Anzelmas Filimanavičius, „BasketNews.lt“ korespondentas
Luiso Scolos nurodymai ekipos draugams. Nuotr.: AP – Scanpix
Andrea Bargnani kamuolius vogti bandė ir taip. Nuotr.: AP – Scanpix
Kas išgąsdino Blake'ą Griffiną? Nuotr.: AP – Scanpix
Jimmy Butleris rungtynėse Atlantoje neturėjo kuo džiaugtis. Nuotr.: AP – Scanpix
Carlosas Boozeris dažnai strigo Josho Smitho gynyboje. Nuotr.: AP – Scanpix
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezonui sutrumpėjus beveik dviem mėnesiais, šiemet stipriausi pasaulio krepšininkai varžosi pašėlusiu tempu. Kasdien NBA lygoje sužaidžiama daugybė rungtynių, o jas sekti nuo šiol padės tinklalapis „BasketNews.lt“.

Sausio 8-osios rungtynių apžvalga

Serijos. Filadelfijos „76ers“ (5-2) ir Jutos „Jazz“ (5-3) komandoms priklauso ilgiausios pergalių serijos – po 4 laimėtas dvikovas iš eilės. Vašingtono „Wizards“ (0-7) ir Naujojo Orleano „Hornets“ (2-6) priklauso ilgiausios nesėkmių serijos. Pirmoji pralaimėjo 7 dvikovas iš eilės, antroji – 6.

Gynyba. Indianos „Pacers“ komanda šiemet per aštuonerias rungtynes iškovojo šešias pergales, o pergalės raktu dažnai būdavo puiki gynyba. Per penkis mačus Indianos krepšininkų varžovai krepšį atakuodavo prastesniu nei 40 proc. taiklumu.

Gynyba II. Vos 62 taškus mače su Toronto „Raptors“ praleidę Filadelfijos „76ers“ krepšininkai pasiekė geriausią rodiklį nuo 2003 metų. Tada jie Portlendo „Trail Blazers“ komandai leido pelnyti vos 60 taškų.

Serija. „Pacers“ puolėjas Danny Grangeris jau 24 rungtynes iš eilės pataiko bent po vieną tritaškį. Šiuo metu tai – ilgiausia serija NBA.

Rekordas. 32 taškus į Naujojo Džersio „Nets“ krepšį įmetęs LeBronas Jamesas jau šeštas rungtynes iš eilės išvykose pelno bent 30 taškų. Tai – Majamio „Heat“ komandos rekordas.

Pergalės be Manu. Emanuelis Ginobili dėl delnikaulio lūžio bent du mėnesius negalės padėti San Antonijaus „Spurs“ komandai, tačiau kol kas jo netekties ekipa nejaučia – ji laimėjo jau trečias rungtynes iš eilės ir yra viena Vakarų konferencijos lyderių (6-2).

Lemiamų momentų meistras. Kevinas Durantas pelnė 13 paskutinių „Thunder“ taškų ir atvedė komandą į pergalę prieš Hiustono „Rockets“. Šį sezoną paskutiniuose kėliniuose jis yra sunkiai sulaikomas. Per 56 ketvirtojo kėlinio minutes Durantas pelnė 54 taškus, krepšį atakuodamas net 56 proc. taiklumu.

Neeilinė statistika. Atlantos „Hawks“ puolėjas Joshas Smithas praėjusią naktį pelnė 25 taškus, atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius ir blokavo 6 metimus. Nuo tada, kai NBA pradėjo fiksuoti statistiką 1973 metais, vos trys žaidėjai yra pasiekę analogiškus skaičius: Hakeemas Olajuwonas, Kareemas Abdul-Jabbaras ir Davidas Robinsonas.

NBA statistikos lyderius rasite paspaudę čia.

Visi rezultatai:

Golden State Warriors   Utah Jazz 87-88 stat »
  Los Angeles Clippers   Milwaukee Bucks 92-86 stat »
  Dallas Mavericks   New Orleans Hornets 96-81 stat »
  San Antonio Spurs   Denver Nuggets 121-117 stat »
  Houston Rockets   Oklahoma Thunder 95-98 stat »
  Philadelphia 76ers   Toronto Raptors 97-62 stat »
  Detroit Pistons   New York Knicks 80-103 stat »
  New Jersey Nets   Miami Heat 90-101 stat »
  Indiana Pacers   Charlotte Bobcats 99-77 stat »
  Atlanta Hawks   Chicago Bulls 109-94 stat »

Dienos penketukas

35 naud. balai 33 naud. balai 29 naud. balai 21 naud. balas  20 naud. balų
Joshas Smithas (Atlantos „Hawks“): Rezultatyviausias ir naudingiausias sezono mačas šiam krepšininkui. Iki geriausių karjeros rungtynių Smithui pritrūko 7 naudingumo balų.

LeBronas Jamesas (Majamio „Heat“): Majamio ekipos lyderis po traumos į aikštę grįžo su trenksmu ir buvo arti trigubo dublio (32 tšk., 7 atk. kam., 9 rez. perd.).

Danielis Greenas (San Antonijaus „Spurs“): „Spurs“ ekipai skaudi Manu Ginobili netektis, bet ją puikiai išnaudoja Greenas, kuris šiąnakt vedė ekipą į pergalę.

Blake'as Griffinas (Los Andželo „Clippers“): Los Andželo ekipos aukštaūgis trečią kartą šį sezoną pelnė 22 taškus ir atliko dvigubą dublį.

Russellas Westbrookas (Oklahomos „Thunder“): Nors lemiamomis akimirkomis „Thunder“ ekipoje visi žiūri į Keviną Durantą, tačiau Westbrookas nuo jo dažniausiai neatsilieka. Šiąnakt gynėjas pelnė vos 2 taškais mažiau – 25.

Dienos dešimtukas:

Visų rungtynių santrauka:

Dienos akimirka:

Kas taip išgąsdino Blake'ą Griffiną?
Nuotr. AP – Scanpix

1 2 3  »
šiaip Houston prieš OKC laimėjo... jei žiūrėjot rungtynęs Durantas per paskutinęs 15s trys metimus prametė...
2012-02-16
Kid asks leBron for a dollar. He give him only 75cents, because he doesnt have a fourth quarter. Senas prikolas, bet daug ka pasakantis:)
2012-01-08
kurva reklameriai kas jum iš to kad reklaminat? Kad invite būtų tai suprasčiau, dar taškų kokių gautumėt, o db blet neturit ką veikt, ir šiaip bnews kodėl nebaninat jų ip?
2012-01-08
jo visiškai 0. Taškų nepelno tai visiškai 0. Yra tokie dalykai kaip assist + rebounds + defense cluth. Visiškas 0. Sutinku su tavim :@
2012-01-08
-1
TDaYD_FlashTDaYD_FlashTDaYD_FlashTDaYD_FlashTDaYD_FlashTDaYD_FlashTDaY, tu esi kiek pastebėjau normalus komentatorius,daug išmanantis apie NBA,tačiau sakyt kad Durant'as geresnis už LeBron'ą yra tikrai kvaila,labaip.s nesu LeBron'o fanas.Man neįdomu kieno tu fanas, tai nieko nekeičia.Jis clutche per 56 minutes 54 taškus įmetė pavydėtinu taiklumu, kokių dar įrodymų reikia :DGal ir yra geriausias metikas lygoj,tačiau tikrai nėra geriausias žaidėjas lygojeKas MJ padarė geriausiu istorijoj (labai ginčytinai, bet tiek to)?Ar tik ne jo šalti nervai ir nugalėtojo charakteris?Titulai,apdovanojimai ir geri komandos draugaiO kas jam padėjo pasiimt tuos titulus? Ar tik ne jo lyderio charakteris? Jis Pippeną padarė top 50 visų laikų žaidėjų.Tai ir sakau kad titulus padejo susirinkt komandos draugai,+ geriausią visų laikų trenerį turejoWow, kaip suprantu bandai LBJ su MJ lygint? :DBandau pasakyti kad James'as yra geriausias šiuo metu lygoje.... per tris kėliniuso Durant'as per vieną?......Sakykim - Žaidėjas labai geras tris kėlinius, tada visiškas nulis ketvirtam. Ir žaidėjas kuris tiesiog geras tris kėlinius ir labai geras ketvirtam.Who's better?

Visiškas 0 :DDD....
2012-01-08
-1
TDaY esi keistas zmogus labai jau esi ta pati pasakes tai kam kartoti 100 kartu ta pati ? nu taip lebronas nera tas zmogus kuris butu saltu nervu paskutinem minutem/sekundem mesti paskutuni metima.Pasakei viena karta tai gal uztenka?
2012-01-08
Kam jus cituojat viens kita? susirasinekit ir viskas. Gi ir taip aisku be to citavimo..
2012-01-08
+2

Sakykim - Žaidėjas labai geras tris kėlinius, tada visiškas nulis ketvirtam. Ir žaidėjas kuris tiesiog geras tris kėlinius ir labai geras ketvirtam.

Who's better?
2012-01-08
-1

o Durant'as per vieną?......
2012-01-08
-1
kam jūs pisat prota tday dėl to LeBrono? Nei pakeisit ką nors, nei ką.