Šį sezoną Europos krepšinio klubuose rungtyniauja daugiau nei 70 lietuvių. Užsienyje rungtyniauja visi 12 lietuvių, 2003 metais tapusių Europos čempionais. Norėdami Jus informuoti apie daugumos lietuvių pasirodymus Europos arenose, kas savaitę pateikiame apžvalginę naujieną apie Lietuvos krepšininkų pasirodymus užsienio šalių pirmenybėse.

Čekija

Eilinę pergalę Čekijos pirmenybėse iškovojo Nymburgo ČEZ ekipa. Ji išvykoje 95:76 nugalėjo Dėčino BK krepšininkus.

Gintaras Einikis šioms rungtynėms registruotas nebuvo.

ČEZ, turinti 28 pergales ir 3 pralaimėjimus, užima 1-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Slovakija

Nesėkme Slovakijos pirmenybių ketvirtfinalį pradėjo Nitros „Casta SPU“ ekipa. Lietuvį savo gretose turintis klubas namie 68:78 (16:13, 19:22, 15:20, 18:23) nusileido Spisko „Nova Ves“ krepšininkais, kurie serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Darius Dimavičius šioms rungtynėms registruotas nebuvo.

Vengrija

10-ąją pergalę Vengrijos pirmenybėse iškovojo Šolnoko „Olaj“ ekipa. Du lietuvius savo gretose turintis klubas namie 72:59 nugalėjo Pakšo „Atometomu“ krepšininkus.

Andrius Jurkūnas per 33 minutes pelnė 12 taškų (3/5 dvitaškių, 2/6 tritaškių), atkovojo 7 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau 2 kartus suklydo ir 4 kartus prasižengė.

Donatas Sabaliauskas per 35 minutes surinko 4 taškus (1/2 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo ir perėmė po 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei 1 kartą pažeidė taisykles.

„Olaj“ ekipa, turinti 10 pergalių ir 12 pralaimėjimų, užima 9-ąją turnyrinės lentelės vietą.

•

Dar vieną nesėkmę Vengrijoje patyrė Mindaugo Kalvelio Sombathėjaus „Falco“ ekipa. Ji išvykoje 66:82 nusileido Pėčo EXPO krepšininkams.

Kalvelis per 27 minutes pelnė 8 taškus (4/10 dvitaškių, 0/1 tritaškio), atkovojo 10 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau 4 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

„Falco“ klubas, turintis 9 pergales ir 13 pralaimėjimų, turnyrinėje lentelėje žengia 11-oje vietoje.

•

11-ajį pralaimėjimą Vengrijos pirmenybėse patyrė Kopašvaro „Klima-Vill“ ekipa. Lietuvį savo gretose turintis klubas išvykoje 85:91 turėjo pripažinti Kečkemeto „Univer KSE“ krepšininkų pranašumą.

Sėkmingai šiose rungtynėse rungtyniavo Kęstutis Marčiulionis. Lietuvis per 30 minučių pelnė 20 taškų (4/5 dvitaškių, 3/9 tritaškių, 3/3 baudų), atkovojo 5 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, tačiau 4 kartus suklydo ir 5 sykius prasižengė.

Kopašvaro ekipa, turinti 11 pergalių ir tiek pat pralaimėjimų, užima 8-ąją turnyrinės lentelės vietą.

•

Eilinį pralaimėjimą patyrė Valdo Kaukėno Budapešto „Ujbuda“ ekipa. Ji išvykoje 76:94 pralaimėjo Šoprono „Sordogok“ krepšininkams.

Lietuvis per 18 minučių pelnė 2 taškus (1/1 dvitaškio, 0/2 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau 2 kartus suklydo ir 1 kartą prasižengė.

„Ujbuda“ klubas, iškovojęs vos 5 pergales ir patyręs 17 pralaimėjimų, užima paskutiniąją – 14-ąją vietą.

•

Sėkmingas Nerijaus Lisausko žaidimas jo ekipai pergales neatnešė. Dombovaro „Gunaras KC“ ekipa išvykoje 76:80 nusileido Nyredhazos „Maro-Carma“ krepšininkams.

Lietuvis per 35 minutes pelnė 20 taškų (6/8 dvitaškių, 8/9 baudų), atkovojo 9 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 varžovo metimą, tačiau 4 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Dombovaro ekipa, turinti 7 pergales ir 15 pralaimėjimų, užima 12-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Vokietijos antroji Bundeslyga

11-ąją pergalę antroje Vokietijos Bundeslygoje iškovojo Kukhafeno „BasCats“ ekipa. Ji namie 68:61 (13:9, 21:14, 18:23, 16:15) nugalėjo Eseno ETB krepšininkus.

Nugalėtojams Benas Matkevičius per 34 minutes pelnė 15 tašku (2/2 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 8/9 baudų), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, tačiau 4 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Audrius Maneikis per 11 minučių surinko 3 taškus (1/4 dvitaškių, 1/1 baudos), atkovojo 2 kamuolius, tačiau 2 kartus suklydo.

Marius Žemaitis per 24 minutes įmetė 2 taškus (1/1 dvitaškio, 0/3 tritaškių), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau 3 kartus suklydo ir 1 kartą prasižengė.

„BasCats“ ekipa, turinti 11 pergalių ir 14 pralaimėjimų, užima 9-ąją turnyrinės lentelės vietą.