„VIČI-Aisčių“ strategą Šernių vilioja Lietuvos grandai

2012-02-06 11:10
Karolis Tiškevičius, „BasketNews.lt radijas“
Lietuvos čempionių strategą ir nacionalinės vyrų rinktinės trenerį skautą Mantą Šernių jau ėmė vilioti grandų komandos
Lietuvos čempionių strategą ir nacionalinės vyrų rinktinės trenerį skautą Mantą Šernių jau ėmė vilioti grandų komandos
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Daugkartinei Lietuvos ir Baltijos čempionei Kauno „VIČI-Aisčių“ komandai šis sezonas Eurolygos varžybose susiklostė nesėkmingai. Vasarą net trijų svarbiausių krepšininkių netekusios Manto Šerniaus auklėtinės per 14 reguliariojo sezono mačų iškovojo tik dvi pergales ir A grupėje liko paskutinės. 

Su Turkijos, Rusijos bei Prancūzijos čempionėmis vienoje grupėje kovojusioms kaunietėms pristigo ir patirties, ir pajėgių legionierių. 

BasketNews.lt radijo“ laidoje viešėjęs „VIČI-Aisčių“ strategas Šernius tvirtino, kad Lietuvos čempionių klubo biudžetas nėra toks didelis, kad komanda galėtų įsigyti pajėgias amerikietes ir konkuruoti su stipriausiais Senojo žemyno klubais. 

Šernius prasitarė, kad komandai nepadeda prieš kelerius metus visokeriopą paramą žadėjusi Kauno miesto savivaldybė. Miesto vadovai iki šiol nenusprendė, kiek pinigų skirti klubui, o elitinė šalies ekipa šį sezoną iš miesto biudžeto negavo nė cento. 

„VIČI-Aisčių“ strategas bei Lietuvos vyrų rinktinės skautas prisipažino, kad jį jau dabar itin aktyviai vilioja vyrų klubai, tačiau sprendimos dėl ateities jis kol kas nepriėmė. 

Šernius „BasketNews.lt radijo“ laidoje taip pat kalbėjo apie ekonomiškus automobilius ir jų užvedimo subtilybes, spaudžiant speigui, patarė, ką gerti šaltais žiemos vakarais, papasakojo apie Lietuvos rinktinės trenerių pamokas, Nacionalinės moterų krepšinio lygos naudą šalies krepšiniui bei merginų ašaras. 

– Treneri, ar tikėjotės, kad šis Eurolygos sezonas „VIČI-Aistėms“ susiklostys taip nesėkmingai? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Šerniaus. 
– Sezonas išties nebuvo lengvas, turėjome nemažai pamokų. Iš vienos pusės, tai buvo labai sunkus ir daug pralaimėjimų atnešęs sezonas, tačiau – komanda užsigrūdino ir pajuto, kas yra Eurolyga. Mūsų ekipoje rungtyniauja daugelis Lietuvos rinktinės krepšininkių, tačiau mūsų šalies čempionatas yra toli nuo Eurolygos lygio. Taip jau atsitiko, kad grupės varžybose teko žaisti su tikrai ne pačiomis silpniausiomis komandomis ir iš keturiolikos rungtynių pavyko laimėti tik dvejas.

– Norite pasakyti, kad „VIČI-Aistės“ kitoje grupėje būtų pasirodžiusios geriau?
– Pamatysime, kai pirmos penkios mūsų grupės ekipos kitame etape sužais su likusioms Eurolygos ekipomis. Tada galėsime daugiau pasakyti. Galiu tik pasakyti, kad ištraukus burtus kiekviena komanda sužinojusi varžoves pasikvietė naujų krepšininkių ir dar labiau pasistiprino.

– Esate sakęs, kad su dabartine „VIČI-Aiščių“ sudėtimi Eurolygoje kautis yra apskritai neįmanoma. Kodėl?
– Neįmanoma. Mano patirtis ir šis sezonas tik patvirtina, kad nė viena komanda be legionierių iš už Atlanto, neparodė gerų rezultatų. Norint žengti toli, reikia turėti legionierių. Turime Courtnay Pilypaitį ir Amandą Kemežį, bet tai yra išeivės iš Lietuvos, baigusios universitetus Amerikoje. Jeigu jos neturėtų lietuviško kraujo, nežaistų mūsų komandoje.

– Kodėl „VIČI-Aistės“ buvo komplektuojamos be legionierių?
– Jeigu žinotumėte, kokios sumos skiriamos krepšininkėms iš anapus Atlanto, suprastumėte, kad mūsų komandos biudžetas turėtų būti dvigubai didesnis. Kaip bebūtų gaila, „Vičiūnų“ įmonių grupės paramos, nors ir esame jiems labai dėkingi, nepakanka. Reikia dar vieno galingo rėmėjo, kad galėtume konkuruoti.

– Viena geriausių Lietuvos krepšininkių Gintarė Petronytė mūsų laidai sakė, kad grįžusi į Lietuvą pasiūlymo iš „VIČI-Aiščių“ nesulaukė. Ar ji nebūtų jums padėjusi Eurolygoje?
– Sukurkime intrigą ir Lietuvos čempionate (LMKL). Nebūtina susirinkti visų geriausių žaidėjų ir be vargo laimėti pirmąją vietą. Mums būtų reikėję atleisti kurią nors aukštą krepšininkę, o mes nenorėjome jokios destrukcijos. Komanda turi likti komanda. Iki pabaigos. Laukiame ir tikimės, kad Petronytė ir Vilniaus „Kibirkštis-Tichė-IKI“ sudarys konkurenciją „VIČI-Aistėms“ LMKL. Šioms rungtynėms mes tikrai nusiteiksime.

– Lankytojo klausimas: Ar buvote sulaukęs pasiūlymų tapti vyrų komandos vyriausiuoju treneriu?
– Pasiūlymų atsiranda kiekvieną sezoną, tiek iš vyrų, tiek iš moterų komandų. „VIČI-Aisčių“ klubui buvau pažadėjęs, kad šį sezoną baigsiu ekipoje ir atliksiu savo darbą iki pabaigos. Tik po sezono pradėsiu kažką galvoti, o klubo vadovai spręs, tinku toliau vadovauti ekipai ar ne.  

Kaip vyriausias treneris prie vyrų komandos vairo dar tikrai nestočiau. Pirmiausia man būtų labai svarbu, kas bus mano mokytojas. Turėčiau persikvalifikuoti, geriau pažinti vyrų krepšinio subtilybes. Paskutinius penkerius metus aš visą dėmesį skyriau tik moterų Eurolygai ir ten rungtyniaujančioms krepšininkėms.

– Ar kvietė prisijungti kuris nors iš didžiųjų Lietuvos vyrų klubų?
– Šį sezoną – taip. Nenoriu išduoti, kuri komanda kvietė, bet labai tikėtina, kad greitai dirbsiu vienoje stipriausių šalies vyrų komandų.

– Ar jau aišku, kad Visvaldas Matijošaitis ir „Vičiūnų“ įmonių grupė „VIČI-Aisčių“ ekipą rems ir kitą sezoną?
Mano žiniomis, tai labai priklausys nuo miesto savivaldybės ir nuo to, kiek ji prisidės prie „VIČI-Aiščių“ biudžeto. Klausimas, ar savivaldybėje sėdintys vyrai taip pat norės padėti reprezentacinei šalies komandai?

Savivaldybė turi suprasti, kad tai yra ne vieno žmogaus interesas ar noras pasipelnyti. Man labiausiai skaudu, gal dėl tokio valdininkų abejingumo labiausiai kenčia jaunos krepšininkės. Savivaldybė šiais metais mums ne tik nepervedė jokių pinigų, tačiau net nėra nusprendusi, kokią sumą skirs. Sudėtinga formuoti biudžetą ir pirkti žaidėjas, nežinant net to, kiek pinigų skirs ar neskirs miestas. Reikia padėkoti p. Matijošaičiui, kad jis turi didelę kantrybę ir mus išlaiko, nepaisant tokių rezultatų. 

Visas interviu su Šerniumi:


Rodyti komentarus
1 2  »
ei
ar jis kartais ne girtas ???
2012-02-06
Atsakyti
malacius
Su tokiomis zaidejomis nulose grandus per paskutinius 2 metus tai pasako nemazai, kad vaikis kazka nusimano..

O kiek kartu Zalgiris nugalejo Barcelona ar Panatinaikosa ? tylu...
2012-02-06
Atsakyti
To
lopas

klounas jis ne treneris, o dar kai sneka pasikeles tai isvis net nuobodu klausytis...Siauliuose gryba pjovei budamas asistentu, bandei kazka irodineti, bet jokio autoriteto neturejai, net jaunimas taves negerbdavo, tarp bobu tau tik ir trintis futboliste, jokio krepsinio pojucio, tik sausa teorija ...

Gal tiksliau pasakius, kad šis vardas pačiam labiau tinka. Pagal pačio išsireiškimus-matosi.
2012-02-06
Atsakyti
lopas
klounas jis ne treneris, o dar kai sneka pasikeles tai isvis net nuobodu klausytis...Siauliuose gryba pjovei budamas asistentu, bandei kazka irodineti, bet jokio autoriteto neturejai, net jaunimas taves negerbdavo, tarp bobu tau tik ir trintis futboliste, jokio krepsinio pojucio, tik sausa teorija ...
2012-02-06
Atsakyti
palaikome Mantą
Mantai laikykis!!! Tau labai, labai sunku. Užbaik sezoną, o paskui..................... Tavo ateitis - europos klubaii............. Nenuleisk rankų, pimyn.
2012-02-06
Atsakyti
Vadovauti moterų komandą daug sunkiau negu valdyti vyrus.
2012-02-06
Atsakyti
Čia tik man neatsidaro "Visas interviu su Šerniumi" ar jis tiesiog neįdėtas, nors užrašas yra? :)
2012-02-06
Atsakyti
Mantai sekmės Tau
Mantas Šernius vienas iš perspektyviausių trėnerių, FIBA europe tinklapyje pasiknaisiokyte ir pasiskaitikyte, bet deja ne viskas jo rankose. Daug ką lemia pinigai. Su mažu biudžetų nereikia norėti gerų rezultatų, profai už skatikus nelošia. Kam jiems rizikuoti savo sveikata. Juk ne paslaptis, kad daugelis profų baigę karjierą, lieka invalidais visam gyvenimui. Stebėtina kaip Jis dar nepaliko šios komandos. Kitas jau seniai būtų pabėgęs, o jis dirba išsijuosęs.
2012-02-06
+1
Atsakyti
Klaipėda
Savo darbą išmanantis, puikus, jaunas žmogus. Klaipėdoje stebiu Jūsų varžybas, bravo tik į priekį...
2012-02-06
+1
Atsakyti
Klaipėda
Savo darbą išmanantis, puikus, jaunas žmogus. Klaipėdoje stebiu Jūsų varžybas, bravo tik į priekį...
2012-02-06
+1
Atsakyti
To as
Nesvarbu kur buvo. Jis gi jaunas. Svarbiausia, ar greitai mokosi is savo ir kitu klaidu. Eik pirmyn, Serny!:)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-02-06
+1
Atsakyti
jo
Pukis- Dulkys tai jis su tevu su jais dirbo .ZIOPLIAI
2012-02-06
Atsakyti
kau
Tokiu pergaliu kiek pasieke vici pries tokius grantus per 2 metus su tokia sudetim daugiau 10 metu nebus.Paskaitykit ka apie ji eurolygos tinklapis raso juodai giria .Aisku reikia anglu kalba moketi kad paskaitytum.
2012-02-06
+1
Atsakyti
as
Paziurekit sito bambuko biografija, buves futbolistas ir i krepsini patekes pagal geru dedziu, taip pat silutiskiu kairiu protekcijas. Jei ne pazintys, tai nieko jis netreniruotu, nes koks is jo treneris, parodija, kodel ne futbole dare karjera, o gi del to, kad ten nebuvo geru dedziu. Net ir su sita sudetim, tik su normaliu treneriu, galejo moterys daugiau pergaliu nuskint.
2012-02-06
-1
Atsakyti
Šerniui VIČI AISTĖS yra per aukštas lygis jam tik moterų komandos asistentu būti, o ne pagrindiniu treneriu. Nes jis visiskai nevykėlis kaip treneris. Tai juo labiau jam bet kuri vyrų komanda per aukštas lygis. Lauk reikia jį mesti iš Viči Aisčių komandos trenerio pareigų. Nes prie jo VICI komanda žaidžia kiekvieną sezoną vis blogiau.
2012-02-06
-3
Atsakyti
V
"– Ar kvietė prisijungti kuris nors iš didžiųjų Lietuvos vyrų klubų?

– Šį sezoną – taip. Nenoriu išduoti, kuri komanda kvietė, bet labai tikėtina, kad greitai dirbsiu vienoje stipriausių šalies vyrų komandų. "

Tai turbut bus zalgiris - kad jau supirkta komanda is bobu, tai ir bobu trenerio jiems reikia.
2012-02-06
+2
Atsakyti
Anonimas
Taigi Sernius buves siauliu skautas, gal gris kaip asistentas siauliu, ar ryto, del zalgirio sunku, nes ten jau giliai saknis ileides kosticius kaip asistentas, na nebent kentes trifunoviciaus galva, na ziuresim kaip cia bus :)
2012-02-06
+1
Atsakyti
Barsukas to usas
Bet kokiu reik but imbicilu kad kekvienam komentare bezdet i ora tokias lempas.Girdejau gydimo istaigoi AKCIJA vyksta,eik persisviesk galva.Nors vargu ar tau pades...
2012-02-06
Atsakyti
Tegul jau geriau zalgiris vilioja.. Tures nauja Krapika
2012-02-06
-1
Atsakyti
Į Šiaulius manau eis , prieš keletą metų ir dirbo čia Sireikos ar Giedraičio asistentu.
2012-02-06
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 24

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas