Rengtis olimpiniam atrankos turnyrui rinktinė pradės jau gegužę

2011-12-19 08:06
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Lietuvos rinktinė olimpiniam atrankos turnyrui rengsis gimtinėje ir Amerikoje
Lietuvos rinktinė olimpiniam atrankos turnyrui rengsis gimtinėje ir Amerikoje
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Lietuvos vyrų rinktinei kita vasara bus kaip niekada ilga ir įtempta. Liepos 2-8 dienomis Venesueloje vyksiančiam olimpiniam atrankos turnyrui mūsų šalies nacionalinė komanda pradės rengtis jau gegužės pabaigoje. 

Stovyklą gali rengti Hiustone

Tarptautinei krepšinio federacijai (FIBA) nusprendus, kad olimpinis atrankos turnyras bus surengtas Pietų Amerikoje, Lietuvos rinktinės treneriai ėmė dėlioti pasirengimo tvarkaraštį bei planus. 

Nacionalinės komandos vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra praėjusią savaitę buvo susitikęs su Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vadovais ir išsakė jiems savo pageidavimus dėl pasirengimo itin svarbiam turnyrui. 

„Treneris norėtų, kad rinktinė dvi arba pustrečios savaitės sportuotų Lietuvoje ir 10-12 dienų – kur nors arčiau Venesuelos, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ pasakojo LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas. – Sprendimo kol kas nepriėmėme, tačiau prieš olimpinį atrankos turnyrą treniruočių stovyklą galime surengti Hiustone, kur dirba mūsų bičiulis Artūras Karnišovas. Šiame JAV mieste klimato sąlygos labai panašios į esančias Venesueloje, praktiškai nesiskiria ir laiko juosta, o skrydis iš Hiustono į Karakasą trunka keturias valandas.“

Prašys LKL anksčiau baigti čempionatą

Vos paaiškėjus, kad paskutinių trijų kelialapių į Londono olimpines žaidynes dalybos vyks Venesueloje, į LKF pradėjo plūsti treniruočių stovyklų bei draugiškų rungtynių pasiūlymai. Išmėginti jėgas su lietuviais nori Puerto Riko, Dominikos bei kitų šalių rinktinės. 

„Tokiu metu intensyviai sportuos tik tų šalių rinktinės, kurios rengsis olimpiados atrankai, todėl didelio varžovų pasirinkimo neturėsime. Jau turime pasiūlymų iš Karibų regiono šalių, kalbėsimės su mūsų partnerėmis Graikija bei Makedonija. Iki atrankos kovų treneris norėtų sužaisti 6-7 draugiškas rungtynes“, – sakė Balčiūnas. 

Atrankos turnyras bus surengtas itin nepalankiu metu, todėl LKF vadovai artimiausiu metu ketina kreiptis į Lietuvos krepšinio lygą, kad ši nacionalinį čempionatą pabaigtų anksčiau nei planuota. Nuo LKL pirmenybių finišo datos priklausys ir pirmųjų rinktinės treniruočių stovyklų pradžia. 

Rinktinės treneriai tikisi, kad krepšininkai prieš rinkdamiesi į stovyklas turės progą bent trumpai atsipūsti po įtempto sezono. Kol kas neaišku, ar dėl olimpinių žaidynių anksčiau baigsis kitų šalių nacionaliniai čempionatai, tačiau rusai jau pareiškė medalius stipriausiems klubams išdalysiantys anksčiau nei įprastai. 

Rinktinė skraidys verslo klase

Savo ruožtu LKF vadovai patikino, kad pasirengimo olimpiniam turnyrui cikle Lietuvos rinktinės žaidėjai, kaip pastaraisiais metais jau tapo įprasta, turės idealias sąlygas. 

„Turime pasiūlymų treniruočių stovyklas surengti Dominikoje bei Puerto Rike, tačiau norime, jog krepšininkams būtų sudarytos pačios geriausios įmanomos sąlygos. Šiuo aspektu NBA klubų bazėms neprilygsta niekas“, – teigė Balčiūnas.

Pastaraisiais metais rinktinė į draugiškas rungtynes Europoje skraidydavo užsakomaisiais reisais. Itin brangiai kainuojančio specialaus skrydžio per Atlantą LKF veikiausiai nesurengs, tačiau jos vadovai pažadėjo, kad visi krepšininkai keliaus verslo klase.

„Kai kuriais atvejais tai yra dar patogiau nei užsakomasis skrydis nedideliu lėktuvu. Didžiųjų Europos aviakompanijų verslo klasės keleiviai gali visu ūgiu išsitiesti komfortiškuose foteliuose, o sportininkams tai yra didžiulis privalumas“, – pažymėjo LKF generalinis sekretorius.

Olimpiniame atrankos turnyre be Lietuvos varžysis Makedonijos, Graikijos, Rusijos, Dominikos Respublikos, Puerto Riko, Venesuelos, Jordanijos, Pietų Korėjos, Angolos, Nigerijos ir Naujosios Zelandijos rinktinės.

Jos burtais bus suskirstytos į keturias grupes po tris komandas. Ketvirtfinalius pasieks dvi stipriausios kiekvienos grupės komandos, o tiesioginius kelialapius į Londoną pelnys trys geriausiai pasirodžiusios rinktinės.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (48)
kauno gatviu ekspertas
juokingiausi tai tie krepsinio ekspertai kurie delninkaiti iraso i 12 :D ten visiskas vidutiniokas kuris imete kelis tritaskius turkijoje ir jau patapo ekstra klases zaidejas :D nejuokinkit ekspertai ... tas delna apart mestr is 3 daugiau nieko ir nemoka o gintis tai patyliu ... kieme vaikai geriau ginasi
2011-12-20
+1
Atsakyti
abLMan tai juokingi visi tie komentatoriai, kuria cia nurasineja kazkuriuos zaidejus ar preleminarius 12 daro, su tokiom pavardem apie kurias didzioji dalis pizonu sedinciu musu arenose ner nera girdeje. Seip tai jeigu ka ir galima dabar modeliuot tai tik kandidatu sarasa. Visgi Kemzura turi savo zaidimo specifika ir jam nevisi zaidejai tinka prie jos, taciau tikrai tikiu, kad is dabartiniu zalgirio bus pakviesti bent 5-4 zaidejai is ryto irgi 3-4, o tai jau nemazai. Toliau dar po traumu atsigaunantys zaidejai, kaip Maciulis, Kleiza o dabar ir Kaukenas. O toliau tai net neaisku ka kviest, nes klausimas ar jau reikia Songailos ir Broliu, kurie netikiu, kad ir patys labai verzis i ta rinktine, nes jau byra jie po biski ir nenores traumu rinktis. Jasikevicius, tai as tikrai noreciau ji pamatyti, nes siemet jis tikrai butu dar reikalingas. Aisku kitas klausimas ar kemzura nores ji del charakterio savybiu, nes zinom kokie zmones buna kai labai nori, o negali, nes dabar Saras toks ir yra, kad nori atiduot save kaip pries 5 metus, taciau jau viskas :). Dar yra Gecevicius su Pocium ir Jasaitis, kuris zaidzia antrarusiai komandai ir man tai nepatinka, nes matos, kad zmogus tik del pinigu losia (Matyt Pikul itaka :D), na bet rinktineje jis atiduoda visa save.Tai kandidatu sarasas greiciausia bus toks:C: Javtokas/Valanciunas/Brolis/PetraviciusPF: Motiejūnas/Jankūnas/Katelynas/KleizaSF: Kuzminskas/Maciulis/JasaitisSG: Seibutis/Pocius/Gecevicius/Kaukenas/DelininkaitisPG: Kalnietis/JasikeviciusSeip nemanau, kad Kemzura kvies labai daug zaideju, visgi nebus kada daug atsirinkinet zaidejus, o kaip matem realiai net nelabai yra skirtumas, kas ten bus 11-12 zaidejas, o pagrindiniai krepsininkai pasimato labai greitai ir juolab jau jis visus pazysta ir visi jie pazysta treneri, bus lengviau. Taciau pasikartosiu dar karta, sarasas gali koreguotis tai priklausomai nuo traumu. O seip tai, cia turbut geriausi siuo metu esantys Lietuvos krepsininkai, kurie dar bent jau teoriskai atvaziuotu i ta rinktine.


+ tau, beveik visam pritariu, ir del, kad rinktinej ant pagrindo los 9-10zaideju, pries silpnesnius varzovus gal net ir visi 12, bet laiko visiems po lygiai yra sunku paskirstyt. todel 11-12 zaidejai los po 5-10min max.
2011-12-19
-1
Atsakyti
PG: Kalnietis ; (Delnas/Saras)

SG: Pocius; (Gecevicius/ Seibutis;) ( Kaukenas? del traumos)

SF: Maciulis; Jasaitis;

PF: Kleiza; Motiejunas; Jankunas

C: Javtokas; Valanciunas

Sara naudot 10-15min max, kaip daro Obradovicius, tada is Saro dar nauda bus, bet jeigu jisai daugiau losia, pradeda pavarkt ir pilasi kvailos klaidos, po kuriu varzovai daro greitas atakas

Stovykla : Adas Juskevicius/ (is jaunu izaideju - Janavicius, Vasiliauskas, Cizauskas ir jaunesni manau negales padet del savu jaunu turnyru), Mindaugas Katelynas, (Andriuskevicius? netureti planuose ateiciai, tik pasiruosimui/ Petravicius? nes traumos), Mindaugas Kuzminskas.

Cia yra mano tokia nuomone apie sudeti, lb noretus, kad atsirastu dar vienas (jaunas) centras kuris atitiktu rinktines lygio apart Valanciuno, nes Javtokas su Petravicium greitai i pensijas, Broliai del skausmu, lieka Andriuxa tik, nebent gal kazkas isaugs Kymanto/Ramasausko arba gal is amerikos gal dar kazkas atsiras.
2011-12-19
+1
Atsakyti
abL
Man tai juokingi visi tie komentatoriai, kuria cia nurasineja kazkuriuos zaidejus ar preleminarius 12 daro, su tokiom pavardem apie kurias didzioji dalis pizonu sedinciu musu arenose ner nera girdeje. Seip tai jeigu ka ir galima dabar modeliuot tai tik kandidatu sarasa. Visgi Kemzura turi savo zaidimo specifika ir jam nevisi zaidejai tinka prie jos, taciau tikrai tikiu, kad is dabartiniu zalgirio bus pakviesti bent 5-4 zaidejai is ryto irgi 3-4, o tai jau nemazai. Toliau dar po traumu atsigaunantys zaidejai, kaip Maciulis, Kleiza o dabar ir Kaukenas. O toliau tai net neaisku ka kviest, nes klausimas ar jau reikia Songailos ir Broliu, kurie netikiu, kad ir patys labai verzis i ta rinktine, nes jau byra jie po biski ir nenores traumu rinktis. Jasikevicius, tai as tikrai noreciau ji pamatyti, nes siemet jis tikrai butu dar reikalingas. Aisku kitas klausimas ar kemzura nores ji del charakterio savybiu, nes zinom kokie zmones buna kai labai nori, o negali, nes dabar Saras toks ir yra, kad nori atiduot save kaip pries 5 metus, taciau jau viskas :). Dar yra Gecevicius su Pocium ir Jasaitis, kuris zaidzia antrarusiai komandai ir man tai nepatinka, nes matos, kad zmogus tik del pinigu losia (Matyt Pikul itaka :D), na bet rinktineje jis atiduoda visa save.

Tai kandidatu sarasas greiciausia bus toks:

C: Javtokas/Valanciunas/Brolis/Petravicius

PF: Motiejūnas/Jankūnas/Katelynas/Kleiza

SF: Kuzminskas/Maciulis/Jasaitis

SG: Seibutis/Pocius/Gecevicius/Kaukenas/Delininkaitis

PG: Kalnietis/Jasikevicius

Seip nemanau, kad Kemzura kvies labai daug zaideju, visgi nebus kada daug atsirinkinet zaidejus, o kaip matem realiai net nelabai yra skirtumas, kas ten bus 11-12 zaidejas, o pagrindiniai krepsininkai pasimato labai greitai ir juolab jau jis visus pazysta ir visi jie pazysta treneri, bus lengviau. Taciau pasikartosiu dar karta, sarasas gali koreguotis tai priklausomai nuo traumu. O seip tai, cia turbut geriausi siuo metu esantys Lietuvos krepsininkai, kurie dar bent jau teoriskai atvaziuotu i ta rinktine.
2011-12-19
+5
Atsakyti
VytskaMano nuomone geriausia sudetis.PG. M.Kalnietis, S.JasikeviciusSG. M.Pocius, R.Seibutis, D.DulkysSF. S.Jasaitis, J.MaciulisPF. L.Kleiza, D.Motiejunas, P.Jankunas(kaip turistas)C. J.Valanciunas, R.Javtokas(max ant 10 min pakeist Jona)


Dulkys? :D Javtokas 10min max keist Jona? :D Jankūnas kaip turistas ? :D nu juogdarys esi jau geriau nieko nerašytum protingesnis atrodytum :)
2011-12-19
+5
Atsakyti
Geriausia
C. Kavaliauskas, Andriuskevicius

PF. Motiejunas, Katelynas

SF. Kleiza, Maciulis, Jasaitis

SG. Pocius, Seibutis

PG. Kalnietis, Gecevicius
2011-12-19
Atsakyti
ltrealiausia sudetis:pg: kalnietis, delassg: pocius, seibutis, kaukenassf: jasaitis, maciulis, kleizapf: motiejunas, jankunasc: javtokas, valanciunas


del Kaukeno klaustukas, nes traumuotas yra, gali but, kad i jo vieta pretenduos Gecas.
2011-12-19
-1
Atsakyti
zxtriusi o ka tu siulai?


siulau paimt nepagal nuopelnus ir pavardes zaidejus o pagal nora ryzta ir sugebejimus kovot ...

broliai out iskarto net nekviest i rinktine kam tie tingiai reikalingi .... ir imt visa turima jaunima kuris jau parode kad galim laimet tarptautineje arenoje ... ir imt iskarto max 14 - 15 o ne 20 zaideju ir is ju bandyt daryt komanda , pasiliekant max 2 atsargoje jeigu per pasiruosima neatsitiktu trauma ar dar kas .. reiketu duoti pagaliau šansa kuzminskui , motiejunui , katelynui !
2011-12-19
-3
Atsakyti
Rinktine turi temt jaunimas, o senesni turi jiems padeti, nes seniai jau nepatems.
2011-12-19
+4
Atsakyti
Mano nuomone geriausia sudetis.

PG. M.Kalnietis, S.Jasikevicius

SG. M.Pocius, R.Seibutis, D.Dulkys

SF. S.Jasaitis, J.Maciulis

PF. L.Kleiza, D.Motiejunas, P.Jankunas(kaip turistas)

C. J.Valanciunas, R.Javtokas(max ant 10 min pakeist Jona)
2011-12-19
-1
Atsakyti
jogeris
mano geriausia butu

abodzio jong jong jonas meculis arvydas debiliokas vidas ginevicius robertas javtokas karolis sakalauskas dzonis awojaba rajone rondo aidas viskontas paulius jureivis vilmantas pylis arturas pilaknis justas zyle

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-12-19
Atsakyti
nemokamai 120 lt.
Gauk nemokamai 120 Lt. pradeti savo pokerio karierai..

Adresu: http://www.pokersuns.com
2011-12-19
+1
Atsakyti
lt
realiausia sudetis:

pg: kalnietis, delas

sg: pocius, seibutis, kaukenas

sf: jasaitis, maciulis, kleiza

pf: motiejunas, jankunas

c: javtokas, valanciunas
2011-12-19
+2
Atsakyti
?<<<
Manau geriausia sudėtis būtų:

PG: Kalnietis, Šaras

SG: Kaukėnas, Pocius

SF: Kleiza, Mačiulis, Jasaitis

PF: Songaila, Jankūnas, D-MO

C: K. ir D. Lavirinovičius, Javtokas, Petravičius (2 iš šitų 4)
2011-12-19
Atsakyti
Karnisovas atrakins Houston Rockets sale ir gales dirbti vyrai :D
2011-12-19
-2
Atsakyti
to ednis7
Diamantidžio tikrai nebus, jis jau baigė karjerą rinktinėje:(
2011-12-19
+2
Atsakyti
as
pauliau ,zinau ko nenoriu matyt ,t.y jasikeviciaus,nes jis kenkia komandai su savo isterikavimais,o nepazaidzia taip gerai ,kaip anksciau.
2011-12-19
+1
Atsakyti
Paulius
O kokia sudeti noretumet matyt, jei visi tai dienai butu pilnai sveiki? Stai mano nuomone:

PG: Kalnietis, Jasikevicius,

SG: Kaukenas, Pocius, Seibutis (Gecevicius?)

SF: Maciulis, Jasaitis

PF: Jankunas, Motiejunas, Kleiza

C: Valanciunas, Javtokas
2011-12-19
Atsakyti
qw
jei dzidziausia zvaigzde bus linas ,viskas bus gerai ,o jei koks jasikevicius tai gerai nebus.
2011-12-19
-1
Atsakyti
zx
triusi o ka tu siulai?
2011-12-19
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 48

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.