.Cibauskas tikino, kad skirs nemažą dėmesį ir studentų žaidynėms – universiadai, kurioje šiais metais lietuviai liko tik dešimti.


Rodyti komentarus
O as jau galvojau, kad jis jau buvo prezidentas, nu rupinosi tikrai daugiau negu Jankauskas...
2006-03-17
Atsakyti
Ne Cibauskas tai tikras šaunuolis. Kuo daugiau tokių žmonių pasaulyje kaip jis tuo geriau! Šitiek įvairių aikštelių, komandų kuriose auga nauji talentai, ir kaip fantastiškai užvedinėja savo žaidėjus Klaipėdos m. krepšinio čempionate - gražu žiūrėti :)
2006-03-17
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 2

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.