Gintarė Petronytė BWBL čempionato rungtynėse baudos aikštelėje buvo nesulaikoma
Nuotr. bckibirkstis.lt
Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ (5-5) komanda sunkia pergale baigė sezoną Baltijos moterų krepšinio lygoje (BWBL). Gintarės Petronytės vedamos vilnietės išvykoje po pratęsimo 91:86 (21:22, 15:23, 18:21, 26:14, 11:6) nugalėjo Gardino „Olimpia“ (7-3) ekipą iš Baltarusijos.

Ketvirtąją vietą A grupėje užėmusios vilnietės dar prieš šį susitikimą buvo praradusios viltis žengti tolyn. Nieko šis mačas nelėmė ir antrąją vietą grupėje bei kelialapį į kitą čempionato etapą užsitikrinusiai Gardino ekipai.

Didžiąją mačo dalį pirmavusios aikštės šeimininkės iniciatyvą iš rankų išleido lemiamame ketvirtyje, kai leido „Kibirkšties-Tichės-IKI“ merginoms panaikinti 9 taškų deficitą ir išsiveržti į priekį.

Nuo pralaimėjimo per pagrindinį rungtynių laiką baltaruses išgelbėjo paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis pataikytas tritaškis, tačiau per papildomas minutes jos neleido suabejoti savo sėkme.

Nugalėtojų gretose nesustabdoma buvo Gintarė Petronytė. Vidurio puolėja per 41 minutę pelnė 22 taškus (7/13 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 8/9 baudos), atkovojo 16 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas, blokavo 4 metimus blokavo, po 3 sykius suklydo ir prasižengė bei surinko 39 naudingumo balus.

Jai puikiai talkino 11 taškų surinkusi, 10 kamuolių atkovojusi ir 6 rezultatyvius perdavimus atlikusi Sakellie Daniels. Eglė Šniokaitė pelnė 18 taškų, Sigita Galdikaitė – 14 (8 atk. kam.), Kristina Vengrytė – 13 taškų.

Kartu su baltarusėmis į kitą BWBL čempionato etapą pateko grupės varžybas laimėjusi Rygos TTT (9-1) ekipa.

Per kitas A grupės rungtynes Kauno rajono „Sirenos“ (6-4) išvykoje 80:41 (17:16, 18:13, 20:4, 25:8) nepaliko vilčių Gardino „Viktoria“ (1-9) krepšininkėms, tačiau grupėje liko trečios.

Kaunietes į pergalę vedė net 32 taškus (6/12 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 14/15 baudų) surinkusi Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė. Ji taip pat atkovojo 9 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 10 pražangų, po 2 sykius suklydo ir prasižengė bei surinko net 43 naudingumo balus.

Kristina Alminaitė Kauno ekipai pelnė 14 taškų (12 atk. kam.), o Eglė Tarasevičiūtė pridėjo 11 taškų ir 12 atkovotų kamuolių.

Nu ir saliski zurnalistai. Kisa ta Kibirksti visur.Kodel ne Zemantauskaites pavarde antrastej.