Aštuoniolika metų „Sakalams“ atidavęs Matulis po šio sezono baigs karjerą (audio)

2012-01-27 18:25
Karolis Tiškevičius, „BasketNews.lt radijas“
Beveik aštuoniolika metų Vilniaus „Sakalų“ klube praleidęs Rolandas Matulis po šio sezono apsisprendė baigti krepšininko karjerą
Beveik aštuoniolika metų Vilniaus „Sakalų“ klube praleidęs Rolandas Matulis po šio sezono apsisprendė baigti krepšininko karjerą
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Vienam garsiausių Lietuvos krepšinio lygos (LKL) veteranų Rolandui Matuliui šis sezonas bus paskutinis. 

Praktiškai visą karjerą Vilniaus „Sakalų“ komandos marškinėlius vilkėjęs klubo simbolis „BasketNews.lt radijo“ laidai prisipažino po šio sezono nusprendęs kabinti krepšinio batelius ant vinies. 

38 metų 200 cm ūgio Matulis šį sezoną LKL pirmenybėse rungtynes dažniausiai pradeda starto penkete ir vidutiniškai pelno po 8,4 taško bei atkovoja po 4 kamuolius. 

Nors labiausiai patyręs LKL krepšininkas sėkmingai įrodinėja dar turintis parako, su legendiniu brazilu Oscaru Schmidtu lyginamas Matulis sprendimą trauktis iš sporto jau priėmė.  

– Rolandai ar teisingai suskaičiavome, kad „Sakaluose“ jau rungtyniaujate 18 metų? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Matulio.
– Sąlyginai taip, tačiau buvau padaręs pertrauką – metus praleidau „Žalgirio“ komandoje. Taip pat rungtyniavau „Šiauliuose“, bet tik Europos taurės turnyre.

– Kaip atsitiko, kad „Sakaluose“ žaidėte nuo pat karjeros pradžios iki dabar?
– Tikriausiai „Sakaluose“ karjerą ir baigsiu. Taip susiklostė, kad šeima negalėjo išvykti iš Vilniaus, nors pasiūlymų tikrai turėjau. Aišku, jei būčiau įsitvirtinęs „Žalgiryje“, tikriausiai būčiau ilgiau pasilikęs Kaune. Lietuvoje pasilikau tik todėl, kad žmona ir vaikai negalėjo išvykti kartu su manimi.

– Esate kilęs iš Pasvalio. Kaip atsidūrėte Vilniuje?
– Gimiau Pasvalyje, bet krepšinio paslapčių mokiausi Rokiškyje. Vilniuje atsidūriau 1993 metais, kai įstojau į Lietuvos policijos akademiją.

– Panašiai, kaip Ramūnas Šiškauskas?
– Taip, tik jis įstojo vėliau. Kažkada mūsų keliai susikirto, nors jis yra truputį jaunesnis. Pamenu, kad kartu ir „Sakaluose“ žaidėme.

– Ar turėjote daug pelningesnių pasiūlymų iš kitų Lietuvos komandų?
– Kiek pamenu, galbūt du ar trys buvo, tačiau ne itin pelningesni, nei Vilniuje. Neturėjau tikslo išsikelti į kitą miestą, nes man viskas čia tiko. Esu pastovus žmogus, ištikimas vienam klubui. Šeima man – didelė vertybė. Žmona pasirinko mokslininkės kelią ir mes vienas dėl kito aukojamės.

– Ar nesvarstote galimybės baigęs krepšininko karjerą toliau darbuotis „Sakaluose“? Galbūt tapsite treneriu ar administracijos darbuotoju?
– Jeigu sulauksiu panašaus pasiūlymo, jį svarstysiu. Tikrai nenutolsiu nuo krepšinio ir neatsisakysiu žaisti veteranų komandoje ar Vilniaus miesto pirmenybėse. Kiek leis sveikata, tiek tikrai žaisiu. Didžiajame krepšinyje šie metai man jau paskutiniai. Esu tvirtai apsisprendęs.

– Lankytojo klausimas: Kodėl 2002 metais jums nepavyko įsitvirtinti „Žalgiryje“?
– Galbūt „Žalgiriui“ mano žaidime kažko trūko. Manau, kad nesutapo mano ir trenerio pozicijos. Negavau pakankamai žaidybinio laiko, nors tą sezoną rungtyniavau pakankamai normaliai. 

– Ar buvote labai laimingas, kai su „Sakalų“ komanda 1999 m. iškovojote LKL bronzos medalius?
– Tuomet patyrėme daug emocijų ir euforijos. 1998 m. mes netgi turėjome didžiulį šansą žaisti LKL finale, bet pusfinalyje vis dėlto pralaimėjome „Atletui“. Tais metais lygoje likome ketvirti, nors manau, kad būtent tada buvome pasiekę geriausią sportinę formą. Vėliau iškovota bronza – tikros aukštumos, kurias pasiekti buvo labai smagu.

– Nepaisant solidaus krepšininkui amžiaus, „Sakalų“ komandoje vis dar esate vienas pagrindinių starto penketo krepšininkų. Ar tikrai verta baigti karjerą?
– Turiu planų kitoje sferoje. Dirbsiu valstybės vidaus tarnyboje, todėl kertasi keliai – iš sporto turiu pasitraukti. Grįšiu į policijos akademiją. 

– Ar dažnai auklėjate jaunuosius „Sakalų“ komandos krepšininkus?
– Stengiuosi jiems padėti, patarti. Žinoma, jie pas mane ateina gana įsitempę, nes jaunesniems krepšininkams į akis turbūt krenta amžiaus skirtumas. Kai pradėjau žaisti „Sakaluose“, kai kurie dabartiniai mūsų žaidėjai tik buvo gimę. Bet pradėjus bendrauti jokių problemų nelieka. Kol kas visi esame komandos draugai ir sėdime vienoje valtyje. Esu ne tiek daug atsilikęs nuo jaunimo.

– Šioje laidoje jau girdėjome jus lyginant su „Panathinaikos“ veteranu Fragisku Alverčiu, taip pat ir NBA žvaigžde Karlu Malone'u. Ar per savo karjerą daug tokių palyginimų girdėjote?
– Esu girdėjęs keletą. Kažkada, karjeros pradžioje buvau lyginamas su Charlesu Brakley. Taip pat turėjau pravardę „Terminatorius“. Greičiausiai tai susiję su mano kūno sudėjimu.

– Ar iš komandos draugų sulaukiate kandžių pastebėjimų ar replikų dėl ilgos ir pastovios krepšininko karjeros „Sakaluose“?
– Ne, tokių dalykų dar nesulaukiau. Gal dar truputėlį prisibijo, sunku pasakyti (juokiasi, – Red.).

– „Sakalų“ komandos gerbėjai – ko gero vieni aistringiausių Lietuvoje. Kokie jūsų santykiai su jais?
– Pavadinčiau juos ir išskirtiniausiais. Taip artimai, kaip galbūt reikėtų, su sirgaliais nebendraujame. Kartais pasikalbame, bet reikėtų bendrauti daugiau. Yra šioks toks atotrūkis, bet jaučiame tikrai didžiulį palaikymą iš jų pusės. Smagu, kad bent po keletą jų atvažiuoja mūsų palaikyti į kiekvieną išvyką. 

– Lankytojo klausimas: Kurią komandą labiau palaikote, „Žalgirį“ ar „Lietuvos rytą“?  
– Visą laiką palaikiau „Žalgirį“, bet dabar „dūšia“ linksta ir į vilnietiškąją pusę, nes „Lietuvos rytui“ atstovauja keletas žmonių, kuriuos gerai pažįstu. Vis dėlto visą laiką buvau „Žalgirio“ fanas, todėl ir dabar labiau palaikau šią komandą. 

– Šeštadienį jūsų laukia dvikova su „Žalgiriu“. Ar labai rimtai rengiatės susitikimui?
– Visoms rungtynėms ruošiamės rimtai, bet į situaciją žiūrime realiai – didelių vilčių laimėti neturime. Matysime, kaip baigsis rungtynės.

– Gal vis dėlto išduosite paslaptį, kokias pareigas valstybės vidaus sistemoje užimsite?
– (Juokiasi, – Red.) Kol kas ne, kada nors per kitą pokalbį. Valstybės pareigūnų nepaslėpsi – išvysite bet kuriuo atveju.

Visas interviu su Matuliu:


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (16)
aaa
superFANAS

o tu paklausk is kur tu "vilnieciu " tevai ar is kur patys tie "vilnieciai" ir viskas paaiskes. nezinai - nekliedek.
2012-01-28
-2
Atsakyti
Andrius Sejonas
Rolandai,

Obeliai su Tavimi!
2012-01-28
-2
Atsakyti
truks jo sakaluose visalaik tik isgerdes sakalai isivaizduoji matuli pagarba jam
2012-01-27
-1
Atsakyti
Pagarbos vertas jis ir kaip žmogus, ir kaip žaidėjas.
2012-01-27
-9
Atsakyti
fpiz-2
Ačiū Rolai!
2012-01-27
-1
Atsakyti
sss to Linasas replikavau i superFANO komentara. o tai tas guzas mano,kad ir Vilnius serga uz ta sudkomande. idomu,kas butu, jei to paklaustu Ryto fano arypac P4 atstovo...:)))


nesvaik biski, vilniui tikrai daug zmoniu uz Zalgiri pats pazistu daug, rytas akiai nepatrauklus ir tiek ;)
2012-01-27
-6
Atsakyti
maladiec senukas, pagarba :)
2012-01-27
-6
Atsakyti
o gal kas nutuokiat kokia alga jo sakaluose galetu buti? cia tik siaip patenkint smalsumui ;D
2012-01-27
-15
Atsakyti
sss to Linasas replikavau i superFANO komentara. o tai tas guzas mano,kad ir Vilnius serga uz ta sudkomande. idomu,kas butu, jei to paklaustu Ryto fano arypac P4 atstovo...:)))


tai kad siaip p4 palaiko sakalus, ne ryta.... ir taip, puse vilniaus serga uz ta sudkomande kauno zalgiri
2012-01-27
-3
Atsakyti
respect\'as
respect'as Matuliui! tiek meteliu,o dar guvus!
2012-01-27
+2
Atsakyti
sss to Linas
as replikavau i superFANO komentara. o tai tas guzas mano,kad ir Vilnius serga uz ta sudkomande. idomu,kas butu, jei to paklaustu Ryto fano arypac P4 atstovo...:)))
2012-01-27
-1
Atsakyti
Linas
SSS,

Sostinei negalima taikyti tokių pačių principų kaip kokiam kitam miestui. Čia daugiau sostinietis, nei vilnietis :)
2012-01-27
+1
Atsakyti
sss
SuperFANAS, Jis ne Vilnietis.
2012-01-27
+2
Atsakyti
Anonimas
tigi jis ne tikras Vilnietis, ir cia nieko keisto kad senoji karta uz zalgiri, nes ryto dar tais laikais nebuvo

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-01-27
+1
Atsakyti
Anonimas
pagarba sitam senukui

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-01-27
-1
Atsakyti
net vilnietis uz Zalgiri labiau serga ;)
2012-01-27
+5
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 16

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.