Jau antrus metus iš eilės Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos sukvietė konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse“ nugalėtojus ir aktyviausiai jame dalyvavusių bendruomenių atstovus.

Konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“ 2011 metais geriausiai pasirodė Šeduvos miesto bendruomenė (Radviliškio r.), draugiškų šeimų bendruomenė „Jaunystė“ (Kaunas), Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva“ (Šakių r.).

Iš 58 konkurse dalyvavusių visuomeninių organizacijų rengtų projektų buvo ir su krepšiniu susijusių akcentų. Į dvidešimtuką (17 vieta) pateko Kauno krepšinio mokyklos "Perkūnas" vasaros stovyklos metu organizuotas projektas "Daugai 2011". Vasaros stovyklos metu jauniesiems sportininkams buvo primintos saugaus eismo tendencijos Lietuvoje. Be to, patys "Perkūno" auklėtiniai skaitė pranešimus, vedė mini seminarus apie saugią visuomenę Lietuvos keliuose, pademonstravo kūrybiškumą deklamuodami eilėraščius ar vaidindami nuotaikinguose mini spektakliuose.

Dar viena su krepšiniu susijusi organizacija – Kauno krepšinio mėgėjų lyga (KKML) – bendroje projektų eilėje išsirikiavo keturiasdešimt treti. KKML praėjusių metų pabaigoje surengė kelis šventinius krepšinio turnyrus patiems mažiausiesiems. Turnyro metu tiek šventės dalyviams, tiek svečiams buvo išdalinta krūva saugumą keliuose garantuojančios atributikos.

Į Bačkonių konferencijų centro salę susirinkusius bendruomeniečius pasveikino susisiekimo ministro patarėjas Rimantas Mikaitis, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus pavaduotojas Algimantas Janušauskas. Konkurso eigą ir rezultatus apžvelgė Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Eismo saugumo skyriaus vyriausiasis specialistas Viktoras Kuznecovas.

Apie konkurso naudą viso krašto žmonėms kalbėjo asociacijos „Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga“ pirmininkė Guoda Burokienė, šios sąjungos atstovė Sigita Grigaliūnienė, Gelgaudiškio (Šakių r.) bendruomenės „Atgaiva“ pirmininkė Genė Žilinskienė, asociacijos „Plungės kraštas“ pirmininkė Rima Jokūbauskienė.

Konkursas „Eismo saugumas bendruomenėse“ vyksta jau dveji metai. Saugaus eismo srityje jis įgyja naujų darbo formų, tampa įvairesnis, patrauklesnis, apimantis vis daugiau veiklos sričių, o svarbiausia – jis pritraukia kasmet gausėjantį dalyvių ratą, bendruomenių žmonių iš skirtingų socialinių sluoksnių, įvairiausių profesijų ir interesų atstovų. Svarbu ir tai, kad konkurse dalyvauja ikimokyklinių įstaigų vaikai ir mokyklinis jaunimas, kuriems konkursas padeda susivokti sudėtingose gatvių ir kelių eismo sąlygose, tampa naudingų diskusijų vieta, kur atrandami atsakymai į kasdien iškylančius klausimus.

Praėjusiais metais konkurse dalyvavo 58 visuomeninės organizacijos (2010 m. – 23). Pateikti projektai, jų įgyvendinimo formos buvo labai įvairios. Susitelkę bendruomenių nariai rinkosi į saugaus eismo šventes, kvietė į šios srities specialistų paskaitas, viktorinas, parodas, koncertus, sporto varžybas, dviračių, pėsčiųjų žygius. Tuose renginiuose dalyvavo ir neįgalieji, vieniši ar rizikos grupėms priskiriami žmonės. Kad kiekvienas bendruomenės narys pasijustų svarbus ir reikalingas, suprastų keliamas saugaus eismo problemas ir sąmoningai jas spręstų, bendruomenės glaudžiai bendradarbiavo su vietos seniūnijomis, policija, švietimo, kitų įstaigų ir organizacijų specialistais.

Kelių direkcija pasirūpino, kad bendruomenių renginiuose nepristigtų saugaus eismo priemonių – atšvaitų, liemenių, spaudinių saugaus eismo temomis.

Bendruomenių atstovams nuotaikingai koncertavo konkurse dalyvavusi muzikuojanti bendruomenė „Akordeono garsai“ (vadovė Liudmila Daunorienė).

Ir ankstesniais metais, ir šį kartą Lietuvos bendruomenių atstovai ragina tęsti pradėtą saugaus eismo darbą, kuris padeda keisti žmonių sąmonę, ugdo jų pilietiškumą, skatina prisidėti prie prasmingų renginių gyvenamosiose vietovėse.


Rodyti komentarus
Dovidas
Šeduva!!!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-02-02
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 1

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas