Masalskis: Susigrąžinti Šalengą panoro Romanovas (audio)

2012-01-03 09:53
Karolis Tiškevičius, „BasketNews.lt radijas“
Dainius Šalenga šį vakarą beveik po metų pertraukos turėtų vėl apsivilkti Lietuvos čempionų ekipos marškinėlius
Dainius Šalenga šį vakarą beveik po metų pertraukos turėtų vėl apsivilkti Lietuvos čempionų ekipos marškinėlius
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Kauno „Žalgirio“ komandos sporto direktorius Vitoldas Masalskis interviu „BasketNews.lt radijo“ laidai atskleidė, kad 34 metų 197 cm ūgio Dainius Šalenga į Lietuvos čempionų ekipą sugrįžo klubo savininko Vladimiro Romanovo iniciatyva.

Praėjusių metų sausį dopingo kontrolės pareigūnai nustatė, kad Šalenga vartojo draudžiamus preparatus. Nelaukęs galutinio dopingo kontrolierių sprendimo „Žalgiris“ iškart nutraukė kontraktą su veteranu, o klubas išplatino pareiškimą, kad panašių atvejų niekuomet netoleruos.

Dėl diskvalifikacijos pusmetį nerungtyniavęs Šalenga spalį prisijungė prie Prienų „Rūdupio“ komandos ir netruko tapti vienu jos lyderiu. Gruodžio pabaigoje puolėju susidomėjo Rygos VEF ekipa, tačiau jai iš panosės Šalengą nuviliojo Kauno klubas.

Lietuvos čempionų gretose puolėjas turėtų debiutuoti jau šio vakaro VTB Vieningosios lygos mače su Kijevo „Budivelnyk“ ekipa. „Žalgirio“ gerbėjai šioje akistatoje veikiausiai išvys ir kitą komandos naujoką Reevesą Nelsoną.

– Vitoldai, ar po švenčių visi žalgiriečiai jau spėjo sugrįžti į rikiuotę? „BasketNews.lt radijas“ paklausė Masalskio.
– Taip, visi sėkmingai ruošiasi rungtynėms su Kijevo „Budivelnyk“ ekipa.

– Ar tiesa, kad Sonny Weemsas turėjo daugiau laisvų dienų, nei kiti krepšininkai?
– Taip, šį sezoną amerikiečiui nesiseka dėl gyvenamosios vietos. Kaip visi žinote, neseniai buvo apiplėštas jo namas Kaune. Panaši situacija, prieš grįžtant namo, jam nutiko ir per šventes.

– Kaip atrodo naujasis komandos legionierius Reevesas Nelsonas?
– Sunku atsakyti į šį klausimą. Kaip ir kiekvienam krepšininkui, Nelsonui reikia laiko. Manau, kad devynerios rungtynės sausio mėnesį atskleis jo galimybes.

– Kaip ketinate išnaudoti krepšininkus, kai komandoje jų yra net keturiolika?
– Manau, kad kiekvienas jų turės kovoti dėl patekimo į rungtynėms registruojamų žaidėjų dvyliktuką. Jis nebus stabilus priklausys nuo to, su kokia komanda ir kurioje lygoje žaisime. Tai spręs treneriai.

– Lankytojo klausimas: Kodėl priėmėte sprendimą į komandą susigrąžinti Dainių Šalengą?
– Manau, kad tai buvo labai geras Vladimiro Romanovo inicijuotas sprendimas. Tai krepšininkas, turintis pačių ekstremaliausių Eurolygos rungtynių patirties. Tai visų sirgalių mylimas žaidėjas, ir tiku, kad jis įneš didelį indėlį į komandos pergales „Top 16“ etape, LKL ir VTB Vieningosios lygos turnyre.

– Ar ekipoje dar gali būti pokyčių?
– Kol kas nėra jokių kalbų, kad gali būti pasikeitimų, tačiau niekas nežino, kaip bus ateityje.

– Kaip vertinate „Žalgirio“ varžovus antrajame Eurolygos etape?
– Grupę vertinu pakankamai optimistiškai. „Žalgirio“ komanda dabar yra tokia, kokios mes laukėme ir tikėjomės. Lapkričio mėnuo ekipai buvo sunkus įvairiais aspektais. Keitėsi treneriai, turėjome įtemptą rungtynių tvarkaraštį – reikėjo itin daug skraidyti. Sunkus darbas ir žaidėjų tarpusavio supratimas viską sustatė į savas vėžes. Paskutinės dvejos Eurolygos rungtynės tik patvirtino tai, kad krepšininkai jau jaučia vienas kito kvėpavimą. Žinoma, iš pradžių būtų geriau rungtyniauti išvykoje, bet burtų ir tvarkaraščio pakeisti negalime.

Mano gyvenime yra buvę atvejų, kai bandai rinktis varžovą, tačiau viskas baigdavosi atvirkščiai, nei tikėjaisi. Varžovai tokie, kokie jie yra. Tikėkime savo komanda ir ji parodys tokį žaidimą, kokio visi norime. Manau, kad mūsų pogrupio ekipos turėtų prisibijoti „Žalgirio“.

– Ar pasirenkant Nelsoną negąsdino kalbos apie sunkų jo charakterį?
– Kiek teko su juo bendrauti, tikrai neatrodo, kad tai būtų skandalingas vyrukas, kaip visur rašoma. Savo amžiaus grupėje jis buvo vienas perspektyvesnių NCAA lygos studentų. Taip pat jis – baltasis, iš visų kandidatų atrodęs kaip geriausias pasirinkimas. Kita vertus, blogiuko bruožai jam gali padėti pasiekti aukštumų krepšinyje. Piktas charakteris aikštelėje – nėra blogai. Tai fiziškai stiprus krepšininkas, žaidžiantis sunkiuoju krašto puolėju. Vidurio puolėjo funkcijoms amerikietis yra per žemas, tačiau turi ilgas rankas ir stiprų kūną.

– Lankytojo klausimas: Žinant, kad naujokas nėra vidurio puolėjas, ar įmanoma, kad stiprinsite priekinę liniją?
– Dabar, prieš pat naująjį etapą, jau sunku kažką keisti. Pagal Eurolygos taisykles lieka tik vienas variantas pasistiprinti sužaidus ketverias rungtynes antrajame etape. Sunku pasakyti, ar mes pasinaudosime šia galimybe.

– Lankytojo klausimas: Ar tiesa, kad Jonas Mačiulis „Žalgiriui“ nereikalingas?
– Kai Jonas Mačiulis buvo traumuotas nekontraktiniai pokalbiai ir susitikimai vyko. Dėl sutarties nebuvo priimta jokių sprendimų. Klubas dar nemato jo nei žaidžiančio, nei pradedančio rungtyniauti. Kai Mačiulis bus sveikas, atsiras daug klubų, kurie jam siūlys sutartis. Galbūt tarp jų bus ir „Žalgiris“.

– Ar jau pradėjote rengtis susitikimui su „Budivelnyk“ ekipa?
– Taip. Manau, kad šias rungtynes tikrai laimėsime.

Interviu garso įrašas:Rodyti komentarus
1 2 3 4  »
Masalskio geda
"Taip pat jis baltasis"... Nu jo, va cia tai pasakymas... Pasirodo visas zmogaus isprusimas.. Geda man uz ji..

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-01-04
Atsakyti
Karolis Jachimavičius
Gėdą Masalkis užtraukė sau ir Lietuvai su savo rasizmu. Rinktis žaidėją pagal odos spalvą... Įdomu, ką apie tai galvoja Weemsas su Collinsu. Bus proga, paklausiu.
2012-01-04
Atsakyti
vardas
ne nu tai aisku kad romanovas panorejo kad sugriztu kai salenga taip suzaide pries mirtina priesa
2012-01-04
Atsakyti
Viža
Jaučiasi, kad Romanas įdėda nemažai jėgų ir širdies į Žalgirį, tikiu, kad jis nuoširdžiai už jį serga - už tai jam didėlis dėkingumas. Tik despotizmo reiktų kiek mažiau. Kuo daugiau galvų ir širdžių yra įtraukta į reiklalą, tuo jis stipresnis ir turi daugiau prielaidų pasisekimui.
2012-01-03
Atsakyti
Viža
>>Amoralus.

Man asmeniškai trūksta tik vieno - kad direktoriai, tiek administracijos, tiek sporto, vykdytų profesionalią, savarankišką (savo kompetencijos ribose) politiką.
2012-01-03
Atsakyti
Eleven8Zalgirio tradicija kiekvienais metais ta pati, prisipirkt pilna komanda vidutinioku ( isskyrus Weems) vietoj to kad uz tuos pinigus paimt pora geru auksto lygio zaideju ( Unics puikus pavyzdys) ...


Pilna vidutiniokų, tik Weems išskiri? O kaip Javtokas - startinis Lietuvos rinktinės centras, kaip Rakovičius, kurisetatinėje EL final 4 dalyvėje MdP toli gražu ne paskutiniais smuikais griežė (ir startiniam taip pat būdavo), kaip Popovičius kuris tavo tavo giriamame Unicse vienas lyderių buvo? O ir Ty tikrai ne vidutiniokas. Aukštus standartus keli žiūriu. Jei čia eitų kalba apie Barsos komplektavimą tai dar kažką apie komandą tik vidutiniokų pririnktą (išskyrus Weems) galėtum šnekėt, o dabar tai kažką į lankas šneki. Asmeninė nuomonė asmenine, bet bene visi Žalgirio fanai labai džiaugėsi ir Romanovą gyrė už komplektaciją. Bet, taip sakant, apetitas kyla bevalgant.
2012-01-03
Atsakyti
zvaigzdziu dienos 5ketai
2012-01-03
Atsakyti
Net nežinau ar Šalenga su Nelsonu sustiprino ar susilpnino Žalgirį, bet betkokiu atveju top16 etape grupės varžovės nemato Žalgirio kaip konkurento dėl patekimo į top8. Sorry, bet nematau ir aš. Gaila tik, kad pagaliau yra reali galimybė kažką daugiau pasiekti šį sezoną Eurolygoje, o ta pati istorija kartojasi metų metus - vietoje kokybės, vadovai renkasi kiekybę nusipirkdami "perspektyvų" Nelsoną (buvo toks Plasted, buvo toks Samhan, buvo toks Delas, toks pat bus ir Nelson), bei kokį patyrusį žaidėja (šiais metais Šalenga), kuris Eurolygoje bus nulis, o įsivažiuos ir pradės žaisti tik iškritus iš top16, vietiniame fronte bei prieš visokias vidutiniokes VTB lygos komandas.. Aš, aišku, nesu specialistas ir nežinau šio darbo metodų (faktas, kad jei buvo priimti tokie sprendimai, jie turėjo galbūt finansinių, galbūt kažkokių kitų ilgalaikės perspektyvos aspektų, priėmusiems šiuos sprendimus žinot geriau), bet su tokia santūria taktika, galimybės dažniausiai buna ribotos. Kartais reikia rizikuoti (galbūt ne prieš top16 ir dėl tos priežasties "paemė" Šalengą), nes nesame tokie kaip CSKA ar Barselona ir plaukdami pasroviui staigmenos top16 nepateiksim. Žodžiu - Žalgirio vadovybė dar kartą apsipazorino, nes iki šiol, bent jau man, scenarijus buvo panašus į tai, ko dar nesame matę, kažką daugiau, nei komanda buvo pasiekus pastaruosius kelis metus.. O galimybė buvo gera.
2012-01-03
Atsakyti
CBR
gone04atpis zalgiris ryta ir baigsis sitos rytfaniu litanijos


ne amsek anksciau laiko
2012-01-03
-3
Atsakyti
atpis zalgiris ryta ir baigsis sitos rytfaniu litanijos
2012-01-03
Atsakyti
Anonimas
tai kad visi geriausi lietuvos krepsininkai nekarta issake savo nuomone apie romanova tiek pocius, tiek maciulis, tiek jasikevicius, kemzura su kurtinaiciu.. o ka fanams daryt kad toki durneli savininka turi ? nusisukt nuo komandos ir nebepalaikyt jos ? cia tik rytfaniams budinga tai
2012-01-03
Atsakyti
As nesuprantu kiek visokie asilai gali loti ant to Romanovo.

Zaidejam viskas gerai, viskuo patenkinti,pasirasineja ir prasitesineja sutartis ir vargo nemato. Ir veteranai, ir jaunimas. Salengos gryzimas tai isvis geras spjuvis i veida tiem visiem kritikam. Jei jau taip blogai tame Zalgiryje su Romanovui butu, ar kasnors isvis eitu i sita komanda? Lyg cia vienintele ir paskutine prieglauda,kuri jiem darbo duoda.

Ne vienas treneris nieko blogo ner pasakes, net kai buna ismestas po keliu menesiu. Nauji treneriai pasirasineja naujas sutartis, ir irgi vargo nemato. Net ir ta pati Kemzura galejom turet.

Sirgaliai arena uzpildo pastoviai, del to bedu irgi nesimato. Paziuresim ar tikrai taip visi nebeprasites abonimentu i Eurolyga, ar cia eilini karta del kainu cype tik tie durneliai, kurie apskritai net nevaiksto i tas varzybas.

Visi patenkinti, isskyrus tik internetinius monstrus, kurie pastoviai tik prisede drabstosi purslais prie klaviaturos, o viduj zino, kad niekam ta ju nevykeliu nuomone neidomi. Bet trydaliokit toliau,kazkur issiliet gi vistiek reikia, o tai po to ras kur pasikorusius is tos nuoskaudos
2012-01-03
+2
Atsakyti
Viža>>Platina.Negerk šlamšto, nes tapsi jau nepagydomu ligoniu.O šiaip, yra taisyklė - ką pasėsi, tą ir pjausi. Tą ir gavai atgal. O gal vis tik ir žmoniškai gali parašyt? (Nepamiršai? :))) ) Tada prašom - pakalbėsim argumentų kalba. ;)


aj tiek to, Chinki gavo sugadino nuotaika :(
2012-01-03
Atsakyti
Viža
>>Platina.

Negerk šlamšto, nes tapsi jau nepagydomu ligoniu.

O šiaip, yra taisyklė - ką pasėsi, tą ir pjausi. Tą ir gavai atgal. O gal vis tik ir žmoniškai gali parašyt? (Nepamiršai? :))) ) Tada prašom - pakalbėsim argumentų kalba. ;)
2012-01-03
Atsakyti
ATIGeez nueperka fanu mylima zaideja - blogai, nenuperka - vel blogai. Jums amzinai viskas ka daro Romanovas yra blogai :/


nevisadabet dazniausiai,nes buratinas apie krepsini raukia maziau nei mano panele.cia nemyllimas ar mylimas zaidejas esme,o tame,kad ko labiau reikai ir nebeto lygio
2012-01-03
Atsakyti
Spree
Bet tai kokio lygio vyksta komandos formavimas tokio kaip Zalgirio!!!Bl buratinui patiko, tai nusipirko, bbd...o jis apie kase tiek pat raukia, kiek apie sokius. Aisku kiekvienas turi savo priciudu, bet i vienus gali numot ranka i kitus ne....o apie situos tai truksta zodziu:D Gaila chebros ir tiek, nors jiems cia tik darbas.
2012-01-03
Atsakyti
Ryto silpniausia grandis yra centrai ir lengvieji krasto puolejai. Noreciau toki zalgirio startini pamatyti kai pries ryta los Kalnietis, Salenga, Weems, Jankunas ir Rakovicius. Deliotu Weemsas per Jomanta... :D
2012-01-03
Atsakyti
To Viža

Baik rukyti, o po to parukes savo sapliojimas rasyti krepsinio temose
2012-01-03
Atsakyti
Anonimas
Kauno bahuriukai apvoge:)
2012-01-03
Atsakyti
Zalgirio tradicija kiekvienais metais ta pati, prisipirkt pilna komanda vidutinioku ( isskyrus Weems) vietoj to kad uz tuos pinigus paimt pora geru auksto lygio zaideju ( Unics puikus pavyzdys) ...
2012-01-03
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2 3 4  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 69

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas