2012 m. sausio 6-8 d. Wloclaweke (Lenkija) vyko III tarptautinis „Włocławek Cup“ turnyras, kuriame dalyvavo po keturias gim. 1996 m. ir gim. 1998 m. komandas. Abi Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos komandos –  Š.Marčiulionio KA II-PHILIPS (treneris Gintaras Razutis) ir Š.Marčiulionio KA I-HIMĖJA (treneris Edvinas Justa) tapo savo amžiaus grupių čempionėmis.

Š.Marčiulionio KA II-PHILIPS komandos krepšininkas Dominykas Bilčius tapo gim. 1996 m. naudingiausiu turnyro žaidėju, o Rūtenis Badikonis ir Tauras Rutkauskas išrinkti į simbolinį turnyro žaidėjų penketą.

Gim. 1998 m.  naudingiausiu turnyro žaidėju pripažintas Š.Marčiulionio KA I-HIMĖJA krepšininkas Vilius Žukas, o į simbolinį turnyro žaidėjų penketą pateko Edvinas Kucevičius ir Aistis Pilauskas.

Nors abi akademijos komandos tapo nugalėtojomis, jų kelias iki čempionų taurės buvo skirtingas. Š.Marčiulionio KA II-PHILIPS komanda, pirmą dieną minimaliu skirtumu pralaimėjusi GTK Gdynia komandai, kitas abejas rungtynes laimėjo. Kadangi trys komandos surinko po dvi pergales ir vieną pralaimėjimą, geresnis įmestų ir praleistų taškų santykis Razučio auklėtiniams lėmė pirmąją vietą.

Justos treniruojama komanda visa galva pranoko visas tris lenkų ekipas, todėl per tris turnyro dienas dar sužaidė ir dvejas rungtynes su metais vyresne TKM Włocławek komanda bei Lenkijos U14 rinktine, kurias sutriuškino didesniu nei 30 taškų skirtumu.

Gintaras Razutis: „Turnyras mums buvo naudingas ir sėkmingas. Visos trejos rungtynės buvo labai atkaklios ir vyko taškas į tašką. Kadangi pirmąjį mačą pralaimėjome vieno taško skirtumu, o paskutiniąsias laimėjome vienuolikos – mums atiteko pirmoji vieta. Labai džiaugiuosi, kad nugalėjo į šį turnyrą vykusi antroji komanda. Tikiuosi, kad mano auklėtiniai įgis daugiau pasitikėjimo, ir jiems geriau seksis MKL čempionato antrame rate. Šis laimėjimas mums džiugus ir, tikiuosi, geriau psichologiškai nuteiks komandą ateities kovoms. Tiesa, sužaidėme dar vienerias draugiškas rungtynes, kurias laimėjome didesniu nei 30 taškų skirtumu.“

Edvinas Justa: „Jau šį savaitgalį prasideda MKL čempionato antrasis ratas. „Włocławek Cup“ turnyras ir draugiškos varžybos buvo naudingi, nes pakartojome derinius, leidau pažaisti visiems žaidėjams. Turnyre dalyvavo ir antrosios komandos krepšininkų, todėl daug eksperimentavau žaidėjų sudėtimi. Stengiausi sustiprinti komandinį žaidimą. Džiaugiuosi, kad mums tai pavyko. Žaidimas su vyresniais ir stambesniais varžovais taip pat grūdino mano vaikinus. Turnyras buvo gerai organizuotas, žiūrovų susidomėjimas didelis, prizai – geri ir gražūs, todėl viskuo esame patenkinti.“

2012 m. sausio 6-8 d. Vilniuje vyko Europos jaunių krepšinio lygos čempionato (EYBL) U15 antrojo turo turnyras, kuriame gim. 1997 m. Š.Marčiulionio krepšinio akademijos pirmoji komanda, vadovaujama trenerio Gintaro Pociaus, užėmė pirmąją vietą. Antrojo EYBL U15 turo organizatoriai geriausiu komandos žaidėju išrinko Luką Kvedaravičių.

Pirmąją turnyro dieną Pociaus auklėtiniai susitiko su dviem stipriausiomis komandomis – praėjusių metų MKL čempionato prizininkėmis BS Klaipėda ir BS Vilnius. Abi jas įveikusi, antrąją turnyro dieną Š.Marčiulionio KA I-Čili ekipa netikėtai suklupo prieš geriausią estų komandą SK Audentas. Likusiose dviejose rungtynėse įveikę BC ToPo klubą iš Helsinkio ir R.P. United Rakvere iš Estijos, mūsų krepšininkai tapo ir Antrojo EYBL U15 turo nugalėtojais.

Apie EYBL U15 turnyro varžybas pasakojo komandos treneris Gintaras Pocius.

„Šio, antrojo EYBL U15 turo nugalėtojai ir prizininkai išaiškėjo tik po paskutiniųjų turnyro varžybų tarp BS Vilnius ir A. Sabonis BS komandų. Jei būtų nugalėję kauniečiai, tada trys komandos turėtų po vieną pralaimėjimą ir būtų skaičiuojamas jų tarpusavio įmestų ir praleistų taškų skirtumas. Kadangi laimėjo vilniečiai, tokio skaičiavimo nebuvo, ir pirma vieta atiteko mums, nes mes buvome įveikę antroje vietoje likusią BS Klaipėda komandą.

Pirmoji turnyro diena mums buvo sunki, nes tik po labai atkaklaus pasipriešinimo įveikėme BS Klaipėda ir BS Vilnius komandas. Antrąją dieną pasakiau savo auklėtiniams, kad žais visi, ne tik startinis penketas, kad reikia pažiūrėti, kas yra kas ne tik treniruotėse, bet ir varžybose. Sakiau, žaiskite, įrodinėkite varžybose, kokie jūs esate žaidėjai. Deja, atsarginiai žaidėjai šio nedidelio egzamino neišlaikė... Kitos dvejos rungtynės mums susiklostė geriau, man patiko ir antroji – jungtinė estų komanda, žaidusį gražų krepšinį. Šiame EYBL U15 ture mūsų komandoje geriausiai žaidė Gabrys Sadaunykas, Mykolas Dieninis ir Nedas Matulionis.“