„Šiaulių“ krepšininkai išplėšė įspūdingą pergalę Latvijoje. Šeštadienį vykusiose BBL rungtynėse šiauliečiai išvykoje 85:84 (18:22, 22:17, 26:29, 19:16) palaužė Liepojos „Livu alus“ komandą, kuri pirmavo didžiąją dalį laiko.

Paskutinę minutę vieną baudą įmetęs Valdas Dabkus padidino Latvijos klubo pranašumą iki 3 taškų - 84:81. Likus 13 sekundžių aikštėje pasirodė Mantas Ruikis, kuris tritaškiu pabandė išplėšti pratęsimą. Tačiau snaiperio metimas skriejo pro šalį.

Visgi puolime kamuolį atkovojo Artūras Jomantas. Tačiau pražanga sustabdytas šiaulietis prametė abu baudos metimus. Viltį „Šiauliams“ suteikė M.Ruikis, kuris atkovojo kamuolį puolime ir buvo neleistinai sustabdytas atakuojant nuo trijų taškų ribos.

Snaiperis pataikė pirmus du metimus, tačiau prametė trečiąjį. Visgi „Šiauliai“ trečią kartą per paskutines mačo sekundes sugriebė kamuolį puldami, o A.Jomantas dvitaškiu išplėšė pergalę svečiams iš Lietuvos.

„Livu alus“: Valdas Dabkus 18 taškų, Justinas Pavlavičius (7 atk. kam.) ir Dainis Obersatas po 13, Duke'as Freemanas-McKamey 12 (8 atk. kam.), Jarvisas Mitchellas 11, Raimondas Petrauskas 8.

„Šiauliai“: Artūras Jomantas 19 (10 išprovokuotų pražangų), Tadas Klimavičius 16 (10 atk. kam.), Audrius Danusevičius 11, Rolandas Vaičiūnas 10.

Pergalė sugrąžino „Šiauliams“ viltis kovoti dėl trečiosios vietos BBL čempionate. Per 31 mačą šiauliečiai šventė 23 pergales. Tuo tarpu 29 rungtynes žaidusi „Ventspils“ komanda laimėjo 22 kartus.

•

Po vakarykštės įspūdingos pergalės skaudų pralaimėjimą Estijoje patyrė „Panevėžio“ krepšininkai. Jie 69:85 (26:18, 17:12, 12:27, 28:14) turėjo pripažinti Tartu „Rock“ ekipos pranašumą.

Po dviejų kėlinių solidų 13 taškų pranašumą dar turėjo svečiai (43:30), tačiau įspūdingai sužaidę antrąją rungtynių dalį estai iškovojo užtikrinančią pergalę.

„Panevėžys“: Tomas Gaidamavičius 17 taškų, Giedrius Jankauskas 11, Saulius Kazevičius ir Aurimas Statkus po 8.

„Rock“: J.S.Nashas 21 taškas (7 rez. perd.), Vallo Allingu 18, Martinas Viiaskas 16 (8 atk. kam.), Tanelis Teinas 15 (8 rez. perd.).

•

15-ąją pergalę šeštadienį (03.25) iškovojo Vilniaus „Sakalai“. Vilniečiai išvykoje 71:67 (17:16, 21:11, 18:11, 15:29) nugalėjo Talino „Pirita“ komandą.

Pralaimėjusiems Saulius Dumbliauskas per 34 minutes pelnė 13 taškų (4/8 dvitaškių, 5/7 baudų), atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau 4 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

„Sakalai“: Eligijus Radeckas 16 taškų, Rolandas Matulis 15, Arvydas Straupis ir Martynas Gecevičius po 12.

„Pirita“: Eugenijus Belušovas 18 taškų, Erki Kivinukkas 15, Saulius Dumbliauskas 13.

•

Užtikrintą pergalę iškovojo ir vienas iš kovotojų į BBL finalinį šešetą Talino „Kalev/Cramo“ klubas. Jis išvykoje 79:63 (19:27, 18:13, 20:15, 22:8) nugalėjo Gulbenės „Bumerangs“ krepšininkus.

„Kalev/Cramo“: Gertas Dorbekas 24 taškai, Jamesas Williamsas 16, Erikas Dorbekas 13.

„Bumerangs“: Raimondas Feldmanis 20 taškų, Raimondas Gabransas ir Paveas Vešelovas po 12.

Turnyrinę lentelę galite rasti paspaudę čia.

As irgi pagalvojau, kad sutriuskino, bet vis tiek ispudinga, isplese pergale... ;)