Po aštuonerių metų pertraukos Klivlendo „Cavaliers“ (42 perg. – 29 pral.) vėl kovos atkrintamosiose NBA varžybose. Praėjusią naktį 107:94 (22:24, 26:25, 35:16, 24:29) įveikę vienus čempionato lyderių Dalaso „Mavericks“ (54-18) krepšininkus, „kavalieriai“ užsitikrino vietą tarp 16 geriausių NBA klubų.

LeBronui Jamesui priklausė antra rungtynių su „Mavericks“ dalis. Dviejų pastarųjų savaičių naudingiausias NBA Rytų konferencijos krepšininkas dvikovoje su Dalaso klubu pelnė 46 taškus, iš kurių 31 – po didžiosios pertraukos.

Varžovus į neviltį labiausiai Jamesas varė per trečiąjį kėlinį. Jis pelnė 19 taškų – daugiau nei visa „Mavericks“ ekipa – ir leido savo klubui susikrauti solidų 18 taškų pranašumą.

Šeštą kartą iš eilės laimėjusi Klivlendo ekipa tvirtai žengia ketvirtoje Rytų konferencijos vietoje. Penktąją užimanti Vašingtono „Wizards“ yra laimėjusi 5 kartus mažiau.

Žydrūnas Ilgauskas nugalėtojų gretose buvo antras pagal rezultatyvumą. Per 34 minutes jis pelnė 13 taškų (4/11 dvitaškių, 5/5 baudų), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus, kartą perėmė kamuolį ir 2 sykius prasižengė.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 46 taškai, Žydrūnas Ilgauskas 13, Donyellas Marshallas 12, Drew Goodenas 9, Ronaldas Murray ir Damonas Jonesas po 8.

„Mavericks“: Dirkas Nowitzki 29, Jerry Stackhouse'as 23, Jasonas Terry 17, Marquisas Danielsas 7.

•

Denverio „Nuggets“ (40-32) patyrė antrąją nesėkmę iš eilės. Praėjusią naktį namie žaidusi Denverio ekipa 104:115 (31:33, 14:23, 30:27, 29:32) nusileido Jutos „Jazz“ (33-37) krepšininkams.

Nuo šeimininkų „Jazz“ atitrūko pirmoje mačo pusėje. Įpusėjus dvikovai svečių persvara siekė 11 taškų – 56:45. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Nuggets“ sumažino atsilikimą iki 5 taškų (80:85), tačiau netrukus vėl atitrūkusi „Jazz“ komanda šventė įtikinamą pergalę.

Antrą tritaškį per karjerą NBA pataikęs Linas Kleiza per 4 minutes pelnė 3 taškus (0/2 dvitaškių, 1/1 tritaškio). Jis taip pat atkovojo kamuolį ir kartą prasižengė.

„Nuggets“: Carmelo Anthony 31, Andre Milleris 19 (12 rez. perd.), Rubenas Pattersonas 18, Kenyonas Martinas 9.

„Jazz“: Mehmetas Okuras 24, Andrejus Kirilenka 21 (9 atk. kam., 7 blk.), Mattas Harpingas 18, Carlosas Boozeris (7 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Jarronas Collinsas po 15, Deronas Williamsas 12 (7 rez. perd.).