Alas Jeffersonas nespėjo prie itin svarbų tritaškį ketvirtojo kėlinio pabaigoje pataikiusio „Mavericks“ gynėjo Jasono Terry
Nuotr. Reuters-Scanpix
Puikiai krepšį atakavusi Dalaso „Mavericks“ (9-7) ekipa iš Solt Leik Sičio parsiveža pergalę. Shawno Mariono ir Jasono Terry vedami NBA čempionai išvykoje 94:91 (25:22, 34:28, 12:21, 23:20) parklupdė Jutos „Jazz“ (9-5) komandą ir nutraukė dviejų nesėkmių seriją.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti beveik tris minutes rezultatas dar buvo lygus (87:87), tačiau netrukus Terry smeigė tritaškį, o geriausią sezono mačą sužaidęs Marionas pridėjo 2 taškus ir „Mavericks“ pranašumas šoktelėjo iki penkių (92:87). Per likusį laiką ekipos apsikeitė taikliais metimais, o pavyti nutolusių varžovų „Jazz“ nebesuspėjo.

„Tai labai svarbi pergalė, – po mačo teigė Dirkas Nowitzki. – Žaisti Solt Leik Sityje visuomet labai sunku. „Jazz“ puikiai rungtyniaudavo namie dar tuomet, kai ekipai atstovavo Johnas Stocktonas ir Karlas Malone'as. Jų sirgaliai į rungtynes įsitraukia taip, kaip niekur kitur. Esu labai laimingas, kad čia iškovojome pergalę.“

Svečiams iš Dalaso itin draugiški buvo „Energy Solutions“ arenos krepšiai. Iki šio mačo vidutiniškai pataikydavę 43 proc. metimų šįkart „Mavericks“ krepšininkai džiaugėsi dažniau nei po kas antro metimo (52,1 proc. taiklumas).

Mažiau nei 100 taškų jau tryliktose rungtynėse paeiliui praleidę svečiai pakartojo visų laikų klubo rekordą. Tuo tarpu pergalė Solt Leik Sityje „Mavericks“ krepšininkams buvo vos pirmoji išvykoje, žaidžiant su Vakarų konferencijos ekipomis.

Pastaruosius du mačus Los Andžele, kai buvo paeiliui nusileista „Lakers“ ir „Clippers“ komandoms Dalaso ekipa pralaimėjo paskutinėmis sekundėmis, todėl praėjusios nakties pergalė komandai tapo tikra atgaiva.

„Jazz“: Alas Jeffersonas 22 (9 atk. kam.), C.J.Milesas 17, Paulas Millsapas 16 (13 atk. kam.), Alecas Burksas 10.

„Mavericks“: Shawnas Marionas 22 (7 atk. kam.), Rodrigue Beauboisas 17, Dirkas Nowitzki 12, Lamaras Odomas 11, Jasonas Terry 10.