Pirėjo „Olympiakos“ gynėjas Martynas Gecevičius džiaugiasi turėdamas galimybę tobulėti Dušano Ivkovičiaus treniruojamoje ekipoje
Pirėjo „Olympiakos“ gynėjas Martynas Gecevičius džiaugiasi turėdamas galimybę tobulėti Dušano Ivkovičiaus treniruojamoje ekipoje
Nuotr. AFP-Scanpix
Šį sezoną legionieriaus karjerą pradėjęs Martynas Gecevičius su Pirėjo „Olympiakos“ ekipa pirmadienį pradėjo rengtis pirmajam Eurolygos „Top 16“ etapo mūšiui su pralaimėjimų elitiniame turnyre dar nepatyrusia Maskvos CSKA komanda. 

Interviu „BasketNews.lt radijo“ laidai metu Gecevičius džiaugėsi pasirinkęs vieną stipriausių Senojo žemyno klubų ir pažymėjo turintis puikią galimybę tobulėti su vienu geriausiu Europos trenerių Dušanu Ivkovičiumi bei atakuojančiu gynėju Vassiliu Spanouliu

Šį sezoną Eurolygos turnyre 23 metų 193 cm ūgio Gecevičius aikštėje praleidžia vidutiniškai po 18,2 minutės, pelno po 6,8 taško ir atkovoja po 1,2 kamuolio. Tritaškius snaiperis meta 40,7 proc taiklumu. 

Basketnews.lt radijo“ laidai Gecevičius pasakojo apie bendravimą su arogancija pagarsėjusiu Spanouliu, streikus Graikijoje, klubo suteiktą kabrioletą bei daugelį kitų įdomių dalykų. 

– Martynai, kaip rengiatės startui „Top 16“ etape? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Gecevičiaus.
– Šiam etapui rimtai rengiamės. Grupės etapas buvo įdomus ir sudėtingas, bet patekome į „Top 16“ ir dabar mūsų laukia labai svarbios rungtynės su Maskvos CSKA. Esame susikaupę, kaip ir prieš kiekvienerias rungtynes.

– CSKA šiemet Eurolygoje dar nepralaimėjo. Kodėl rusai turėtų suklupti Graikijoje?
– Mes namuose žaidžiame geriau, o Eurolygoje visos komandos gali nugalėti viena kitą. Mano manymu, CSKA yra turnyro favoritė, bet su visomis ekipomis reikia žaisti, o krepšinyje pasitaiko visko. Kiekvienai komandai pasitaiko ir gerų, ir prastų dienų, todėl šios rungtynės gali baigtis visaip.

– Lankytojo klausimas: Kaip pavyko prisitaikyti naujoje komandoje?
– Čia mane priėmė galbūt netgi šilčiau, nei tikėjausi. Trenerių štabas ir komanda yra labai profesionali, vyrauja gera atmosfera, o graikai – itin draugiški žmonės. Jokių problemų prisitaikyti nebuvo. Esu labai patenkintas, kad esu čia.

– Ką gali pasakyti apie garsųjį trenerį Dušaną Ivkovičių?
– Kaip ir kiekvienas aukšto lygio treneris, Ivkovičius yra griežtas ir neleidžia aikštėje daryti ką nori. Jis žino, ko reikalauti iš žaidėjų ir kaip sustatyti juos į vietas. Jeigu žaidi blogai, iškart gauni „velnių“. Griežtumo jam netrūksta. 

– Ar dirbdamas su šiuo treneriu gali pasakyti, kad jis ne be pagrindo yra Europos krepšinio žvaigždė?
– Be abejonių. Jis turi išskirtinį mąstymą, didelę patirtį ir mes tai jaučiame. Kartais Ivkovičius akcentuoja iš pirmo žvilgsnio nereikšmingus dalykus, tačiau iš to susideda krepšinis. Tai tikrai aukšto kalibro treneris. 

– Lankytojo klausimas: Kaip vertini savo vaidmenį komandoje?
– Visų pirma, mano pozicijoje rungtyniauja Vasillis Spanoulis. Man dar neteko žaisti su tokio aukšto lygio krepšininku. Jo požiūris į darbą pratybose bei rungtynes – aukščiausio lygio. Aš rungtynes čia pradedu nuo atsarginių žaidėjų suolelio. Iš pradžių buvo sunku, tačiau dabar jau pripratau. Kiek laiko aikštelėje man suteikia, tiek stengiuosi jo ir išnaudoti. Tikrai nepanikuoju, laukiu savo šanso ir stengsiuosi juo pasinaudoti.

– Lankytojo klausimas: Martynai, ar nepasiilgai „Lietuvos ryto“ ir gyvenimo mūsų šalyje?
– Buvau grįžęs per šventes ir maloniai praleidau laiką. Lietuva ir Vilnius yra mano gimtinė, teko palikti tai, prie ko buvau pripratęs. Toks yra gyvenimas ir tenka su tuo susitaikyti. 

– Lankytojo klausimas: Ar gali sutikti su tuo, kad Graikijos ir Lietuvos sirgaliai yra panašiai pakvaišę dėl krepšinio?
– Taip. Graikijos krepšinio sirgaliai yra ne tik pamišę dėl krepšinio, bet ir gerokai agresyvesni, nei lietuviai. Jie daug keikiasi, rėkauja, spjaudo, į aikštę mėto monetas ir kitus daiktus. Tai, kad jie myli krepšinį ir palaiko savo komandą jaučiame netgi nuvažiavę į mažesnius miestelius. Tai džiugina. Net žaidžiant su paskutinėmis lygomis komandomis vyrauja puiki atmosfera ir rungtyniauti dar maloniau.

– Lankytojo klausimas: Prie ko buvo sunkiausia priprasti Graikijoje?
– Nepasakyčiau, kad kažkas buvo labai sunku. Paliko įspūdį tai, kad visur galima susikalbėti angliškai: restoranuose, kirpyklose, parduotuvėse. Žmonės čia labai malonūs. Priprasti reikėjo tik prie eismo sąlygų – Graikijoje žmonės vairuoja kiek kitaip, tačiau avarijų čia mačiau tikrai mažiau nei Lietuvoje. Galbūt dėl to, kad žiemą nėra sniego. 

– Lankytojo klausimas: Kokiu automobiliu važinėji Graikijoje?
– „Peugeot“ kabrioletu. Tai labai smagus, tik praėjusiais metais pagamintas automobilis. Mažas, bet labai patogus.

– Lankytojo klausimas: Ar jau spėjai pajusti prastą ekonominę padėtį Graikijoje, streikus ir visuomenės nepasitenkinimą?
– Asmeniškai tai pajutau gal tik porą sykių. Kartą buvau įspėtas, kad reikia įsipilti kuro, nes degalinės kelias artimiausias dienas nedirbs. Kitą kartą teko į rungtynes išskristi anksčiau, nes oro uosto darbuotojai ketino pradėti streiką. Daugiau su tuo susidurti neteko, bet, kaip šneka patys graikai, krizė tikrai jaučiasi ir situacija yra labai sudėtinga. 

– Lankytojo klausimas: Kaip palygintum Lietuvos ir Graikijos klubų suteikiamas sąlygas?
– Butą išsirinkau pats. Jis trijų kambarių, netoli jūros, su terasa. Tikrai geras. Automobilis taip pat geras, galiu važinėti be jokių problemų. Vykstant į rungtynes reikia pasiimti tik sportbačius. Viskuo kitu pasirūpina klubo darbuotojai. Taip pat ir treniruotėse. Krepšininkams nereikia niekuo rūpintis, o tik dirbti savo darbą – gerai žaisti. Lyginant su Lietuvos komandomis, Graikijoje lygis kiek aukštesnis. Čia viskas papraščiau, bet didelio kontrasto nėra tarp „Lietuvos ryto“ ir „Olympiakos“ teikiamų sąlygų tikrai nėra.

– Ar norėjosi „Top 16“ etape susidurti su Kauno „Žalgiriu“?
– Be abejo, norėjau. Jūsų tinklalapyje skaičiau, kad „Olympiakos“ ir „Žalgiris“ turėjo net tris galimybes patekti į vieną grupę. Būtų buvę smagu grįžti kad ir į Kauną, nes vis tiek galėčiau pamatyti artimuosius. Būtų tikrai malonu, bet burtai yra toks dalykas – dažniausiai atsitinka priešingai, nei pats nori. Nieko nepadarysi, tenka su tuo susitaikyti.

– Ar teko girdėti, kokia finansinė „Olympiakos“ komandos padėtis?
– Du broliai savininkai, pagrindiniai šios komandos rėmėjai, vis dar yra klube, visada arenoje stebi namų rungtynes. Tiesa, jie sumažino biudžetą ir vasarą rinkosi pigesnius žaidėjus, nei ankščiau. Iki tol jie klubui skirdavo tikrai labai daug pinigų, turint omenyje, kad Graikijoje yra labai dideli mokesčiai. Nepaisant to, jiems taip ir nepavyko nugalėti „Panathinaikos“ vietiniame fronte ar laimėti Eurolygos, todėl buvo nuspręsta nuo šiol skirti mažiau pinigų. Atlyginimai čia nevėluoja, o finansinė klubo padėtis vis tiek yra stabili.

– Tavo komandos draugas Vassilis Spanoulis garsėja gana sunkiu charakteriu. Ar gerai su juo sutari?
– Atvirai sakant, prieš atvykdamas į „Olympiakos“ maniau, kad gali būti sunku su juo bendrauti, tačiau Vassilis mane nustebino iš gerosios pusės. Jis yra tikrai geras ir draugiškas žmogus, bendrauja su visais komandos nariais – net ir su pačiais jauniausiais žaidėjais. Jis visuomet pagelbėja, pataria, o iš šio krepšininko galima tikrai daug išmokti. Matosi, kad žmogus – labai patyręs ir tikrai gerai išmano krepšinį. Komandoje mūsų santykiai yra tikrai geri, o Spanoulis – vienas tų, kurie daug prie to prisideda. 

– Ar jau teko bendrauti su Lietuvos rinktinės vyriausiuoju treneriu Kęstučiu Kemzūra?
– Kol kas trenerio skambučio dar nesulaukiau. Tikiuosi, kad rinktinei būsiu reikalingas ir vasarą tikrai neatsisakyčiau joje žaisti. Gerai, kad neturiu jokių sveikatos problemų, šiemet dar nepraleidau nė vienos treniruotės (tris kartus nusispjauna per petį, – Red.). Esu pasiruošęs žaisti visa jėga.

– Lankytojo klausimas: Kaip merginos Graikijoje?
– Turiu draugę, nors jos dabar šalia ir nėra. Tiesa, kartkartėmis ji mane aplanko. Į kitas nelabai dairausi, bet jeigu kartais ir užmetu akį, tai galiu pasakyti, kad su Lietuvos merginomis graikės negali lygintis. Tie patys graikai žino, kad Lietuvos merginos šimtą kartų geresnės ir gražesnės. Jie nuolat manęs klausinėja apie mūsų šalies merginas. 

– Lankytojo klausimas: Kur geriau leisti laiką: Graikijoje ar Lietuvoje?
– Didžiausias skirtumas yra klimatas. Čia nuolat šviečia saulė, vyrauja teigiama temperatūra – 10-12 laipsnių šilumos, be to gyvenu prie jūros. Tokie dalykai prideda geros nuotaikos, todėl ir nuotaika kiek geresnė. Kiek žiūrėjau internete, Lietuvoje dabar prisnigta, šalta ir slidu.

Taip pat man labai patinka tai, kad Graikijoje iki vėlumos dirba restoranai ir norint pavalgyti nekyla jokių problemų. Lietuvoje darbo dienomis 23 ar 24 valandą pavalgyti jau yra sudėtinga, nes visi restoranai uždaryti. Graikijoje tokių bėdų nėra – kada nuvažiuosi, tada pavalgysi.

Visas interviu su Gecevičiumi:


Rodyti komentarus
hm
apie rinktine tai jam tikrai daug sansu yra i ja patekt nes kaukenas atkrenta del sveikatos problemu delno jau ir siais metais neturejo paimt o pocius vistiek zais manau sf pozicijoje nes be jasaicio nieko nera daugiau
2012-01-18
Atsakyti
Maladec Gecai, uzssaudyk visus trajakais:)))
2012-01-17
Atsakyti
vardas
gecas nera blogesnis uz pociu,nes pocius jau subrendes kaip zaidejas, o gecas dar 2-3 metus turetu tobuleti...
2012-01-17
Atsakyti
ss
zalfaniai tau totalus atsilikeliai ... pocius uz spanuoli geresnis .. idomu pas ka perkat narkotikus zalfaniai ?
2012-01-17
-1
Atsakyti
dj
nebejuokink martynai sakydamas kad nesi zaides su geresniu zaideju nei spanoulis,kleiza uz spanouli blogesnis?nebevartok martynai narkotiku,as net asmeniskai nesuprantu uz ka tas spanoulis vertinamas taip,pocius 100 kartu uz ji gersnis
2012-01-17
-3
Atsakyti
dj
nebejuokink martynai sakydamas kad nesi zaides su geresniu zaideju nei spanoulis,kleiza uz spanouli blogesnis?nebevartok martynai narkotiku,as net asmeniskai nesuprantu uz ka tas spanoulis vertinamas taip,pocius 100 kartu uz ji gersnis
2012-01-17
-3
Atsakyti
to kYo
Jus i savo komentarus pasiskaitykite kaip zalgirio temose rasote . Cia protingais dedates ?

O kad Gecas balvonas yra tai faktas, jam eiti filmus vaidinti o ne krepsini zaisti . oskaras garantuotas .
2012-01-17
-4
Atsakyti
PastebėjimasKodėl lietuviai ryži?


Tai, kaip supratau tai tu irgi ryžas.....
2012-01-17
-2
Atsakyti
Linas
Nelabai mėgstu tokius diplomatiškus inteviu. Man labiau patinka "po dušam". Tik apie merginas tai super, geriau kad tai nepasiektų graikų... O kas dėl žiemos, tai aš skaitau, gal mes tiesiog savo rūpesčius jai užmetam, neva štai žiema, dėl to mums taip ir sunku. Pietiečiai, aišku, nėra prie jos pratę, bet mums tai natūrali aplinka, va žiemos pradžia buvo itališka, ir ką - smagu buvo? Dabar smagu, plius žaluma dabar ilsisi, po sniego paklotu neperšąla, o parazitai, atvirkščiai, peršąla. Be to, gi gražu!
2012-01-17
+1
Atsakyti
Pastebėjimas
Kodėl lietuviai ryži?
2012-01-17
-3
Atsakyti
kYo
Zalgirio fanai tai negali apseit be kvailu komentaru. Mldc gecai linkiu pasiekti aukstumu .
2012-01-17
+4
Atsakyti
....
Ar jau teko bendrauti su Lietuvos rinktinės vyriausiuoju treneriu Kęstučiu Kemzūra?

Neduok Dieve
2012-01-17
-2
Atsakyti
hhhh
cia jau pasireiske ,,BRANDAUS PROTO'' zalgfaniai :)))
2012-01-17
+4
Atsakyti
MATOSI pasiilges lietuviu kalbos,tauskia kiek gali. uz liezuvio traukt nereikia. o seip maladec marciau sekmes tau
2012-01-17
+4
Atsakyti
asdafasdas
kodel apie traukulius nepaklauset?
2012-01-17
-4
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 15

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas