Vienas Lietuvos krepšinio federacijos vadovų Mindaugas Balčiūnas pažymėjo, kad Lietuvos rinktinei bus sudarytos geriausios sąlygos pasirengti olimpiniam atrankos turnyrui Venesueloje
Vienas Lietuvos krepšinio federacijos vadovų Mindaugas Balčiūnas pažymėjo, kad Lietuvos rinktinei bus sudarytos geriausios sąlygos pasirengti olimpiniam atrankos turnyrui Venesueloje
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas ir vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas iš Madrido grįžo nusiminę, tačiau nepraradę optimizmo, rašo kaunodiena.lt.

Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) nusprendė, kad atrankos turnyrą į Londono olimpines žaidynes surengs Venesuela bei numojo ranka į jame dalyvaujančių rinktinių interesus. 

„Labai liūdna, kad politika tampa svarbesnė už sportą. Šio atrankos turnyro ir panašiais atvejais pirmiausia turi būti galvojama apie sportininkus, geriausių sąlygų jiems sudarymą. Dabar galime sakyti, kad Azijos, Okeanijos komandų pasirengimas Londono olimpinėms žaidynėms, jeigu į jas pateks, bus labai komplikuotas. Nebus lengvas ir mums, tačiau jau nieko nepakeisime. Mūsų ateities ilgalaikis tikslas bus pakeisti tokį mąstymą krepšinio pasaulyje ir tarptautinėse organizacijose, siekti, kad pirmiausia būtų galvojama apie sportą, o ne šalutinius dalykus“, – teigė Balčiūnas.

Atrankos turnyre dalyvaus 12 šalių rinktinės: Lietuvos, Makedonijos, Graikijos, Rusijos, Dominikos Respublikos, Puerto Riko, Venesuelos, Jordanijos, Korėjos, Angolos, Nigerijos ir Naujosios Zelandijos.

Londono olimpinės žaidynės vyks liepos 28 – rugpjūčio 12 dienomis, vietas jose jau užsitikrino JAV, Ispanija, Prancūzija, Argentina, Brazilija, Australija, Kinija, Tunisas ir šeimininkė Didžioji Britanija.

– Kaip manote, kodėl teisę rengti atrankos turnyrą gavo Venesuela? – žurnalistai paklausė Balčiūno jam tik grįžus į Vilnių sekmadienio popietę.
– Oficialūs motyvai – du turnyrai viename kontinente nėra gerai. Europai buvo suteikta teisė rengti moterų krepšinio atranką, o Venesuelai – vyrų. Tačiau priežastys yra žymiai gilesnės, liūdna, kad politika darosi svarbesnė už sportą – didžioji dauguma komandų privalės keisti ir klimato, ir laiko juostą du kartus prieš olimpiadą. Tai bus precedentas ateičiai, todėl Lietuva skirs kur kas didesnį dėmesį tarptautinei krepšinio politikai.

– Prieš rezultatų paskelbimą tryškote pasitikėjimu.
– Žinoma, ypač tada, kai pavyko suderinti veiksmus su Makedonija, sutarėme, kad 2017 metais mes remsime jų kandidatūrą organizuoti Europos čempionatą. Šįkart tikrai tikėjau, kad gausime atrankos turnyrą, nepasant to, kad mokame ženkliai mažiau. Venesuela sumokėjo 5 mln. eurų. Manau, kad milijonai tikrai negali lemti tokių sprendimų, kai elitinės pasaulio komandos turi rizikuoti žaidėjų sveikata prieš svarbiausias varžybas keičiant klimato juostas ir siekti aukščiausių rezultatų. Visa tai apsunkina situaciją, tačiau Lietuva nekeičia savo tikslų – privalome dalyvauti olimpiadoje ir siekti aukščiausio rezultato.

– Venesuela – staigmena?
– Tikėjome ir tikime elementaria logika – žinodami, kad net 3 mln. eurų yra didžiulis iššūkis Lietuvai, galvojame, kad tai pakankama suma, jog FIBA šį turnyrą patikėtų Europai. Sprendimas buvo netikėtas. Užkulisinės kalbos vyko visą laiką, kai susitarėme su Makedonija dieną prieš rezultatų paskelbimą pajutome, kad FIBA tai labai nepatiko, galbūt, jie norėjo tam tikrą aukcioną Europoje surengti. Dabar manau, kad šiame politiniame žaidime galime daug ką nuveikti priešakyje turėdami Arvydą Sabonį. Dėl pasirengimo atrankos turnyrui nepergyvename – pradėjome kontaktuoti su NBA klubais, turime daug gerų draugų Hiustone, Čikagoje. Rengsime draugiškus turnyrus ir gerai pasiruošime olimpiados atrankai.

Rodyti komentarus
1 2 3  »
to tomas:
juei tu nesupranti,kad songaila specialiai prarado kamuoli,ir pries tai jasikevicius nesamones dare,tai ne mano problema.paranojikas esi tu,jei nesupranti dejosi per europos cempionata.reikejo ne alu gerti,o ziureti krepsini.maziau cia reiskis tomai.jei neturi ka pasakyti,uzdaryk burna.apgailetinas esi.ekspertas atsirado mat.dabar kartu su balciunu ir kitais funkcionieriais gali paverkti kodel reikes lietuviams vaziuoti i venesuela:)))
2011-12-12
Atsakyti
Tomas
1234 - tu ziauriai nusisnekejau su Songailos ir jasikeviciaus triukais, paranojikas blyn
2011-12-12
Atsakyti
12345
PG: Kalnietis nevertas tikrai rinktines.Jasikevicius letas.beda su izaidejais.Kuo Cizauskas prastesnis uz Kalnieti?Jei Kaukenas atsigautu po traumos gal ji galima butu pabandyti izaideju.

SG: Pocius, Seibutis, Gecevicius

SF: Kleiza, Mačiulis, Jasaitis

PF: Motiejųnas, Jankūnas

C: Petravičius, Valančiūnas

taciau neaiku kaip bus su Kleiza,ar neatsinaujins per nba sezona jam trauma,Jankunas prastai zaidzia ,tai tik is bedos ji galima butu kviesti i rinktine,Pocius nestabilus,zvaigzdziu liga susirges,tai irgi kaip cia pasakius..reikia pabandyti Cizauska,kitus jaunus krepsininkus.tik nereikia seniu ir pasikelusiu zvaigzdziu liga susirgusiu ir gerai apie save galvojanciu krepsininku.toks mano patarimas.labai didelio pasirinkimo Lietuvos komanda neturi.ateina nelengvi laikai Lietuvos krepsiniui,tik kazkodel krepsinio funkcionieriai apie tai nekalba,juk viskas akyvaizdu,matyti kaip ant delno,jokio atsakingumo,jokios pagarbos krepsinio sirgaliams,ir nereikia rinktineje kad suktusi Guoga,atsirado jis mat geradejus,krepsinio myletojas,pardaves Lietuva per rungtynes su Makedonija,Songaila su Jasikeviciumi gavo gerus pinigelius uz savo "triukus" rungtynese su makedonais.
2011-12-12
Atsakyti
12345
olimpini atrankos turnyra reikejo surengti londone - visi butu lygus:)))
2011-12-12
Atsakyti
12345
ot gera fotke balciuno ideta,tiesiog grazumelis,jis mat pasake,patekti i olimpiada ir kovoti del auksciausiu vietu.svajuko drambliones.o nuotraukoje balciunas tokia grimasa ispaises,ka tu,ka tu,tokia gasdinancia.balciunai,balciunai - kodel buvo parduotos lazybu kontoroms rungtynes su makedonija europos cempionato metu??ar dabar pasakysi,kad nebuvo jokio pardavimo??uztenka balciunai cia svaidytis tokiomis mintimis utopinemis,kovoti,pasiekti olimpiada,del auksciausiu vietu kovoti,nuosnekos vienos..kaip bailiai kisote afera surengti olimpini turnyra atrankos Lietuvoje,neisdege,bijojote,kad nepraeis lietuvaiciai,rusai su makedonais ramus,kodel nesiplese kitos salys kaip Lietuva??dabar i kelnes dedate,nes pasisuko viskas ne taip kaip buvote sumaste,ikaip buvote uz akiu sukalbeje su kitomis federacijomis - tai dabar puiki galimybe irodyti ka galite venesueloje.:)))uztenka,jau Lietuvoje irodete,ka sugebate per europos cempionata,pasipilde kisenes is brangiu bilietu,is lazybu kontoru:)))aferistas esi balciunai,niekad nezaides krepsinio,tai ka gali ismanyti apie sia sporto saka,sukiesi ten kur galima nurauti didele liuto dali pinigu.ir uztenka kaltinti fiba,kad ji politinius motyvus ir finansus pasirinko,taip tikrai nera.kodel Lietuvoje butent turejo buti surengtas olimpinis atrankos turnyras,o kodel ne venesueloje ar puerto rike,ar kitoje salyje,azijos zemyne??kas pasake,kad butent Lietuvoje geriausia rengti tai??niekas nepasake.rengti gali visi,ir arenu arenas turi daugelis pasaulio saliu.rusijoje yra labai gera arena mytysciuose,ten berods talpina per ledo ritulio varzybas 15.000 ziurovu,tai ka tai ne arena,o venesueloje arena talpina 10.000 ziurovu tai ka cia alytaus lygio arena??kauno arena isvis tamsi,jokio estetinio vaizdo,vamzdynai is vien...taigi,rengti atranka i olimpines gali daug saliu,ir si rengima laimejo venesuela.parode nosi lietuviams,kurie jua buvo su daugeliu uz akiu susikalbeje...neisdege sumastyta finansine afera.dabar balciunai mastyk,kaip nurtauti pin igu toliau,bus skridimas i venesuela,viesbuciai,maistas,premijos krepsininkams,ir tau nuskils gera liuto dalis.aferistas esi,ir tiek.ir dar kaltini fiba sukciavimu.zodziu,Lietuvai nera sansu i olimpines vaziuoti.gaila kemzuros ir tu krepsininku diedovschinos,kuri is metu i metus papuola i rinktine..gaila gero trenerio,kuris turi klausyti krepsinio gunkcionieriu nurodymu,ir kodel prakisti makedonijai lazybu kontoroms??guoga pasidarbavo saunuolis!!!zodziu,aferistu ir sukciu kompanija toje Lietuvos krepsinio federacijoje.
2011-12-12
-1
Atsakyti
reikia tiketis kad siemet Kemzura i rinktine paims zaidejus kurie tuo metu bus geroje formoje o ne pagal praeities nuopelnus,nesvarbu kokio ryskumo zvaigzdes kadaise buvo.tik taip mes galim patekt i olimpines nes jei vel pririnks senuku ir lauks kol jie issaus tai galit neabejot,olimpiada matysim kaip savo ausis kadangi pagrindiniai musu oponentai(rusai,graikai) atvez tikrai pajegias komandas,negalima nuvertint ir puerto rikieciu su makedonais nes kiekvienos varzybos bus aukso vertes,prakisai-vaziuoji namo.pagal dabartine situacija i rinktine turetu patekt Pocius,Gecevicius,Motiejunas,Seibutis ir Valanciunas.gi visi kiti musu zaidejai dar toli grazu nuo rinktines,vieni del traumu,kiti del prasto ir nestabilaus zaidimo.aisku noretusi kad tie kas dabar buksuoja atsigautu,tuomet vaziuotume tik nugalet:

C:Valanciunas,Javtokas/Petravicius(priklausomai kuris geriau tuo metu atrodys nes geresniu centru neturim)

PF:Kleiza,Motiejunas,Jankunas

SF:Jasaitis,Maciulis(jei atsigaus,jei ne tuomet Kuzminskas)

SG:Pocius,Seibutis,Gecevicius

PG:Kalnietis,Juskevicius(jei neatsigautu Kaukenas)
2011-12-12
-1
Atsakyti
jo
to Vau: O kuo tau kaukenas dabar neitiko?
2011-12-12
Atsakyti
Protingiausias komentarasPG: Kalnietis, JasikevičiusSG: Pocius, Seibutis, GecasSF: Kleiza, Mačiulis, JasaitisPF: Motiejųnas, JankūnasC: Petravičius, ValančiūnasViskas.


Sutinku su 10 zaideju, bet matau lb didelius klastukus ties Petravicium ir Jasikevicium, manau, kad gereiau butu rinktis tarp Juskeviciaus, Delo ir Javtoko...
2011-12-11
Atsakyti
Protingiausias komentaras
PG: Kalnietis, Jasikevičius

SG: Pocius, Seibutis, Gecas

SF: Kleiza, Mačiulis, Jasaitis

PF: Motiejųnas, Jankūnas

C: Petravičius, Valančiūnas

Viskas.
2011-12-11
+2
Atsakyti
vardas
nejuokinkit zalfaniai su savo rinktinemis. jie nori milakni butkeviciu paimt o realiai is zalgirio nei vienas nevertas rinktines, pagal jus tai visa zalgirio komanda reik paimt ir bus ramu.
2011-12-11
+1
Atsakyti
jamexxxxxNebejuokinkit delnaites blt delnas net zalgiri zaist negauna o saras kad ir senas bet palosia ir ne bet kur o pao nors pagal tokius zalfanius tai ir milaknis su kuzma tinkami rinktinei


Pagal tave ir Jomantas NBA žvaigždė.
2011-12-11
Atsakyti
to aistis
sutinku,kad butu optimali rinktine.....dar Petraviciaus,kaip bus jo forma ir sveikta...
2011-12-11
Atsakyti
Ko čia Balčiūnas svaigsta? Venesuela sumokėjo daugiau pinigų ir laimėjo, be to, jei turnyras vyktų Europoje, aklimatizacijos problemų turėtų Amerikos rinktinės. Dabar aklimatizuotis turės europiečiai. Nereikia spausti vyrų - pirmiausia tegul įveikia tą turnyrą ir tik tada bus šansas dalyvauti olimpiadoje. O dabar matau, kad Balčiūnas - kažkoks krepšinio funkcionierius kalba apie olimpinius medalius, kai dar net rinktinė nėra surinkta, neaišku, kokios formos žaidėjai, kas traumuotas, kuris ne, net nėra kelialapio į olimpiadą. Nuo krepšininkų žaidimo priklauso rezultatai, o visokie valdininkai tegul patyli neaiškinę, tegul patys žaidžia
2011-12-11
-1
Atsakyti
velniop ta delna i izaidejo vieta seneli jasikeviciuarba alijeva ,blogiau nebus ir jie tikri izaidejai
2011-12-11
Atsakyti
senukas7Oi jūs vaikai, vaikai ... ;) Gal nebejuokinkit su tais pasiūlymais traukti Javtoką į rinktinę, gal geriau jau atsimerkit retkarčiais prie televizoriaus. Javtoko era rinktinėje privalo baigtis, jis jau pagal jokius požymius nebeatitinka rinktinės lygio, likęs tik ūgis, daugiau, deja, nieko. Tobulėjimo, augimo nebebus. Realiai vertinant (neskraidant padebesiais) aukštaūgis pagal savo žaidimą LKL lygio mastu yra vidutiniokas, o tarptautiniu - medis arba stulpas (kas krepšinyje yra vienas ir tas pats). Jei kažkada senais - gerais laikais dar ir būdavo galima sakyti, kad Javtokas "atidirba gynyboje", tai dabar jau ir su gynyba, švelniai tariant, graudu. Jis nebespėja, jis nepašoka, jis vėluoja, jis tiesiog gynyboje nebėra kliūtis priešininkams, net turėdamas tokį ūgį. Tai kam tuomet stumti jį į rinktinę? Nebent tam, kad dar sunkiau būtų atsidurti Olimpinėse žaidynėse.


Eksperte, tai kas "centru" zais vienas Valanciunas? Gal Lavrinoviciu dar paimt reik? O gal Songaila, nejuokink...
2011-12-11
+3
Atsakyti
Oi jūs vaikai, vaikai ... ;) Gal nebejuokinkit su tais pasiūlymais traukti Javtoką į rinktinę, gal geriau jau atsimerkit retkarčiais prie televizoriaus. Javtoko era rinktinėje privalo baigtis, jis jau pagal jokius požymius nebeatitinka rinktinės lygio, likęs tik ūgis, daugiau, deja, nieko. Tobulėjimo, augimo nebebus. Realiai vertinant (neskraidant padebesiais) aukštaūgis pagal savo žaidimą LKL lygio mastu yra vidutiniokas, o tarptautiniu - medis arba stulpas (kas krepšinyje yra vienas ir tas pats). Jei kažkada senais - gerais laikais dar ir būdavo galima sakyti, kad Javtokas "atidirba gynyboje", tai dabar jau ir su gynyba, švelniai tariant, graudu. Jis nebespėja, jis nepašoka, jis vėluoja, jis tiesiog gynyboje nebėra kliūtis priešininkams, net turėdamas tokį ūgį. Tai kam tuomet stumti jį į rinktinę? Nebent tam, kad dar sunkiau būtų atsidurti Olimpinėse žaidynėse.
2011-12-11
Atsakyti
Anonimas
Nebus rinktinei nei valanciuno ne motiejuno. Nemamirskit NBA vasaroslygos.
2011-12-11
-2
Atsakyti
nesamone
Lengva populistiskai sneketi balciunui, paciam nieko bendro su krepsiniu neturint, taciau sunkiausia yra zaidejams igyvendint sita plana, kuri nustato nekompetetingi vadovai.
2011-12-11
-1
Atsakyti
Anonimas
Rinktinėj nebus to degrado delno galit būt ramūs. Visiškas nevykėlis.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-12-11
+1
Atsakyti
AistisEikit jus tais Dulkiais, Mazuciais, Gustais, Alijevais.PG: Kalnietis, Delnas( kad ir kaip jis nemoka izaidinet nieko geresnio neturim)SG: Pocius, Seibutis, GecasSF: Jasaitis, MaciulisPF: Kleiza, Motejunas, JankunasC: Javtokas, Valanciunas


Nerasiau Kaukeno, nes jam trauma ir mazai tikimybes kad zais. jei pasveiktu imciau ji vietoi Delno nes jis ir gali izaist neblogai
2011-12-11
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2 3  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 46

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas