Šį sezoną Europos krepšinio klubuose rungtyniauja daugiau nei 70 lietuvių. Užsienyje rungtyniauja visi 12 lietuvių, 2003 metais tapusių Europos čempionais. Norėdami Jus informuoti apie daugumos lietuvių pasirodymus Europos arenose, kas savaitę pateikiame apžvalginę naujieną apie Lietuvos krepšininkų pasirodymus užsienio šalių pirmenybėse.

Čekija

27-ąją pergalę Čekijos pirmenybėse iškovojo Nymburko ČEZ ekipa. Ji sekmadienį (03.19) išvykoje 95:87 palaužė „BK Proštejov“ krepšininkus.

Nugalėtojams Gintaras Einikis per 25 minutes pelnė 14 taškų (6/8 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau po 1 kartą suklydo ir prasižengė.

Nymburko ekipa, turinti 27 pergales ir 2 pralaimėjimus, užima 1-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Prancūzijos trečioji lyga

Dar vieną pergalę Prancūzijos trečioje lygoje iškovojo Chalanso „Vandene“ komanda. Lietuvį savo gretose turintis klubas išvykoje 89:81 nugalėjo „Valece“ krepšininkus.

Darius Čiūta nugalėtojams per 21 minutę pelnė 13 taškų (3/3 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

„Vandee“ ekipa, turinti 13 pergalių ir 13 pralaimėjimų, užima 8-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Slovakija

11-ąją nesėkmę Slovakijoje patyrė Dariaus Dimavičiaus Nitros „Casta SPU“ ekipa. Ji išvykoje 74:82 nusileido Nova Veso „Ac LB“ krepšininkams.

D.Dimavičius pralaimėjusiems per 26 minutes pelnė 13 taškų (5/8 dvitaškių, 3/6 baudų) ir atkovojo 3 kamuolius.

Nitros klubas, turintis 17 pergalių ir 11 pralaimėjimų, užima 3-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Vokietijos antroji Bundeslyga

14-ąją nesėkmę antroje Vokietijos Bundeslygoje patyrė Kukshafeno „BasCats“ ekipa. Ji išvykoje 82:95 (26:25, 14:20, 17:20, 25:30) nusileido Brėmeno „Roosters“ krepšininkams.

Pralaimėjusiems Benas Matkevičius per 35 minutes pelnė 16 taškų (2/2 dvitaškių, 4/7 tritaškių), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, tačiau 2 kartus suklydo ir 1 kartą prasižengė.

Marius Žemaitis per 35 minutes surinko 5 taškus (2/5 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Audrius Maneikis per 18 minučių įmetė 8 taškus (3/6 dvitaškių, 2/3 baudų), atkovojo 5 kamuolius, tačiau po 3 kartus suklydo ir prasižengė.

„BasCats“ klubas, turintis 10 pergalių ir 14 pralaimėjimų, užima 10-ąją turnyrinės lentelės vietą.