FIBA Centrinė valdyba šiandien nusprendė, kad 2012 metų Londono olimpinių žaidynių vyrų krepšinio atrankos turnyras liepos 2-8 dienomis vyks Venesuelos sostinėje Karakase. Rengti šį turnyrą taip pat pageidavo Lietuva, Makedonija ir Angola, tačiau posėdžio išvakarėse Makedonija ir Angola pasitraukė iš konkurencinės kovos.

Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas teigė, kad FIBA sprendimas leisti turnyrą rengti Venesuelai yra paremtas politinėmis, o ne sportinėmis, priežastimis.

„Labai liūdna, kad politika tampa svarbesnė už sportą. Šio atrankos turnyro ir panašiais atvejais pirmiausia turi būti galvojama apie sportininkus, geriausių sąlygų jiems sudarymą. Dabar galime sakyti, kad Azijos, Okeanijos komandų pasirengimas Londono olimpinėms žaidynėms, jei į jas pateks, bus labai komplikuotas. Nebus lengvas ir mums, tačiau nieko jau nepakeisime. Mūsų ateities ilgalaikis tikslas bus pakeisti tokį mąstymą krepšinio pasaulyje, tarptautinėse organizacijose, siekti, kad pirmiausia būtų galvojama apie sportą, o ne šalutinius dalykus“, — teigė M. Balčiūnas.

Atrankos turnyre dalyvaus 12 šalių rinktinės: Lietuvos, Makedonijos, Graikijos, Rusijos, Dominikos Respublikos, Puerto Riko, Venesuelos, Jordanijos, Korėjos, Angolos, Nigerijos ir Naujosios Zelandijos.

Londono olimpinės žaidynės vyks liepos 28 - rugpjūčio 12 dienomis, vietas jose jau užsitikrino JAV, Ispanija, Prancūzija, Argentina, Brazilija, Australija, Kinija, Tunisas ir šeimininkė Didžioji Britanija.

Rinkdama 2012 metų papildomo olimpinio vyrų krepšinio turnyro organizatorę FIBA spjovė į krepšinį, sirgalius ir elementarią logiką. FIBA vadovams yra svarbiau išlaikyti įtaką trims dar lojaliems šiai organizacijai žemynams, todėl Europai ji parodė špygą – Lietuva negavo teisės surengti olimpinių žaidynių atrankos turnyrą, o ši teisė atiteks Venesuelai.

Paraiškas surengti papildomą vyrų krepšinio olimpinį atrankos turnyrą FIBA organizacijai pateikė 4 šalys – Angola, Makedonija, Lietuva ir Venesuela, tačiau po penktadienio svarstymų, liko tik du pretendentai – Lietuva ir Venesuela.

Tačiau jau šeštadienį ryte lrytas.lt šaltiniai, stebintys FIBA organizacijos darbą Madride (Ispanija) vykstančioje konferencijoje, patvirtino, kad Lietuvos šansai nugalėti Venesuelą vyksiančiame balsavime yra menki.

„Nereikia Lietuvai ieškoti logikos FIBA sprendimuose. Viskas yra politika. Logiškai Lietuvos kandidatūra yra geriausia – visos 12 komandų, kurios kovotų dėl olimpinių kelialapių Lietuvoje, sugebėtų aklimatizuotis, pasirengti Londone vyksiančiai olimpiadai. Iš Lietuvos į Didžiąją Britaniją reikėtų skristi vos porą valandų – kur dar geresnes sąlygas būtų galima surasti?

Bet tai FIBA domina mažiausiai. Jai reikia vieno - neprarasti savo įtakos. Europoje ir Azijoje FIBA turi mažiausiai paramos ir jos vadovai supranta, kad šių žemynų organizacijos ir federacijos yra pažengusios toli – pasivyti FIBA jas bus sunku. Tuo tarpu Amerika, Okeanija ir Afrika lieka FIBA įtakoje ir ji darys viską, kad jos prestižas liktų nepakitęs. Lietuva nereikalinga FIBA atstovams: todėl ruoškitės blogoms žinioms – atrankos varžybas laimės Venesuela. Šansų turite tik 5 procentus – nežinau kas turėtų įvykti, kad balsavime laimėtų Lietuva, o ne Venesuela“, – teigia lrytas.lt šaltinis.

Kaip teigiama, nuo šeštadienio ryto už Venesuelos kandidatūrą agituoja ir FIBA generalinis sekretorius Patrickas Baumannas, kiti FIBA valdybos nariai.

Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas penktadienį pasakojo, jog didžiausias Venesuelos pranašumas - finansinė padėtis.

„Finansais jie mus lenkia labai stipriai, o minusas – dabartinė jų politinė sistema, kuri, mano asmenine nuomone, nėra pati geriausia tokio turnyro surengimui. Tačiau kaip bebūtų, Venesuela – rimta konkurentė“, – tvirtino Balčiūnas.

Venesuelos atstovai teigia, kad Karakase vyksiančios varžybos bus surengtos aukščiausiu lygiu ir negailint nei investicijų, nei laiko.

Lietuvos varžovų atstovai aiškina, kad jie turi patirties rengti turnyrus: Karakase 2006 metais vyko Pietų Amerikos vyrų krepšinio čempionatas, 2002-aisiais – pasaulio aštuoniolikmečių pirmenybės, 1992 merais Barcelonos olimpiadai rengėsi JAV rinktinė, o jau 2013 metais vėl vyks Pietų Amerikos turnyras.

„Garantuojame, kad į atrankos varžybas rinksis po 10 tūkstančių sirgalių, o turnyras vyks didelėje Karakaso „Podidero de Caracas“ arenoje“, – aiškino Venesuelos delegacijos vadovas, šios šalies krepšinio federacijos prezidentas Carmelo Cortezas.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (173)
Na ka as galiu pasakuti..Kur jau gavome zaisti, ten gavome. Nores LT rinktine i Londona, tai bet kokiu atveju tures kovoti, ir visus varzovus nugaleti. Apskritai kalbant, matosi kokie lietuviai yra "faini" zmones, jei tiek daug stumiama yra.. Ar nors vienas krepsininkas skundesi dabar,kad va teks keliauti i Venesuela zaisti? Ne.. Tai ir viskas, esme yra patys krepsininkai, ir rinktine, o ne jus visi komentuotojai. Jei sergat uz savo sali, uz savo salies krepsini, niekada nestumsit, o palaikysit savus, kad ir kokie rezultatai bebutu..
2011-12-11
Atsakyti
12345
ir gerai,kad lietuviams funkcionieriams neisdege si afera,tegul vyksta i venesuela ir ten kovoja.kodel rusija su makedonija nebijo ten vykti ir kovoti?jie nebijo,o lietuviai jauciasi,kaip bijo,dreba kojos,dreba viskas,kad tik kokia afera prastumti.tegul renka nauja rinktine be seniu,o jei nori ir su seniais,ir vyksta kovoti.bet manau,kad lietuviia nepajegus iskovoti kelialapio,visi krepsininkai pasikele,kleizos neskaitau i ta sarasa,jei sezono metu durniu mala aiksteleje,tai ko tiketis per olimpini atrankos turnyra.ir vistiek 55 tukstanciai litu kur pradingo - pasidalino balciunas su draugais,10 milijonu litu fiba grazins,taip kad barstys nepraras tu pinigu.kaip cia ivyko,kad guoga nesumaste padeti rinktinei,matyt lazybu kontorai neitin sekasi:)nors lietuviai pralaimejo specialiai makedonijai lazybu kontoroms:)taip kad dabar tegul ir srebia,ka privire per europos cempionata Lietuvoje.sansu papulti lietuviams i olimpiada nera.
2011-12-11
-1
Atsakyti
Viską šiam pasaulį lemia pinigai...!!!
2011-12-11
Atsakyti
daug pampersu reikes musu lietuvos vyru krepsinio rinktines ir zalgirio lyderiams i venesuela, nes begs sysis per kleckas upeliais
2011-12-11
-1
Atsakyti
Anonimas
Slapiu skuduru litvinam per veida
2011-12-11
Atsakyti
Venesuelos pasirinkimas-yra pats blogiausias variantas ir visu galejusiu buti ir esamu.Pirmiausia-tai totalitarinio rezimo salis,remianti terorizma,narkobizini ir Ce Gevaros tipo socializmo eksporta.Antra,labai tolima salis,kurioje dalyvavimas komandoms is Europos bus labai brangus.Trecia,Venesueloje krepsinis nera populiarus,abejoju,kad ten sales bus pilnos-manau,kad bus pustustes arenos.Gal daugiau susirinks i Venesuelos rungtynes.Ketvirta,sitokie aklimatizacijos suoliai labai pakenks krepsininku sveikatai.Labai netiketas ir nepalankus FIBA sprendimas.
2011-12-11
+2
Atsakyti
asas
Aij koks skirtumas gi mes ne vieninteliai kurie ten vyks lost tad salygos lygios o beto norint zengt toliau vistiek reiks nugalet visus ir vsio ner ko cia skustis.
2011-12-11
Atsakyti
Gera žinia
Gerai, kad ne Lietuvoje, rinktinė galės dalykiškai ruoštis. Praeitą vasarą užkniso tie reklaminiai nesamoniukai, kur jie valgė picą, žuvies pirštelius ir kitokį šūdą. Gal dėl to ir žaidė labai vidutiniškai.
2011-12-11
+3
Atsakyti
as
jau venesuelai tai krepsinis tikrai neidomus.
2011-12-11
Atsakyti
ATI
cezarHacpatbGerai kad ne Lietuva laimejo butu isplove is kiauro biudzeto 10 milijonu.koks dar kiauras biudžetas? tu bent domiesi kas tuos pinigus duos? gi verslininkas barštys, o ne iš lietuvos kišenės. komentuoja bele rašyt


siaip jis tiesa parase. Barstys butu apmokejes tik ta suma kurios praso FIBA. Visos kitos islaidos butu gule ant Kauno ir kaunieciu peciu.
2011-12-11
+1
Atsakyti
Anonimas
Visiems nuo to tik geriau. Ir baikit svaigt apie antras religijas, krepsinio salis ir pan. ir dar verkt kaip kokia Motiejunai ir Balciunai...
2011-12-11
Atsakyti
Visas Lietuvos Sportas tik LaimesJei Lietuvos Ktrepšininkai į London nevažiuos...Nes šiuo metu nei pajėgių ,nei vidutinių Krepšininkų Lietuvoje nėra...Nėra ir trenerių gerų,nes geri jau paseno


jei tau Kleiza nėra pajėgus krepšininkas tai matyt galvoje tau nebėra "pajėgumo", trys kašiorai iš NBA, dar keletas puikių vidutiniokų ir jam nėra...
2011-12-11
Atsakyti
pasirodo be reikalo LTU tarėsi su rusija, kad tie nekonkuruotų, jei būtų buvę rusai jie būtų ir laimėję, o čia diktatorius numetė dolerių ir FIBA suskydo...
2011-12-11
Atsakyti
taip ir turejo but
2011-12-11
Atsakyti
HacpatbGerai kad ne Lietuva laimejo butu isplove is kiauro biudzeto 10 milijonu.


koks dar kiauras biudžetas? tu bent domiesi kas tuos pinigus duos? gi verslininkas barštys, o ne iš lietuvos kišenės. komentuoja bele rašyt
2011-12-11
+1
Atsakyti
saulius
taip ir reikejo tiketis lietuva visiems i subine lysdama negali visko laimet.
2011-12-11
Atsakyti
Gerai kad ne Lietuva laimejo butu isplove is kiauro biudzeto 10 milijonu.
2011-12-11
Atsakyti
tegul duoda pamegint ir ne tokioms ryskioms salims krepsinio zemelapyje gal kas ir gausis :)
2011-12-11
Atsakyti
nu ir gerai , kad Venesueloje dabar aš norėčiau tokio sudėties

C Valančiunas Javtokas

Pf Motiejūnas Jankunas Kleiza

Sf Mačiulis Jasaitis Pocius

Sg Seibutis Gailius

Pg Kalnietis Alijevas
2011-12-11
-2
Atsakyti
Jo, anksciau nuvykt. Birzelio vidury gal jau nuvykt reikes, tai pasiruosima reiketu pradet dar geguzes menesi, kai net LKL finalai nebus prasideje ar vos prasideje. Cia bus totalus fail.
2011-12-11
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 173

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.