Vidas Mačiulis mano, jog Lietuvos rinktinėje šiais metais turėjo žaisti Renaldas Seibutis ir Donatas Motiejūnas
Vidas Mačiulis mano, jog Lietuvos rinktinėje šiais metais turėjo žaisti Renaldas Seibutis ir Donatas Motiejūnas
Nuotr. T.Tumalovičius
Vakar vykusioje kalėdinėje „BasketNews.lt radijo“ laidoje pakalbinome legendinį žurnalistą Vidą Mačiulį. Išsamiame interviu visiems puikiai pažįstamas laidos „Krepšinio pasaulyje“ vedėjas apibendrino besibaigiančius 2011-uosius krepšinio metus.

„Manau, kad Lietuvos rinktinėje šiais metais nežaidė tie krepšininkai, kurie privalėjo, – kalbėjo Mačiulis. – Dabar stebiu Renaldo Seibučio norą, užsidegimą, taiklumą. Taip pat neįvertintas yra Donatas Motiejūnas. Jeigu jau jį ima NBA komanda, kuri žaidėjus išnagrinėja po kiekvieną siūlelį, o mes jo neimam į rinktinę...“

– Kokios nuotaikos aplanko jus per Šv. Kalėdas? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Mačiulio.
– Nuo pat vaikystės Kalėdos būdavo šventė, kai visa šeima susirenka prie Šv. Kūčių stalo. Taip buvo ir šį kartą. Kaip visada buvo tokia graži, kalėdinė nuotaika. Gerai atšventėm, bet kaip sakoma, kūrybingi žmonės poilsio neturi. Iki pat Kūčių dirbau, kad žmonės eteryje išvystų laidą „Krepšinio pasaulyje“. Kiti metai yra ypatingi – startuoja Londono olimpinės žaidynės, Lietuvos krepšinio 90-metis ir laidai „Krepšinio pasaulyje“ sausio pabaigoje sukanka 20 metų.

– Įsimintiniausias metų įvykis?
– Pasaulio jaunimo čempionatas ir Lietuvos vaikinų iškovoti aukso medaliai su Jonu Valančiūnu priešakyje. Tai nepakartojamas jausmas ir faktas bei nepakartojami mūsų jauni žaidėjai. Esu matęs daug krepšinio kartų, bet tokių nuoširdžių, draugiškų, viską suprantančių ir net žingeidžių – dar nebuvo mano akiratyje.

Dar vienas nuostabus įvykis – Europos čempionatas. Bet didžiausią man įspūdį paliko naujoji Kauno „Žalgirio“ arena. Daug kur pasaulyje teko būti, bet tokio pastato matyti dar neteko. Aš buvau labai blogos nuomonės apie šios arenos statybas. Galvojau kokią nesąmonę čia stato, tačiau kai įvyko arenos atidarymas ir teko atsisėsti į paprasto žiūrovų vietą, kur patogu, minkšta, viską matai, tai negali nedžiuginti.

– Kas tapo šių metų atradimu?
– Be abejo Valančiūnas, tačiau jis ir praėjusiais metais jau žibėjo. Aš tikrai negalvojau, kad Vytenis Lipkevičius pateks į pagrindinę „Žalgirio“ sudėtį. Puikiai jis žaidė Sabonio krepšinio mokykloje, taip pat puikiai žaidė Prienų „Rūdupio“ ekipoje. Tačiau, kad jam atsivers vartai į „Žalgirį“ ir jis drąsiai išbėgs į aikštelę, ginsis, pelnys taškus – vietinio masto atradimas, bet jeigu jis dirbs – nueis toli. Už jį spaudžiu kumščius ir linkiu kuo didžiausios sėkmės kopiant krepšininko karjeros laiptais.

Visas interviu su Mačiuliu:


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (29)
Anonimas
lietuva tai svogeriu ir draugu krastas o be to pasakyk kurioje srityje nera korupcijos LIETUVOJE
2011-12-29
Atsakyti
Kas tas KILTINAVIČIUS, kur į rintinės 20-tuką nebuvo pakviestas??? Bene Klimavičius? :D Oi negražu, p.Mačiuli. Senstat dėdule...
2011-12-29
Atsakyti
viasat
nu tikrai kad metu atradimas sildys zalgirio suoleli jeigu jau tokie papuola i zalgiry tai sakysiu cia jau kvepia irgi korupcija................. nes yra simta kartu geresniu lietuvoje.
2011-12-29
Atsakyti
Baikit jūs čia su tuo Lipkevičium... Metų atradimas tai - Valančiūnas! Net Eurocupe jį pagal reitingą jį lenkia trys lietuviai (Seibutis, Šalenga ir - dėmesio - Kavaliauskas), o jis be konkurencijos tampa geriausiu Lietuvos krepšininku. Fenomenas! Visi tik šneka, kaip jis puikiai už jaunimą lošė. Tai kodėl tik pagal jaunimo rezultatus žiūrim? Reikėtų ir vaikų darželius prisiminti, ten irgi perspektyvių yra. Sutinku, kad jis jaunas, perspektyvus, gali daug pasiekti, bet kai pasieks, tada ir kalbėsim. Jonas kol kas tik LKLe visus drasko, bet tam LKLe ir su kažkokiu Butkevičium dažnai niekas nesusitvarko! Žodžiu taip - 5 pagal FIBA reitingą valstybė geriausiu savo krepšininku paskelbė 58-tą pagal Eurocup reitingą savo atstovą. Absoliučiai neturiu nieko prieš Joną, atvirkščiai, linkiu jam tik sėkmės, bet tai, kas atsitiko, rodo mūsų, kaip krepšinio žinovų, lygį. Žinau, kad bus daug piktų, bet teisybė dažnai daug kam nepatinka. Ir šitoj vietoj nei Rytas, nei Žalgiris, nei pats Jonas čia ne prie ko. Visa tai liečia mus pačius.
2011-12-29
+4
Atsakyti
TEISEJAI
MACIULIUKAS YRA RYSKUS PARSIDAVIMO PAVYZDYS. PAMENU KAI LR DUODAVO I SUBINE ZALGIRIUI, TAI JIS NEBUVO ZALGIRIO PUSEJE. BIJOJO VAINAUSKO. DABAR KAI VAINAUSKAM JAU LENGVAS POFIK TA KOMANDA, TAI JIS PRIE BURATINO GLAUDZIASI. IR ATRODO, KAD GALI NET IKI ORALINIO ATLIKTI. LABAI NEPATIKIMAS KADARAS, NETURI KIAUSINIU.
2011-12-29
+1
Atsakyti
vardas
linksmas diedas tas maciulis. atsimeju po lkl finalu (zalgiris juos laimejo) rode spaudos konferencija kalba po ralaimejimo nuliudes maskoliunas ir maciulis klausia: kur sampanas? ar nesvesite? juokas per asaras, bet maciuliui i krauja taip iauges zalgiris, kad jam atrodo jog pralaimejusios zalgiriui komangos turetu dziaugtis zalgirio pergale
2011-12-28
+1
Atsakyti
atomic boyDabar kai Zalgiris pasikviete Salenga, kazkuriam ( Kuzminskui ar Lipkeviciui ) teks keltis i Rudupi ar Baltus. Nelogiska gaunasi komplektacija-4 PF, 4 SF, tuo tarpu centrai tik du ir tie i krepsi neziuri. Izaidejas vienas,Kalnietis, ir tas geras tik pries Zagreba, bet ar taip pat sekmingai zais TOP 16 pries rimtas komandas?


Nusišneki, tai kaip reta. Kur tau 4 PF? Ką Butkevičius keičia - Jankūną su Klimavičium? Ne. Taigi, jis yra trečias centras, Nelsonas 3 PF. SF irgi gali gautis trys - arba Weems, arba Šalenga gali ir SG žaist. O popovičius perkeliamas į PG.
2011-12-28
-5
Atsakyti
Coldbergzirnisbent kas esat skaite zurnalistu straispniu, kur jie pasakytu, kad Zalgiryje yra bent vienas blogas zaidejas? :D Net tas pats Milaknis buvo geras, nes laikas nuo laiko laisvas tritaski imeta, tik turbut beda, kad jam nesiseke. Lipkevicius irgi nuostabus, kas, kad budamas tokiu metu net kamuolio varinetis nemoka ir aiksteje negali net i kase ar komandos draugus paziureti, nes pirma reikia ziureti kaip kamuolio nepamesti :D Kazkokie cirkai.. Pasiziuri, kaip JAV zurnalistai apraso zaidejus, tai bent kazkoki vaizda gali susidaryti pvz: kaip gynejas per letas, neturi prasiverzimo, zemas krepsinio suvokimas, prastai valdo rankas ir kojas, nemoka kamuolio varinetis, gali imesti nebent laisvas na ir aisku, kas per zaidejas, o pas mus visi yra isimtinai nuostabus :DMan tai patinka kai amerikonai kalba apie kokį nors žaidėją(kad ir suolo šildytoją renkantį po 2pts): he can shoot, he can pass, he can catch the board and finish the ball at the rim! :D apie kiekvieną vienodai tačiau stilingai diskutuoja :D


Nezinau kur ka tu skaitai,bet visados apie NBA zaidejus ar kurie draftuose dalyvauja,paraso jo gerasias savybes ir blogasias ir t.t. tai kazkaip nesupratau ka tu cia norejau tuo pasakyti??tipo reikia geru nerasyti tik blogas??jai zaidejas ,kad ir pelno po pora tasku,bet turi nebloga metima tai ka sita reikia nutyleti?
2011-12-28
-3
Atsakyti
zirnisbent kas esat skaite zurnalistu straispniu, kur jie pasakytu, kad Zalgiryje yra bent vienas blogas zaidejas? :D Net tas pats Milaknis buvo geras, nes laikas nuo laiko laisvas tritaski imeta, tik turbut beda, kad jam nesiseke. Lipkevicius irgi nuostabus, kas, kad budamas tokiu metu net kamuolio varinetis nemoka ir aiksteje negali net i kase ar komandos draugus paziureti, nes pirma reikia ziureti kaip kamuolio nepamesti :D Kazkokie cirkai.. Pasiziuri, kaip JAV zurnalistai apraso zaidejus, tai bent kazkoki vaizda gali susidaryti pvz: kaip gynejas per letas, neturi prasiverzimo, zemas krepsinio suvokimas, prastai valdo rankas ir kojas, nemoka kamuolio varinetis, gali imesti nebent laisvas na ir aisku, kas per zaidejas, o pas mus visi yra isimtinai nuostabus :D


Man tai patinka kai amerikonai kalba apie kokį nors žaidėją(kad ir suolo šildytoją renkantį po 2pts): he can shoot, he can pass, he can catch the board and finish the ball at the rim! :D apie kiekvieną vienodai tačiau stilingai diskutuoja :D
2011-12-28
-1
Atsakyti
bent kas esat skaite zurnalistu straispniu, kur jie pasakytu, kad Zalgiryje yra bent vienas blogas zaidejas? :D Net tas pats Milaknis buvo geras, nes laikas nuo laiko laisvas tritaski imeta, tik turbut beda, kad jam nesiseke. Lipkevicius irgi nuostabus, kas, kad budamas tokiu metu net kamuolio varinetis nemoka ir aiksteje negali net i kase ar komandos draugus paziureti, nes pirma reikia ziureti kaip kamuolio nepamesti :D Kazkokie cirkai.. Pasiziuri, kaip JAV zurnalistai apraso zaidejus, tai bent kazkoki vaizda gali susidaryti pvz: kaip gynejas per letas, neturi prasiverzimo, zemas krepsinio suvokimas, prastai valdo rankas ir kojas, nemoka kamuolio varinetis, gali imesti nebent laisvas na ir aisku, kas per zaidejas, o pas mus visi yra isimtinai nuostabus :D
2011-12-28
-9
Atsakyti
šitas senis tai gamtos klaida kitaip jo pavadint negalima
2011-12-28
+1
Atsakyti
Bokso atradimas
tas mačiulis visada protų nepasižymėjo, o dabar visiškai nukvako. Negi nežino, kad šitą jaunuolį paėmė ne už krepšinio sugebėjimus, o už stengimasį bokse. Pagal buratino kriterijus jis tinka Žalgiriui už bokso entuzijazmą.
2011-12-28
+4
Atsakyti
Vidas Mačiulis mano, jog Lietuvos rinktinėje šiais metais turėjo žaisti Renaldas Seibutis ir Donatas Motiejūnas

As irgi taip pries cempionata galvojau, kad galetu juos paimt kai jau rinko i pagrindine sudeti, bet kazkodel juos vienus is pirmiausiu ismete kiek atsimenu. Del ko ju nepaeme tai cia yra nesuprantamas daykas..
2011-12-28
+3
Atsakyti
Anonimas
Nezinau cia, su tokiais atradimais... jau pries 6 metus atrastas :))) Kai uz "under" rinktines pradejo lost kartu su juskevicium and co, uztai ir zalgiris pasieme ji po savo sparnu. ir jau kas kas, bet maciulis tai turetu ta zinot.
2011-12-28
Atsakyti
Nezinau kurioj cia vietoj tas atradimas... Jis nieko tokio aikstelej nepadare uz Zalgiri zaisdamas, ko is jo nebutu galima tiketis. Kaip sako Maciulis "drasiai isbegs, ginsis, pelnys taskus" Jooo jau tasku drasiai daug pelne, pataisykit jei klystu, bet per 7 Eurolygos susitikimus net 3 taskus pelne!
2011-12-28
+4
Atsakyti
Diedukas08atradimas siu metu??22 metai vienose pries zagreba puse velnio suzaide,o daugaiu....eurolygos statistika tokia,kad bet kuri isleistu i aikste is kiemo biski mokanti zaisti turetu tokia pat ar dar geresnia,o ginyba pas ji tai,prazangu prisirenka per pora minuciu ir viskas


galetum ir pats trumpam isbekt, labiau pralinksmintum uz savo komentara
2011-12-27
+4
Atsakyti
to Mr. Dick
Gal todel, kad n metu jau turi kontrakta su Z, bet taip niekada ir nezaide? :)
2011-12-27
Atsakyti
atomic boy
Dabar kai Zalgiris pasikviete Salenga, kazkuriam ( Kuzminskui ar Lipkeviciui ) teks keltis i Rudupi ar Baltus. Nelogiska gaunasi komplektacija-4 PF, 4 SF, tuo tarpu centrai tik du ir tie i krepsi neziuri. Izaidejas vienas,Kalnietis, ir tas geras tik pries Zagreba, bet ar taip pat sekmingai zais TOP 16 pries rimtas komandas?
2011-12-27
+2
Atsakyti
Mr. Dick
įmetė vieną trapaką su KK Zagreb Kaune! Bet šiaip tai tikrai,kad būnant 22m. jis atrodo kaip visiškas LKL vidutiniokas. Kam jį laikyt Žalgiryje? Tuo lb,kad Top16 etape jau nėr kada experimentuot!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-12-27
+1
Atsakyti
Vacys
Labai nuotaikingas ir išsamus šis radijo pokalbis. Dėkui Mačiuliui, Karoliui, Aleksandrui ir visiems krepšiorams, kuriu mus džiugins ir kartais liūdina
2011-12-27
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 29

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.