„Neptūnas“ stebuklingai išsigelbėjo (komentarai, statistika)

2011-12-16 20:40
Karolis Dobrovolskas, „BasketNews.lt“ korespondentas

Besibaigiant trečiajam kėliniui Klaipėdos „Neptūnas“ turėjo 23 taškų pranašumą. Likus žaisti 13 sekundžių iki mačo pabaigos 4 taškais jau pirmavo Vilniaus „Sakalai“.

Antra rungtynių pusė buvo tarsi linksmieji kalneliai, kurie linksmai baigėsi uostamiesčio krepšininkams. Jie per paskutines sekundes panaikino deficitą ir išplėšė neįtikėtiną pergalę.

Penktadienį Lietuvos krepšinio lygoje (BEKO-LKL) „Neptūno“ (4-4) komanda namuose 96:95 (29:20, 31:20, 15:23, 21:32) palaužė „Sakalų“ (3-7) krepšininkus, kurie buvo nubausti dėl nesportinės Deivido Pukio pražangos.

Trečiajame kėlinyje likus žaisti 3 minutes „Neptūnas“ turėjo 23 taškų pranašumą (73:50), tad atrodė, kad jie lengvai iškovos pergalę.

Visgi vieną taiklų metimą po kito į klaipėdiečių krepšį siuntęs Pukis padėjo išlyginti rezultatą (89:89). Likus žaisti 13 sekundžių vilniečiai sugebėjo įgyti ir 4 taškų pranašumą – 95:91.

Tačiau tuomet Pukis užsidirbo nesportinę pražangą ir už ją „Sakalai“ sumokėjo brangiai. Mindaugas Girdžiūnas sumetė abi baudas, o Martyno Mažeikos tritaškis beveik su rungtynių sirena išplėšė „Neptūnui“ pergalę.

„Neptūnas“: Laurynas Mikalauskas 24, Martynas Mažeika 23, Simas Galdikas ir Mindaugas Girdžiūnas po 12.

„Sakalai“: Evaldas Baniulis 26, Deividas Pukis 20, Arnas Butkevičius 11.

Kazys Maksvytis
(Vilniaus „Sakalų“ vyr. treneris): „Šis mačas turėjo dvi skirtingas puses. Pirmojoje dominavo klaipėdiečiai, tačiau po didžiosios pertraukos galbūt jie atsipalaidavo ir pavyko juos prisivyti. Tie patys žaidėjai, kurie mus ištraukė, patys ir nuskandino mačo pabaigoje. Visgi negalime kaltinti jų, nes rungtynes pralošėme dar pirmoje pusėje.

Deividui Pukiui pastaruoju metu nesiklosto gerai žaidimas ir negauna daug pasireikšti aikštėje , tačiau šiandien jis buvo tas krepšininkas, kuris mus tempė. Džiaugiuosi, kad jis pradėjo žaisti taip, kaip moka.

Teisėjų darbo vertinti nenorėčiau. Iš mano pusės neatrodė, kad paskutinėje atakoje buvo nesportinė pražanga. Teisėjams nereikia visko suversti, nes reikėjo patiems geriau žaisti pirmoje susitikimo pusėje.“

Paulius Juodis
(Klaipėdos „Neptūno“ vyr. treneris): „Nežinau kaip paaiškinti, kodėl jau eilę rungtynių nesugebame išlaikyti žaidimo kontrolės. Žaidėjams visada per didžiąją pertrauka akcentuoju, kad trečiajame kėlinyje kova prasideda iš naujo, nuo 0:0. Pradedame elementariose situacijose daryti klaidas ir dėl to man kyla daug klausimų. Džiaugiuosi, kad šiandien vyrai parodė charakterį ir iškovojome pergalę.

Aš visada iš žaidėjų reikalauju greito žaidimo. Ką mes darėme per pirmus du kėlinius, visiškai neįgyvendinome po didžiosios pertraukos. Paskutinis derinys buvo atliktas taip kaip ir norėjau, tačiau jis turėjo būti įgyvendintas jeigu Girdžiūnas įmes vieną baudą. Visgi sumetė abi baudas, o Mažeika pataikė ir tritaškį. Belieka džiaugtis.“

Laurynas Mikalauskas
(Klaipėdos „Neptūno“  puolėjas): „Buvo labai sunkios rungtynės. Iš pradžių viskas klostėsi gerai, tačiau vėliau kažkas nutiko. Reikia išanalizuoti savo žaidimą, nes rytoj vėl laukia rungtynės ir jos bus dar sunkesnės.“

Fantastika
2011-12-17
to: :)
o kai futbole duoda 11m uz paskutinese min uz grubia prazanga ??? kokia sporta saka bebutu bet uz grubu zaidima meginant specialiai nutraukti ataka visada yra baudziama griezciasiai bausme
2011-12-17
HKazin kaip su laiku, ar si karta spejo ismesti ne po laiko? :)

liko apie 1,3 sek. sakalu atsakui
2011-12-16
to H
zinai jei sakalai dar spejo paprasyt minutes ir surengt ataka tai manau kad spejo ;)
2011-12-16
-1
H
Kazin kaip su laiku, ar si karta spejo ismesti ne po laiko? :)
2011-12-16
+1
Pukis
Jis lindo lindo, po manim palindo
2011-12-16
ezyzzzzkorkiskas cia per skandavimas paskutine ataka? Lietuva Lietuva? :D lyg lostu ne pries lt komanda :DPries lenkus zaide
Gal tu geriau jau grizk atgal i zoologijos soda.
2011-12-16
+2
:)
buvau toj paseje tai nesportine nelabai nes i kamoli suzaide o Girdziunas pas po zmogum lindo :) bet yra kaip yra :)
2011-12-16
ekspertmanau paskutine minute duoti nesportine p-razanga kai taskas i taska eina taip galima pakreipti rungtyniu baigty mums sakydavo kad sitaip negalima daryti.

Tai kad Girdžiūną pagriebė už rankų ir pargriovė ant žemes, aiški nesportinė buvo.