Mindaugas Katelynas: "Galimybių patekti į NBA yra"

2005-04-14 07:40
Jonas Miklovas, "BasketNews.lt" koresp.

Mindaugo Katelyno pavardę mokosi tarti stipriausių Pasaulio krepšinio klubų skautai. Viesulu į Amerikos krepšinio padangę įskriejęs 22 metų alytiškis po sėkmingos sezono pabaigos buvo pakviestas dalyvauti "Portsmouth Invitational" (geriausių NCAA ketvirtakursių) turnyre, kur susilaukė keleto NBA klubų dėmesio.

Į gilias tradicijas turintį "Portsmouth Invitatational" turnyrą kasmet pakviečiami 64 talentingiausi NCAA universitetus baigę krepšininkai. Tarp išrinktųjų patekęs M.Katelynas išnaudojo savo šansą per trejas turnyro rungtynes 205 cm ūgio puolėjas pelnė 40 taškų (vid. 13,3), atkovojo 29 kamuolius (vid. 9,7), o dvitaškius ir tritaškius mėtė 51% taiklumu (19/37). Tokie rezultatai krašto puolėjui garantavo vietą tarp 10 geriausių turnyro krepšininkų.

M.Katelyno pavardė Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) vis garsiau pradėta linksniuoti kovo mėnesį, po NCAA Pietinės konferencijos pusfinalio rungtynių. Jose alytiškis pelnė 18 taškų, atkovojo net 21 kamuolį ir atvedė "Chattanooga Mocks" į finalą.

"Mocks" laimėjo ir finalą, o M.Katelynas buvo išrinktas į simbolinę konferencijos turnyro rinktinę ir pripažintas naudingiausiu turnyro krepšininku.

Po šių titulų atėjo eilė dar vienam laimėjimui, išgarsinusiam M.Katelyną visoje Amerikoje. 205 cm sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje rungtyniaujantis lietuvis laimėjo NCAA dėjimų varžybas, nurungęs 7 juodaodžius varžovus.

"BasketNews.lt" supažindina savo skaitytojus su naujausia Lietuvos krepšinio pažiba.

Mintys apie Ameriką - nuo 14 metų

Mindaugai, kada ir kur pradėjote mokytis krepšinio paslapčių?
Krepšinio treniruotes lankyti pradėjau, atrodo, trečioje klasėje, Alytaus Sporto mokykloje, pas trenerį Gintarą Kručkauską. Nors prieš tai bandžiau laimę rankinio aikštelėje, tačiau pasirinkau krepšinį.

10 klasėje mečiau krepšinio treniruotes, tačiau labai gero draugo Mariaus Pociukonio (dabartinis "Alitos" gynėjas - aut. past.) dėka vėl sugrįžau ir, kaip matote, klaidos nepadariau.

Atstovaudamas Alytaus krepšinio mokyklai, jau nuo 14 metų pradėjau galvoti, kad turiu šansų išvažiuoti žaisti ir mokytis į Ameriką. Dvejus metus iš eilės laimėjome Lietuvos krepšinio mokyklų čempionatą, buvau pripažintas geriausiu krašto puolėju, o paskutiniaisiais metais laimėjome ir Lietuvos krepšinio C lygos pirmenybes, kur varžėmės su vyresniais varžovais.

Kas pastūmėjo išvykti į JAV?
Mūsų rungtynes keletą kartų stebėjo agentai iš Amerikos. Vienam iš jų pasakiau, kad noriu išvykti į JAV. Netrukus pradėjau gauti pasiūlymus iš Amerikos mokyklų.

Tačiau norint žaisti pirmajame NCAA divizione, reikėjo išlaikyti ACT testą. Nieko nežinodamas apie šį testą, išvykau jo laikyti į Varšuvą. Rezultatų sulaukiau mėnesiu vėliau nei buvo žadėta, o ir testo rezultatai nenudžiugino neišlaikiau. Trūko vieno taško. Tai reiškė, kad negalėsiu žaisti pirmajame divizione, nes perlaikyti testą buvo per vėlu.

Visgi radau išeitį išvykau į "Eastern Utah" koledžą, kurio ekipa žaidė žemesniame divizione.

Kaip atsidūrėte "Chattanooga" universitete?
Po dvejų metų, praleistų Jutos universitete, turėjau galimybę pereiti į "Chattanooga". Prieš man atvažiuojant, "Mocks" trejus metus iš eilės žaidė konferencijos finaluose, todėl žinojau, kad tai stipri komanda. Patiko šio universiteto klubo treneriai, graži arena. Be to, Tenesio valstija labiau nei Juta primena Lietuvą.

Apsiprasti naujame universitete nebuvo sunku, nes čia mokėsi dar du sportininkai iš Lietuvos bėgikai Gediminas Banevičius ir Linas Šalkauskas. Jie supažindino su viskuo. Iki tol pats jau trejus metus gyvenau Amerikoje, todėl nebuvo sunkumų prisitaikant.

Amerikoje populiaresnis nei Lietuvoje

Kaip manote, kodėl krepšinio sirgaliai Lietuvoje apie Jus išgirdo tik šiemet?
Turbūt todėl, kad spaudos dėmesio daugiau gauna garsias krepšinio mokyklas, tokias kaip Š.Marčiulionio ar A.Sabonio, baigę krepšininkai. Be to, į Ameriką išvažiavau savo pastangomis.

Kaip manote, ar po dėjimų konkurso JAV esate populiaresnis nei Lietuvoje?
Amerikoje tikrai esu populiaresnis nei Lietuvoje. Įdomiausia, kad žmonės labiau diskutuoja apie pergalę dėjimų konkurse ir visiškai pamiršta, kad mūsų komanda laimėjo Pietinės konferencijos varžybas, o aš buvau komandos lyderis pagal pelnytus taškus ir atkovotus kamuolius.

Be to, buvau išrinktas į turnyro simbolinį penketuką, pripažintas naudingiausiu žaidėju. Šie apdovanojimai man daug saldesni.

Ar "Chattanooga" universiteto pergalė yra didžiausia Jūsų karjeroje?
Be abejo, Pietinės konferencijos čempionų žiedai yra didžiausias mano pasiekimas. Ketverius metus laukiau šio momento ir kai tai įvyko, maždaug savaitę negalėjau atsitokėti.

Kitas didelis pasiekimas pergalė prieš Tenesio universitetą. Mūsų komanda prieš juos nebuvo laimėjusi nuo 1924 metų, todėl tai buvo labai įsimintina.

"Žinojau, kad bent pusę juodaodžių išsiųsiu namo"

Dėjimų į krepšį konkurse nusprendėte dalyvauti pats, ar gavote kvietimą?
Šiame konkurse dalyvauti norėjau jau nuo praėjusių metų. Šiemet liepiau treneriams paskambinti į NCAA būstinę ir išsiaiškinti dalyvių priėmimo procedūrą. Paaiškėjo, kad reikėjo tik nusiųsti filmuotą medžiagą su mano dėjimais. Kai komisija juos pamatė, iškart buvau priimtas.

Ar tikėjote, kad galite įveikti 7 juodaodžius?
Nežinojau, ar visus įveiksiu, bet kad bent pusę išsiųsiu namo, buvau tikras. Iš vietos į aukštį pašoku 94 centimetrus, įsibėgėjęs 107 cm.

Tokį šuolį paveldėjote, ar viską lėmė darbas?
Esu šoklus iš prigimties, bet treniruotėse ir stovyklose įdėjau tikrai nemažai darbo, tobulindamasis jį dar labiau. Kieme esu ne vieną lanką nulaužęs (šypsosi).

"Galimybių patekti į NBA yra"

Ar po tokių laimėjimų nustebino kvietimas į "Portsmouth Invitational" turnyrą?
Agentai man jau sezono viduryje sakė, kad jei ir toliau taip žaisiu, būsiu pakviestas, todėl manęs tai nenustebino.

Kaip įvertintumei savo pasirodymą?
Mano manymu, pasirodžiau gan gerai. Daugelis agentų buvo nustebę ir klausė: "Iš kur šitas jaunuolis išlindo, kodėl mes iki šiol nieko apie jį nežinojome?"

Kaip po tokių kalbų vertinate savo galimybes žaisti NBA?
Nesu tas, kuris mėgsta spėlioti apie ateitį, tačiau galimybių patekti į NBA tikrai yra. Nedaug, bet yra. Po stovyklos konkrečių pasiūlymų negavau, tačiau jau buvau susitikęs su Jutos "Jazz" ir Šarlotės "Bobcats" atstovais.

Kokie artimiausi M.Katelyno planai?
Pirmiausia reikia pabaigti mokslus. Iki vasaros dar planuoju priaugti kiek svorio, sustiprėti fiziškai. Tikiuosi būti pakviestas į stovyklą Čikagoje, kuri vyksta prieš NBA naujokų biržą.


Rodyti komentarus
1 2  »
2017-01-19 08:52
alex
Là một trong những dòng máy photocopy có giá tốt nhát cũng như nhiều tính năng nhất hiện nay

http://haiminhco.com.vn/may-photocopy-to...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-01-19 08:51
alex
Yếu sinh lý là một thuật ngữ ám chỉ sinh lý hay “bản lĩnh” đàn ông của nam giới bị suy giảm, khiến nam giới không hoàn thành nhiệm vụ chốn phòng the và không thỏa mãn được bạn tình khi quan hệ. Yếu sinh lý ở nam giới bao gồm các chứng

http://dongyhuynhtantrieu.com/thuoc-dong...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-12 11:04
moet36
dẫn theo như là đái đường suy giảm tác dụng tuyến thượng thận ung thư phì đại tiền http://dongyhuynhtantrieu.com/cach-quan-... liệt tuyến mãn tính phải là chủ đề khá
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-05-10 15:10
lopo
man atrodo jis 2012-2013 m sezone los uz ryta
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-17 18:36
Ale Jonukas kokius naglus zvaigzdukus kalbina:)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-17 13:55
Jei patektu kas yra neymanoma tai y bobacts ir lostu po 2 min. nevirsytu 3 minuciu zaidimo ir susirinktu 3 prazangas :)
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2005-04-16 15:05
Manau Katelynas jei patektu i NBA tikrai gautu daugiau lost nei Andriucha...
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2005-04-15 20:45
Galu gale kas yra treneris? Skautai, kurie mate Andriuha keliskart, ar Sireika? Niekas netvirtina, kad visi iskart keis nuomone apie Martyna del vieno SIreikos interviu, taciau "Galvoji ten kam nors rupi, ka kazkoks Sireika ka sako" yra nusisnekejimas.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-15 10:09
run
Slamdunk, kame bukumas? Manai, kad visokie NBA skautai, kurie ima Adriuxa i NBA neturi savo nuomones ir klausosi ka Sireika sako, ir delto nukentes Andriuskeviciaus vieta draftuose? Pats tu bukas, jei taip manai.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-14 21:06
"Galvoji ten kam nors rupi, ka kazkoks Sireika ka sako ir visi skaito. http://www.hoopshype.com/draft .htm <- cia Andriuxa pirmas. "
ne komentaras,o bukumo virsune.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-14 20:10
Is sio bahurelio gal ir nulypdys kazka,svarbu ,kad tik pas gera treneri papultu!Tik kad nesusirgtu Ilgausko liga,nes jam tik bapkes galvoj-rinktine...poxui!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-14 19:39
run
Liutas cia vaikiskai pasakiai. Prisiskaite :))) Galvoji ten kam nors rupi, ka kazkoks Sireika ka sako ir visi skaito. http://www.hoopshype.com/draft .htm <- cia Andriuxa pirmas.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-14 18:58
cia ash apie andriuskeviciu jei kas nesuprato... ;)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-14 18:56
hmmm..... jam gi budavo dar gal pries metus beveik prognuozuojamas 1-2 saukimas, bet dbr jau amerikonai prisiskaite kaip neigiamai ji vertina pats treneris ir visi sirgaliai ji paims gerokai zemesniu nr...gaila... ash taip pat manau kad jis idiotas, bet gaila to, kad turejom sansa turet leituvi pasaukta pirmu numeriu, arba trejetuke, o dbr jauciu kad numusem ji labai zemai :/
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-14 18:03
Sireika on Martynas Andriuskevicius :D
http://www.draftcity.com/dcdai ly.php?p=268
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-14 17:36
to Player:
aishku kad jie debilai , ir LKL stipresne uz NBA
ash pilnai suprantu tai, kad nbadraft.net andriuskeviciui yra 2 saukimas, kaikas ta supras tik tada, kai ISMOKS SKAITYTI : NBA ZAIDEJAI SAUKIAMI NEPAGAL TAI KAIP JIE ZAIDZIA DABAR, O PAGAL JU ATEITIES PERSPEKTYVAS!!!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-14 17:24
Isties gan nezinomas buvo, o taip greitai isgarsejo... Sekmes jam!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-14 16:47
Man labai idomu, ar tie patys nbadraft.net ir draftcity.com i tuos sarasus deda visus zaidejus...? Kiek pastebejau draftcity.com yra kleiza ir tikrai nemanau, kad jis padave paraiska. galetu dabar idet tik tuos, kurie jau paraiskas pateike...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-14 16:32
o sasiskai tai net 8 saukima prognozuoja, debilai tie amerikeciai
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-14 15:06
www.draftcity.com/viewarticle. php?a=150 apacioj apie Katelyna, po antru Portsmouth rungtyniu, kai pelne 17 ir atkovojo 10. autorius drasiai ji vadina atletiskiausiu kada nors matytu europieciu
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 28

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas