LSKL Vaikinų pirmos grupės pusfinalio varžybose vakar pergales šventė Kauno technologijos ir Vytauto Didžiojo universitetų komandos. Pirmieji buvo priversti kovoti iki paskutinių sekundžių, o kitose varžybose kova vyko tik tris kėlinius.

LŽŪU palūžo ketvirtajame kėlinyje

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) sėkmingai pradėjo pusfinalio varžybas namie net 23 taškų persvara įveikdamas Lietuvos žemės ūkio universitetą (LŽŪU) 81:58. Nors VDU krepšininkai nugalėjo tokia didele persvara, galutinis rezultatas neatspindi įvykių aikštelėje. Pirmus tris kėlinius vyko tikras nervų karas. Kartu su „žemkės“ ekipa atvyko gausus būrys triukšmingų aistruolių, kurie visiškai užgožė VDU komandos sirgalius.

Komandos kovojo kaip lygus su lygiu, o antro kėlinio viduryje LŽŪU ekipa buvo įgijusi 7 taškų persvarą. Vis tik VDU dar šio kėlinio pabaigoje persvėrė rezultatą savo naudai - 31:30. Trečiajame varžybų ketvirtyje abi komandos daug klydo, o LŽŪU labai netaikliai metė baudas, tačiau  kėliniui pasibaigus varžovus teskyrė vienas taškas - 53:52.

Ketvirtajame kėlinyje įvykiai aikštelėje netikėtai ėmė klostytis visiškai kitaip. VDU ekipa nuo pat pirmųjų ketvirčio minučių spurtavo 14:0, o visą kėlinį laimėjo 28:6. Varžybų pabaigoje LŽŪU krepšininkai atrodė visiškai sutrikę, beveik kiekvienoje atakoje klydo, o metimai būdavo labai netaiklūs. Tuo tarpu šeimininkai žaibiškai kontratakuodavo ir rinko lengvus taškus iš po krepšio.

VDU komandą šiose varžybose į priekį traukė Paulius Jankūnas, sunkiausiais momentais pelnydamas taškus ir atkovodamas kamuolius bei puikiai žaisdamas gynyboje.

„Ketvirtajame kėlinyje varžovai sutriko prieš mūsų  aikštės gynybą, o mums pavyko greitai kontratakuoti. Be to, matėsi, kad LŽŪU krepšininkai pavargo“, - teigė VDU komandos treneris Arūnas Juknevičius.

„Sekmadienį ir pirmadienį žaidėme sunkias varžybas, tad krepšininkai pavargo ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Neturime tokio ilgo atsarginių suolelio kaip VDU, todėl tris kėlinius lygiai kovoję ketvirtajame pritrūkome šviežumo, energijos. Tikimės iki sekmadienio pailsėti, gerai pasirodyti savo aikštėje ir sugrįžti čia dar kartą“, - sakė LŽŪU komandos treneris Julius Makūnas.

VDU serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1:0.

Rezultatyviausiai žaidė: VDU – P. Jankūnas (16 taškų) ir Karolis Stančikas (13 taškų); LŽŪU – Tomas Rekstys (15 taškų) ir Marius Dunčia bei Edvardas Vetrenka (po 12 taškų).

KTU pergalę užsitikrino tik paskutinėmis sekundėmis

Kauno technologijos universitetas (KTU) savo aikštėje 84:79 palaužė svečius iš Vilniaus - Mykolo Romerio universiteto (MRU) komandą. Šios rungtynės vyko labai atkakliai, o jų nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis varžybų sekundėmis.

Varžybas geriau pradėjo KTU krepšininkai. Po pirmojo kėlinio jie pirmavo 25:16. Tačiau svečiai nenuleido rankų ir po truputį mažino kauniečių persvarą. Po trijų kėlinių šie pirmavo keturiais taškais – 64:60.

Atkakliausia kova vyko ketvirtajame kėlinyje. Iki varžybų pabaigos likus žaisti apie 2 min. Martynas Motiejaitis pataikė svarbų tritaškį  - 80:76. Tada MRU „centras“ Mindaugas Badaras atsakė dviem taikliais baudų metimais – 80:78. Tačiau po to teisės studentams nesisekė atakuoti – per likusį laiką jie pelnė vos vieną tašką. KTU pergalę įtvirtino keturis baudos metimus paskutinėmis varžybų sekundėmis pataikęs Aurimas Andrijauskas.

KTU varžybų serijoje pirmauja 1:0.

Rezultatyviausiai žaidė: KTU – Airidas Nutautas (26 taškai) ir A.Andrijauskas (19 taškų); MRU – Renaldas Seibutis (26 taškai) ir Mindaugas Badaras (22 taškai).

Antrosios pusfinalio varžybos įvyks balandžio 17 dieną, sekmadienį, Kauno r. Akademijoje, LŽŪU sporto salėje, Studentų g. 11, 13.00 val. ir Vilniuje, MRU sporto salėje, Ateities g. 20., 15.00 val. Susitinka LŽŪU - VDU ir MRU - KTU.

Vaikinų antrojoje grupėje vakar rungtynėse dėl trečios vietos susitiko Kauno medicinos universiteto (KMU) ir Lietuvos karo akademijos (LKA) komandos. Nuvainikuoti praeito sezono Antros grupės čempionai namie nesugebėjo atsilaikyti prieš LKA krepšininkus, nors šie žaidė tik šešiese. Kariūnai nugalėjo rezultatu 105:81 ir serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1:0.

Rezultatyviausiai žaidė: KMU – Marius Kinčius (29 taškai, 5 tritaškiai) ir Žygimantas Guobis (28 taškai); LKA – Arnoldas Aneliauskas (29 taškai, 5 tritaškiai) ir Henrikas Rumša (28 taškai)