Taškus lemiamomis minutėmis rinkusi Marina Solopova atvedė Saint Amando „Hainaut Basket“ ekipą į pergalę pirmose „FIBA Europe“ taurės aštuntfinalio rungtynėse. Lietuvės komanda išvykoje 69:63 (17:15, 17:19, 16:20, 19:9) nugalėjo Namiūro „Dexia“ krepšininkes iš Belgijos ir prieš atsakomąjį mačą įgijo 6 taškų pranašumą.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui aikštės šeimininkės buvo įgijusios 4 taškų pranašumą (56:52), tačiau jo išlaikyti nesugebėjo. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 4 minutes į aikštę nuo suolo grįžusi Solopova išprovokavo pražangą ir baudų metimais išlygino rezultatą (61:61).

Netrukus lietuvaitė dvitaškiu išvedė savo komandą į priekį, o kroatė Petra Stampalija padėjo prancūzėms susikrauti 6 taškų persvarą. Tuo tarpu šeimininkės pusketvirtos minutės nesugebėjo pelnyti taškų ir patyrė nesėkmę.

Net 38 minutes aikštėje praleidusi Solopova iš viso pelnė 21 tašką (5/5 dvitaškių, 2/11 tritaškių, 5/6 baudų), atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas, 1 sykį suklydo, 2 kartus prasižengė ir surinko 24 naudingumo balus.

„Dexia“: Stephanie Dubuc 12, Chandrea Jones 11 (7 atk. kam.), Laurence Van Malderen 11.

„Hainaut Basket“: Marina Solopova 21, Amisha Carter 16 (15 atk. kam.), Petra Stampalija 15.

Atsakomasis aštuntfinalio mačas sausio 18 dieną bus žaidžiamas Saint Amande.