Praėjusią naktį NBA pirmenybėse rungtyniavo abu krepšininkai iš Lietuvos. Visgi jie nepademonstravo nieko įspūdingo, o jų ekipos patyrė nesėkmes.

Po 10 rungtynių pertraukos aikštėje pasirodė Arvydas Macijauskas, tačiau Naujojo Orleano/Oklahomos „Hornets“ išvykoje 80:104 (31:27, 21:28, 16:29, 12:20) buvo sutriuškina Jutos „Jazz“ krepšininkų.

Trečiojo kėlinio viduryje „Jazz“ pelnė 12 taškų be atsako ir po Andrejaus Kirilenkos dėjimo ekipas skyrė solidus 16 taškų skirtumas – 76:60. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Hornets“ deficitas siekė jau 20 taškų.

Supratęs, kad pergalės nebepasieks, „Hornets“ treneris likus kiek mažiau nei 6 minutėms į aikštę išleido A.Macijauską. Tačiau jis prametė abu dvitaškius metimus ir niekuo nepasižymėjo. Tai buvo pirmasis A.Macijausko mačas nuo kovo 1 dienos rungtynių.

„Jazz“: Carlosas Boozeris 21 taškas, Deronas Williamsas 20, Mehmetas Okuras 18, Mattas Harpingas 15 (11 atk. kam.), Andrejus Kirilenka 13 (8 rez. perd., 5 blk.).

„Hornets“: Rasualas Butleris 15, Speedy Claxtonas 13, Chrisas Paulas 11 (7 rez. perd.), Kirkas Snyderis, P.J.Brownas ir Lintonas Johnsonas po 10.

•

Aikštėje pasirodė ir Šarūnas Jasikevičius, o jo Indianos „Pacers“ klubas išvykoje 91:96 (29:28, 24:14, 18:29, 20:25) nusileido Majamio „Heat“ krepšininkams.

Prie pergalės įspūdingai prisidėjo Shaquille'as O'Nealas, kurio taiklūs baudų metimai leido „Heat“ klubui laimėti. Antroje mačo pusėje Shaqas pataikė 8 baudas iš 11.

Nors prasidedant lemiamam kėliniui rezultatas buvo lygus 71:71, dvikovos pabaigoje Dwyane'as Wade'as pataikė iš toli, Wayne'as Simienas įmetė abu baudos metimus, o Sh.O'Nealas per paskutines dvi minutes pelnė 5 taškus ir įtvirtino sėkmę.

Iki mačo pabaigos likus 51 sekundei šeštąją pražangą gavo „Pacers“ puolėjas Jermaine'as O'Nealas. Jį pakeitė lietuvis Š.Jasikevičius, kuris per mažiau nei minutę ties visais savo staritsikos stulpeliais paliko nulius.

„Heat“ ekipai laimėti nesutrukdė net tai, kad antrajame kėlinyje iš aikštės buvo pašalintas puolėjas Udonis Haslemas. Krepšininkas po konflikto su J.O'Nealu užsidirbo techninę pražangą, o už ginčus su teisėjais buvo nubaustas ir antrąja - diskvalfikacine pražanga.

„Heat“: Shaquille'as O'Nealas 23 (11/14 baudų, 11 atk. kam.), Dwyane'as Wade'as 22, Jasonas Williamsas 18, Antoine'as Walkeris 11.

„Pacers“: Stephenas Jacksonas 22, Predragas Stojakovičius 19, Jermaine'as O'Nealas 17, Jamaalas Tinsley 10.