Komentaras: Pergalės atgaivino pasitikėjimą

2011-12-22 01:55
Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Dviem pergalėmis Eurolygos reguliarųjį sezoną baigę ir į „Top 16“ etapą žengę žalgiriečiai didžiąsias metų šventes pasitiks puikiomis nuotaikomis
Dviem pergalėmis Eurolygos reguliarųjį sezoną baigę ir į „Top 16“ etapą žengę žalgiriečiai didžiąsias metų šventes pasitiks puikiomis nuotaikomis
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Kiek daug gali pakeisti dvi savaitės. Ir dvi pergalės.

Skambiai pirmą Eurolygos etapą pabaigę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai vėl pradėjo tikėti savo galimybėmis.

Gruodžio 7 dieną po triuškinamo pralaimėjimo Atėnų „Panathinaikos“ ekipai „Žalgirio“ rūbinėje skambėjo tik nepasitenkinimo ir savikritikos kupini interviu.

Sonny Weemsas tada tėškė kojinę ant žemės ir pareiškė, kad taip gindamiesi žalgiriečiai nelaimės Bamberge, o komanda neverta žaisti „Top 16“ etape.

Robertas Javtokas nevyniodamas į vatą rėžė, kad komandoje – vieni savanaudžiai ir egoistai.

Lygiai po dviejų savaičių, gruodžio 21 dieną, „Žalgirio“ rūbinė skambėjo nuo pokštų ir geros nuotaikos.

„More money, more money (daugiau pinigų, daugiau pinigų)“, – skandavo DeJuanas Collinsas, matyt, turėdamas omenyje laukiančias premijas už patekimą į „Top 16“.

Komandos savininkas Vladimiras Romanovas patenkintas ėjo prie visų žaidėjų ir spaudė jiems dešinę.

Weemsas švytėjo ir kalbėjo tikįs, kad taip žaisdamas „Žalgiris“ gali keliauti iki pat Eurolygos viršūnės.

Dvi savaitės atspindi amerikietiškus kalnelius, kuriais „Žalgiris“ kilo ir leidosi visą pirmą Eurolygos etapą.

Vienas kitą fotografuojantys treneriai

Surinkę bene įspūdingiausią sudėtį nuo 2003-2004 metų sezono, kai „Žalgirio“ marškinėlius apsivilko pats Arvydas Sabonis, Kauno klubo vadovai ir savininkai pagrįstai tikėjosi aukšto lygio žaidimo. Tačiau vos po vienos nesėkmės atleidę vyriausiąjį trenerį Iliasą Zourą, jie buvo pasmerkti duobei. Tik niekas nemanė, kad ji bus tokia gili.

Be trenerio likęs „Žalgiris“ išvyko į Malagą žaisti antrųjų Eurolygos rungtynių. Kol buvo ieškomas naujasis ekipos vairininkas, diriguoti komandai stojo Vitoldas Masalskis ir Algirdas Milonas. Duetas, vertas atskiro paminėjimo.

Niekada jokių laimėjimų netgi Lietuvos lygiu nepasiekę treneriai staiga gavo galimybę treniruoti pajėgiausią šalies klubą prestižiškiausiame Europos krepšinio turnyre. Galbūt vienas iš jų anksčiau buvo puikus įžaidėjas, o kitas išugdė kelis garsius krepšininkus, tačiau jų pasiekimai su klubinėmis komandomis – mažų mažiausiai abejotini. Masalskis praėjusį sezoną baigė treniruodamas NKL autsaiderius, Milonas pastaruoju metu žinių sėmėsi dirbdamas su Vokietijos ir Švedijos lygų autsaideriais.

Todėl iš dangaus nukritusi galimybė vadovauti „Žalgiriui“ abiem tapo gyvenimo šansu. Kaune iki šiol sklando anekdotai, kaip Masalskis su Milonu vienas kitą fotografavo per treniruotę Malagoje. Supraskite, tokius gyvenimo įvykius privalu įamžinti.

Todėl nieko keisto, kad būtent po šios treniruotės Ty Lawsonas paskelbė garsųjį įrašą socialiniame tinkle „Twitter“, jog žaisdamas kompiuteriu būtų išmokęs daugiau nei treniruotėje. Sunku su juo ginčytis. Išmokti fotografuotis tikrai nėra krepšininko darbas.

Žinant, kaip buvo ruošiamasi toms rungtynėms, sunku įsivaizduoti, kaip „Žalgiris“ buvo per plauką nuo pergalės. Tas mačas pademonstravo komandos potencialą, jeigu tik jis būtų išnaudojamas tinkamo trenerio.

Trenerio komanda sulaukė prieš trečiojo etapo mačą su „Panathinaikos“. Tačiau Aleksandras Trifunovičius netrukus prisipažino radęs kur kas labiau išbalansuotą ekipą, nei tikėjosi rasiąs.

Nušalintas sporto direktorius

Išbalansavimas visu savo grožiu pasimatė tą gruodžio 7-ąją, kai „Panathinaikos“ 94:59 sutriuškino „Žalgirį“. Komanda pasiekė dugną, buvo priremta prie sienos, atsidūrė gyvenk arba mirk situacijoje. Vadinkite, kaip norite, bet ja niekas nebetikėjo.

Ir kai „Žalgiriu“ niekas nebetikėjo, komandoje įvyko pokyčiai, kurie žiniasklaidoje nušviesti nebuvo. Masalskis ir Milonas, jau minėta nusipelniusių trenerių porelė, buvo gražiai išprašyti iš „Žalgirio“ žaidimo reikalų.

Milonas išsiųstas į „Panevėžį“, kur laikinai pavaduoja sveikatos problemų turintį Gintarą Leonavičių.

Tuo tarpu Masalskis, klubo sporto direktorius, pačių žaidėjų prašymu buvo atskirtas nuo ekipos sporto reikalų. Dažnai į trenerio darbą kišdavęsis vyriškis nebekeliavo su komanda į Bambergą, kur laukė lemiamos Eurolygos rungtynės.

Vietoje jų į trenerių štabą sugrįžo Oliveris Kostičius, „Žalgirio“ senbuvių mėgstamas dar nuo praėjusio sezono.

Žaidėjai pradėjo tikėti vienas kitu

Negalima tvirtinti, kad būtent šie pokyčiai staiga atgaivino komandos žaidimą. Tačiau negalima ir nepastebėti akivaizdaus ekipos mikroklimato pagerėjimo.

Šešias savaites sunkiomis treniruotėmis komandą muštravęs Trifunovičius pagaliau pamatė savo darbo vaisius. Žaidėjai pagaliau pradėjo tikėti vienas kitu.

„Žalgiris“ dar toli gražu nėra aukščiausio lygio komanda. Skylės priekinėje linijoje kol kas neužkamšytos, sprendimai greitame puolime vis dar šlubuoja, o prieš zoninę gynybą, kaip pademonstravo „KK Zagreb“, irgi nėra itin patikimų priešnuodžių.

Tačiau gynyboje jau uždaromi kertantys perdavimai. Puolime kamuolys vaikšto 23 sekundes, kol randa laisvą žmogų ir šis niekieno netrukdomas meta 24-ąją atakos sekundę. Tuo pačiu vos atsiradus progai, bėgama į greitą puolimą.

Kalėdinė pertrauka ir keturios savaitės iki artimiausių Eurolygos rungtynių turėtų padėti šiai komandai dar labiau save pažinti.

„Pagal tai, kaip mes žaidėme paskutines kelerias rungtynes, tikiu, kad galime patekti toliau. Ne tik į „Top 16“, bet galbūt ir tapti čempionais. Jeigu tik stengsimės ir vienas kitu tikėsime, galime laimėti viską“, – optimizmu prieš kelionę namo tryško Weemsas.

Su „Žalgiriu“ taip toli siekiančių išvadų nereiktų daryti. Tačiau bent jau Kalėdų šventes komanda pasitiks atsispyrusi nuo dugno ir iškėlusi galvą virš vandens.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (70)
vardas
ne nu gerulaitis nebeburk geriau jam mirtininku grupe cia ir isvis nei vieno komentaro kuriame nebutu aukstinamas zalgiris pas tave nesu mates. nesakau kad zalgiris bloga komanda ar pns, bet tu man atrodai nestabilios psichikos
2011-12-22
+2
Atsakyti
....
o gal kas galit pasakyti kada burtai?
2011-12-22
-1
Atsakyti
to Azoo
Pernai kai LR pateko y top 16 atrode, kad ja visi tryps, bet ji vos y top 8 nepateko, kitas pavyzdys su su buvuse Pamesa kai pradzioje visi ja skalde, o top8 astuonete zaide ir tik po atkaklios kovos REALui pralaimejo.. Kitaip tarent top 16 viskas is naujo prasideda ir jei zaidimas geres ka gali zinot.
2011-12-22
+3
Atsakyti
to Azoo
Pernai kai LR pateko y top 16 atrode, kad ja visi tryps, bet ji vos y top 8 nepateko, kitas pavyzdys su su buvuse Pamesa kai pradzioje visi ja skalde, o top8 astuonete zaide ir tik po atkaklios kovos REALui pralaimejo.. Kitaip tarent top 16 viskas is naujo prasideda ir jei zaidimas geres ka gali zinot.
2011-12-22
-4
Atsakyti
Top16 nebus tokiu komandu zalgirio lygio kaip bamberg, zagreb.. Naivu tiketis bentjau 2 pergales top16
2011-12-22
-3
Atsakyti
Top16 nebus tokiu komandu zalgirio lygio kaip bamberg, zagreb.. Naivu tiketis bentjau 2 pergales top16
2011-12-22
-8
Atsakyti
savas
Prirasyt straipsniu daug galima, o dar daugiau prikomentuot, bet tai tik atskiros nuomones ir nevisada tikslus straipsniai. Taip sutinku, kad Masalskis ir jo padejejas neturejo kompetencijos, bet tai kodel juos tada paeme y komanda? kodel iskarto Kosticiaus neeme?? toki ir panasus klausimai griauna sio straipsnio ideja, kad atrado kaltus del pergaliu bado.

Kas ten kalti buvo man nerupi svarbu man, kad patys zaidejai susiimtu, kad butu geras mikroklimatas, kad vieni kitus palaikytu, net nesekmes metu, kad suprate, jog kitam sekasi geriau negu jam paciam nebutu savanaudziai rungtyniu metu ir t.t. va tada ir bus grazus ir pergalingas zaidimas.

Del pastiprinimo, apie kury dauguma kalba, tai pasakykit bent viena komanda kurioje nera silpnu vietu? Izaidejo pozicijoje man tinka ir tas pats Kalnas tik jy reikia normaliai isnaudot, o ne kas 5 min sodint ant suolo, colinsas turetu max 10 min zaist, nebet jam sektusi zaidimas, toliau dar yra popas, delnas jie irgi gali yzaidinet. Apie centrus, gal ir nera jie patys pajegiausi, bet kas is to ?? tarkim sakot Zadare ir Brose yra stipresni centrai, bet pasakykit kuri komanda zais top 16 Brose, Zadar ar Zalgiris??? Cia reikia zaist komandiny krepsiny ir visos skyles prades uzsikimsineti.

Bendrai apie regulerujy Eurolygos sezona, dabar yra rezultatas 4-6, bet su trupuciu sekmes galejo but ir 6-4. Taip nelabai buvo sansu pries CSKA ir Panatinaikos, bet isvykoje su Zadaru ar ispanai tik per plauka buvo pralaimeta, taip kad neprastai buvo zaista tik sekmes truko. Dziugu, kad Zalgiris pateko y top 16 tikiuosi, per sventes labai neatsipalaiduos ir naujus metus prades pergalingai to ir palinkesiu komandai ir jos sirgalems.

Linksmu svenciu visiems ir daugiau pagarbos kitais metais.
2011-12-22
+1
Atsakyti
Himną giedojom fantastiškai, Žalgiriui tai labai padeda. Pažiūrėkime kaip giedojo himna 15tūkst. sirgalių http://www.videobb.com/video/D6vvcafkbfJ...
2011-12-22
+3
Atsakyti
vasia gerulaitis
Svarbu isejo is mirtininku grupes.Kas dabar laukia nesinoretu Barcelonos ir kokio Macaby i viena grupe.Realiai is A grupes tai vienodai paiso ka gausim visos ten iveikiamos komandos.

Stiprinti komanda butinai reikia bent 2 zaidejais norint bandyti patekti i tOP8.Be to reikia eilini karta laimeti viska Lietuvoje
2011-12-22
+3
Atsakyti
vardas
kokia bjauri nuotrauka
2011-12-22
+1
Atsakyti
dziaugtis reikia patekimu i top16 ir paskutinem pergalem be abejo, bet...bet geras zaidimas vakar, tai sakyciau yra daugiau Zagrebo dovana-silpnos gynybos, o ne Zalgirio puikaus puolimo.

Butent vakar as maciau Popa zaidzianti, koki ji as noriu matyt visada.Atakuojanti, o ne minkanti moli.Bet velgi, cia turbut daugiau Zagrebo gynybos nuopelnas.

O toliau.. kalbant apie top 16 etapa vienareiksmiskai reikalingas GERAS(Ne medis) AUKSTAUGIS.Kad ir tokio bent lygio, kaip Zagrebo S.May ar tas pats Slaughter is Bamberg.

Visus krepsinio gerbejus su Sv.Kaledom ir Naujaisiais!
2011-12-22
+2
Atsakyti
kestas
10 tasku laime pries zagreba kaune,yra Geda.cia joks atsigavimas,zalgeris visada laimingas jauciasi kai prasibrauna i top 16,vieni kitus ant ranku nesioja,bet geriau jau butu nepateke toliau,ten tik daug gedos pridarys ,
2011-12-22
-6
Atsakyti
dziaugtis reikia patekimu i top16 ir paskutinem pergalem be abejo, bet...bet geras zaidimas vakar, tai sakyciau yra daugiau Zagrebo dovana-silpnos gynybos, o ne Zalgirio puikaus puolimo.

Butent vakar as maciau Popa zaidzianti, koki ji as noriu matyt visada.Atakuojanti, o ne minkanti moli.Bet velgi, cia turbut daugiau Zagrebo gynybos nuopelnas.

O toliau.. kalbant apie top 16 etapa vienareiksmiskai reikalingas GERAS(Ne medis) AUKSTAUGIS.Kad ir tokio bent lygio, kaip Zagrebo S.May ar tas pats Slaughter is Bamberg.

Visus krepsinio gerbejus su Sv.Kaledom ir Naujaisiais!
2011-12-22
+9
Atsakyti
Leiberis
Zalgiris dbr zais kitaip, geriau, jei romka ar kas nors pns vel nelys kur nereikia
2011-12-22
+1
Atsakyti
abc
patektitai zalgiris pateko i top16,sunkiai,bet prasitses sezonas eurolygoje.taciau stiprintis reikia - reikia labai pajegaus vidurio polejo,o geriau dvieju centru bei izaidejo.rakovicius labai silpnas,kiauras gynyboje,javtokas irgi nesusitvarko taip,kaip reiketu.tik tam tikras rungtunes arba ju atkarpas gali neblogai suzaisti,bet pastiprinimo centro pozicijoje labai reikia.nesuprantu,ka veikia komandoje butkevicius - jei tai zalgirio pastiprinimas centro pozicijoje dabar,tai labai liudnas variantas.nesuprantu,kas darosi su kuzminsku,amzinai perspektyvus,taciau labai labai prastai atrodo,nba teisingai ir sake apzvalgininkai,kad kuzminskas netobulejantis.tam,kad tobuleti,reikia daug dirbti paciam treniruotese,ir ne tik,reikia nusileisti ant zemes,nustoti auginti tas kudlas ir maziau duoti interviu,nes ne jam dalinti zodzius zurnalistams.zodziu,jei bus rimtas centro pastiprinimas bei izaidejas,tai top16 galima pakovoti,jei nebus pastiprinimu - bus liudnas vaizdas po krepsiu,po lenta.zagrebo klubas kai vijosi zalgiri tai liudna buvo ziureti i klimaviciaus ir rakoviciaus zaidima po krepsiu,abu neigalus kovoti po krepsiu.rakovicius visiskai kiauras gynyboje,plius dar greitai baudas susirenka,o klimavicius trinasi prie tritaskio linijos...sveikinimai kad papulta i top16,bet be pastiprinimo ten nera ka veikti....
2011-12-22
+1
Atsakyti
Pasiskaičiau straispnį, įdomiai parašyta apie Masalskį ir Milonį, Masalskis pavaizduotas kaip besikišantis į trenerio darbą, gal čia Romka primokėjo už šį sakinį. :D

Bet visas idomumas prasidėjo skaitant komentarus, taip man irgi buna liūdna kai Žalgirį triuškina, aš atsisėdu prie kompo nusisuku nugara nuo teliko ir nežiūriu tik klausausi, bet per kitas varžybas ir vel tikiuosi, kad Žalgiris laimės nesvarbu su kuo loš, taip aš manau Žalgiris atsigavo, sakot prieš silpnas komanadas laimėjo, bet laimėjo ne todel, kad silpnos komandos, o todel, kad į krepšį pradėjo pataikyti, kiek tritaškių įmeta, su tokiu procentu ir CSKA pries muš ne ka geriau atrodytų.

Nemanau, kad reikia užsiciklinti ant pralaimėtų rungtynių, taip manau po pergaliu reikia džiaugtis taip tartum mes CSKA ar Barsa butume nukale, o jei krepšininkai ir toliau metis tritaškius ir dvitaškius, manu ir top 16 sausa nebus, o gal ir top 8, apetitas ateina valgant, juk prieš patenkant i top 16 niekas nagalvojo, mes Eurolygoje lošiam tai galim nesitengti ir į top 16 nepatekti, tai ir dabar nereikia taip mastyti , kad galim atsipalaiduoti ir ne sekti top 8, jei esam top 16 turim sekti aukščiau ir tikėti savo komanda, jei pateksime, o tikiu, kad galime, tada žiūrėsime, ka veiksime toliau, bet dabar tikslas top 8 ir nereikia čia šmeižt, prisimint blogas varžybas.

O jus Ryto fanai palaikykit savo komanda, gal kitais metais ir ji loš Eurolygoje...

Linkiu jums visiems Tikros Švenčių Dvasios ir tegul jį mus suvienija, o po Kalėdų ir Naujujų tegul ateina geresni, Nauji, draugiški, kupini naujų pergalių metai!
2011-12-22
+2
Atsakyti
„Žalgiris“ dar toli gražu nėra aukščiausio lygio komanda. Skylės priekinėje linijoje kol kas neužkamšytos, sprendimai greitame puolime vis dar šlubuoja, o prieš zoninę gynybą, kaip pademonstravo „KK Zagreb“, irgi nėra itin patikimų priešnuodžių.

Tačiau gynyboje jau uždaromi kertantys perdavimai. Puolime kamuolys vaikšto 23 sekundes, kol randa laisvą žmogų ir šis niekieno netrukdomas meta 24-ąją atakos sekundę. Tuo pačiu vos atsiradus progai, bėgama į greitą puolimą.

Svarbiausia straipsnio dalis. Dar tiek daug reikia nuveikti. :)
2011-12-22
+6
Atsakyti
mj
Jei taip ir toliau kris tritaskiai tai visko dar gali buti nenuvertinkit Žalgirio!!!
2011-12-22
+1
Atsakyti
Weemsas per dažnai apie EL čempiono titulą svajoja, nors tai yra gerai, kadangi yra bent vienas žaidėjas, kuris rimtai galvoja nužengti iki to, o ne tik galvoti kaip čia nepasišiukšlinus TOP 16 etape. Atrodo, jog jis dar nepajuto tikrojo Europos klubų pajėgumo. Tačiau aš juo ir tikiu, kad komanda gali nueiti toli, kad ir iki ketvirtfinalio.
2011-12-22
-4
Atsakyti
jo. zalgiris viska gali pradeti is naujo eurolygoi.
2011-12-22
+6
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 70

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.