Vietą tarp keturių pajėgiausių Lenkijos čempionato ekipų iškovojo Sopoto "Prokom Trefl" klubas su trimis lietuviais. Trečiadienį trečiose ketvirtfinalio rungtynėse Gdanske "Prokom Trefl" 97:77 (28:11, 17:24, 20:30, 32:12) palaužė vietos "Polpharma Starogard" ekipą.

Sopoto komanda yra viena iš trijų ekipų, laimėjusių ketvirtfinalio serijas rezultatu 3-0. Klubų su lietuviais dvikovoje Vloclaveko "Anwil" 2-1 pirmauja prieš Vroclavo "Deichmann Šląsk".

"Prokom Trefl" krepšininkai trečiajame mače vos išsigelbėjo. Per pirmąjį ketvirtį pabėgę 17 taškų skirtumu, svečiai atsipalaidavo. Po 30 minučių rezultatas jau buvo lygus - 65:65.

Per lemiamą ketvirtį susikaupę svečiai dominavo aikštėje ir išplėšė pergalę 20 taškų skirtumu.

12 taškų (4/5 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 1/2 baudos metimų) nugalėtojams pelnė Tomas Pačėsas. Jis per 30 minučių dar atkovojo 6 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Darius Maskoliūnas, aikštėje praleidęs 23 minutes, į savo sąskaitą įsirašė 8 taškus (0/1 dvitaškio, 2/3 tritaškių, 2/2 baudos metimų). Jis dar kartą atkovojo atšokusį kamuolį ir tris kartus jį perėmė.

Tomas Masiulis prie pergalės prisidėjo 5 taškais (1/6 dvitaškių, 3/6 baudos metimų). Puolėjas per 26 minutes atkovojo 8 kamuolius ir 3 sykius į perėmė.

"Prokom Trefl": Goranas Jagodnikas 35 taškai (7/12 tritaškių, 8 atkovoti kamuoliai), Tomas Pačėsas 12, Istvanas Nemethas ir Mariuszas Bačikas po 10, Adamas Wojcikas 9.

"Polpharma": Johnas Thomasas 24 (8 rezultatyvūs perdavimai), Zbigniewas Marculewiczius 19.

Vroclavo "Deichmann Šląsk" krepšininkai išsigelbėjo nuo sezono pabaigos. Trečiose ketvirtfinalio rungtynėse jie savo aikštėje 90:72 (22:15, 21:16, 27:21, 20:20) įveikė Vloclaveko "Anwil" ir sušvelnino serijos rezultatą iki 1-2.

7 taškus (2/7 dvitaškių, 1/2 tritaškių) nugalėtojams pelnė Aivaras Kiaušas. Per 21 minutė jis sugriebė 2 kamuolius.

"Anwil" ekipai trys lietuviai pelnė 14 taškų. Rezultatyviausias jų buvo Gintaras Kadžiulis, per 22 minutes surinkęs 10 taškų (2/6 tritaškių, 4/4 baudos metimų).

Kęstutis Marčiulionis per 5 minutes pridėjo 4 taškus (2/2 dvitaškių, 0/1 tritaškio), o Tomas Nagys per 11 minučių taškų nepelnė (0/2 dvitaškių), bet atkovojo 6 kamuolius.

"Deichmann Šląsk": Primožas Kobale'as 17, Ryanas Randle'as 15 (9 atk. kam.), Michalas Ignerski 14, Radoslawas Hyžy 12, Adrianas Autry 11 (6 atk. kam., 6 rez. perd.).

"Anwil": Dušanas Jeličius 16, Edas Scottas, Gintaras Kadžiulis ir Draganas Vukčevičius po 10, Joe Crispinas 7.

Ketvirtosios šios poros rungtynės bus žaidžiamos šiandien. Pergalę namie iškovoję Vroclavo krepšininkai pratęstų seriją, kuri nusikeltų į Vloclaveką.