Skaudžią nesėkmę BBL pirmenybėse patyrė Klaipėdos „Neptūnas“. Uostamiesčio krepšininkai sekmadienį (04.02) namie po pratęsimo 100:102 (21:30, 23:23, 21:20, 25:17, 10:12) nusileido Valmieros „Lačplėša alus“ komandai.

Pergalę Latvijos klubui išplėšė Akselis Vairogas. Jis pataikė dvitaškį metimą aidint finalinei pratęsimo sirenai ir pelnė 33-ąjį tašką šiose rungtynėse. Susitikime užfiksuoti įspūdingi skaičiai – latviai prasižengė 41 kartą, o „Neptūnas“ metė net 58 baudų metimus.

„Krepšinį stebiu 65 metus, tačiau tiek pražangų dar nesu regėjęs“, – „BasketNews.lt“ portalui teigė žurnalistas iš JAV, kuris atvyko „Neptūno“ trenerio Deano Murray kvietimu.

Trečiojo kėlinio pradžioje Montvidas Pirsko pataikė abu baudos metimus ir padidino „Lačplėša alus“ pranašumą net iki 18 taškų – 66:48. Tačiau likusią kėlinio dalį „Neptūnas“ laimėjo 19:9 ir sumažino deficitą iki 8 taškų.

Sėkmingas klaipėdiečių priekinės linijos žaidimas leido persverti rezultatą – 80:79 (35-ąją min.). Nuo to laiko iki rungtynių pabaigos vyko atkakli kova. „Lačplėša alus“ ekipa turėjo puikią progą išplėšti pergalę, bet likus 7 sekundėms Maris Gulbis prametė abu baudos metimus, o Vaidotas Pečiukas nepataikė iš dėkingos situacijos ir nugalėtojui nustatyti prireikė pratęsimo.

Pečiukas per pratęsimą pataikė du svarbius tritaškius, o likus 16 sekundžių įmetė ir dvitaškį, kuris išlygino rezultatą – 100:100. Visgi Vairogo metimas aidint sirenai buvo neuždengiamas, o Latvijos ekipa triumfavo.

Šiose rungtynėse „Lačplėša alus“ taisykles pažeidė net 41 kartą ir net 5 krepšininkai nebaigė mačo dėl išnaudoto pražangų limito. „Neptūnas“ metė net 58 baudas ir vos 36 pasiekė tikslą.

Uostamiesčio klubas šioje dvikovoje vėl vertėsi be rezultatyviausio žaidėjo Jerome'o Colemano, kuris praleido antras rungtynes iš eilės dėl nugaros skausmų.

„Neptūnas“: Vaidotas Pečiukas 23 taškai, Vaidotas Pridotkas 22 (15/24 baudų, 15 atk. kam., 15 išpr. praž.), Latece'as Williamsas 21 (10 atk. kam.), Gintautas Vileita 12 (7 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Lačplėša alus“: Akselis Vairogas 33 (10 atk. kam.), Maris Gulbis 17, Janis Bambis 16, Martinas Berkis 12, Justas Česnavičius 11.

„Neptūnui“ šios rungtynės nebuvo itin svarbios – klaipėdiečiai jau užsitikrino vietą tarp 11 komandų BBL čempionate. „Neptūnas“ per 32 rungtynes iškovojo 12 pergalių. Tuo tarpu „Lačplėša alus“ pasiekė 17-ąją pergalę ir žengia 6-oje pozicijoje.

Nu, bet tai nereikia tiketis, kad 24/24 sumes...
2006-04-02
to Thunderstorm: Būtų nerealiai jeigu būtų pataikęs baudas...
2006-04-02
Pridotkas cia nerealiai...
2006-04-02
gerai vaidotas pavare, gaila kad pralaimejo ir dar tokiu skirtumu.
2006-04-02
Fantastiškos rungtynės!!! Gražu žiūrėti į tokį Neptūną! Bet...pramesti 21 baudą...jau yra tragedija...Vien Pridotkas nupataikė 9 baudų...;/// aišku kovingumas klaipėdiečiuose matomas akivaizdžiai, net ir pralaiminėdami 18 taškų skirtumu sugebėjo atsilošti...Bet... :(