Šį sezoną Europos krepšinio klubuose rungtyniauja daugiau nei 70 lietuvių. Užsienyje rungtyniauja visi 12 lietuvių, 2003 metais tapusių Europos čempionais. Norėdami Jus informuoti apie daugumos lietuvių pasirodymus Europos arenose, kas savaitę pateikiame apžvalginę naujieną apie Lietuvos krepšininkų pasirodymus užsienio šalių pirmenybėse.

Čekija

Pergalingai Čekijos pirmenybių reguliarųjį sezoną užbaigė Nymburgo ČEZ ekipa. Ji namie 91:72 nugalėjo Brno „Plus“ krepšininkus.

Gintaras Einikis šioms rungtynėms registruotas nebuvo.

ČEZ ekipa, iškovojusi 29 pergales ir patyrusi 3 pralaimėjimus, tapo reguliariojo sezono nugalėtoja.

Prancūzijos trečioji lyga

15-ąją pergalę trečioje Prancūzijos krepšinio lygoje iškovojo Dariaus Čiūtos Chalanso „Vandee“ ekipa. Ji namie 90:69 sutriuškino absoliučius lygos autsaiderius Paryžiaus „Centre Federal“ krepšininkus.

Čiūta nugalėtojams per 15 minučių pelnė 3 taškus (1/4 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 1/2 baudų) ir atkovojo 4 kamuolius.

„Vandee“ ekipa, turinti 15 pergalių ir 13 pralaimėjimų, turnyrinėje lentelėje žengia 5-oje vietoje.

Šveicarija

Pergalingai Šveicarijos pirmenybių atkrintamąsias varžybas pradėjo „Boncourt“ klubas, kuri pirmose ketvirtfinalio rungtynėse šeštadienį (04.01) namie 91:81 (27:24, 11:14, 21:19, 32:24) įveikė „Lausanne Morges Basket“ klubą.

Nugalėtojų gretose 28 minutes žaidęs Rolandas Alijevas pelnė 4 taškus (1/3 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/4 baudų), atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius bei atliko net 7 rezultatyvius perdavimus.

Nesėkmingai ketvirtfinalį pradėjo Vekso „Herens“ klubas, kuris išvykoje 82:92 (25:29, 20:27, 22:19, 15:17) pralaimėjo „Fribourg Benetton Olympic“ krepšininkams.

Pralaimėtojų komandoje vienas naudingiausių buvo Singaras Tribė. Per 26 minutes jis surinko 8 taškus (4/6 dvitaškių, 0/1 tritaškio) bei sugriebė 7 atšokusius kamuolius.

Tai buvo pirmosios serijų iki trijų pergalių rungtynės. Antrieji susitikimai vyks šeštadienį (04.08).

Vengrija

11-ąją pergalę Vengrijos pirmenybėse iškovojo Solnoko „Olaj“ ekipa. Ji namie 76:60 nugalėj Kečkemeto „Univer“ krepšininkus.

Andrius Jurkūnas nugalėtojams per 40 minučių pelnė 19 taškų (2/2 dvitaškių, 5/10 tritaškių, 0/2 baudų), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 varžovų metimus, tačiau 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Donatas Sabaliauskas per 23 minutes įmetė 14 taškų (1/1 dvitaškio, 4/6 tritaškių), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, tačiau po 2 kartus suklydo ir prasižengė.

„Olaj“ ekipa, turinti 11 pergalių ir 12 pralaimėjimų, užima 9-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Dar vieną pergalę Vengrijoje iškovojo Kęstučio Marčiulionio Kopašvaro „Klima-Vill“ ekipa. Ji namie 80:78 nugalėjo vienus čempionato lyderių Debreceno „Vadkakasok“ krepšininkus.

Nugalėtojams Marčiulionis per 31 minutę pelnė 21 tašką (6/10 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 4/6 baudų), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, tačiau 4 kartus suklydo ir surinko 5 asmenines pražangas.

Debreceno ekipos gretose Martynas Andriukaitis per 3 minutes taškų nepelnė (0/2 dvitaškių, 0/1 tritaškio), bet spėjo 2 kartus prasižengti.

„Klima-Vill“ ekipa, turinti 12 pergalių ir 11 nesėkmių, užima 6-ąją turnyrinės lentelės vietą, o Debreceno klubas, turintis 16 pergalių ir 7 pralaimėjimus, – 3-ąją.

18-ąją nesėkmę Vengrijos pirmenybėse patyrė Valdo Kaukėno Budapešto „Ujbuda“ ekipa. Ji namie 88:104 neatsilaikė prieš Nerijaus Lisausko Dombovaro „Gunaras KC“ klubą.

Pralaimėjusiems Kaukėnas per 11 minučių pelnė 5 taškus (1/2 dvitaškių, 1/2 tritaškių), atkovojo 3 kamuolius, tačiau po 1 kartą suklydo ir prasižengė.

Lisauskas nugalėtojams per 31 minutę įmetė 17 taškų (8/10 dvitaškių, 1/1 baudos), atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau 1 kartą suklydo ir 4 sykius prasižengė.

Budapešto ekipa, turinti vos 5 pergales iš 23 galimų, užima paskutiniąją – 14-ąją turnyrinės lentelės vietą, o Dombovaro klubas, turintis 8 pergales ir 15 pralaimėjimų, turnyrinėje lentelėje žengia 12-oje vietoje.

Netikėtą pergalę Vengrijoje pasiekė Mindaugo Kalvelio Sombathėjaus „Falco“ ekipa. Ji namie 109:104 parklupdė absoliučius čempionato lyderius Sekešfehėrvaro „Albacomp“ krepšininkus.

Kalvelis nugalėtojams per 26 minutes pelnė 16 taškų (8/11 dvitaškių, 0/2 baudų), atkovojo 1 ir perėmė 3 kamuolius, tačiau 3 kartus suklydo ir 4 sykius prasižengė.

„Falco“ ekipa, turinti 9 pergales ir 13 pralaimėjimų, užima 11-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Vokietijos antroji Bundeslyga

12-ąją pergalę antroje Vokietijos Bundeslygoje iškovojo Kukhafeno „BasCats“ ekipa. Ji išvykoje 88:78 (24:8, 24:32, 27:21, 13:17) nugalėjo Wolfenbuttelo „Dukes“ krepšininkus.

Benas Matkevičius nugalėtojams per 36 minutes pelnė 14 taškų (4/5 dvitaškių, 2/9 tritaškių), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, tačiau 5 kartus suklydo ir 4 sykius prasižengė.

Audrius Maneikis per 23 minutes surinko 10 taškų (5/7 dvitaškių, 0/3 baudų), atkovojo 4 kamuolius, tačiau po 3 kartus suklydo ir prasižengė.

„BasCats“ ekipa, turinti 12 pergalių ir 14 pralaimėjimų, užima 9-ąją turnyrinės lentelės vietą.