Pirmadienį Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) buvo sužaistos šešioliktojo turo rungtynės. Šios savaitės dvikovose netikėtų rezultatų neužfiksuota – laimėjo visos favoritėmis laikytos komandos, be to, visos mačus pergalėmis baigusios komandos priešininkus įveikė dviženkliu pranašumu.

Lyderiai sutriuškino autsaiderius

Kaune Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komanda rezultatu 78:50 (25:11, 13:10, 23:15, 17:14) nepaliko jokių vilčių studentų lygos autsaideriams Vilniaus Mykolo Romerio universiteto (MRU) auklėtiniams.

Kaip ir galima buvo tikėtis, namuose žaidę VDU krepšininkai nuo pat pirmųjų minučių perėmė iniciatyvą į savo rankas bei nesunkiai rinkdami taškus jau po pirmojo kėlinuko pirmavo 25:11, o labiausiai prie sėkmingo žaidimo prisidėjo Paulius Počiuipa, per pirmąjį ketvirtį surinkęs 12 taškų. Su Dariumi Šilinskiu ir Ridu Globiu kovojusi VDU komanda problemų neturėjo ir antrajame kėlinuke, po kurio ilsėtis išėjo pirmaudama 38:21. Įvykiai aikštelėje nepasikeitė ir antroje rungtynių pusėje – po trijų kėlinukų VDU krepšininkai įtikinamai pirmavo 67:36, o rungtynes laimėjo 78:50.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė 21 tašką pelnęs Paulius Počiuipa, 13 surinko Ridas Globys, po 10 – Paulius Motiejūnas ir Darius Šilinskis (13 atk.kam.).

Vilniečių gretose rezultatyvumu išsiskyrė 11 taškų pelnęs Robertas Retkus, 9 pridėjo Andrius Panavas. Komandos lyderis Janas Jurgo pelnė 7 taškus (dvitaškiai 3/12, tritaškiai 0/4) ir atkovojo 10 kamuolių.

Šiauliečiai nugalėjo VGTU ekipą

Vos viena pergale nuo VDU ekipos atsiliekantys Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai Vilniuje rezultatu 88:64 (27:15, 20:12, 26:16, 15:21) sutriuškino Gedimino technikos universiteto (VGTU) auklėtinius.

Nuo pat mačo pradžios buvo aišku - susitiko dvi skirtingo pajėgumo komandos. ŠU komandoje rungtynes pradėjo visi penki Šiaulių „Šiaulių“ klubui atstovaujantys krepšininkai. Jau po pirmojo ketvirčio ŠU studentai be didesnio vargo susikrovė dviženklį pranašumą ir kėlinuką baigė pirmaudami 27:15. Kiek vėliau į aikštelę išbėgo atsarginiai ŠU ekipos žaidėjai, tačiau ir jiems problemų nekilo. Ilsėtis komandos išėjo svečiams pirmaujant 47:27.

Po didžiosios pertraukos šiauliečiai ne tik neatsipalaidavo, tačiau dar labiau padidino atotrūkį ir po trijų kėlinukų pirmavo įtikinama 30 taškų persvara – 73:43. Šeimininkams intrigos sukurti nepavyko ir paskutiniame kėlinuke, po kurio šiauliečiai iškovojo triuškinamą pergalę 88:64.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Mantas Ruikis, pelnęs 23 taškus, Laimonas Lukoševičius ir Rytis Rauktys pridėjo po 13.

VGTU gretose komandą traukė vienintelis Martynas Girnius, surinkęs 17 taškų, 11 taškų įmetė Šarūnas Šliogeris.

KTU sutriuškino LŽŪU

Kauno technologijos universiteto (KTU) komanda sporto halėje rezultatu 84:64 (25:20, 25:12, 15:16, 19:16) sutriuškino prieš savaitę sensacingai VDU krepšininkus nugalėjusią Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) ekipą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo namų teisėmis žaidę KTU krepšininkai, kurie išsiveržė į priekį 11:6, tačiau netrukus rezultatas tapo lygus, o po 5 pirmojo ketvirčio minučių minimalia persvara priekyje buvo LŽŪU komanda (15:14). Vis dėlto šeimininkai susikaupė ir užbaigė kėlinuką 25:20.

Antrojo kėlinuko pradžioje KTU ekipa padidino persvarą iki 9 taškų (31:22), bet LŽŪU snaiperiai pataikė du tolimus metimus ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų (28:31). Po KTU ekipos minutės pertraukėlės vaizdas aikštelėje pasikeitė. Agresyviau gynyboje žaidę KTU krepšininkai pradėjo didinti pranašumą ir po taiklaus Martyno Motiejaičio tritaškio paskutinę ketvirčio sekundę išėjo ilsėtis turėdami įtikinamą 18 taškų persvarą (50:32).

Situacija aikštelėje nesikeitė ir antroje susitikimo pusėje. Trečiajame kėlinuke vienu metu persvara buvo šoktelėjusi iki 21 taško (60:39), o ketvirtis baigėsi rezultatu 65:48. Paskutinio kėlinuko pradžioje skirtumas tarp komandų pasiekė 22 taškus (70:48), bet LŽŪU krepšininkai sukilo į lemiamą mūšį ir sumažino deficitą iki 15 taškų (73:58). Vis dėlto KTU auklėtiniai nežadėjo atiduoti pranašumo ir pelniusi 5 taškus be atsako įtvirtino savo pergalę 84:64.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė 23 taškus pelnęs Aurimas Andrijauskas (tritaškiai 6/8), 18 taškų pridėjo Airidas Nutautas (12 atk.kam., 6 rez.perd., 4 blk.), 15 – Martynas Motiejaitis.

Po 12 taškų LŽŪU ekipai pelnė Povilas Stasiulionis (9 atk.kam.) ir Kastytis Normantas , Tomas Rekstys pridėjo 9 (10 atk.kam.).

Klaipėdiečiai neatsilaikė prieš LKKA

Klaipėdos universiteto (KU) studentai „Neptūno“ krepšinio arenoje priėmė trečiojoje vietoje esančius kauniečius – Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkus. Po nesunkios kovos, kauniečiai 82:66 (21:18, 18:15, 22:20, 21:13) nugalėjo uostamiesčio komandą.

Iki ilgosios pertraukos aikštelėje vyko apylygė kova, nei vienai iš ekipų nepavyko įgyti didesnio pranašumo. Tik baigiantis antrajam ketvirčiui kauniečiai sugebėjo atitrūkti 6 taškais (39:33).

Panaši kova vyko ir po didžiosios pertraukos. Baigiantis trečiajam kėlinukui LKKA krepšininkai atitrūko 14 taškų, tačiau klaipėdiečiai sugebėjo sušvelninti skirtumą iki 8 – 53:61.

Ketvirtąjį kėlinį klaipėdiečiai bandė apmėtyti svečius tritaškiais. Ypač „pasistengė“ sekmadienį Klaipėdos krepšinio čempionato snaiperiu (daugiausiai įmetė tritaškių) tituluotas Julius Žurna. Pagal oficialų protokolą jis neįmetė nei vieno tritaškio iš septynių, tačiau atrodė, kad jis prametė kur kas daugiau kartų. Tik į lanką atsitrenkiančius kamuolius rinko LKKA žaidėjai, kurie problemų neturėjo ir puolime. Rungtynes svečiai laimėjo 82:66.

Uostamiesčio ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo Mindaugas Valaitis, kuris pelnė 21 tašką (5 per.kam.), 16 taškų surinko J.Žurna (tritaškiai 0/7).

LKKA ekipoje prie pergalės daugiausiai prisidėjo Povilas Šakinis, pelnęs 23 taškus (9 atk.kam.), Arūnas Vasiliauskas pridėjo – 18 taškų, o Kristupas Rainys – 10.