RKL – bandymas suklastoti rungtynių protokolą

2012-01-17 12:24
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Alytaus „Savanorio“ klubas siekė neteisėtai užregistruoti Robertą Bitiną Regionų krepšinio lygos atkrintamosioms varžyboms ir bandė suklastoti rungtynių protokolą
Alytaus „Savanorio“ klubas siekė neteisėtai užregistruoti Robertą Bitiną Regionų krepšinio lygos atkrintamosioms varžyboms ir bandė suklastoti rungtynių protokolą
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Regionų krepšinio lygoje (RKL) rungtyniaujančios Alytaus „Savanorio“ ekipos bandymas suklastoti rungtynių protokolą žlugo tuo ėmus domėtis tinklalapiui „BasketNews.lt“. 

Vienas RKL favoritų, praėjusį sezoną LKL rungtyniavęs „Savanorio“ klubas vos neįklimpo į didžiulį skandalą ieškodamas būdų, kaip prieš atkrintamąsias varžybas dar labiau sustiprinti ir taip pajėgią ekipą. 

Gruodį klubas sudarė kontraktą su pastaruosius dvejus metus LKL rungtyniavusiu 27 metų 184 cm ūgio gynėju Robertu Bitinu, kuris prisijungė prie Alytaus ekipoje rungtyniaujančių senų LKL vilkų: Sauliaus Kazevičiaus, Mariaus Janišiaus, Andriaus Jurkūno, Nerijaus Karlikanovo, Gyčio Andrijausko, Modesto Šilalės bei kitų kiek mažiau patyrusių krepšininkų. 

Tačiau Alytaus ekipos naujokas RKL reguliariajame sezone sužaidė tik ketverias rungtynes, o norint rungtyniauti penktadienį prasidedančiose atkrintamosiose varžybose reikia būti sužaidus mažiausiai penkis mačus. 

Oficialiame RKL tinklalapyje vakar buvo pataisytas gruodžio 17 d. Alytuje vykusių rungtynių tarp Marijampolės „ŽSM-Mantinga-Juodeliai“ ir „Savanorio“ klubų protokolas. Ties Bitino pavarde buvo pažymėta, jog gynėjas aikštėje praleido 1 minutę. 

BasketNews.lt“ žiniomis bręstančiu skandalu susidomėjusius kai kurių klubų atstovus RKL direktorius Aleksas Makulavičius vakar ramino turintis protokolą, kuriame įrašyta, jog Bitinas mače su „ŽSM-Mantinga-Juodeliais“ rungtyniavo 1 minutę. 

Tačiau šiandien ryte išgirdęs „BasketNews.lt“ klausimus, RKL direktorius situaciją ėmė aiškinti mįslingai. 

– Ar „Savanorio“ gynėjas Bitinas galės rungtyniauti atkrintamosiose varžybose? – „BasketNews.lt“ paklausė Makulavičiaus.
– Tai priklauso nuo komandos. Atkrintamosios – tik penktadienį. Kaip komanda nuspręs pasielgti, taip ir bus. Pasižiūrėsime, dabar negaliu pasakyti, ką jie galvoja. 

– Kiek rungtynių reikia sužaisti reguliariajame sezone, norint rungtyniauti atkrintamosiose?
– Penkerias. 

– O Bitinas yra tiek sužaidęs?
– Mano turimų protokolų duomenimis – taip, o kaip yra iš tiesų – neaišku. Jeigu kas kreipsis, nagrinėsime protokolus ir aiškinsimės, ar visos tos rungtynės yra teisėtos. Kol kas niekas dėl to nesikreipė. 

– Mūsų žiniomis rungtynių protokolas su Marijampolės ekipa buvo pataisytas, o Bitino net nebuvo salėje. 
– Penktadienį prasidės atkrintamosios. Jeigu jis žais ir kils įtarimų – pradėsime tyrimą. Kaip aš galiu atlikti tyrimą, jeigu niekas nesikreipė? Jūs pirmas dėl to skambinate. Mano turimais duomenimis, jis išėjo į aikštelę ir joje išbuvo 30 sekundžių. Mūsų nuostatuose nėra parašyta, kiek laiko privaloma praleisti aikštėje. Nurodyta tik tai, kad krepšininkas turi sužaisti penkerias rungtynes. Aš įspėjau Alytaus komandą, kad jai gali būti taikomos sankcijos, todėl pasiūliau jiems Bitino neregistruoti. Pasižiūrėsime, kaip klubas pasielgs penktadienį. Jeigu kils bereikalingų aistrų ir jis išeis į aikštelę – nuodugniai patikrinsime, kiek rungtynių jis yra sužaidęs. Paaiškėjus, kad mažiau nei penkerias, Alytaus klubui taikytume labai griežtas sankcijas – anuliuotume rungtynių rezultatą. 

– Tačiau kalbama ne tik apie penktadienį, bet apie visas atkrintamąsias varžybas. 
– Taip. Penktadienį ir šeštadienį jis žaisti negalės, tačiau vasario pirmą dieną bus rengiamas visų RKL klubų susirinkimas. Žinau, kad Alytus pateiks prašymą leisti Bitinui žaisti likusiose atkrintamosiose varžybose. RKL nuostatus patvirtino klubų atstovai – jeigu jie pritars, kad Bitinui būtų leista žaisti, taip ir padarysime. O Alytaus komandai rekomendavau, kad penktadienį ir šeštadienį jo į aikštę neleistų. 

Tinklalapiui „BasketNews.lt“ pavyko susisiekti ir su „Savanorio“ ekipos vyriausiuoju treneriu Mindaugu Jaruševičiumi. Pasidomėjus, ar Bitinas rungtyniavo gruodžio 17 d. rungtynėse, strategas situaciją taip pat mėgino aiškinti mįslingai, tačiau antrą kartą perklaustas, ar minėtose rungtynėse išleido Bitiną į aikštelę, pripažino, kad šlaunies traumą besigydęs krepšininkas joje nepasirodė. 

„Nežinau, kaip ten yra. Jums reikėtų kalbėtis su klubo vadovu. Sekretoriato darbuotojai tose rungtynėse įvėlė klaidą, todėl dabar ir vyksta tokios nesąmonės. Tikriausiai jis žaisti (atkrintamosiose, – Red.) negalės. Čia kaltas sekretoriatas, mes nieko netvarkome. Galbūt jie apsižiūrėjo. Ar leidau Bitiną į aikštę? Jis buvo patyręs šlaunies traumą ir tose rungtynėse nežaidė, tačiau turėjo būti joms registruotas“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ aiškino Jaruševičius. 

RKL tinklalapio administratorius Giedrius Gruzdaitis tinklalapiui „BasketNews.lt“ prisipažino, kad gruodžio 17 d. rungtynių protokolą pataisė pasitikėjęs neva iš Alytaus klubo paskambinusio žmogaus pranešimu apie protokole įveltą klaidą. Vis dėlto šiandien ryte patikrinęs oficialų rungtynių protokolą jis suprato buvęs apgautas ir Bitino pavardę išbraukė. 

Šį sezoną per ketverias rungtynes RKL pirmenybėse Bitinas vidutiniškai renka po 16,7 taško ir atlieka po 4,2 rezultatyvaus perdavimo.

Dar vakar ryte Regionų krepšinio lygos tinklalapyje buvo skelbiama, jog Robertas Bitinas sužaidė ketverias rungtynes
Dar vakar ryte Regionų krepšinio lygos tinklalapyje buvo skelbiama, jog Robertas Bitinas sužaidė ketverias rungtynes
Tačiau jau vakare Bitinas buvo „sužaidęs“ penkerias rungtynes
Tačiau jau vakare Bitinas buvo „sužaidęs“ penkerias rungtynes

Oficialų gruodžio 17 d. rungtynių tarp „Savanorio“ ir „ŽSM-Mantingos-Juodelių“ protokolą galite peržiūrėti paspaudę čia

Rodyti komentarus
1 2  »
s
Gal visdeto reiketu gerai issistudijuoti l
2012-01-19
Atsakyti
sirgaliai
gieda makuleviciui ....ir tinklapi tvarkanciam giedriui...kaskas paprase ir jie sutiko suklastot protokola...seniai jau rkl yra dauguma komandu nepatenkinti tinklapio prieziura....to ir reikejo tiketis ....sukciai...
2012-01-17
Atsakyti
vendy
Kai zinosi tiek kiek zinau as,galesi mane tildyti.Viskas tiesa nuo pradzios ...iki galo! O is kitos puses,susipirkus manop minetus"second hand",kuriems kaip nesunku suprasti,mokami bene LKL atlyginimai,pralosti Traku megejams,atleiskite:DDD.Kam kazka irodineti jei RKL losia profesionalai.Tai sarmata,o ne Alytaus krepsinioo gaivinimas.Kaip gaivinti,kai gaivintojai vos bepabega.
2012-01-17
Atsakyti
Nerijus
Ar tik ne Alytus bande atsikratyti T. Baniu??
2012-01-17
Atsakyti
to vendy ir pritariu
Iš kur jūs traukiat tokią dezinformaciją? Ar buvot šiemet bent vienose jo vaikų MKL varžybose? Nemanau. Juolab, kad praeitais metais buvo situacija, kai vieno mistelio treneris nenorėjo važiuot į rungtynes ir siūlė fiktyvų rezultatą nusiųst, Krukis pakėlė "šumą", kad tokių nesąmonių nebūtų. Nežinot, nekalbėkit.
2012-01-17
Atsakyti
Anonimas
mldc basketnews dar zalgiri panarpliokit, idomus dalykai ten daros
2012-01-17
+1
Atsakyti
Linas
BN.lt geriausi, jie neplaukia paviršiumi!
2012-01-17
Atsakyti
Rimas
Kaskas labai suinteresuotas kad Alytui nebutu krepsinio. Tokius straipsnius uzsakineja, kad net juokinga. "Savanoris" padare klaida ir ja istaise. Tai kas cia atsitiko? Juk istaise !

Zaiskit jaunuoliai ir nepralaimekit, sekmes.
2012-01-17
-1
Atsakyti
GTR
Ai tame Alytuje krepšinis miręs.
2012-01-17
-1
Atsakyti
Nesvarbu
bletcstva

kokia cia geda? ten nera pries ka zaist idiotu lyga visiska visus sluoja ant 50 pts .aciu nkl idiotams kad sedi alytus rkl dabar

Triuskina??!! Jau Trakus 2kart sutriuskint zadejo..ir abu kartus prasileido..O cia tik RKBL..kas bus RKAL ten irgi triuskins?
2012-01-17
Atsakyti
To bletcstva
Tai jai sakai kad čia debilų lyga , tj ko taip savanoris peršikęs , kad tik bitinas loštų ? Matyt mato , kad su seniais nieko nepadarys ir dar metus ar 2 turės RKL pūti ir patys kalti bus .
2012-01-17
Atsakyti
torasbasketnews jau nebeturi ka rasyti :))) vaikosi niekam neidomiu ziniu...


tai zinoma,reikia rasyt tik aoie zalgiri ir tik gerai,na pav,ka valgo salenga arba,koki filma ziuri colinsas kai smaukosi,tai labai visiem idomu.
2012-01-17
Atsakyti
toras
basketnews jau nebeturi ka rasyti :))) vaikosi niekam neidomiu ziniu...
2012-01-17
-5
Atsakyti
bletcstvakokia cia geda? ten nera pries ka zaist idiotu lyga visiska visus sluoja ant 50 pts .aciu nkl idiotams kad sedi alytus rkl dabar


tai kodėl jie ne pirmi jei jau visus šluoja? ;)
2012-01-17
+1
Atsakyti
Gedas
KAzkoks absurdas, del vienu trukstamu rungtyniu toks aziotazas? Is LKL ismete,neprieme i NKL,tai dar ir RKL neduoda ramybes. Jus paziurekit ka isdarineja LKL komandos, zaidejai vaiksto is vieno klubo i kita, kaip turguje, kada nori ir kiek nori per sezona ir visi tyli.
2012-01-17
Atsakyti
bletcstva
kokia cia geda? ten nera pries ka zaist idiotu lyga visiska visus sluoja ant 50 pts .aciu nkl idiotams kad sedi alytus rkl dabar
2012-01-17
+1
Atsakyti
Gėda sukčiams.
2012-01-17
+2
Atsakyti
MurkaO kodel niekas neraso, kad zalgiris nupirko teisejus vilniuje??--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


su sakalais ? :D
2012-01-17
Atsakyti
Vilnietis
Šalin rankas nuo Alytaus!

Vilnius+Alytus=draugystė

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-01-17
+1
Atsakyti
Murka
O kodel niekas neraso, kad zalgiris nupirko teisejus vilniuje??

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-01-17
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 32

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas