Kaukėnas: „Stengsiuosi pasveikti iki rinktinės stovyklų“ (audio)

2012-01-10 12:59
Karolis Tiškevičius, „BasketNews.lt radijas“
Rimantas Kaukėnas mano, kad jo patirtai traumai įtakos galėjo turėti ir psichologinis nuovargis
Rimantas Kaukėnas mano, kad jo patirtai traumai įtakos galėjo turėti ir psichologinis nuovargis
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Sunkią kairiojo kelio kryžminių raiščių traumą besigydantis Lietuvos rinktinės ir Sienos „Montepaschi“ klubo gynėjas Rimantas Kaukėnas šiuo metu treniruojasi netgi daugiau, nei būdamas sveikas. 

34 metų 192 cm ūgio gynėjas interviu „BasketNews.lt radijo“ laidai prisipažino pratyboms per dieną skiriantis net po 6-8 valandas. Operaciją atlikę medikai traumuoto kelio raiščius turėjo rekonstruoti pasinaudoję sveiko kelio girnelės raiščiais, todėl Kaukėnas specialiais pratimais privalo stiprinti abi kojas. 

Retai atvirus interviu dalijantis gynėjas „BasketNews.lt radijo“ laidai prisipažino norintis pasveikti iki nacionalinės komandos stovyklų ir vasarą prisidėti prie rinktinės. 

Kaukėnas negailėjo kritikos Tarptautinei krepšinio federacijai (FIBA), kuri nerodo iniciatyvos perdėlioti vasaros čempionatų tvarkaraščius – Italijos bei Ispanijos pirmenybėse iki liepos pradžios žaidžiantiems krepšininkams poilsio po sunkaus sezono praktiškai nelieka.

– Rimantai, ar trauma buvo labai skausminga? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Kaukėno.
– Skausmas truko gal pusę minutės, bet buvo labai apmaudu ir pikta, kad viską vėl reikės pradėti iš naujo – nebuvo aišku kaip praeis operacija. Panaši operacija man buvo atlikta prieš ketverius metus, todėl tikrai nebuvo linksma.

– Kuo ši kryžminių raiščių trauma skiriasi nuo tos, kurią patyrėte anksčiau?
– Prieš ketverius metus susižeidęs panašiai, bet šįkart operacija buvo sudėtingesnė. Medikams iš dešiniojo kelio girnelės teko išpjauti dalį raiščių ir juos implantuoti į kairįjį kelį.

– Lietuvos rinktinės gydytojas Vytenis Trumpickas mūsų laidai tvirtino, kad iki patirdamas traumą buvote kone geriausios sportinės formos per savo karjerą.
– Sunku pasakyti. Jaučiausi tikrai gerai ir mėgavausi žaidimu. Fiziškai jaučiausi geriausiai per pastaruosius metus, o dėl žaidimo tegul sprendžia žiūrovai ir treneriai.

– Ar yra galimybių, kad šį sezoną dar grįšite į aikštelę?
– Nenoriu prognozuoti ir užbėgti įvykiams už akių, nes viskas priklauso nuo to, kaip gis kelis, kaip apie jį susiformuos raumenys, ar nebus patinimų ir ką pasakys medikai. Kol kas tai neaišku.

– Ar pasveikus po tokios traumos verta rizikuoti savo sveikata ir vasarą paskirti rinktinei? Galbūt laikas pailsėti?
– Nesvarstau, verta ar ne. Kiekvienas žmogus turi apsispręsti pats, o jeigu jis nori žaisti, tada nei kalbų, nei abejonių nebelieka. Aš noriu rungtyniauti ir, kaip bebūtų, visomis jėgomis stengsiuosi pasveikti iki rinktinės stovyklų. Jeigu man pavyks tai padaryti, būsiu laimingiausias žmogus, jeigu ne – ką padarysi. Juk neisi į kampą ir neverksi.

– Ar šiuo metu treniruojatės?
– Dabar treniruotis tenka netgi daugiau, nei būdamas sveikas, o pratybos – dar sudėtingesnės. Tenka atlikti abiejų kojų pratimus, nes jų raumenys silpsta. Medikai operavo ir sveiką koją, todėl visą dieną – 6-8 valandas – atlieku banalius pratimus. Patikėkite manimi, tai tikrai atsibosta. 

– Ar tokioms traumoms turi įtakos įtemptas rungtynių tvarkaraštis, mažai atostogų ir netgi rinktinėje praleidžiama vasara?
– Tiesą sakant, man labai keista, kaip FIBA organizuoja visus turnyrus. Ispanijos ir Italijos čempionatai tęsiasi iki birželio pabaigos. Aš neįsivaizduoju, kada žmogus turi atsigauti ne tik fiziškai, bet, visų svarbiausia, psichologiškai. Aikštelėje turi būti pasiruošęs viskam, negali pavėluotai reaguoti, norėdamas tvarkingai nusileisti ant kojų. Bet kalbu ne tik apie apsisaugojimą nuo traumų.

Įsivaizduokite, jeigu paprastas žmogus dirbtų be atostogų ir vietoje 8 valandų, norėdamas tapti geru darbuotoju, jis plušėtų 12 valandų per dieną.

Man keista, kaip atsainiai į tai žiūri FIBA, kitos organizacijos ir netgi patys klubai. Kiekviena pusė stojasi piestu, jog privalai žaisti klube, vėliau atstovauti savo šaliai, o galiausiai krepšininkas ankščiau ar vėliau patiria traumą.

Žmogus visą laiką negali būti toks susikaupęs ir dėmesio koncentracija dingsta. Bet tai – mūsų darbas, mūsų duona. Turime žaisti, atiduoti sveikatą už tai, ką mylime, už tai, kur jaučiamės patriotai. Toks gyvenimas – visi turime vienodas sąlygas, tačiau turėtų būti kažkokios ribos. Ką padarysi, reikės toliau kovoti ir, jeigu viduje dega ugnis, judėti į priekį.

– Ar po ilgos reabilitacijos įmanoma grįžti į tokio lygio sportinę formą, kokią buvote įgijęs iki traumos?
– Viskas priklausys nuo kelio. Norint susigrąžinti geriausią sportinę formą, reikia žaisti aukščiausio lygio įtemptose rungtynėse. Treniruotės nepadės grįžti į tą ritmą, nes praktika rungtynėse – vienintelis būdas vėl demonstruoti gerą krepšinį. Jeigu kelis netins pradėsiu treniruotis su komanda, o vėliau – dalyvausiu rungtynėse. Tik kol kas neaišku, kada visa tai bus.

– Ar tai, jog traumas gydotės su Kšištofu Lavrinovičiumi, reiškia, jog turite daugiau laiko pabendrauti?
– Taip. Kiekvieną dieną individualius pratimus atliekame kartu, salėje drauge kilnojame svorius.

– Paguodžiate vienas kitą?
– (Juokiasi, – Red.) Ką čia priguosi. Kšištofas jau gerai juda, daug dirba ir, manau, kad greitai atsistos ant kojų. Ant „žaidybinių kojų“ (juokiasi, – Red.). Sakyčiau, linksmai sportuojame.

– Kaip pasikeitė „Montepaschi“ žaidimas, kai jūs abu iškritote iš rikiuotės?
– Manau, nelabai pasikeitė. Sienos ekipa visada turėjo ir turės daug krepšininkų, kurie gali pakeisti susižeidusius ar susirgusius. Ši komanda niekada nekomplektuojama taip, kad būtų priklausoma nuo vieno ar kito krepšininko. Sezonas yra ilgas ir įtemptas, nėra kada atsipūsti nei pajėgiame Italijos čempionate, nei Eurolygoje, nei nacionalinės taurės varžybose. „Montepaschi“ sukomplektuota taip, kad nekeistų savo braižo ir jo laikytųsi visą sezoną. Žinoma, kai vienu metu užklupo tiek traumų, taktiką reikėjo koreguoti, bet žaidimo braižas ir stilius nepasikeitė.

– Jonas Valančiūnas neseniai buvo išrinktas geriausiu 2011-ųjų Lietuvos krepšininku. Ar jums neatrodo, kad tokie rinkimų rezultatai nebuvo visiškai objektyvūs?
– Aš esu tik vienas, o jį rinko daugybė žmonių, kuriems iš šalies, tikriausiai geriau matyti. Jeigu jie taip nusprendė, vadinasi tokia pozicija yra objektyvi. Sutikčiau, kad jis populiariausias – tai faktas. Nežinau, kurią vietą jis užimtų mano geriausių krepšininkų sąraše. Jonas – tikrai geras žaidėjas, bet jei rinkčiau patį geriausią Lietuvos krepšininką, išskirčiau Ramūną Šiškauską, Liną Kleizą, Paulių Jankūną. Tų žaidėjų tikrai daug ir man sunku spręsti, kuris jų geriausias.

– Galbūt dabar turite daugiau laisvo laiko pasidairyti po Italiją?
– Laiko tam tikrai neturiu, nes pratimai ir reabilitacija mane tiesiog „pririšo“. Medikai neleidžia vaikščioti, galiu tik sėdėti, gulėti ir atlikti tokius pratimus, kurie kuo mažiau dirgina kelį ir nuo kurių jis netinsta. Tai yra svarbiausia, todėl stengiuosi laikytis režimo.

– Koks oras Italijoje, žinant, kad Lietuvoje kiek šaltoka?
– Čia šviečia saulė, temperatūra siekia 13 laipsnių šilumos, nesimato nė vieno debesėlio, oras tikrai geras ir malonus (juokiasi, – Red.). Vis dėlto aš pasiilgstu sniego ir šalčio, nes man tai patinka. Atvirai pasakysiu: labai to pasiilgstu.

– Galbūt vasarą turėjote galimybių persikelti į kurią nors lietuvišką komandą?
– Ne, jokių kalbų nebuvo. Bent jau aš apie tai nieko nežinau.

– Ar per šventes buvote grįžęs į Lietuvą?
– Buvau grįžęs porai dienų aplankyti šeimos ir giminių. Teko užsukti pas gydytoją Rimtautą Gudą, paklausiau, ką jis mano apie mano kelio reabilitaciją. Ką sakė? Įvertino gana neblogai, bet atlikti testus dar per anksti.

– Įdomu, kaip žiniasklaidos nepasiekė žinia, jog esate grįžęs?
– Žinote, aš nelabai mėgstu bendrauti su žurnalistais. Tik jums čia netyčia pavyko (juokiasi, – Red.).

– Ar stebint Eurolygos „Top 16“ burtų traukimo ceremoniją nesinorėjo patekti į vieną grupę su „Žalgiriu“ ir turėti galimybę dar kartą grįžti namo?
– Labai norėjosi, bet taip jau nutiko, kad kelsimės į Ispaniją.

– O kokį įspūdį palieka „Žalgiris“?
– Komanda rungtyniauja vis geriau. Nors prasidėjus sezonui ji turėjo sunkumų, tačiau tiek daug gerų krepšininkų turinti ekipa galų gale vis tiek suras savo žaidimą. Per pastarąjį mėnesį jau matėme – „Žalgiris“ pradeda žaisti tikrai labai gerą krepšinį.

– Žalgirietis Sonny Weemsas buvo netgi prasitaręs, jog nori iškovoti Eurolygos čempionų titulą. Ar jums tokie pasvarstymai atrodo realūs?
– Blogas tas kareivis, kuris nenori tapti generolu. Kiekvienas krepšininkas, treneris ir komanda nori laimėti Eurolygą. Gerai, kad jie taip galvoja, taip ir reikia mąstyti. Nusiteikus priešingai nėra ko eiti į „Žalgirį“ ar į kitas komandas. Jie šaunuoliai, jei taip save nuteikia ir į kiekvieną treniruotę eina su tokiomis mintimis. Manau, kad Kauno ekipa dar tikrai pagerins savo žaidimą.

Visas interviu su Kaukėnu:


Rodyti komentarus
Sveikatos , tau Rimai , tikras patriotas esi. Sveik , nes būsi labai reikalingas rinktinei !
2012-01-10
Atsakyti
as
ir kodel nepapuls?
2012-01-10
Atsakyti
abc
sveikatos sveikatos sveikatos kaukenui!

o kas link del rinktines,tai jau ne taip svarbu,geriau kad butu sveikata.o rinktine niekad neatnesa sveikatos.i londono olimpiada lietuva nepapuls.
2012-01-10
Atsakyti
as
svarbu ,kad jasikeviciaus neiimtu ,nes kemzurai jis trukdo treniruoti komanda ,o kaukenas super .labai gaila,kad susitraumavo.
2012-01-10
+1
Atsakyti
rytis
svarbu kad broliu ir songailos neimtu o toliau kaip jau kemzurai geriau
2012-01-10
+1
Atsakyti
Vienas geriausiu,bei stabiliausiu Lietuvos krepšininku. Pagarba šiam žmogui, šaunuolis :) Sveik Rimantai.
2012-01-10
+1
Atsakyti
Mindaugas
Kad rimtas valingas vyrukas,turetu spet suremontuot suluzusia koja ir but ready ant geguzes lost.

O kad rinktinei reik seno,kovu patikrinto kareivio beabejoniu nera.Visi matem 2011m vasara kas geriausias ir stabiliausias losejas musu rinktinej buvo.RIMAI LAIKYKIS,mes paprasti fanai nepamirstam zmoniu,kurie aukojasi del rinktines!

Geriausias lietuvos VYRU krepsininku 2011m buvo RIMANTAS KAUKENAS:

Geriausias eurobasket2011 ltu losejas

Italijos cempionas

Eurolygoj laimeta bronza ir vienas kertiniu MDP LOSEJU!

o ka ten nubalsavo 14-likiniai koks skirtumas...

Musu SG grandis Pocius-Kaukenas-Seibutis stipriausia rinktines grandi sudarytu...
2012-01-10
Atsakyti
Nesakau, kad Jonas blogas, bet šis veikėjas yra geriausias žaidėjas LIETUVOJE dabar :)
2012-01-10
+1
Atsakyti
– Galbūt dabar turite daugiau laisvo laiko pasidai
jo bl, zmogus jau pruies tai sake, kad treniruojasi dar daugiau nei iprastai, po 8 valandas per diena. ir vazineja po italija tuo paciu... filadelfijai
2012-01-10
Atsakyti
sveik rimantai reiks taves
2012-01-10
+1
Atsakyti
Sharas
to dd

O kada jis nesiverze? Kai del artimuju netekciu ir panasiu problemu negalejo zaist?
2012-01-10
Atsakyti
ddKeista, kazkaip prie karjeros saulelydzio Kaukenas i rinktine labai verztis pradejo :) Nu bet nk mldc, turetu but vienas is lyderiu.


O tu paprašyk mamos, kad ji tau rastų info, kodėl jis anksčiau nežaidė už rinktinę, gal nebus taip keista.
2012-01-10
-1
Atsakyti
Pagarba šiam krepšininkui.Rimas tikrai vienas geriausių Lietuvos krepšininkų.Tikrai norėtus jį pamatyti tikroje krepšinio šventėje - Olimpiadoje.:)
2012-01-10
+10
Atsakyti
gaila bet gal tu nebesvajok apie rinktine nemanau kad tu ten bereikalingas dar iskart po traumos gal reiktu labiau pasitreniruot ir pasiruos vienam is keliu paskutiniu sezonu
2012-01-10
-8
Atsakyti
Judgement10lt ir matot CSKAVilniaus „Lietuvos ryto“ gerbėjai šiandien turi puikią progą pigiau įsigyti bilietus į trečiadienį vyksiantį mačą tarp sostinės ekipos ir Maskvos CSKA.Tik šiandien nuo 14 iki 16 val. visi bilietai į rungtynes kainuos dvigubai pigiau. Bilietais prekiauja „Tiketa“.


ka tu cia reklamuoji? nieks neis y CSKA ir ryto varzybas nebent ateis zmones paziuret kai CSKA jsu ryta daris :D
2012-01-10
Atsakyti
Sveik Rimai ir lauksim griztant i rinktine:)
2012-01-10
+2
Atsakyti
va cia tai mldc zmogus
2012-01-10
+2
Atsakyti
Kad jis rinktinei gali būti naudingas, nekyla abejonių. Ir Eurobaskete gerai atrodė, ir Sienoje iki traumos buvo netgi labai solidus. Šnekėkit kiek tik norit, man jis pernai geriausiai iš lošiančių lietuvių atrodė. Būtų puiku, jeigu iš tikrųjų ne tik pasveiktų, bet ir suloštų tokiam lygyj, kokį rodė iki tos suš... traumos.
2012-01-10
+3
Atsakyti
dd
Keista, kazkaip prie karjeros saulelydzio Kaukenas i rinktine labai verztis pradejo :) Nu bet nk mldc, turetu but vienas is lyderiu.
2012-01-10
Atsakyti
Egaras
Gerbiu sy zmogu :)
2012-01-10
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 20

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.