Pastaruosius trejus metus Ukrainoje dirbantis Gediminas Navikauskas tvirtina, kad šios šalies krepšinio lygos komandos yra pajėgesnės beveik už visus Lietuvos klubus
Pastaruosius trejus metus Ukrainoje dirbantis Gediminas Navikauskas tvirtina, kad šios šalies krepšinio lygos komandos yra pajėgesnės beveik už visus Lietuvos klubus
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Buvęs Kauno „Žalgirio“ klubo viceprezidentas Gediminas Navikauskas jau daugiau nei trejus metus darbuojasi Ukrainoje. Kijevo „Budivelnyk“ klubo generalinio direktoriaus pareigas užimantis lietuvis siekia Ukrainos krepšiniui iškovoti vietą Eurolygoje. 

Navikauskas jau gali džiaugtis pirmaisiais savo darbo vaisiais – Eurolyga pirmą kartą istorijoje pakvietė Ukrainos klubą į Eurolygos jaunimo komandų atrankos varžybas, šalis gavo nuolatinę vietą vyrų Eurolygos atrankos turnyre. 

Vis dėlto sparčiau judėti į priekį ukrainiečiams neleidžia sporto arenų trūkumas. Apie darbą Ukrainoje „BasketNews.lt radijo“ laidai pasakojęs Navinauskas vylėsi, kad erdviais sporto rūmais ukrainiečiai galės džiaugtis jau po 4-6 metų – mat šalis siekia teisės surengti Europos vyrų čempionatą. 

– Gediminai, priminkite, kaip atsitiko, kad palikęs „Žalgirį“ persikėlėte į Kijevo „Budivelnyk“ ekipą? – „BasketNews.lt radijas“ Navikausko.
– Tai atsitiko praėjus savaitei, kai 2008 metų spalio mėnesį atsistatydinau iš „Žalgirio“ klubo viceprezidento pareigų. Tuomet gavau pasiūlymą dirbti Ukrainos lygoje, kai šalyje buvo du turnyrai – vienas pripažintas FIBA, o kitas ne. Į pastarąją lygą buvau pakviestas dirbti konsultantu, bet nuo pat pradžių sedėjau „Budivelnyk“ klubo biure ir dirbau ten.

– Kokių užduočių turite Kijevo komandoje?
– Esu generalinis direktorius, atsakingas už tarpautinius projektus. Vienas jų – Eurolyga. Jau nuveiktas tam tikras darbas ir mes išsikovojome tvirtą vietą Eurolygos kvalifikaciniame turnyre, nes iki šiol ji būdavo suteikiama tik kartais. Tiesa, šiais metais dėl reikalavimų neatitinkančios arenos mes negalėjome rungtyniauti Eurolygos atrankos turnyre ir Europos taurės varžybose. Dalyvaujame VTB Vieningosios lygos turnyre, kur varžybų tvarkaraštis yra šiek tiek lankstesnis. 

– Ką labiausiai išskirtumėte, lygindamas Ukrainos ir Lietuvos krepšinio čempionatų lygį?
– Lyginant finansiškai, Ukrainos pirmenybėse rungtyniaujantys klubai yra daug turtingesni. Sportiniu atžvilgiu taip pat drįsčiau teigti, kad ukrainiečių pirmenybės yra pajėgesnės už lietuviškas, išskiriant tik „Žalgirį“ ir Vilniaus „Lietuvos rytą“. Prilygti šiems klubams galėtų ne visos Ukrainos komandos. Su kitomis ekipomis mes tikrai galėtume sėkmingai žaisti ir manau, kad rezultatas būtų Ukrainos krepšinio lygos naudai.

– Kokie yra jūsų didžiausi laimėjimai per Ukrainoje praleistus metus?
– Kaip ir minėjau, mano pagrindinis darbas čia yra tarptautiniai projektai: Eurolyga ir Europos taurė. Turime tikslą gauti Ukrainai vietą Eurolygoje. Mes jo nuolat siekiame. Opiausia problema ir toliau išlieka arenos, bet manau, kad Ukrainai gavus teisę 2015 arba 2017 metais rengti Europos čempionatą, ji bus išspręsta. Taip pat man pavyko pasiekti, kad viena iš Ukrainos jaunimo komandų šiais metais galėtų dalyvauti Eurolygos jaunimo turnyro atrankoje. Pirmą kartą šalies istorijoje Romoje vyksiančiose varžybose dalyvaus Dnepropetrovsko „Dnipro“ ekipos, su kuria taip pat bendradarbiaujame, jaunimas. Mūsų ir Dnepropetrovsko klubus remia tas pats generalinis rėmėjas. 

– Kokios yra didžiausios Ukrainos krepšinio problemos? Galbūt neskaidrus rungtynių arbitrų darbas?
– Pas mus taip pat būna tokių dalykų, bet teisėjavimo skandalai kyla dėl to, kad Ukrainoje dar nėra krepšinio kultūros. Klubų vadovai po kiekvieno pralaimėjimo bando įžvelgti ne savo, o teisėjų klaidas. Pastaraisiais metais teisėjavimas Ukrainos krepšinyje yra tikrai labai gero lygio. Net pažvelgus į Eurolygos ir Europos taurės turnyrų arbitrų sąrašą ten matome bene 5 ukrainiečius. Tiek arbitrų neturi net tokios krepšinio šalys kaip Lietuva, Rusija ir kitos. Turime daug kvalifikuotų arbitrų, tiesiog trūksta aukštesnės krepšinio kultūros. 

– Ar jau teko kalbėtis su Eurolygos vadovais dėl „Budivelnyk“ perspektyvų praverti Eurolygos duris?
– Taip, mes kalbėjome. Gauti A licenciją kol kas nėra realu, bet B licencijos likimas priklausys nuo Ukrainos krepšinio lygos vietos bendrame Europos reitinge. Mes esame netoli tos ribos. Išskyrus arenas sporto infrastruktūra čia yra gera. Kijevas - didžiulis miestas, pagal gyventojų skaičių lenkiantis Lietuvą, turintis pakankamą kiekį viešbučių ir viską ko reikia, norint priimti Eurolygos komandas. Neveltui Ukraina kitas metais rengs Europos futbolo čempionatą. Jam intensyviai rengiamasi ir Kijevas gražėja tiesiog akyse, auga stadionai, tvarkomi keliai.

– „Budivelnyk“, kaip ir „Žalgiris“, VTB turnyre šiuo metu yra iškovojusi 2 pergales. Ar toks rezultatas jus tenkina?
– Mes labai prastai pradėjome sezoną. Pralaimėjimas „Kalev/Cramo“ komandai buvo gana netikėtas, tačiau dabar kiekvieną dieną žaidžiame vis geriau. Paskutinėse rungtynėse su „Uniks“ komanda mes pirmavome iki paskutinių sekundžių ir iš Kazanės su pergale negrįžome tik dėl patirties stokos. Taip pat permainingai rungtynės vyko ir Rygoje, kur nesėkmingai sužaidėme ketvirtąjį kėlinį ir praradome galimybę pasiekti pergalę. Mes, kaip ir „Žalgiris“ nesame patenkinti savo rezultatais, bet tikimės juos pagerinti. 

– Sausio 3-ąją turėsite progą juos pagerinti „Žalgirio arenoje“. Ar negalvojate, kad dabar turite labai neblogą progą nugalėti prastokai rungtyniaujančius žalgiriečius?
– Mes juokaujame, kad kuo toliau, tuo labiau laikas nebėra mūsų sąjungininkas, vertinant „Budivelnyk“ galimybes įveikti „Žalgirį“. Kauniečių komandai laikas šiandien taip pat yra priešas. Tai pakankamai stipri ekipa, kuri dar parodys ką gali, o aš bijau, kad sausio 3-ąją mums gali tekti atkentėti už visas „Žalgirio“ bėdas šį sezoną. Mūsų komandai žaidimas tokioje arenoje bus didelis iššūkis, nes „Budivelnyk“ krepšininkai dar nėra žaidę tokiuose rūmuose. Jauniems mūsų žaidėjams jie gali padaryti meškos paslaugą, bet tai nereiškia, kad į Kauną atvažiuosime pasiduoti. 

– Ar nebuvote tarp kandidatų grįžti į „Žalgirį“, kai klubas skelbė konkursą, generalinio direktoriaus pareigoms užimti?
– Nelabai noriu kalbėti šia tema. Buvau susitikęs su „Žalgirio“ savininku ir mes apie daug ką kalbėjomės, bet mano kandidatūra nebuvo pagrindinis klausimas. Konkurse dalyvauti aš net negalėjau, nes turiu įsipareigojimų „Budivelnik“ klubui ir rašytinį kontraktą su Eurolygos komercine struktūra. Apie grįžimą į „Žalgirį“ net negalėjau galvoti.

– Darbas Ukrainos krepšinyje nėra vienintelė jūsų veikla?
– Kaip ir minėjau, turiu kontraktą su viena iš Eurolygos komercinių struktūrų. Pardavinėju reklamos ir televizijos teises, buvusioje Tarybų sąjungos teritorijoje. Tai mano antra veikla, kuria užsiimu, dirbdamas čia, Ukrainoje.

– Ar grįšite į Lietuvą, paminėti švenčių?
– Taip, grįšiu. Noriu pasižiūrėti paskutines „Žalgirio“ grupės rungtynes Eurolygoje su Zagrebo komanda. Tikiu, kad „Žalgiris“ jas laimės ir išvysiu pergalę, o ne skaudų pralaimėjimą.

Visas pokalbis su Navikausku:


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (9)
Pajėgesnės už beveik visas komandas. :) Teisingai. Po Žalgirio, Lietuvos Ryto, Rūdupio ir Šiaulių...
2011-12-13
Atsakyti
storas
." Su kitomis ekipomis mes tikrai galėtume sėkmingai žaisti ir manau, kad rezultatas būtų Ukrainos krepšinio lygos naudai. "

.....

Ukrainos krepsinio naudai?Nesposyk Nafik'auskai!Ukrainos pinigais pirktus nigerisu minek,o ne Ukrainos krepsini,kuris NKL lygio.Dideliu gamyklu pinigais supirkti negriukai,tai ne Ukrainos krepsinis,pons "Nafik".
2011-12-13
+1
Atsakyti
def
kaip navikausko tikslas Eurolyga, jei si sezona Budivelnik atsisake dalyvauti ir Eurolygos atrankoj ir Eurocupe, nes visa nusprende skirti VTB.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-12-13
-1
Atsakyti
EvDŠiukšlė :)


Kartu su romanovu...
2011-12-13
-3
Atsakyti
Oris
Geraj kad ne i NBA :DDD
2011-12-13
Atsakyti
vb
kodel portalas vis bando reabilituoti sita veikeja fanu akyse??? smuko jusu lygis
2011-12-13
+2
Atsakyti
SJNereiktų jo vagiu vadint, nes ne jis, o Snoras neskyrė Žalgiriui žadėtų pinigų


tai tuo ir skiriasi vykes vadybininkas nuo nevykusio, vykes viska suplanuoja ir turi parasus uztikrinancius finansini sauguma. Nevykes - pasitiki garbes zodziu ir panasiom marytes pasakom.

Rezukltatas - vykusio vadybininko komanda finansiskai tvirta ir stabili, nevykusio - trapi kaip kortu namelis.
2011-12-13
-3
Atsakyti
Vagis, ne vagis, bet Snoras nepaliko Žalgirio "sąskaitoje" 20 ar 30mln. trūkumo. O vadzybiniinkas tai Navikauskas buvo tuomet...
2011-12-13
-7
Atsakyti
SJ
Nereiktų jo vagiu vadint, nes ne jis, o Snoras neskyrė Žalgiriui žadėtų pinigų
2011-12-13
-10
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 9

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.