Kemzūra džiaugiasi ramybe

2011-12-26 19:51
Evaldas Gelumbauskas, „Respublika“
Kęstutis Kemzūra šiuo metu netreniruoja jokios komandos
Kęstutis Kemzūra šiuo metu netreniruoja jokios komandos
Nuotr. Augustas Didžgalvis
Prieš metus Lietuvos nacionalinės rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra buvo sporto pasaulio viršūnėje. Geriausias metų treneris, metų žmogus, Lietuvos karžygys – po bronzinio žygio Turkijoje vykusiame pasaulio čempionate 41 metų krepšinio specialistas buvo apipiltas prizais, apdovanojimais ir padėkomis. 

Šiais metais Kemzūra mėgaujasi namų šiluma ir ramybe. Europos krepšinio čempionate jo vadovaujama rinktinė užėmė penktąją vietą, o pergalių išpaikintoje Lietuvoje už tai niekas negiria. Kita vertus, ir nepeikia. Tiesiog leidžia ramiai gyventi.

Kalėdos – šeimos rate

Rugsėjo 18 d. nusileido Europos krepšinio čempionato uždanga. Kartu pasibaigė ir vienas sudėtingiausių etapų Kemzūros sportinėje karjeroje. Ramybės periodas 41 metų kauniečio gyvenime tęsiasi jau daugiau nei tris mėnesius. 

„Galima sakyti, vis dar atostogauju. Turiu unikalią progą padirbėti namie, atlikti tam tikrus buities darbus. Aišku, nuo krepšinio visiškai neatsitraukiau. Stebiu visas krepšinio rungtynes, kokias tik įmanoma – Eurolygos, Europos taurės, VTB Vieningosios lygos. Šiek tiek ir pats pasportuoju, nors krepšinio jau senokai nežaidžiu. Anksčiau draugai buvo prikalbinę pažaisti tenisą, gal reikės atnaujinti užsiėmimus“, – „Sporto žmonėms“ kalbėjo Kemzūra.

Nuo 2009 metų lapkričio Lietuvos rinktinei vadovaujantis krepšinio specialistas neslepia, kad šiuo metu daugiausia laiko skiria dovanų paieškoms. Bet pats jokių dovanų nenori ir nelaukia. 

„Man didžiausia dovana, kad esame visi sveiki ir kartu sutiksime Kalėdas. Daugiau nieko ir nereikia. Retai būna, kad tokiu metų laiku nereikia niekur lėkti, skubėti, o gali paprasčiausiai pabūti namuose su artimais žmonėmis. Pagaliau reikėjo skirti laiko ir apmąstymams“, – prieš šventes sakė Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris.

Apdovanojimų nesureikšmina

– Pernai buvote visų geriausias ir mėgstamiausias, o šiais metais – tyla.
– Aš labai džiaugiuosi ramybe. Aišku, tie apdovanojimai ir įvertinimai yra malonūs, bet tokia jau yra sporto realybė – jei tu laimėjai, tai šiandien esi geriausias ir populiariausias. Jei pergalių nėra, nėra ir apdovanojimų. Laimėjimus reikia nuolat apginti. Apskritai manęs kaip asmenybės apdovanojimai ir pripažinimas nepakeitė, nepakeis ir dabartinė tyla.

– Prieš metus teigėte, kad Europos krepšinio čempionatas Lietuvoje taps didžiausiu iššūkiu ir rimčiausiu išmėginimu. Metai baigiasi, tad jau galima įvertinti – ar buvo taip sunku, kaip ir tikėjotės?
– Žinote, čia kaip ir egzamine ar treniruotėje – lauki labai sunkaus išbandymo, o kai jis pasibaigia, galvoji, kad gal ir nebuvo taip sunku. Aišku, Europos krepšinio čempionatas buvo įspūdingas renginys, jį lydėjo milžiniškas ažiotažas ir patys didžiausi lūkesčiai. Negaliu sakyti, kad tai mūsų neslėgė. Bet mes stengėmės koncentruotis į savo darbą. Ne viskas pavyko, bet galiu pasakyti, kad stengėmės iš visų jėgų. Aišku, dėmesio gal šiek tiek buvo per daug, visi norėjo prisiliesti prie krepšininkų. Siekėme kiek įmanoma valdyti šį procesą, bet visiškai to išvengti nepavyko.

– Paminėjote sirgalių lūkesčius. Čia viskas aišku – rinktinė turėjo kautis dėl aukso medalių. Be traumuotų Lino Kleizos ir Jono Mačiulio, be Marijono Petravičiaus ir Dariušo Lavrinovičiaus. Tikriausiai, net jei rinktinėje būtų likęs tik Jonas Valančiūnas, vis tiek visi reikalautų aukso medalių. Ar jūs pats, matydamas traumuotus krepšininkus, tikėjote, kad Lietuvos rinktinė yra pajėgi žaisti finale?
– Žinote, apie finalą tikrai negalvojome. Paprasčiausiai ieškojome būdų, kaip būtų galima geriausiai išnaudoti likusius krepšininkus. Taip, svajonė – aukso medaliai – buvo. Bet apie ją garsiai nekalbėjome. Beje, traumuoti žaidė ir Robertas Javtokas, ir Darius Songaila. Žinojome, kad lengva nebus, bet jokiais būdais negalime pasiduoti. Žvelgėme tik į artimiausias rungtynes ir siekėme žingsnis po žingsnio nueiti ten, kur mes ir norėjome. Deja, pakeliui kažkur užstrigome.

Makedonijos nepamiršo

– Ar jūs likote patenkintas rinktinės žaidimu Europos čempionate?
– Manau, kad žaidėme gana gerą krepšinį. Buvo ir gerų, ir blogų rungtynių. Geriausios – su serbais ir vokiečiais. Blogiausios – su ispanais. O nesėkmingiausios – su makedonais. Mes kontroliavome žaidimo eigą, bet niekaip nesugebėjome atsiplėšti nuo varžovų. O pabaiga buvo labai nelaiminga. Man ir dabar sunku paaiškinti, kaip mes leidome makedonams atkovoti tiek kamuolių po mūsų krepšiu, suteikėme jiems ne vieną papildomą galimybę. Ir jie ja pasinaudojo. Gal dabar ir vėlu apie tai kalbėti, bet viduje kirbėjo nuojauta, kad jei būtume perlipę ketvirtfinalio barjerą, rinktinės žaidime būtų įvykęs persilaužimas. Aišku, ir pusfinalyje mūsų laukė stiprūs varžovai. Siekiant įveikti ispanus, reikia žaisti arti savo maksimalių galimybių arba net jas viršyti.

– Ar dar ilgai mintyse persukdavote rungtynių su Makedonija epizodus?
– Aš iki šiol nesu matęs tų rungtynių įrašo. Vis dar negaliu jų žiūrėti, bet neabejoju, kad vieną dieną teks prisiversti. Kita vertus, čempionato metu ilgai gedėti neteko. Jau kitą dieną laukė labai svarbus mačas su slovėnais, tad reikėjo viską pamiršti ir ruoštis naujam mūšiui.

– Pernai Turkijoje krepšininkus kovai nuteikėte ir žiūrėdami kino filmus. Ar Europos čempionate šio metodo netaikėte?
– Žiniasklaida tam reikalui suteikė per daug reikšmės. Šį kartą mes žaidėme savo arenose, palaikomi pilnutėlių tribūnų, tad specialiai motyvuoti, įkvėpti krepšininkų kovai nieko nereikėjo. Gal net atvirkščiai – reikėjo raminti įkarštį ir prilaikyti. Tiesa, vieną filmuką vis dėlto rodėme. Prieš rungtynes su Slovėnija, kai reikėjo vyrus prikelti kovai.

Nauji iššūkiai

– Kitais metais Lietuvos krepšininkų laukia nauji išbandymai. Gal jau pradėjote braižyti dėl patekimo į Londono olimpiadą kovosiančios rinktinės kontūrus?
– Po truputėlį pradedame derinti pasirengimo grafiką, renkamės galimus varžovus draugiškiems mačams. Bet man svarbiausia, kad krepšininkai po sunkaus sezono turėtų galimybę bent kelias savaites pailsėti. Jei sezonas baigsis gegužės pabaigoje, jiems iš karto reikėtų atvykti į rinktinės treniruočių stovyklą. O tai didintų traumų riziką. Todėl kalbėsimės su Lietuvos krepšinio lygos vadovais, tarsimės dėl galimybės kiek anksčiau baigti krepšinio sezoną. Krepšininkai turės suprasti, kad poilsio bus nedaug. Mes negalime ir ilsėtis, ir gerai pasiruošti varžyboms. Teks rimtai padirbėti su kandidatų sąrašu, įvertinti įvairius aspektus, nes nebus gerai, jei po sunkaus sezono atvykęs krepšininkas rinktinės stovykloje galvos apie tai, kaip pailsėti. Be to, tikiuosi, kad rinktinei galės padėti ir Kleiza su Mačiuliu. Teko su jais kalbėtis, abu jau beveik atsigavo po traumų, būtų gerai, kad iki sezono pabaigos gautų šiek tiek pažaisti, pajustų žaidimo skonį. Tačiau iki vasaros dar daug laiko, tad dar gali įvykti įvairiausių pokyčių.

– Artėja didžiausių švenčių metas. Ko palinkėtumėte krepšinio mėgėjams ir visiems Lietuvos žmonėms?
– Noriu visiems palinkėti sveikatos, aistros, gero krepšinio ir vienybės. Tikiuosi, kad kitais metais rinktinės žaidimas mums visiems atneš daugiau teigiamų emocijų.

Rodyti komentarus
1 2  »
Žiauriai geras treneris, gerbiu jį. Niekada nevengia prisiimti atsakomybės, nekalti kitų. Jis yra paprastas, nuoširdus, nebijantis rizikuoti:)

Tokio trenerio Lietuvai ir reikia:D
2011-12-28
Atsakyti
Nepašik Kęstai ir olimpiados!
2011-12-27
-2
Atsakyti
bolis
tai kemzuros klaidos kad pralosem francams ir makedonams po tokiu pralaimejimu jis turetu pasitraukt.jis yra ne treneris kaip ir garastas tik jiems sekasi kad turi gerus krepsininkus.garastas turejo saba kurti chomiciu civili o kemzura turi maciuli donata kleiza valanciuna cizauska kalnieti su tokia komanda bet koks treneris suzaistu.o kai prisiime nusenusiu tipo zvaigzdziu lavriku kaukenu saro songailos tai ir s... gavosi.kemzura nera treneris ir jis gyvenime netreniruos geros komandos jo lygis treniruoti koki regionines lygos kluba.jo vieta turetu uzimt kazlauskas bet jis neis na tada pacesas arba sabo draugas kurtis su svo jomantais ir mazuciais.
2011-12-27
-1
Atsakyti
soad
Normalus klubai jo neima todel, kad Kemzura 2012 vel min. 3 men. tures dirbt su rinktine. Kemzuros situacijos negalima lygint su Blato, kuris Makabyje jau nuo 2010 metu ir organizacija per ta laika buvo sustyguota. Kita vertus Kestas neis treniruot kokio LKL outsaiderio, vien tam, kad dirbt klube, belieka laukt pasiulymu is "oligarchiniu" klubu, kurie daznai keicia trenerius (pvz. beveik visi VTB losiantys klubai iskaitant ir LT grandus). Taciau jei Kemzura tinkamai isnaudos laisva laika varzovu atrankos turnyre (ir Olimpiadoje) analizei bei rinktines zaideju vertinimui - tai tkrai nebus minusas 2012-ais. To jam ir linkiu.
2011-12-27
+1
Atsakyti
Aktyvius krepsinio fanus kvieciu prisijungti Fantazy Lygoje naujai ikurtoje lygoje - “Euroleague TOP16 for active players only (real teams please)“. Nagi paziurekim, - kieno geresne nuojauta Eurolygos TOP 16-tuke? Birzos laikas komentaruose.
2011-12-27
Atsakyti
Kemzūra NBA stiliaus treneris. Jam reikia jaunų ir atletiškų žaidėjų kaip kad 2010 metais. Jam sekasi kurti greitas atakas. Bet senesnius žaidėjus jam sunkiau diriguoti. :)
2011-12-27
+1
Atsakyti
sgg
Nieko gero is to Kemzuros,del to ir darbo neturi.visa europos cempionata smaukesi rinktine su visais varzovais..Ispanai pagaidino Lietuvius ziauriai,Prancuzai irgi neturejo problemu....ir ant galo Makedonai pasityciojo...jokiu deriniu,jokio autoriteto
2011-12-27
-2
Atsakyti
Puikus treneris ir geras žmogus :)

Manau, komandos šiemet jis neturi būtent dėl rinktinės, nes koks klubas sutiktų, kad vyr. treneris išvažiuotų birželį ir visą vasarą ir rudens pradžią nebūtų? Joks.. Kemzūrai ta rinktinė irgi ganėtinai trukdo, nes galėtų rasti pastovų klubą su kuriuo ramiai dirbtų- treneris jis puikus, sumanus ir geras psichologas..
2011-12-27
+1
Atsakyti
VytskaNekoks is jo treneris. Pasaulio crmpionate pasiseke kad Kleiza tempe o deriniu jokiu taip ir nesimate taip kad Kestai geriau gal buk virejas bet ne treneris.As ant taves labai piktas ir tu mano akyse krites ziauriai po sios vasaros kai nepaimiai Donato Motiejuno, o prisirinkai visokiu songailu kurie vos kojas velka.


tai kad kiekviena rinktine turi zaideja kuris tempia komanda :) kaip usa turejo duranta 2010 cempe argentina scola ir tt..
2011-12-27
+1
Atsakyti
Toto
Ką jūs čia pezat atsistatydint dar kažką,skaityk vienas mačas su Makedonija nepraėjo ir jau atsistatydint... Įšviso kaip jūs turit teisę taip ant žmogaus "kraut" geda (Mr.Dick)- Kuo tu čia dędiesi?

kritiktas paty pastatyu toje vietoje tai ir mandrumas baiktus...

O Kęstučiu Kemzurai palinkėčiau didžiausios senkmės.
2011-12-26
+1
Atsakyti
Anonimas
Anot lietuviu tautosakos, Kuciu nakti, lygiai vidurnakti, Vilniaus gyventojai prabyla lietuviskai.
2011-12-26
+1
Atsakyti
Vytska tu tai isvis ne i tema cia. Ne tau kalbet, ka imt, o ka ne. Saras, jau per senas rinktinei, viskas baigta su juo jau. O kaukenas trauma gavo, galvoji ims ir atsigaus iki olimpiados? Nusisneki zmogau, siais metais is senesniu turi but tik Javtokas ir Jasaitis. Visi kiti, turi but jauni. O jaunimo turim daug, tik izaidejo be Manto niekaip nera...
2011-12-26
Atsakyti
Kestai tu tik pabandyk man pririnkt i olimpiada seniu. vienynteliai kuriuos reikia imt tai Saras ir kaukenas visus kitus per borta
2011-12-26
-3
Atsakyti
Reikia Kazlauska kalbint kad taptu treneriu nes sitie visi nevykeliai palyginti su Kazlausku. Dabar turim stipriausia rinktine priekine linija ispudinga Kleiza Jonas Donce. Izaidejas Kalnietis + saras dar gyvas.

SG, SF pocius jasaitis maciulis. Kam zaisti yra tik reikia Kazlausko ir Olimpiadoj medaliai garantuoti.
2011-12-26
-3
Atsakyti
Nekoks is jo treneris. Pasaulio crmpionate pasiseke kad Kleiza tempe o deriniu jokiu taip ir nesimate taip kad Kestai geriau gal buk virejas bet ne treneris.

As ant taves labai piktas ir tu mano akyse krites ziauriai po sios vasaros kai nepaimiai Donato Motiejuno, o prisirinkai visokiu songailu kurie vos kojas velka.
2011-12-26
-3
Atsakyti
Tokios atostogos nieko gero neduos.. Jo, kaip trenerio lygis tiesiog kosmoniu greiciu smunka!
2011-12-26
-4
Atsakyti
Daug čia bus nepatenkintų, bet aš visgi parašysiu... Labai teisingai treneris daro - ilsisi, žiūri (kaip ir mes) rungtynes, tiesa, jis sau nuvažiuoti bet kur gali sau leisti, kas, deja, manau, ne kiekvienam duota ar pavyksta. Pavargo gi žmogus, reikia ir atsipūsti. Metai savo daro. Ne juokas gi - 41! Pailsėję visi daug geriau savo darbus atlieka, jau nekalbant apie sportininkus, jų trenerius. M.Jordan, M.Schumacher ir daugelis kitų geriausiai savo darbus atliko po to, kai namuose sukalė visas lentynas, pakeitė langus ir suremontavo tekančius stogus... Tiesa, reikia pastebėti, kad mūsiškis vis dar greitas ir miklus.Daug greičiau susitvarkė, todėl dabar galės tenisą palošt arba tai, apie ką rašyti ar garsiai kalbėti nepriimtina. Aš specialiai neliesiu finansinio aspekto, nors gal ir derėtų, bet geriau pasidžiaugsiu, kad tuo tarpu, kai mūsų mylimas treneris džiaugiasi ramybe ir kaupia jėgas vasaros kovoms, tokie kaip Obradovičius, Scariola, Blatas ir daugelis kitų vargsta ir degraduoja kaip specialistai.

Gerbiamas treneri, linkiu Jums, žinoma, pirmiausia ramybės ir gero poilsio, bet svarbiausia to, kad po kelių rungtynių vasarą, tos atostogos neprasitęstų dar neribotam laikui.

Atvirai pasakius, apie rinktinės nesėkmes net galvoti nedrįstu, bet priminti visgi noriu: nuo metų žmogaus iki istorinio lūzerio - kelios rungtynės! Atleiskit, bet man šitas "pensijinis laikotarpis" arba gal liaudiškai sakant, tiesiog "biuletenis", visai ne prie dūšios!
2011-12-26
+1
Atsakyti
kurtis asistentas buvo....
2011-12-26
-1
Atsakyti
justas987ZalgiriuksZManau, kad turėtų jis atsistatydinti, vietoj jo Kurtinaitį.buvo jau tas Kurtinaitis 2009 metais, ir kas gavosi tada?


O kartas tavo žiniomis vyr. treneriu 2009m. nebuvo Butautas?
2011-12-26
+1
Atsakyti
ZalgiriuksZManau, kad turėtų jis atsistatydinti, vietoj jo Kurtinaitį.


buvo jau tas Kurtinaitis 2009 metais, ir kas gavosi tada?
2011-12-26
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 31

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas