Dalaso „Mavericks“ gins NBA čempionų titulą
Dalaso „Mavericks“ gins NBA čempionų titulą
Nuotr. AP – Scanpix
Paprastai visą vasarą formuojamos NBA komandos šiemet turėjo būti surinktos per 15 dienų. Visą mėnesį trunkančios treniruočių stovyklos šiemet vyko taip pat vos 15 dienų.

Pasiruošti naujam NBA sezonui taip suspaudžiant darbą yra tiek pat patartina, kiek nėščiai moteriai visą nėštumo laikotarpį rūkyti cigaretes ir leisti laiką Las Vegaso naktiniuose klubuose.

Sezonas prasideda sekmadienį, pasiruošę jūs tam ar ne. Didžioji dalis komandų pasakys, kad jos nepasiruošusios.

Sėkmė yra pasiruošimo rezultatas, kaip kažkada pasakė Johnas Woodenas. O pasiruošimas NBA sezonui buvo lyg akies užmetimas į „Wikipedia“ puslapį prieš pasiruošiant svarbiai kalbai auditorijoje. Taip atsitinka, kai komandų treniruočių stovyklose yra tiek žaidėjų, kad užtenka žaisti tik tris prieš tris, kai beveik 180 įvairių sutarčių pasirašoma per dvi savaites, o treniruočių laikas toks trumpas, kad tokį tvarkaraštį mėgtų tik Allenas Iversonas.

Kai lyga ir žaidėjai lapkričio pabaigoje pasiekė susitarimą dėl naujosios darbo sutarties, jie taip pat sutarė dėl ambicingo 66 rungtynių sezono, startuojančio nuo Kalėdų. Po to dvi savaites leista nagrinėta visus dokumento, kuris užėmė net 600 puslapių, niuansus, o treniruočių stovyklos ir laisvųjų agentų sutarčių pasirašymo laikotarpis prasidėjo tuo pačiu metu.

Taigi, NBA sugrįžo. Tačiau ji gali atrodytų lyg apkramtyta šuns tol, kol jos nebuvo. Tai, ką jūs pamatysite, nebus pats geriausias krepšinis.

„Tai padaryta ne dėl fanų, ne dėl tradicijų. Tai padaryta dėl to, kad žaidėjai vėl gautų savo atlyginimus. Dėl to jie kovėsi“, – pareiškė vienos NBA Rytų konferencijos komandos atstovas.

Kai žaidėjai sutiko per metus savininkams atiduoti maždaug 300 mln. JAV dolerių, jie norėjo gauti kaip įmanoma didesnes 2011-2012 metų sezono algas. Sužaidę 66 rungtynes per sezoną, jie praras 26 proc. sezono algų. Diskutuota ir dėl kitų piniginių reikalų – dėl lygos rėmėjų ir TV partnerių. Sezonas, prasidedantis gruodžio 25 dieną, leidžia NBA išsaugoti visą ABC televizijos transliacijų grafiką ir padeda išsaugoti beveik visą „Turner“ ir ESPN kompanijų programą.

Laikas, per kurį klubų vadovai turėjo surinkti krepšininkus, buvo matuojamas ne kalendoriais, o laikrodžiais. Jeigu kai kurios sutartys atrodo kiek per didelės, tai dėl to, kad komandos negaišo laiko derėdamosi ar analizuodamos detales. Jeigu didesni skaičiai paspartina sutarties pasirašymą, tebūnie. Kai kurios sudėtys sudarytos vien dėl patogumo, o ne ilgalaikio planavimo. Kai sezonas buvo taip arti, reikėjo „rinktis paukštį rankoje, o ne briedį miške“, kaip sakė vienas Vakarų konferencijos komandos atstovas.

Vienas didžiausių iššūkių buvo tiesiog surinkti pakankamai žaidėjų. Pavyzdžiui, pirmoji Niujorko „Knicks“ treniruotė buvo iš šešių krepšininkų – Carmelo Anthony, Amare'o Stoudemire'o, Landry Fieldso, Toney Douglaso, Billo Walkerio ir Renaldo Balkmano. Imanas Shumpertas, Jaredas Jeffriesas ir Joshas Harrellsonas taip pat buvo treniruočių salėje, tačiau negalėjo sportuoti, o tik stebėjo iš šalies, nes jų sutartys dar nebuvo pabaigtos.

Visoje lygoje naujokai, kuriems reikia kiekvienos treniruočių minutės, dažniausiai buvo paskutiniai, su kuriais buvo pasirašomos sutartys, nes komandos taupė kiekvieną dolerį, kad pasirašytų kontraktą su laisvuoju agentu, naujokų kontraktus nukeldami pačiai pabaigai.

Tada buvo gandai apie žaidėjų perėjimus. Naujojo Džersio „Nets“ komanda kalbėjosi su Orlando „Magic“ apie galimą Dwighto Howardo išmainymą. Jie į savo gretas viliojo ir Nene.

Todėl ruošdamiesi naujam sezonui „Nets“ daugiau analizavo įvairius scenarijus, kurie būtų papildžius komandą tam tikru krepšininku.

„Su trenerių štabu planavome taip – jeigu turėsime tokią komandą, tai norėsime padaryti taip, turėsime žaisti taip, mūsų stiprybė bus tokia. Bet jeigu turėsime kitokią komandą, tada…“, – komiškai atrodančią treniruočių stovyklą apibūdino „Nets“ vyriausiasis treneris Avery Johnsonas.

Per treniruotes komandose būdavo D-Lygos krepšininkai.

„Tiesiog neturėjome tikros komandos, – pastebėjo Johnsonas. – Aš buvau vienas iš nedaugelio, kuris norėjo treniruočių stovyklos pradžią nukelti pirmadieniui ar sekmadieniui, o ne pradėti penktadienį. Jeigu tokia situacija bus ateityje, tai reikės keisti.“

Nors komandos negalėjo bendrauti su žaidėjais iki tol, kol lokautas nebuvo oficialiai pasibaigęs, jos galėjo bendrauti viena su kita dėl galimų mainų. Tačiau net tai negalėjo pagreitinti procesų.

Gruodžio 9-ąją, pirmą dieną, kai NBA oficialiai pradėjo naujo sezono veiklą, Orlando „Magic“ ir Bostono „Celtics“ susitarė apsikeisti žaidėjais, kai Brandonas Bassas keliasi į Bostoną, o Glenas Davisas ir Vonas Waferis – į Orlandą. Problema ta, kad per lokautą Waferis buvo pasirašęs sutartį su Kremonos „Vanoli“ komanda Italijoje. Tai reiškė, kad jam reikėjo gauti paleidžiamąjį raštą iš FIBA.

Jeigu kada buvote Europoje, žinote, kad verslas ten nelabai vyksta po darbo valandų, juo labiau ne 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Dėl laiko skirtumo FIBA biuras penktadienį nebedirbo ir buvo uždarytas iki pat pirmadienio. Tik tada Waferis galėjo gauti paleidžiamąjį raštą. Tai kainavo mainuose dalyvaujantiems žaidėjams dvi treniruočių dienas su naujomis ekipomis. Šiame suspaustame sezone tai reiškia aštuntadalį visos treniruočių stovyklos.

Dėl įvairių naujų taisyklių, ribojančių žaidėjų sutarčių pasirašymą ir mainus, buvo mokomasi vykstant pačiam procesui. Vieno klubo vadovas pasakojo istoriją, kaip kalbėdamiesi dėl mainų, jie nuolat bendravo su lyga, ar tokie mainai būtų leidžiami. Kiekvieną kartą lyga atsakydavo „Taip“. Tačiau deryboms artėjant prie pabaigos, lyga pareiškė, kad tokie mainai negali įvykti.

„Kaip tai negali? Taigi sakėte, kad gali“, – lygai pasiskundė komandos atstovas.

„Mes klydome“, – atsakė lygos atstovai.

Garsiausi lygos atmesti mainai įvyko ne dėl taisyklių nežinojimo, o dėl „krepšinio priežasčių“.

Prieš pat prasidedant treniruočių stovyklai, paaiškėjo, kad „Lakers“, „Rockets“ ir „Hornets“ susitarė dėl mainų, per kuriuos Chrisas Paulas keltųsi į „Lakers“, Pau Gasolis – į „Rockets“, o Lamaras Odomas, Luisas Scola, Kevinas Martinas ir Goranas Dragičius – į „Hornets“. Jūs žinote, kas buvo paskui. Tačiau kai purtėte galvą dėl šio interesų konflikto, kuriame lyga atmetė mainus, susijusius su komanda, kurią ji valdė, tikriausiai nepagalvojote apie žaidėjus, kurie kitą dieną turėjo ateiti į darbą komandoje, kuri jau buvo sutarusi juos išsiųsti į kitą miestą.

„Lakers“ yra viena iš šešių naują trenerį turinčių NBA komandų. Tarkime, jūsų įmonė pakeitė programinę įrangą ir organizuoja visų kompanijos darbuotojų apmokymus. Ar jūs būsite visiškai atsidavęs apmokymams, jeigu manysite, kad tuoj galite būti išsiųstas dirbti kitur?

„Kai apie tave kalba kaip apie galimą mainų objektą, kai atvykęs į treniruočių stovyklos pradžią esi patenkintas ir susikoncentravęs, tačiau staiga nebežinai, ar čia liksi, ar kelsiesi į naują vietą, tai kiek išmuša iš balanso“, – pasakojo Pau Gasolis.

Nesutikau nė vieno komandos vadovo, kuris kaltintų Gasolį ar kurį kitą krepšininką dėl tokio mąstymo.

„Tai žmogaus prigimtis“, – pareiškė vienos komandos generalinis direktorius.

Dar ekstremalesnė buvo Odomo padėtis. Jis buvo toks nusivylęs, kad liepė „Lakers“ jį išmainyti bet kuriuo atveju, todėl Los Andželo klubas išsiuntė Odomą į Dalaso „Mavericks“ mainais už naujokų biržos šaukimą.

Žaidėjai sezono pradžioje yra toli gražu nuo savo geriausios sportinės formos. „Clippers“ fizinio parengimo treneris Jasenas Powellas treniruočių stovyklos pradžioje žaidėjams duoda daugybę stiprybę ir koordinaciją tikrinančių testų ir paskui kiekvienam žaidėjui sudaro individualią treniruočių programą. Paprastai tokiam darbui jis turi mėnesį, o šiemet tas laikas buvo sutrumpintas pusiau.

„Tai lyg greitieji pasimatymai arba „kalimas“ atmintinai ruošiantis egzaminui“, – palygino Powellas.

Toks bus 2011-2012 metų NBA sezono startas.

Trys ryškiausi pirmosios dienos rungtynių žaidėjai – Kobe Bryantas, Paulas Pierce'as ir Stephenas Curry – jau gydosi traumas. Tai tikriausiai pamatysite nuolat, nes treniruočių laikas buvo trumpas, o rungtynių bus daug.

Maistas visada priklauso nuo to, kas įdedama į orkaitę. O šis sezonas išlenda iš mikrobangų krosnelės, bet ne iš orkaitės. Vienintelis geras dalykas, kurį galima pasakyti apie šį chaotišką treniruočių laiką, yra tai, kad jis jau beveik baigėsi.

„Manėme, kad tai bus tikras pragaras. Bet tai buvo baisiau“, – pareiškė „Nets“ treneris Avery Johnsonas.Pirmosios dienos tvarkaraštis:

Sekmadienis, Gruodžio 25 d.
New York Knicks Boston Celtics 19:00
Dallas Mavericks Miami Heat 21:30
Pirmadienis, Gruodžio 26 d.
Los Angeles Lakers Chicago Bulls 00:00
Oklahoma Thunder Orlando Magic 03:00
Golden State Warriors Los Angeles Clippers 05:30


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (571)
zadejau eit miegot, bet patrauke toks rungtynes kaskaip :)
2011-12-26
-3
Atsakyti
ale ydomios rungtynes :D
2011-12-26
-1
Atsakyti
orlandas kolaks beveik viska pataiko, per 4min 18pts ir 7-9 metimai :D
2011-12-26
-1
Atsakyti
zveris Hovardas :D
2011-12-26
-7
Atsakyti
smagaus ziurejimo :)
2011-12-26
-11
Atsakyti
aa
gaila lakers pralose bent jau smagu kad ebanks gavo nemazai laiko pasireikst labai sunervino bereikalingas fisherio laikymas aiksteleje..na o bulls fanus su pergale

ps. truko bynumo lakersam
2011-12-26
+1
Atsakyti
startinius penketus pristato BUD - VAI - ZE - Ris, kaip per simpsonus kai sake :DDD
2011-12-26
-5
Atsakyti
jau rodo
2011-12-26
+2
Atsakyti
Rodo jum jau per league pass?
2011-12-26
-3
Atsakyti
dbr reik orlando pergaeles :D
2011-12-26
+1
Atsakyti
kiek tasku surinko bulls? :D
2011-12-26
-7
Atsakyti
Anonimas
evaldaz, as ziuresiu, nuo 7 vakaro seziu, ir ziuresiu visas game nes visos geros snd :)
2011-12-26
+1
Atsakyti
Okc-orl ziuresit?
2011-12-26
+3
Atsakyti
Tobulai suzaista pabaiga,o visa graju dar nekrintant kamuoliui y krepsy nugalet tokia komanda kaip lakers yra puiku
2011-12-26
+2
Atsakyti
kas dar kasy ziures?
2011-12-26
-9
Atsakyti
Anonimas
jee, nenunese buliai mano bapkiu :) liko tik clipersu pergales sulaukt :D Rose irode, akd vertas jis tu 100 lemonu :D
2011-12-26
Atsakyti
Kas ziurejo, tas nepasigailejo ;) Su grazia pergale visus Bulls fanus, tikrai buvo verta sedeti iki 3 nakties :)
2011-12-26
+7
Atsakyti
sia skambia zinia DW visiem ;D
2011-12-26
+3
Atsakyti
SVARBIAUSIA BUVO KAD NE BULLS WIN BET KAD lakers PADARYTI xD
2011-12-26
+4
Atsakyti
yes, padarem lakers :DDDDDDDDD
2011-12-26
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 571

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.