"Tau Ceramica" į Maskvą vyks kovoti tik dėl pergalių. Tai dar kartą pripažįsta Vitorijos klubo lietuvis Arvydas Macijauskas. Jis įsitikinęs, kad ketverių rungtynių iš eilės pralaimėjimų serija Maskvos CSKA komandai bus nutraukta.

Naudingiausias Eurolygos kovo mėnesio krepšininkas davė išskirtinį interviu ULEB Eurolygos svetainei internete.

Laimėjai Europos krepšinio čempionatą, žaidei olimpinėse žaidynėse, o ką tau reiškia vykti į Eurolygos finalinį ketvertą?
– Tai nuostabus jausmas man, komandai bei jos fanams. Kiekvienais metais Eurolygoje kovoja pajėgesnės komandos, o lyga vis stiprėja. Prieš sezono pradžią buvo labai sunku nuspėti, kas dalyvaus finaliniame ketverte.

Puikiai jaučiuosi, nes žinau kad keliausiu į Maskvą ir ten kovosiu dėl Eurolygos čempiono vardo. Praėjusiais metais taip pat buvome arti ketverto, tačiau pralaimėjome Maskvos CSKA ekipai. Todėl jie vyko į Tel Avivą vietoje mūsų. Tačiau šiais metais mūsų svajonės tapo realybe.

"Tau Ceramica" pateko į antrąjį etapą, nors tiek pat pergalių turėjusi Malagos "Unicaja" iškrito. Į ketvirtfinalį patekote, nors trys ekipos turėjo vienodą pergalių skaičių. Ar po to nesi nustebęs, jog patekote į finalinį ketvertą?
– Ne, nenustebau. Sezono pradžioje nežaidėme gerai tiek Eurolygoje, tiek Ispanijos čempionate. Tiesą sakant, Eurolygos reguliariajame sezone neatrodėme gerai. Grupėje likome penkti ir vos iškopėme į antrąjį etapą.

Tačiau po to pradėjome žaisti vis geriau ir geriau. Labai patobulėjome antrajame etape ir ketvirtfinalio serijoje, todėl dabar rungtyniaujame gerai. Taigi negaliu sakyti, kad esu nustebęs vieta finaliniame ketverte.

Pirmose ketvirtfinalio rungtynėse įveikėte Trevizo "Benetton" krepšininkus 39 taškų skirtumu, žaisdami jų aikštėje. Ar tikėjotės tokios pergalės?
– Niekada nesitikėjome kažko panašaus į tai. Labai sunku laimėti beveik 40 taškų skirtumu net ir prieš silpniausią reguliariojo sezono ekipą. Tačiau tą naktį mes žaidėme tikrai gerai. Puikiai gynėmės, puikiai pasiruošėme mačui, pataikėme daug metimų, o "Benetton" nežaidė sėkmingai. Mūsų gynyba sugadino jų žaidimą.

Be abejo, tai buvo netikėta. Tačiau po tokios įspūdingos pergalės žinojome, kad toliau serijoje nebus taip lengva. Pralaimėjome italams du kartus prieš tai. Buvo sunku laimėti antrajame mače, tačiau mes tai padarėme.

Manau, kad žmonės stebisi, kaip galima žaisti tokiu pajėgumu. Minėjai pasiruošimą rungtynėms, tačiau "Tau Ceramica" tikriausiai ėjo į aikštę labai pasitikinti?
– Jeigu nori patekti į finalinį ketvertą, turi pasitikėti savimi. Tačiau niekada nėra lengva tai daryti prieš tokią pajėgią komandą kaip "Benetton".

Praėjusį sezoną tavo statistiniai rodikliai "Top-16" etape buvo prastesni nei reguliariajame sezone. Šį sezoną antrajame etape jie išaugo. Ar kažko pasimokei iš praėjusio sezono patirties?
– Šį sezoną mano žaidimas labai pasikeitė. Dabar suprantu krepšinį geriau iš kitos pusės. Labai prie to prisidėjo treneris. Praėjusį sezoną gaudavau kamuolį ir bandydavau pelnyti 30 taškų. Kartais tai pavykdavo, kartais ne.

Šiemet stengiuosi geriau perduoti kamuolius, perimti daugiau kamuolių, geriau gintis. Treneris sakė, jog pelnant daug taškų vėliau varžovai ima kibiau dengtis, todėl turi žinoti, kaip perduoti kamuolį. Taigi išmokau asistuoti draugams. Praėjusį sezoną varžovai bandydavo mane sustabdyti, ir jeigu jiems pavykdavo, prarasdavau savitvardą ir žaisdavau padrikai. Dabar taip nebėra.

Praėjusį sezoną Eurolygoje buvai naujokas. Dabar visi žino tave kaip tarptautinę žvaigždę. Ar sunkiau pelnyti taškų, kai varžovai kreipia didesnį dėmesį gynyboje?
– Be abejo. Jeigu žaidi prieš geras komandas, jos beveik visada gerai ginasi, taigi pelnyti taškų darosi vis sunkiau ir sunkiau. Tačiau sunku ne tik Macijauskui.

Tai komandinis žaidimas, ir laimi komanda, o ne vienas, du ar trys krepšininkai. Laimi rungtynes bei titulus, jeigu komanda žaidžia gerai, jeigu aštuoni, devyni ar dešimt žaidėjų pasitiki vienas kitu ir žino, kaip žaisti kartu. Sunku nugalėti tokią komandą, net jei dviem ar trim žaidėjams yra prasta diena.

"Tau Ceramica" turi susidariusi reputaciją kaip niekada nepasiduodanti ir turinti savo stilių komandą. Po dviejų sezonų Ispanijoje, kaip apibūdintum "Tau" žaidimo stilių?
– Atvykus čia nebuvo lengva. Tai buvo pirmas kartas, kai palikau šalį, išvykau į pajėgią komandą su geru treneriu. Šiais metais yra lengviau, kadangi geriau suprantu Duško Ivanovičių.

Ši komanda dirba sunkiai kiekvieną dieną. Jeigu nori kažką laimėti, kiekvienas žaidėjas turi galvoti taip pat, kaip treneris. Jeigu sunkiai dirbi kas dieną, be abejo, tikrai kažką laimėsi.

Ketvirtfinalyje vienoje aikštėje žaidei su buvusiu komandos draugu Ramūnu Šiškausku. Ar kalbėjote apie buvusios savo komandos Vilniaus "Lietuvos ryto" galimybes žaisti Eurolygoje?
– Su Ramūnu esame draugai po ketverių metų "Lietuvos ryte" bei nacionalinėje komandoje. Tačiau daug apie Vilniaus klubą nešnekėjome. Domėjausi, kaip jam sekasi Trevize, o jis – kaip man Vitorijoje. Kalbėjomės apie komandas ir trenerius.

Be abejo, abu norime, kad "Lietuvos rytas" laimėtų ULEB taurę ir patektų į Eurolygą, tačiau pamatę vienas kitą apie tai nešnekėjome. Tačiau manau, kad "Lietuvos rytas" laimės finalą ir pasieks tikslą.

Pažvelkime į finalinį ketvertą ir ispanų oponentą Maskvos CSKA. "Tau Ceramica" pralaimėjo rusams keturis pastaruosius kartus bendru 14 taškų skirtumu. Praėjusį sezoną jie paskutinę minutę išstūmė jus iš finalinio ketverto. Ar vyksite į Maskvą siekdami revanšo?
– Žinoma. Per dvejus metus nenusileidome jiems dideliu skirtumu. CSKA yra gera komanda, tačiau geri esame ir mes. Nebijome. Jeigu bijai, geriau net nevykti į finalinį ketvertą. Kovosime ir bandysime laimėti.

Pralaimėjome CSKA komandai keturis kartus per dvejus metus, tačiau tai nieko nereiškia. Taip pat nieko nereiškia, jog jie žais namuose ir visi mano, jog CSKA laimės. Vyksime be spaudimo ir žaisime tokį krepšinį, kokį sugebame.

Iki finalinio ketverto liko beveik mėnuo. Bus sunku laukti, ar kaip tik gerai galėsite pailsėti ir atvykti visiškai pasirengę?
– Geriau galėtume žaisti kitą savaitę. Mūsų komanda yra geros formos. Mėnuo yra ilgas laiko tarpas. Tačiau mums padeda rungtynės Ispanijos čempionate. Nieko negalima pakeisti. Tiesiog turi sunkiai treniruotis, žaisti visas Ispanijos čempionato rungtynes puikiai ir ruoštis rungtynėms su CSKA taip gerai, kaip sugebi.

Rodyti komentarus
2005-05-08 17:44
joa sutinku su tavim monikuxxx
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-05-08 15:19
dabar tai jokio skirtumo kas laimės ar šaro ar maco klubaj visvien tai LIETUVIAI o ne kokie rusai mes turime palaikyti abu LIETUVOS ŽAIDĖJUS ir visa politika:DD
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-05-07 09:05
TAU dave i kaulus CSKA taip jiem ir reikia
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-23 20:57
TAU laimes MACAS pavarys ir TAU laimes labai lengvai
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-15 19:37
:) nelaimes TAU ir viskas, kalbekit ka norit, apie tai kad macas didvyris ir t.t. niekad man jis nepatiko, bet gerai kad losia normaliai, tegu jam ir toliau taip einasi ir kuo geriau uz rinktine tegu pavaro... cia mano nuomone.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-14 12:04
Tikiu i dieva kazlauska, visagali sloves ir pergaliu sutvereja ir Arvyda Macijauska vienatini jo zaideja musu lyderi,kuris prasidejo is Klaipedos neptuno gime is Vilniaus Lietuvos ryto,kentejo prie Dusko Ivanoviciaus Ispanijoje,buvo nezinomas Europoje po to pripazintas,izenge i elita,suzavejo Europa ir ziba iki siol,dabar visados ir per amzius MACAS
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-14 11:58
visi kas esat uz maca palaikykite ji tada kai jis los pries maskvos CSKA nes jam palaikymo tikrai reiks.aciu
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-14 11:56
as nesuprantu visu kurie varo apie maca...jis turi savo nuomone ir ja issako ir tai yra gerai ...as esu vilniaus lietuvos ryto fanas bet ant zalgirio nevarau nes as esu vis del to lietuvis o lietuviai visi turi eiti isvien.tik sirgaliai varo o patys zaidejai yra patys geriausi draugai jie priesais tampa tik aiksteleje o po varzybu jie visi vel geri draugai....rytas yra sauni komanda tokia pat kaip ir zalgiris aisku zalgiris jau gyvuoja 60m o lietuvos rytas tik apie sesis metus......ir tie kas varo ant savu is vis nesupranta krepsinio ...macas yra saunuolis ir jis tai irode savo zaidimu be jo mes nebutume tape europos cempionais nes jis tempe komanda sunkiausiais momentais...jis geriausias lietuvos snaiperis ir uz tai ji reikia vertinti...o ne peikti uz tai kad jis y zalgirio krepsi i mete per daug tasku...juk jam uz tai moka pinigus...tai taip iseitu kad jei jis yra lietuvis ir jei losia pries zalgiri tai jau neturi mesti tasku.......jis yra Macas ir musu visu lyderis....aciu Macai ir sekmes tau maskvoje laimek eorolyga ir irodyk kad tu esi geriausias su savo komanda...nes tu to esi vertas.......as su tavim db visados ir per amzius sekmes!!!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-13 17:46
O rungtynes tarp TAU ir CSKA rodys per TV? Butu labai idomu paziureti kaip Macas drasko tu duchu ruspalaikiu gynyba!!!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-13 17:34
Nightman & red_devil Zalgiris turi irgi viena Paca :-)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-13 15:21
to Nightman: nei tavo,nei red_devil nera nuomones,o speliones ir izeidinejimai!
Macijauskas yra Lietuvos krepsininkas,bet jei jis praleido tiek metu zaisdamas uz Ryta-tai kodel jis turetu labiau myleti Zalgiri?Jis ,ir Jasikevicius siuo metu yra vieni geriausi Europoj!Puiku! Tikiuosi TAU-CERAMICA taps Eurolygos cempione!Zinoma-tai bus be galo sunku!O CASK buvo ir bus tikru Lietuvos krepsinio patriotu PRIESAS!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-13 15:03
uuuu kaunietukai : ))) sustauge kaip vilkai : ))) nakties zmogus gal susapnuos pranasinga sapna ir Kaune gal kas nors gedomino pastatys : ))) atsirado lietuvaitis blem
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-13 11:47
Macas ir Scola - pagrindiniai Tau pergaliu kalviai...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-13 10:12
Nu ir mulkis tu red_devil.
Tokiu kur ant savu varo as nesuprantu...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-13 09:41
RAIGRIS:
uz ka norim i\uz ta ir sergam , dauguma kaunieciu jo nemegsta uz per daug ilga jo liezuvi , tegu maziayu varo tas PACAS ant kauno ir tada ji palaikyt bus galima o dabar tikrai eisim uz CSKA , beto pats tu rusas bl , juk ejai uz TAU kai zaide su Z tai kas tu tada busi ?? prakeiktas ispaniukstis
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-13 08:33
Nesuprantu as tokiu kaip "red_devil". Gal tu rusas koks ar ka? Macas gi musu salies atstovas. As pats Zalgirio gerbejas ir keikiau Maca per LKL superfinalus, bet dabar juk tai praeityje. Atsipeikek zmogau
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-13 01:34
cska butinai laimes ir uzdarys paca kuris su dviem taskais zliumdamas paliks aikstele...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-12 20:08
macas sekmes, bet spaudima tai tikrai jausite maskvoje ir nebus lengva laimeti pries tokia komanda ; sekmes!!!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-12 20:05
macas si sezona nerealus. TAU turi laimet pries CSKA, nors ir sunku bus.
MACAS-DIEVAS
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 19

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas