LKL pakeitė „Oro karaliaus“ konkurso taisykles (audio)

2012-01-14 15:03
Karolis Tiškevičius, „BasketNews.lt radijas“
Šiais metais LKL „Žvaigždžių dienos“ dėjimų konkurso dalyviai rengdami pasirodymus suteiks daugiau laisvės fantazijai
Šiais metais LKL „Žvaigždžių dienos“ dėjimų konkurso dalyviai rengdami pasirodymus suteiks daugiau laisvės fantazijai
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Šiais metais Klaipėdoje vyksiančios Lietuvos krepšinio lygos (BEKO LKL) „Žvaigdžių dienos“ šventės „Oro karaliaus“ konkurse žiūrovai turėtų išvysti kur kas išradingesnių dėjimų. 

LKL varžybų direktorius Tomas RimkusBasketNews.lt radijo“ laidoje tvirtino, kad lyga pasimokė iš praeities klaidų ir šiemet konkurso dalyviams leis atlikti po kelis bandymus. 

Ankstesniuose konkursuose „Oro karaliaus“ titulo siekę krepšininkai pusfinalyje ir finale turėdavo po vieną bandymą dėjimui, todėl stengdavosi atlikti ne tokį sudėtingą, bet sėkmingą dėjimą ir taip apsisaugoti nuo iškritimo iš varžybų.

Toks konkurso formatas susilaukdavo nemažai kritikos, o 2010 metais Šiauliuose vykusioje šventėje triumfavo „Lietuvos ryto“ ekipos vidurio puolėjas Aronas Baynesas. Po konkurso jis pripažino, kad nugalėjo „paprastu dėjimu“.

– LKL reguliarusis sezonas jau įpusėjo. Ar esate patenkinti pirmenybių eiga? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Rimkaus.
– Galima konstatuoti, kad šiemet čempionatas yra iš tiesų stiprus. Praėjusį sezoną komandos taip pat subūrė vienas stipriausių sudėčių per pastarąjį penkmetį, o šiemet matome tą patį. Klubai sugebėjo prisikviesti tikrai pajėgių krepšininkų. Nekalbu apie lyderius, kurie tai daro kasmet, tačiau šiemet ir vidutiniokai sukomplektavo geras komandas. Nepamenu tokio sezono, kai, be kelių išimčių, visos rungtynės vyksta taškas į tašką. Džiugina, kad Lietuvos klubai sugeba surasti lėšų išlaikyti vidutinio pajėgumo neblogus krepšininkus ir čempionatas dėl to tampa tik įdomesnis.

– Ar pajėgumo skirtumas tarp lygos lyderių ir autsaiderių nėra pernelyg didelis?
– Aš labai abejoju, ar galime dirbtinai išspręsti tokią lygių skirtumo problemą. Tai susiję su kiekvieno klubo įdirbiu bei priklauso nuo miesto, kuriame rungtyniauja komanda, ekonominio pajėgumo, savivaldybės paramos. Kol kas nematau sprendimo, kuris galėtų suvienodinti komandas ir dar labiau pakelti turnyro lygį. Mūsų šaliai turėti 10-12 lygiaverčių komandų, kaip kad yra Ispanijoje arba Rusijoje, būtų tikrai sudėtinga. 

– Lankytojo klausimas: Ar tiesa, kad anksti prasidėjus rinktinės treniruočių stovykloms sutrumpės LKL sezonas?
– Apie tai išgirdome iš Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno. Ketiname susitikti ir apie tai pasikalbėti išsamiau, tačiau kol kas to dar nepadarėme. Kiek žinau, LKF atstovai apie tai dar nespėjo pasikalbėti su visais lygos klubais, tačiau sausio mėnesį turėtume susitikti ir tai aptarti. Nėra lengva surasti „langų“ ir sutrumpinti sezoną. Mūsų šalies klubai turbūt dar niekada nerungtyniavo tokioje gausybėje skirtingų turnyrų.

– Pirmą kartą LKL istorijoje turės būti peržaistos rungtynės tarp „Neptūno“ ir „Kėdainiai-Triobet“. Ar jau paaiškėjo jų data?
– Šiuo metu jos dar nepaskyrėme, nes laukiame Baltijos krepšinio lygos (BBL) Iššūkio taurės antrojo etapo tvarkaraščio. Ieškosime tinkamiausio laiko šiam mačui peržaisti. Iš tiesų, LKL istorijoje tai pirmas atvejis, kai buvo patenkintas komandos protestas ir rungtynės bus peržaistos. Tiesa, Europos ir pasaulio istorijoje peržaistų rungtynių yra pasitaikę. Minėtame mače arbitrai klydo ne iš gero gyvenimo – arenose nėra galimybių peržiūrėti paskutinių sekundžių epizodų ir nustatyti, laiku ar ne buvo atliktas metimas. Teisėjai tiesiog pasikliovė savo nuojauta, nes plika akimi buvo labai sudėtinga nustatyti, metimas buvo atliktas laiku ar ne. 

Nuo Naujųjų metų bandome inicijuoti, jog klubai arbitrams sudarytų sąlygas pasinaudoti bent vienos vaizdo kameros įrašais, kad jie galėtų priimti teisingą sprendimą. Išspręsti techninius klausimus nėra taip paprasta, todėl dar negaliu pasakyti, kaip tai įgyvendinsime.

– „Kėdainiai-Triobet“ komandos vadovas Marius Stankevičius minėtų rungtynių arbitrus ir komisarą kaltino buvus neblaiviems darbo vietoje. Kaip LKL įvertino jo pareiškimus?
– Dar iki teisėjų asociacijos prezidento Kęstučio Pilipausko kreipimosi į LKL, asmeniškai pasikalbėjau su Stankevičiumi, prašydamas pateikti įrodymų, pagrindžiančių jo viešus įtarimus. Jis pateikė tam tikrų paaiškinimų ir nuogąstavimų, tačiau įrodymų nebuvo. Kadangi klubo vadovo pasisakyme buvo ir kitų pareiškimų, abejojančių įvairių Lietuvos lygų teisėjų objektyvumu ir profesionalumu, LKL šį tyrimą perleido naujai įkurtai LKF Drausmės komisijai. Tikimės, kad ji įvertins Stankevičiaus pasisakymus. 

– Sunku tikėtis, kad „Kėdainiai-Triobet“ vadovas išvengs bausmės?
– Sunku pasakyti, tačiau tokios spekuliacijos turi būti paremtos labai tvirtais įrodymais. Jeigu tokių nėra, klubo vadovas turi atsakyti už savo žodžius.

– Lankytojo klausimas: Kaip palygintumėte mūsų šalies ir Europos arbitrų darbą?
– Kiekvienos šalies arbitrų darbas Europoje skiriasi. Skirtingų valstybių teisėjai dirba pagal savitą stilių. Europoje kultūriniai teisėjų skirtumai atsispindi ir aikštelėje, tačiau bendrame žemyno kontekste mūsų arbitrai yra vieni geriausių. Jie gimė ir didelę patirtį sukaupė Lietuvoje – krepšinio valstybėje. Beveik visi jie yra sportavę ir savo darbą išmano ne tik teoriškai. Žinau tokių atvejų, kai arbitrai iš kitų šalių niekada nesportavo, tačiau kažkokiu būdu sugebėjo įgyti įgūdžių ir teisėjauja aukščiausio lygio varžybose. Mūsų arbitrai yra tikrai labai kvalifikuoti, o klubai daug iš jų reikalauja, nes patys kiekviename mače siekia maksimalaus rezultato.
 
Kita vertus, Lietuvos arbitrai taip pat išgyvena kartų kaitą. Galbūt netgi galima sakyti, kad tai jau įvyko. Iš aikštelės jau pasitraukė daug vyresnės kartos teisėjų: Kęstutis Pilipauskas, Aleksas Zakis, Gintautas Zalieckas, Algirdas Bataitis bei kiti. Tie arbitrai, kurie dar neseniai buvo už karjerą baigusiųjų nugarų, dabar priversti būti lyderiais ir įgyti autoritetą. Tam reikia ne vienerių metų. Lietuvoje rimtų problemų nėra, tačiau šios profesijos atstovai niekada negali atsipalaiduoti.

– Lankytojo klausimas: Ar LKL neįžvelgia problemos, kad klubai, ypač „Žalgiris“ ir „Rūdupis“, sezono metu dažnai keičiasi žaidėjais ir niekada neturi pastovios sudėties. Ar negalvojate apie apribojimus?
– Tokią problemą tikrai matome, tačiau sprendimus ir reglamentus tvirtina lygos valdyba bei patys klubai. Manau, kad reikalingi tam tikri cenzai ir apribojimai, kad krepšininkai nevaikščiotų iš vieno klubo į kitą, o žaidėjai nebūtų nuolat skolinami. Taip atsiranda galimybių įtakoti rungtynių rezultatus. 

Šiuo metu konkrečių pokalbių ir klubų nepasitenkinimo dar nėra, bet manau, kad po sezono susisėsime ir aptarsime šią aktualiją. Yra tam tikrų terminų, iki kada ir kiek žaidėjų galima registruoti komandose, tačiau minėtais klausimais tikrai galima padiskutuoti.

– Kokie pokyčiai numatyti šių metų „LKL Žvaigždžių dienos“ šventėje Klaipėdoje?
– Kiekvienas renginys yra savaip naujas, todėl nuo klasikinio formato mes nenutolsime. Lietuviai ir vėl žais su užsieniečiais, rengsime snaiperių ir dėjimų konkursus. Išsikėlėme tikslą viską padaryti kokybiškai ir išvengti klaidų, kurių pasitaikė pernai ar užpernai. Vienas jų žiūrovai matė, kitų nepastebėjo. Norime pakartoti tai, ką prieš keletą metų matėme Vilniuje ar Šiauliuose. Jau beveik sukirtome rankomis su viena užsienio šou grupe, kuri atvyks į Klaipėdą ir nudžiugins žiūrovus savo pasirodymais. Taip pat daug kalbamės ir su kitais menininkais, atlikėjais, siekiame renginį padaryti kuo kokybiškesnį. Manau, kad tiek klaipėdiečiai, tiek ir žiūrovai prie televizorių ekranų liks patenkinti. Tai pagrindinė mūsų užduotis.

– Lankytojo klausimas: Ar negalvojate keisti dėjimų konkurso modelio ir padaryti jį panašų į vykdomą NBA?
– Taip, jau dabar esame nusprendę, kad kiekvienam konkurso dalyviui skirsime laiko, per kurį jis turės galimybę pademonstruoti savo dėjimą. Manau, kad taip išvengsime praeities klaidos, kai potencialiai geri „dėjikai“ po vieno nesėkmingo bandymo būdavo eliminuoti iš konkurso.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (56)
antirytas
klausykit, o ka cia veikia brownas? ar cia sena nuotrauka?
2012-01-16
-3
Atsakyti
ziopliai
Katelynas vienintelis baltaodis kada nors aimejes NCAA dejimu konkursa, tai patikekit turi ka parodyt..
2012-01-16
+3
Atsakyti
Weemsui nebus pries ka konkuruot:D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-01-15
-1
Atsakyti
statau uz weems
2012-01-14
-1
Atsakyti
euRop
Weemsas gal ir noretu dalyvauti ir butu pagrindinis favoritas laimeti , bet zalgirio vadovybe neleis , del to kad negautu traumu , kaip ciurnos , ar nugaros... O visdelto laukia Eurolyga TOP 16 , VTB , zalgiris dabar ant bangos ir prarasti savo lyderio tikrai nenores
2012-01-14
+2
Atsakyti
Aš manau,kad niekas Weemsui neleis dalyvaut tam oro karaliaus konkurse,dėl labai paprastų priežaščių,didelė rizika susitraumuoti,o žalgiris ir pats Sonny to tikrai nenori...
2012-01-14
-3
Atsakyti
s
Jus perdaug keliat weems, jis soklus, taciau katelynas daug soklesnis, bei graziau delioja.
2012-01-14
Atsakyti
Weems'as garantuotai laimes

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-01-14
Atsakyti
PanvėžysJei dalyvaus M.Katelynas, tai reginys bus puikuis. Dar jei S.Weems sutiktų, tai manau tikrai pamatytumėm įspūdingus dėjimus.


ka tas tavo katelynas pries Weems gali parodyt? :D
2012-01-14
-2
Atsakyti
mikas
Del teiseju.

Vietoj visokiu nesamoningu sprendimu (pasirinkti zmones nesusijusius ar mazai susijusius su krepsiniu tuo labiau su dejimais, tokiu budu ATSIPRASANT NUSISHIKANT ANT MUSU KREPSINIO, cia svelniai tariant) paieskoti kompetetingu zmoniu.

Svarbu yra tai, kad teisejauti NEGALI DABAR LOSIANTYS KREPSININKAI nes biski prarandamas objektyvumas.

Reikia paieskoti is seniau laimejusiu ka nors, kas jau nelosia.

Pasidometi, pasidairyti po uzsieni - gal koks geras kaimyniniu saliu dunkeris baiges karjera kur atostogauja netoli Lt, na nezinau ar imanoma rast kazka, bet stengtis tai reikia pasiuntinet kvietimus, gal kas ims ir atvyks.
2012-01-14
-1
Atsakyti
Jei dalyvaus M.Katelynas, tai reginys bus puikuis. Dar jei S.Weems sutiktų, tai manau tikrai pamatytumėm įspūdingus dėjimus.
2012-01-14
-3
Atsakyti
Va to MartisLawson ir Noah nezaidzia LKL :( Gaila, aisku. Aciu, buvau uzmirses Javtoka ir Kuzminska juos irgi galetu i dejimu konkursa paimti.


Nu tu vistiek trenktas :DD
2012-01-14
-4
Atsakyti
Va to Martis
Lawson ir Noah nezaidzia LKL :( Gaila, aisku. Aciu, buvau uzmirses Javtoka ir Kuzminska juos irgi galetu i dejimu konkursa paimti.
2012-01-14
-1
Atsakyti
Gedas
Gerai, kad duos laiko limita, bet tikiuosi, kad tiesejai irgi bus paimti normalus. Gal netaktiskai pasakysiu,bet noreciau kad vietoj bobu ir skaisgiriu, butu bent du juodukai amerikieciai teisejai, koks collins su roberts pvz., nes pripazinkim jie tikrai supranta sita dalyka daug geriau ir zymiai teisingiau suteisejautu.
2012-01-14
-1
Atsakyti
Anonimas
jomantas nedalyvaus, nes zirnis ji pakeis,bus vietoj lanko.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-01-14
+1
Atsakyti
Va to MartisCam LongLawrence Roberts


Zinau abudu tuos dejimu ir tu mana ikad del to verti ji dejimu konkurso ???

http://www.youtube.com/watch?v=OLfzYqfW8... Cia Javtokas po operacijos kodel jis ne dejimu konkurse ? Dar kar pakartosiu po operacijos http://www.youtube.com/watch?v=6xKwIVuDA... Kodel klimavicius irgi ne dejimu konkurse ?

Arba Kuzminskas http://www.youtube.com/watch?v=IkZJwGOLl...

Arba Noah http://www.youtube.com/watch?v=v07nN5CZE... Arba Lawsonas http://www.youtube.com/watch?v=vEVlvruAW... ???

Jei nezinai ko reikia dejimu konkursui tai nevaidink protingo remdamasis youtube vaizdeliais...
2012-01-14
+5
Atsakyti
Suris
nu jo... sakyti kad longas negali ispudingai deti gali tik zmogus, kuris nieko apie si zaideja nezino... Ko gero geriausiai nuo zemes kylantis zaidejas lkl, jei ivertintume pacio zaidejo gabaritus
2012-01-14
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 56

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.