Pirmadienį Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) buvo sužaistos septynioliktojo turo rungtynės. Daugiausiai dėmesio šią savaitę sulaukė per „5 kanalą“ tiesiogiai transliuotos Kauno komandų derbio rungtynės, kuriose po atkaklios kovos pergalę iškovojo KTU krepšininkai.

Lyderiai pralaimėjo Kauno derbį

Namų teisėmis žaidusi Kauno technologijos universiteto (KTU) komanda pateikė studentų lygai dar vieną staigmeną rezultatu 108:101 (19:21, 28:24, 24:26, 37:30) įveikdami absoliučiu lyderiu buvusį Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) dvyliktuką.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo VDU krepšininkai, kurie išsiveržė į priekį 5:0, tačiau netrukus KTU komanda išlygino rezultatą ir persvėrė jį savo naudai 9:7. Likusį kėlinuko laiką vyko atkakli kova, nė vienai komandai nepavyko išsiveržti į priekį didesniu nei 4 taškai skirtumu. Kėlinukas baigėsi VDU pirmaujant 21:19.

Antrąjį kėlinuką KTU ekipa pradėjo išlygindama rezultatą, o sėkmingai apsigynusi pataikė tritaškį (24:21). VDU krepšininkams pavyko susigrąžinti pranašumą (25:24), bet KTU krepšininkai ir vėl persvėrė rezultatą savo naudai bei išlaikė iniciatyvą savo rankose iki paskutinės kėlinuko minutės. Kada VDU auklėtiniai išsiveržė į priekį 45:41, bet KTU ekipa per mažiau nei pusę minutės ne tik išlygino rezultatą, tačiau ir po taiklaus Vytenio Jasikevičiaus tritaškio išsiveržė į priekį 47:45.

Apylygė kova tarp komandų vyko ir trečiojo kėlinuko metu. Gavęs penktąją pražangą aikštelę buvo priverstas palikti Darius Šilinskis, kuris už repliką teisėjui buvo nubaustas ir technine pražanga bei diskvalifikuotas iš aikštelės. Netrukus penktąją pražangą gavo ir kitas žalgirietis Jonas Mačiulis. Po trijų kėlinukų rezultatas buvo lygus – 71:71.

Įtampa dar labiau padidėjo paskutiniame ketvirtyje. Sužaidus pusę kėlinuko VDU krepšininkai pirmavo 87:84, tačiau V.Jasikevičiaus vedina KTU komanda likus trims minutėms iki kėlinuko pabaigos persvėrė rezultatą savo naudai 89:87. Likus žaisti dviems minutėms KTU ekipa pirmavo jau aštuonių taškų skirtumu 98:90. VDU krepšininkai ėmė spausti šeimininkus po visą aikštelę, tačiau Martynas Motiejaitis pataikė tritaškį ir padidino KTU persvarą iki 9 taškų (101:92).

Tuoj pat tritaškiu atsakė Mantas Kalnietis, bet pražangomis stabdomi KTU krepšininkai atakavo taikliai ir iškovojo aštuntąją pergalę šį sezoną. Tai leido KTU ekipai įsitvirtinti ketvirtoje turnyro lentelės vietoje, tuo tarpu trečiąjį pralaimėjimą patyrusią VDU komandą pasivijo šiauliečiai.

Daugiausiai taškų KTU komandai pelnė LSKL sezono rezultatyvumo rekordą pasiekęs Vytenis Jasikevičius, pelnęs net 40 taškų (4/8 dvitaškių, 5/5 tritaškių, 17/18 baudų, 6 atk. kam, 9 išpr. praž.). Jam gerai talkino 32 taškus surinkęs Martynas Motiejaitis. Po 12 taškų pelnė Mindaugas Stropus ir Airidas Nutautas.

VDU komandoje rezultatyviausiai žaidė žalgirietis Mantas Kalnietis, surinkęs 29 taškus (8 išpr. praž.), 16 pridėjo Jonas Mačiulis, po 11 – Ridas Globys ir Arūnas Krivonis, 10 – Paulius Počiuipa (8 atk. kam.). Nenaudingai žaidęs „Žalgirio“ „centras“ Darius Šilinskis savo komandai per 16 minučių pelnė 2 taškus.

Abi komandos surinko net 68 pražangas, iš jų 42 - VDU komandos sąskaitoje. Dėl išnaudotų pražangų limito aikštelę buvo priversti palikti trys KTU ir penki VDU krepšininkai.

Šiauliečiai nugalėjo pedagogus

Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkai, visas rungtynes atkakliai priešinęsi Šiaulių universiteto (ŠU) komandai turėjo pripažinti svečių pranašumą 85:88 (30:30, 16:23, 16:16, 23:19).

Nuo pat susitikimo pradžios aikštelėje dominavo greitas krepšinis. Po pirmųjų penkių minučių dviženklį pranašumą įgijo ŠU krepšininkai, tačiau ketvirtis baigėsi lygiu rezultatu 30:30. Atkakliai ekipos kovojo ir antrąjį dvikovos kėlinuką, tačiau sėkmingiau pabaigą sužaidę svečiai išėjo ilsėtis pirmaudami 53:46. Po didžiosios pertraukos situacija aikštelėje nepasikeitė – šeimininkai neleido priešininkams didinti persvaros, o patys nesugebėjo išnaudoti palankių momentų.

Po trijų kėlinukų šiauliečiai pirmavo 69:62. Intriga atsirado rungtynėms artėjant į pabaigą. Likus žaisti minutę, ŠU krepšininkai turėjo minimalų pranašumą 86:85, tačiau šeimininkams nepavyko persverti rezultato savo naudai ir rungtynes jie pralaimėjo 85:88.

Rezultatyviausiai šeimininkų komandoje žaidė Rolandas Vaičius, pelnęs 36 taškus (12 atk.kam.), Darius Griškėnas pridėjo 23 (9 atk. kam.), o Tadas Šablinskas – 11 (9 atk.kam.).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausi buvo „Šiaulių“ krepšininkai – Artūras Jomantas pelnė 20 taškų (5 per.kam.), Vaidas Pauliukėnas – 17, o Šarūnas Vėlius – 15 (12 atk.kam.).

LKKA įveikė autsaiderius

Lietuvos kūno kultūros akademija (LKKA) komanda Kauno sporto halėje iškovojo vienuoliktąją pergalę rezultatu 77:66 (24:14, 21:18, 14:23, 18:11) nugalėjusi Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkus iš Vilniaus.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkų komanda, išsiveržusi į priekį 22:11. Tuo metu vienintelis svečiams taškų pelnęs krepšininkas buvo Gintaras Leonavičius. Ketvirtį LKKA ekipa baigė pirmaudama 24:14. Antrąjį kėlinuką svečiai pradėjo aktyviau ir po G.Leonavičiaus tritaškio sumažino atsilikimą iki 5 taškų (28:33). Vis dėlto vėliau atsipalaidavo ir prieš didžiąją pertrauką šeimininkų pranašumas pasiekė trylika taškų (45:32).

Nuo pat trečiojo kėlinuko pradžios MRU auklėtiniai aktyviau gynėsi ir leido varžovams pelnyti tik 11 taškų, patys pelnydami 18 ir sumažindami atsilikimą iki keturių taškų (59:55). Vis dėlto paskutiniame kėlinuke intrigos sukurti nepavyko. Prastai pataikę MRU krepšininkai nesugebėjo išnaudoti dėkingų situacijų ir patyrė dvyliktąjį pralaimėjimą šį sezoną 77:66.

Rezultatyviausiai LKKA ekipos gretose žaidė 17 taškų pelnęs Karolis Marcinkevičius, 13 – Marius Vansavičius, 12 – Povilas Šakinis (8 atk. kam., 5 rez. perd.), po 10 – Raimundas Danys (8 atk. kam.) ir Vidmantas Sragauskis.

MRU komandoje sunkiai sustabdomas buvo Gintaras Leonavičius, pelnęs 31 tašką (6 atk. kam., 5 per. kam.). Mindaugas Galinis pridėjo 8 taškus (4 blk.).

LŽŪU šventė pergalę paskutinėmis sekundėmis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) krepšininkai po atkaklios kovos rezultatu 76:79 (22:22, 14:12, 20:17, 20:28) turėjo pripažinti priešininkų iš Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) komandos pranašumą.

Nuo pat rungtynių pradžios aikštelėje vyravo apylygis žaidimas. Po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo lygus 22:22. Antrąjį kėlinuką kiek geriau žaidė VGTU komanda, kuriai prieš išeinant ilsėtis pavyko persverti rezultatą savo naudai 36:34. Po didžiosios pertraukos VGTU ekipa paspartino tempą ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo 5 taškų pranašumą (56:51). Rungtynių kulminacija įvyko iki mačo pabaigos likus 4 sekundėms. Taiklų tolimą metimą pataikė Modestas Šidlauskas ir persvėrė rezultatą savo naudai (77:76). Po to šeimininkai dar prarado kamuolį ir leido svečiams padidinti pranašumą 79:76.

Rezultatyviausiai VGTU komandos gretose žaidė Vytautas Šarakauskas, pelnęs 28 taškus (20 atk. kam.), Povilas Mackevičius pridėjo 19, o Martynas Girnius – 14 taškų (4 rez. ped.).

Nugalėtojų komandoje lemiamo metimo autorius M.Šidlauskas surinko 22 taškus, Edvardas Vetrenka – 20 (4 rez. perd.) ir Povilas Stasiulionis – 11.